Tauragiškiui Justui pinigus neša kortos
Įkelta:
2014-06-25
Nuotrauka
Aprašymas
Vasarą Justas leidžia sode, tačiau ne augalais rūpinasi, o sėdi prie trijų monitorių. Asmeninio albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Savo azartiškąją sėkmę Justinas svajoja išbandyti Las Vegase. Asmeninio albumo nuotrauka

Tomas RAULINAVIČIUS

tomas@taurageszinios.lt

Nedrąsiai „Tauragės žinių“ redakcijos fotelyje įsitaisęs 22-ejų metų jaunuolis guviau kalbėti pradeda tik pokalbį pakreipus apie sportą. Ketvirto kurso studentas – be vienos minutės diplomuotas krepšinio treneris. Tačiau šis sportas ne pats didžiausias Justino arkliukas, kuriuo jis ketina pasinaudoti statydamas savo ateities rūmą. Justinas Žemaitis – vienas geriausių pokerio žaidėjų Tauragėje, o prieš keletą metų atstovavo Lietuvos sportinio pokerio rinktinei. Smagus pomėgis, ilgainiui tapęs darbu, šiandien tauragiškiui krauna apčiuopiamus pinigus, kurie laimimi internetiniuose pokerio turnyruose.

Pradžia – žaidimai „iš centų“

Justas Žemaitis būdamas 17 metų susidomėjo sportiniu pokeriu. Būtent žaidimas be piniginių lėšų atvėrė vyruko aistrą šiam sportui ir supažindino su kortų kombinacijomis bei taktika.

– Iki sportinio pokerio šį žaidimą žaisdavome dar mokykloje. Ypač ilgose kelionėse į krepšinio varžybas „iš centų“, – pirmąjį susidomėjimą pokeriu prisiminė J. Žemaitis.

Sulaukęs pilnametystės Justas įstojo į Lietuvos sportinio pokerio federaciją (LSPF), kur atkakliai brovėsi į geriausių žaidėjų olimpą. Po dvejų metų J.Žemaitis LSPF varžybose, kuriose dalyvavo 400 dalyvių, pasiekė finalinį stalą, kur liko penktas. Šių varžybų nugalėtojui federacija skyrė 5000 JAV dolerių įnašą ir teisę rungtis šalutiniame pokerio turnyre Karibuose. Lietuvos sportinio pokerio federacijos varžybas filmavo televizija, tuo metu, pasak Justo, jis pajuto varžovų pagarbą ir asmeninį pasitikėjimą.

– Tuo metu federacijoje kaupėsi reitingo taškai, sėkmingai pasirodęs paskutiniajame turnyre patekau į Lietuvos sportinio pokerio rinktinę. Su ja dalyvavome varžybose Estijoje, kur pokeris turi senesnes tradicijas, – pasakojo J. Žemaitis.

Atkaklioje kovoje Lietuvos rinktinė paskutiniame stalo žaidime įveikė estus. Justas sako, kad tuomet pajuto, jog pasiekė viską. O atkaklų žaidėją vis labiau viliojo profesionalaus pokerio žaidėjo karjera.

Žinomas mokytojas

Justinas sako, kad atsisveikinęs su sportiniu pokeriu griebėsi sparčiai populiarėjančio internetinio pokerio, kurį žaidžiant galima laimėti pinigų.

– Mokiausi pats, kaip žaisti. Tačiau nuolat pralošdavau ir nesupratau, kodėl. Pirkau pagalbines programas, kuriose buvo visa statistika, tiesiog labai stengiausi – apie naują etapą kalbėjo J. Žemaitis.

Tauragiškis netrukus susirado pokerio mokytoją Vytautą Milbutą, kuris daugeliui pokerio žaidėjų žinomas slapyvardžiu „Begalybė“. Pastarasis priėmė Justą į savo komandą. Vyrai pasirašė devynių mėnesių kontraktą – mokytojas skyrė finansavimą ir atskleidė pokerio paslaptis.

– Gaudavau sutartą pelno procentą. Tačiau svarbiausia, kad tobulėjau dienomis. Drąsiai Milbutą galima vadinti vienu geriausiu pasaulyje šešiaviečių stalų pokerio žaidėju, – pagyrų treneriui negailėjo J. Žemaitis.

Pasak Justo, geri internetinio pokerio žaidėjai uždirba 5–6 tūkst. JAV dolerių per mėnesį. Kai kuriuos jų tauragiškis pažįsta, tačiau kalbėti apie savo finansus vyrukas nelinkęs.

– Galiu išduoti, kad esu laimėjęs 3000 dolerių, tačiau tikiu, kad ateityje laimėsiu kur kas didesnius pinigų bankus, – ambicijų neslėpė tauragiškis.

Pokeryje sėkmės mažai

Justas tikina, kad pokerio pagalba jau seniai tapo finansiškai nepriklausomas. Nors pokeris – azartiškas žaidimas, vaikinas sako, jog tėtis visada palaikė sūnų. Tiesiog į pokerį žiūri kaip į Justo naują darbą.

– Klysta tie, kurie mano, jog šį žaidimą lemia sėkmė. Gali su prastomis kortomis gudrauti, o varžovas išsimeta geresnes „rankas“. Pokeryje būtina gerai išmanyti matematiką, reikia disciplinos ir psichologinių žinių. Skaičiau nemažai knygų apie kūno kalbą, kuri išduoda daugybę paslapčių, – atskleidė J. Žemaitis, pridūręs, jog bėgant laikui ateina rizikos ir laimėjimo santykio suvokimas.

Justas sako, kad prasidėjusią vasarą dažnai leidžia sode. Ten pūpso kompiuteris su dviem papildomais monitoriais. 11 valandą čia prie maždaug 15 stalų kompiuterio ekranuose prasideda darbas, kuris baigiasi 19 valandą. Pokerio žaidėjas sako, kad laisvadienį jis gali „pasiimti“ bet kada, tačiau kartais dalyvavimas turnyruose užtrunka neplanuotai ilgai – ilgiau nei parą. Ir tai reiškia, kad žaidėjo prizinis fondas auga.

J. Žemaitis sako ne kartą yra išbandęs „Sunday Milion“ – didžiausią pasaulyje kas savaitę vykstantį pokerio turnyrą. Tauragiškio žiniomis, jį yra laimėję keletas lietuvių. Pagrindiniam nugalėtojui beveik visada, priklausomai nuo dalyvių, atitenka milijonas dolerių, žaidimo įpirka – 215 dolerių.

Žiniomis pasidalytų

Pokerio žaidėjas sako, kad kiekvienam žaidėjui pasitaiko nuopuolių, tačiau profesionaliai dirbant rezultatai atsistato.

– Štai kodėl ketinu artimiausiu metu pradėti rengti mokymus ir žaidėjų komandas. Gali labai mėgti žaisti šį žaidimą, gali lydėti trumpalaikė sėkmė, tačiau ilgainiui, norint pasiekti rezultatų, reikia specialių žinių, – apie naują mokymų paslaugą prasitarė J. Žemaitis.

Justas sako turintis galybę planų. Kada nors jis ketina išbandyti Las Vegase vykstančius gyvo pokerio turnyrus, kuriems reikia didelių investicijų, apie 10 tūkstančių dolerių įpirkos. Tokiuose turnyruose priziniai fondai siekia 8 milijonus dolerių.

– Viskam savas laikas. Tai žaidimas, kurio gali mokytis visą gyvenimą. Kas dieną pokeryje atrandu kažką naujo, gal todėl noriu dar giliau jį pažinti, – teigė būsima Tauragės pokerio žvaigždė.

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.