Reklamos kūrėjas Povilas: kompiuteris – tobuliausias kūrybos įrankis
Įkelta:
2013-02-28
Nuotrauka
Aprašymas
Povilas sako, kad sėdėti ir tik kalbėti apie verslo sėkmę neužtenka, idėja turi tapti kūnu. Asmeninio albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
„Gykai“ – reklamos agentūra Vilniuje, kuriai vadovauja tauragiškis Povilas Pečkaitis. Asmeninio albumo nuotrauka

Vytautė ČĖSNAITĖ

info@taurageszinios.lt

Kol dauguma Lietuvos studentų laisvalaikį leidžia internete ar besilinksmindami klubuose, kiti savo laisvas akimirkas ir įgytas žinias stengiasi pritaikyti kurdami verslą. Vienas tokių – tauragiškis Povilas Pečkaitis ir jo dizaino studijos komanda „Gykai“. Nors šiuo metu vaikinas Vilniuje studijuoja multimediją ir technologijas, tai jam netrukdo kurti verslo. Pasak Povilo, „Gykai“ yra šiuolaikiška, drąsi, veržli, idėjų ir noro jas įgyvendinti nestokojanti komanda.

Visada mėgau kompiuterius ir kūrybą

Povilas pasakoja, kad vien sėdėjimu pamokose niekada neapsiribodavo, keletą kartų buvo išrinktas klasės seniūnu, aktyviai dalyvavo mokyklos parlamento veikloje, vėliau įsitraukė į Tauragėje veikusią jaunimo organizaciją „Laisvas plotas“.

– Visada mėgau technologijas ir kūrybą. Vos tik gavęs savo pirmąjį kompiuterį pradėjau stropiai „krapštinėti“ įvairias grafikos programas. Kompiuteris – tobuliausias kūrybos įrankis, leidžiantis be didesnio vargo įgyvendinti visus sumanymus, o nepavykus viską ištrinti ir pradėti iš naujo. Dvyliktoje klasėje apsisprendžiau, kad mokslus tęsiu informatikos srityje, tačiau kūryba iš mano gyvenimo niekada nedingo, – teigė Povilas.

Stengiamės pranešti pasauliui, kas esame

Vaikinas pasakoja, kad dizaino studijos atsiradimas buvo labai studentiškas.

– Viskas prasidėjo šiltą vasaros pavakarę sėdint parke su draugais. Pagalvojome, kad taip sėdėdami švaistome savo brangų laiką. Pradėjome mąstyti, kokios bendros veiklos galėtume imtis ir, kaip bebūtų keista, visų mintys sukosi apie reklamos sferą. Taip ir gimė studentiška reklamos agentūra „Gykai“. Labiausiai šia idėja užsikrėtė ir jos „virusą“ ėmė platinti mano draugas, kolega ir bendrakursis Alvydas Opulskis. Iš pradžių į komandą kvietėme visus norinčius kurti. Komandos sudėtis buvo plati: nuo operatorių ir montuotojų iki muzikos kūrėjų ir tiesiog šiaip aktyvių žmonių. Deja, verslas reikalauja daug kantrybės, tad dauguma komandos narių, greitai negavę apčiuopiamų rezultatų – pinigų, prarado motyvaciją. Galiausiai su Alvydu likome dviese. Trečioji komandos narė – Gerda Aleksandravičiūtė prie mūsų prisijungė po pirmosios mūsų surengtos reklamos konferencijos „Take Me“. Dabar mergina užsiima viešaisiais ryšiais, bendrauja su klientais, rašo straipsnius ir tvarko kitus su vadyba ir komunikacija susijusius reikalus, – pasakojo Povilas.

Pasak vaikino, pirmaisiais bendro darbo mėnesiais komanda stengėsi pranešti pasauliui, kas jie yra ir ką veikia.

– Pirmosios reklamos buvo socialinės ir jas kūrėme savo iniciatyva. Vėliau išsivystė pirmasis komercinis projektas – Helovyno vakarėlis „Nežiūrėk po lova“, kurį organizavome kartu su kita jauna organizacija. Taip po truputėlį iš lūpų į lūpas ėmė sklisti žinia apie „Gykus“ – jauną, drąsią ir šviežią reklamos agentūrą, – pasakojo tauragiškis.

Nuo reklamos televizijai iki konferencijų

Dizaino agentūros „Gykai“ darbai įvairiapusiški. Nuo mobiliųjų aplikacijų dizaino („Scanorama“, „TopSport“, Vilniaus knygų mugė), reklaminių plakatų, televizinių filmukų (IRIS, „Member Shop“) iki reklamos konferencijų respublikos mastu.

– Projektas, kuriuo visa komanda galime drąsiai didžiuotis, yra analogų neturinti pirmoji Lietuvoje reklamos konferencija „Take Me“. Jos tikslas – supažindinti visuomenę, o ypač jaunuosius verslininkus, su tikrąja reklamos galia ir jos įtaka verslo sėkmei. Dažnai klaidingai manoma, kad didelės investicijos į rinkodarą visuomet atsiperka. Aklai investuojant rezultatai nepateisina lūkesčių, todėl šioje srityje ypač reikalinga įžvalga ir atidumas. Tą ir bandė įrodyti konferencijos pranešėjai, remdamiesi ne vien teorija, bet ir praktika. Renginyje buvo analizuojami reklamos kanalai, jų tinkamumas tam tikrai prekių ar paslaugų grupei ir efektyvumas. Mano nuomone, vienas geriausių pranešimų buvo didžiausios lauko reklamos bendrovės pasaulyje „JCDecaux“ rinkodaros direktoriaus Vadimo Komarskio pranešimas, išsiskyręs ypatingu profesionalumu ir dėmesiu detalėms. Ši konferencija mūsų komandai buvo didelis iššūkis, tačiau sėkmingai jį įveikėme ir nenustojame judėti pirmyn – šiemet organizuojame jau trečiąją „Take Me“, – atskleidė vaikinas.

Povilo bei jo komandos „Gykai“ pagrindinis tikslas – įsitvirtinti rinkoje.

– Tikiuosi, kad mūsų projektas nesibaigs vos tik gavus diplomą. Šiuo metu baigiu studijas, laikas parodys, ar sieksiu magistro laipsnio, ar visas jėgas skirsiu tobulėjimui reklamos srityje. Juk kuo labiau lendi į reklamos mišką, tuo aiškiau pamatai, kiek visko dar reikia išmokti, – apie ateities planus pasakojo P. Pečkaitis.

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.