Švedijos naujakuriai Lietuvos ir lietuvių nepamiršta
Įkelta:
2013-02-01
Nuotrauka
Aprašymas
Eglė ir Tadas su sūnumi Domantu. Asmeninio albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Eglė su kolege restorane. Asmeninio albumo nuotrauka

info@taurageszinios.lt

„Tauragės žinias“ pasiekė informacija, kad du aktyvūs tauragiškiai sužadėtiniai Eglė Tverijonaitė ir Tadas Pipiras Švedijoje, Stokholme, pavasarį organizuoja labai lietuvišką renginį – su atlikėjais Justinu Lapatinsku ir Anatolijumi Oleinik, lietuviškais patiekalais ir pačia geriausia nuotaika. Mūsų kraštiečių tikslas – suburti emigracijoje gyvenančius lietuvius. Kas tie jauni kraštiečiai, šiuo metu vaikštantys Švedijos žeme, tačiau darbų lavinoje nepamirštantys vienyti lietuvių? Kalbamės su 23-ejų Egle.

– Kaip judu su Tadu likimas nubloškė į Švediją? Kiek laiko jūs ten?

– Švedijoje yra didelė tauragiškio vadovaujama statybos įmonė. Prisijungti prie darbo joje mus pakvietė draugai, taip pat tauragiškiai, kurie ten jau dirbo. Į Švediją atvykome beveik prieš dvejus metus.

– Papasakok apie savo pradžią Švedijoje.

– Pradžia buvo sunki: kelis mėnesius laukėme švediškų personos numerių. Kadangi taupėme, gyvenome pas vieną švedą jo svečių namelyje, aštuoni kilometrai nuo artimiausio miestelio. Neturėjom nei televizoriaus, nei interneto, nei draugų, su kuriais būtume galėję leisti laisvalaikį. Net automobilis buvo skolintas. Teliko džiaugtis gamta, kuri Švedijoje tikrai labai graži. Jūra, miškas – viskas šalia. Šiek tiek susitaupę, nusipirkom automobilį, vėliau gavome butą miestelyje. Pradėjau lankyti švedų kalbos kursus, vaikas – darželį, atsirado draugų. Gavau pavienių smulkių darbų. Vėliau darbo biržoje pasirinkau barmenų/baristų kursus. Nors dėl kalbos barjero buvo nelengva mokytis, po penkių mėnesių kursus baigiau, o diplomų įteikimo dieną buvau susitarusi dėl dviejų darbo pokalbių. Kitą dieną jau važiavau į darbą restorane. Ten dirbu jau beveik metus.

– Kaip atrodo tavo darbo diena?

– Gana intensyvi. Pabundu pusę penktos, susiruošiu darbui. Šeštą valandą jau turime būti darželyje, kur paliekam savo mažylį. Po to aštuonis kilometrus važiuoju iki kito miestelio, kur lipu į traukinį, važiuojantį į Stokholmą. Nuo miestelio, kuriame gyvename, Stokholmas nutolęs 80 kilometrų. Darbą baigiu apie 16 valandą, apie 18 valandą grįžtu į namus, pasiimu sūnų iš darželio ir bėgu ruošti vakarienės. Man patinka greitas gyvenimo ritmas, nes nėra laiko galvoti, kaip pavargsti, ir dejuoti. Be to, traukinyje turiu laiko paskaityti. Šiuo metu skaitau knygą „Kūno kalbos vadovas“. Mane domina knygos, iš kurių galiu gauti naudos.

– Ką Švedijoje veikia tavo sužadėtinis Tadas?

– Šiuo metu Tadas dirba lietuvių statybų įmonėje, mokosi švedų kalbos.

– Kaip susipažinote?

– Susipažinome tuometinėje „Šaltinio“ vidurinėje mokykloje, būdami dešimtokai. Tadas buvo naujokas. Iš karto krito į akį. Atrodė kaip studentas: dailūs marškinukai, tobulos kalbėjimo manieros. Nusprendžiau, kad man jo reikia, tad pirma parodžiau iniciatyvą bendrauti. Susitikome, pabendravome ir štai jau beveik aštuonerius metus esame kartu.

Būdami aštuoniolikos, susilaukėme sūnaus. Žinoma, buvo sunku. Ypač slėgė nuolatinis aplinkinių smerkimas, pikti žvilgsniai, bet namiškiai palaikė, padėjo – tai buvo svarbiausia.

– Ką prieš išvažiuodami veikėte Lietuvoje?

– Tadas dirbo stogdengiu, aš lankiau Suaugusiųjų mokymo centrą. Vėliau, kol sūnus buvo dar mažytis, po kelias valandas per dieną darbavausi gėlių salone. Esu dirbusi vadybininke langais prekiaujančioje įmonėje, išbandžiau save draudimo srityje, tačiau supratau, kad tai ne man. Pusę metų dirbau Anglijoje, kavinėje, vėliau greitojo maisto užkandinėje „Burger King“. Prieš išvažiuojant į Švediją Tadas dirbo statybose, aš „Iki“ parduotuvėje kasininke. Šiltuoju metų periodu pinigų užtekdavo, tačiau kitu metu versdavomės sunkiai. Laisvu laiku dalyvaudavau įvairiuose renginiuose, kuriuos ir patys organizuodavome.

– Kokios aplinkybės privertė emigruoti?

– Smalsumas ir, žinoma, noras suteikti gražesnę ateitį savo vaikui ir sau.

– Kaip kilo mintis suorganizuoti renginį, kurio tikslas suburti lietuvius?

– Mintis kilo netikėtai. Kadangi dirbu restorane, kuriame vienu metu telpa apie 300 žmonių, pagalvojau – kodėl gi ne. Stokholme vyko Andriaus Mamontovo koncertas, žmonės su malonumu į jį ėjo. Lietuviškų renginių čia labai trūksta, o pasisėdėjimų su gyva lietuviška muzika, lietuviškais patiekalais, galų gale lietuvėmis padavėjomis ir vedėjais išvis niekas neorganizuoja. Stokholme gyvena daugiau nei 600 lietuvių. Norisi pabendrauti, pasidalyti idėjomis. Manau, daug lengviau, kai yra, į ką atsiremti, su kuo pabendrauti. Per šventes grįžome į Tauragę, nuvykome į Kauną, kur susitikome su renginių organizatoriais. Viską aptarėme ir pradėjome ruoštis: išplatinome skelbimą, išsiuntinėjome asmeninius kvietimus. Deja, paskutinėmis dienomis restorano, kuriame dirbu, direktorius sulaužė mūsų žodinį susitarimą ir suplanuotą renginio dieną nutarė restorane surengti irakietišką vakarėlį. Tačiau rankų nenuleidome, planuojame, kad renginys įvyks pavasarį.

– Ar tokį lietuvių susiėjimą organizuojate pirmą kartą?

– Tokio dydžio renginį pirmą kartą, todėl labai jaudinuosi ir noriu, kad viskas iki smulkmenų būtų tobula. Net pasamdžiau dvi moteris, kurios, kol tėveliai linksminsis, prižiūrės jų mažylius.

– Renginį vesi pati. Ar turi tokios patirties?

– Nuo penktos klasės lankiau Rimos Bandzinaitės vadovaujamą dramos būrelį. Ne taip seniai jai parašiau, ar ji mane prisimena. „Kaip galiu neprisiminti tokios gabios aktorės?“ – atrašė ji. Gyvenimas susiklostė taip, kad dramai nebeliko laiko, bet visada, pasitaikius galimybei, ropščiuosi ant scenos ir mėgaujuosi jos teikiamais malonumais. Tai mano didžiausia aistra.

Kalbino Karina Sėrikova

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.