Urtė DRĄSUTYTĖ
Agnė Gečaitė – viena jauniausių šalies smuikininkių, atstovaujanti Tauragei ir garsinanti mūsų kraštą tarptautiniuose konkursuose. Iš pirmo žvilgsnio talentingoji septynmetė nedrąsi, tačiau pabendravęs supranti, kad lengviausia jai kalbėti apie muziką, o geriausia – apskritai kalbėti muzikos garsais. Agnė smuikuoja, groja pianinu, po truputį pažįsta grojimo akordeonu, kanklėmis subtilybes. Mergaitė svajoja groti šešiais instrumentais – žibančiomis akimis kalba apie svajonę išmokti prakalbinti fleitą ir gitarą.
Šeimoje – visi aktyvūs
Pasikalbėti susitikome su Agne ir jos mama, „Yamaha“ muzikos mokyklos Tauragėje įkūrėja Egle Gečiene. Juodu su vyru augina tris vaikus: mažajam Gabrieliui – penkeri, vidurinioji – septynmetė Agnė, vyresnėliam Laurynui – 14. Jau pokalbio pradžioje moteris užsimena, kad visi šeimoje – aktyvūs ir entuziastingi, galbūt todėl šiandien galime didžiuotis ir Agnės pasiekimais.
Tiesa, ir Agnės broliukai bando muzikuoti, noriai piešia.
Agnė jau nuo trejų metukų lanko dailės užsiėmimus, mėgsta dainuoti. Piešimas – vienas pagrindinių jos pomėgių po muzikos. Penkerių pareiškusi tėveliams apie savo norą griežti smuikeliu ir dabar Agnė sako, kad jai labai patinka groti, klausytis muzikos. Mergaitės mama išduoda, kad pastarieji metai buvo ypač intensyvūs, moteris sako pastebinti dukros sparčiai daromą pažangą.
Jau dabar Agnė gali didžiuotis, kad pirmąjį respublikinį konkursą laimėjo būdama vos šešerių.
– Jaučiu, kad ji muzikoje – kaip žuvis vandenyje, – neslėpė džiaugsmo Eglė.
Moteris teigė pastebėjusi, kad muzikali mergaitė – svajotoja, esą jai lengviausia jausmus ir emocijas išreikšti muzikos garsais.
„Dabar tyliai, aš kuriu muziką“
E. Gečienė „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad Agnės talentas ir jai pačiai kartais atrodo lyg didžiulė paslaptis. Pašnekovė prisiminė, kaip vienąkart mergaitė namiškius paprašė būti namie tyliai, esą dabar ji kuria muziką.
– Smuikas – vienas sudėtingiausių instrumentų. Mergaitės labai gera klausa, pati išmoko groti pianinu, – kalbėjo moteris.
Pasak Eglės, kartais jos dukra tiesiog iš klausos atsiminusi kūrinį bando jį groti, dėlioja akordus.
Mergaitės prašymu šeima lankėsi garsios smuiko virtuozės Vanessos Mae koncerte, ją Agnė įvardija kaip mėgstamiausią atlikėją, neretai namie klausosi klasikinės muzikos.
Agnės sėkmė – bendras visų laimėjimas
– Mums labai pasisekė, kad turime tokią mokytoją. Ji – tikra profesionalė, negailinti laiko ir pastangų. Esame labai jai dėkingi, – atviravo tauragiškė, kalbėdama apie Agnės smuiko mokytoją metodininkę Lianą Bagdonienę.
Jaunosios smuikininkės mama negaili gerų žodžių mergaitės mokytojoms ir visiems, kurie prisideda prie jos tobulėjimo – koncertmeisteriams Algirdui Petraičiui ir Linai Krėpštaitei, mokytojai Elenai Ratkevičienei. Pasak mergaitės mamos, pasiekti rezultatai – tai tik bendras visų nuopelnas. Eglės nuomone, labai svarbus vaiko, profesionalių mokytojų ir tėvų susikalbėjimas norint pasiekti bendrų tikslų, augti ir tobulėti.
Jaunoji smuikininkė skina laurus
Namuose turimų diplomų ir padėkų pašnekovės sakė nebeskaičiuojančios. Esą svarbiausi laimėjimai joms – įgyta patirtis, nauji potyriai, žmonės, galimybė bendrauti su savo srities žinovais.
Agnė Latvijoje balandį vykusiame IV tarptautiniame jaunųjų muzikų konkurse „Viva La Musica“ ne tik tapo prizininke, bet ir buvo apdovanota kaip jauniausia smuikininkė, laureate tapo IV Romualdo Žaldoko jaunųjų stygininkų konkurse ir Lietuvos muzikos ir meno mokyklų styginių instrumentų XIII „Arco“ festivalyje.
Respublikiniame Kęstučio Ivaškevičiaus stygininkų konkurse mergaitė iškovojo 1-ąją vietą, V tarptautiniame konkurse „Gradus ad Parnassum“ Kaune tapo III vietos laureate, o IV tarptautiniame Sauliaus Sondeckio jaunųjų smuikininkų konkurse Šiauliuose jai atiteko diplomantės vardas ir specialus S. Sondeckio įsteigtas prizas – galimybė groti baigiamajame festivalio koncerte. Šis įvertinimas, pasak E. Gečienės, ir jai, ir jos mažajai dukrelei ypač reikšmingas.