Kokios jos – ilgaamžės santuokos paslaptys?
Įkelta:
2013-02-14
Nuotrauka
Aprašymas
Auksinės vestuvės. Dar po penkerių – smaragdinės, po dešimties – deimantinės. To šiai porai ir linkime. Asmeninio albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Vladislovas ir Ona Timinskai susituokė 1962 metų rudenį. Asmeninio albumo nuotrauka

Daiva SITNIKIENĖ

daiva@taurageszinios.lt

Gražios meilės istorijos įkvepia gražiems jausmams ir suteikia optimizmo. Ypač šiais laikais, kai skyrybos dažnos, o žurnaluose gausybė straipsnių apie besiskiriančias žinomas poras. Šv. Valentino dieną kalbiname Oną ir Vladislovą Timinskus, rudenį atšventusius savo auksines vestuves. Beje, lietuviams sukomercinta Valentino diena svetima. Pamiršome, kad turime gegužę švenčiamą puikią meilės deivės Mildos šventę. Tačiau Milda nėra santuokos deivė, ji globoja meilę tokią, kokia ji yra, visai nesvarbu, vedę žmonės ar ne. Todėl šįkart – apie tikrąją meilę ir žmones, 50 metų gyvenančius santuokoje.

„Nei žaibas trenkė, nei kojos linko“

Ona ir Vladislovas „susirašė“ 1962 metų spalį, o vestuves atšoko lapkričio 24 dieną. 2012-ųjų lapkričio 24-ąją jie atšoko jau savo auksines vestuves. Užaugino du vaikus – dukrą Vidą ir sūnų Žydrūną. Dukters susilaukė praėjus trejiems metams po vestuvių, o sūnaus – dar po šešerių metų. Jau džiaugiasi trimis anūkais.

Iki vestuvių pora draugavo vienerius metus. Susipažino Žygaičiuose, kur Ona dirbo pardavėja. Kaip „Tauragės žinių“ korespondentei pasakojo Ona, Žygaičiuose ji išsinuomojo kambarį pas Vladislovo močiutę. O Vladislovas tuo metu gyveno pas gimines Kaune, tačiau vieną dieną grįžęs rado sau nuotaką.

Kaip sakoma, pamačius vienas kitą nei žaibas trenkė, nei kojos ėmė linkti, Ona atviravo, kad pirmąkart pamačius Vladislovas jai nepadarė jokio įspūdžio, tačiau palengva užsimezgusi draugystė peraugo į meilę.

– Aš, Vladislovas ir du jo broliai susirinkdavome pasikalbėti, „pašposyti“. Taip viskas ir prasidėjo, – trumpai apie draugystės pradžią pasakojo Ona.

Kai tuokėsi, Onai buvo 20 metų, Vladislovui – 22-eji. Sako, kad visai ne jauni, dabar 14–15 metų merginos „panomis dedasi“. Esą dabar žmonės tuokiasi vyresni, tačiau skirtumas tik tas, kad jaunimas neskuba tuoktis, o gyvena susidėję.

Išsipuošusiai jaunajai teko ropštis į sunkvežimį

Onos ir Vladislovo vestuvės, kaip tuomet ir buvo dera, truko dvi dienas. Svečių buvo trys dešimtys. Vestuvių šventei jiedu buvo užsisakę mašinas, tačiau stipriai palijus kelias pažliugo, tad iki namų lengvosios mašinos negalėjo privažiuoti. Teko visiems ropštis į sunkvežimio priekabą ir taip važiuoti iki pagrindinio kelio, kur laukė vestuvininkų mašinos.

Pakartoti amžinos meilės įžadų į bažnyčią praėjusį rudenį Ona ir Vladislovas važiavo prabangiu limuzinu, kurį savo tėvams šia gražia proga išnuomojo vaikai. O ir pati šventė buvo nepaprasta – koncertavo žinomas atlikėjas Andrius Rimiškis, vakarą tęsė pasamdyti muzikantai.

– Būtume paminėję ramiai šeimoje, tačiau spalį pagal susirašymo datą sūnus su marčia į laikraštį įdėjo sveikinimą, o dukra su šeima užsakė sveikinimą televizijos pageidavimų koncerte. Taip apie šventę prisiminę giminės ėmė ne tik sveikinti, bet „spausti“, kad iškeltume balių, – išklojo Vladislovas.

Du žmones riša bendri tikslai

Daugelį metų kartu nugyvenę Ona ir Vladislovas Timinskai sako, kad pirmiausiai du žmones riša draugystė, bendri tikslai ir bendra veikla.

– Šiemet tą padarysim, kitąmet tą. Kartu kūrėm ir įgyvendinom savo planus. Taip ir pralėkė 50 metų. Gyveni ir susigyveni. Visko būta, ir pykčių, ir susitaikymų, ir blogų, ir gerų dienų, o kur jau čia nebus. Be to, jaunystėje žmonės lankstesni, vėliau charakteriai sudėtingėja, – neslėpė Vladislovas ir Ona.

Tačiau iki svarstymų, skirtis ar ne, Timinskai sako nebuvo priėję.

Į klausimą, kuris pirmiau nusileidžia, Vladislovas atsakė: vieną kartą vienas, kitą – kitas, o Ona pajuokavo – būna taip, kaip vyras sako. Pasakė, taip ir yra. Kaip tame Žemaitės apsakyme „Marti“ šeimos galva pasakė – „Mauč, boba“ ir toji daro kaip liepta.

– O jei rimtai, taikytis reikia vienam prie kito. Kiekvienas iš pradžių turi norų „perdaryti“ kitą žmogų, nori, kad šokinėtų tik pagal jo dūdelę. Bet kartais reikia pašokti ir pačiam dėl mylimo žmogaus, kitaip šeimoje darnos nebus, – laimingos santuokos paslaptį išdavė Ona.

Kai sūnui sukako vieneri metukai, Ona liko namų šeimininke, šeima pradėjo ūkiškai verstis, nes iš vieno atlyginimo išgyventi sunku, tad darbo buvo užtektinai, tik spėk suktis. Kai yra kas veikti, anot poros, nėra laiko ir bereikalingiems pykčiams. Esą tais laikais gėda būtų buvę skirtis. Timinskai sako, kad jų giminėje niekad skyrybų nebuvo. Tai ne dabar, vos susipyksta, susirenka savo skudurus ir išsiskirsto kas sau.

– Smagūs buvo laikai, – jaunystę prisiminė Vladislovas, – visur išeidavom, žinoma, tik abu kartu, o dabar tik namuose sėdėti belieka, – sakė Ona.

Naujais aukso žiedais pasipuošę Ona ir Vladislovas norėtų, kad jų vaikai nugyventų gyvenimus taip, kaip jie, nors, be abejo, vaikams visada linkima dar geresnio gyvenimo.

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.