Mes – tauragiškiai: Raimondos „sąskaitoje“ – 191800 pasodintų medelių
Įkelta:
2012-08-22
Nuotrauka
Aprašymas
Raimondos sąskaitoje – 191800 pasodintų medelių. Asmeninio albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Vieni tik svajoja, o kiti jau lankėsi „ant pasaulio krašto“. Asmeninio albumo nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Kad ir kaip žavi kelionės, namai traukia labiausiai. Asmeninio albumo nuotrauka

info@taurageszinios.lt

Raimondą pažįstu jau daugiau nei penkiolika metų ir visus juos ši mergina mane labai žavėjo. Visada buvo išskirtinė, pirma iš draugių „pasigaudavo“ naujus dalykus, įkvėpdavo, ir, panašu, kad pati pirmoji iš mūsų subrendo ir suprato, ko nori iš gyvenimo. Šiuo metu 26-erių tauragiškė gyvena Kanadoje, yra aistringa keliautoja. Raimonda „Tauragės žinių“ skaitytojams pasakoja, kaip reikia gyventi spontaniškai – „čia ir dabar“. Raimondą kalbina Karina Sėrikova.

– Kaip užsikrėtei aistra keliauti? Ar tai įgimta, ar kuo daugiau keliauji, tuo labiau norisi?

– Labai mėgstu atrasti aplinkoje ir savyje kažką naujo, o tai man geriausiai sekasi kelionėse.Žmogus paprastai būna susidėliojęs prioritetus: kas jam gyvenime svarbiausia, kas ne taip svarbu, visai nesvarbu.Laimės jausmas – vienintelis mano prioritetas, manau, kelionės man teikia didžiausią džiaugsmą.

– Kokias šalis jau aplankei? Kuri įsiminė labiausiai? Kuo?

– Esu pabuvojusi beveik visur Europoje, Kanadoje. Visos mano aplankytos šalys man savaip žavios. Bosniją pamėgau dėl nepakartojamų desertų, paslaptingo gyvenimo kalnuose ir draugiškų žmonių, Suomija sužavėjo ežerais, Islandija – savo valgymo ypatumais – rykliai, banginiai, avių galvos vis dar puošia restoranų meniu, tolerancija – įteisinus gėjų ir lesbiečių santuokas, vedė ilgalaikę draugę turėjusi šalies premjerė – ir žmonių bendruomeniškumu, geizeriais, ledynais, ugnikalniais, Kanada – savo dydžiu ir nepakartojama gamta.

– Kaip atsidūrei Kanadoje? Kaip kilo mintis patraukti būtent į šią šalį?

– Visad mėgau keliauti ir nuo mažumės norėjau aplankyti kuo daugiau šalių, pažinti svetimas kultūras. Kiek pakeliavusi po mūsiškę Europą, užsinorėjau pamatyti gyvenimą už Atlanto. Kanada atrodė viliojanti savo gamta, draugiškais žmonėmis ir dydžiu.

– Ar sunku buvo gauti vizą? Kokius „kelius“ teko iki jos nueiti?

– 2011 metais lietuviams buvo suteikta galimybė metus keliauti ir dirbti Kanadoje. Išgirdę apie šią galimybę su draugu nusprendėme ja pasinaudoti. Juolab, kad tuo metu gyvenome Islandijoje, mažame miestelyje, mažoje bendruomenėje. Surinkti visas reikiamas pažymas užtruko apie tris savaites, po keleto mėnesių sulaukėme teigiamo atsakymo.Tiesa, kasmet yra nustatoma tam tikra „kvota“, kiek lietuvių pagal šią vizą gali išvažiuoti į Kanadą, ir ši galimybė suteikiama tik kartą – dar kartą pretenduoti į vizą negalėsim.

– Kaip išsirinkote tokį netradicinį darbą?

– Dar prieš išvažiuojant kilo visokių etinių klausimų. Žinojau, kad teks skristi lėktuvu, skrydis ilgas, todėl bus išnaudota daug degalų. Skrisdami lėktuvu, remiame degalų pramonę, teršiančią gamtą. Nesu linkusi taip elgtis, todėl nutariau, jei jau teks skristi lėktuvu, reikia padaryti šioje šalyje gerą darbą. Besišnekučiuojant apie Kanadą draugų kompanijoje, išgirdau, kad šioje šalyje galima sodinti medžius. Lietuvoje apie miškų atsodinimą nedaug ką tebuvau girdėjusi. Tik tai, kad tą daro miškininkai. Jau nuo gilios senovės žmonės atsodindavo miškus, tai darė majai, graikai, romėnai. Medžiai – žalieji planetos plaučiai, gaminantys deguonį, gryninantys orą ir valantys užterštą planetą. Kanada viena didžiausių medienos eksportuotojų pasaulyje. Čia populiarūs vadinamieji „plikieji kirtimai“, kai iškertamas visas miško plotas, neatsižvelgiant į medžių brandą. Kirtimo kompanijos įpareigotos atsodinti iškirstus medžius ir tuomet samdomi mes – profesionalūs medžių sodintojai.

– Kaip atrodo jūsų darbo diena?

– Rytas medžių sodintojams prasideda anksti. Jau šeštą valandą pusryčiaudavome specialiai įrengtoje laikinojoje stovykloje. Vadindavome ją „palapine su purvo grindimis“ – kai palydavo, purvo būdavo tiek, kad su geriausiais guminiais vos išbrisdavai. Dauguma tokių stovyklų įrengiamos šalia iškirstų miško plotų, toli nuo gyvenviečių. 7.30 valandą visi jau automobiliuose, pasirengę pradėti dar vieną 10-ies valandųpamainą. Medžių sodinimas – tai sunkus fizinis darbas. Kiekvienąkart – kova su kelmais, kritusiais medžiais, uodų ir musių spiečiais, neišbrendamomis pelkėmis, kartais šalčiu (gegužę snigo), kartais liūtimis, kartais karščiu (buvo, kad temperatūros stulpelis įkaisdavo iki 34 laipsnių). Dauguma medžių sodintojų – studentai, bet yra ir tokių, kurie medžius sodina pavasario, vasaros ir rudens sezonais. Jiems šis darbas seniai virtęs pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu. Medžių sodintojams užmokestis svyruoja nuo keliolikos centų iki dolerio už medelį. Moterų šiame darbe beveik tiek pat, kiek ir vyrų. Vidutinis sodintojas pasodina apie 1600 medelių per dieną.

– Ar besodindami medžius tolimoje šalyje, nepasigailėjote, kad pasirinkote tokį sunkų darbą?

– Jau po savaites ir kūnu, ir siela prašaisi atgal į civilizaciją. Tačiau vėliau apsipranti, pradedi įsilieti į ritmą, krepšiai nebeatrodo tokie nepakeliamai sunkūs ir bendradarbiai tau moja per petį „Viskas bus gerai!“ Padirbėjęs tris mėnesius šį darbą, suaugi, supranti, kad nieko nėra nesibaigiančio, sunkumai užklumpa ir praeina, kaip ir laimės akimirkos. Čia sutikti keisti, nepakartojamai įdomūs žmonės, kelionės į darbą sraigtasparniu kartu su migruojančių briedžių, meškų, elnių ir erelių pulkais atstoti negali niekas. Supranti, kad šito darbo nekenti tiek pat, kiek ir mėgsti, ir visada krebžda mintis grįžti.

– Ką veikiat laisvalaikiu?

– Laisvalaikiu dažniausiai keliaujame po apylinkes, leidžiam laiką parkeliuose, medituojame, brazdinam gitarą, piešiam, maudomės ežeruose.

– Kokie artimos ateities planai?

– Artimiausias planas – grįžti į Lietuvą, nes labai visų pasiilgom. Gyventi svetimoje šalyje reiškia nežinoti nei aplinkinių džiaugsmų, nei problemų. Lietuva nedidelė, viskas sava ir paprasta. Grįžę bandysim pradėti statyti jau kelerius metus projektuotą molinį namą, įsigyti šunį ir gyventi ramiai sau kaime. Turim daug planų Lietuvoje, o svarbiausia – norime kurti „laimingų žmonių bendruomenę“,pradėti vystyti gamtinę žemdirbystę, šviesti žmones apie ekologinį gyvenimo būdą, auginti daržoves nealinant žemės ir mokyti iš naujo pažinti gamtą.

– Ko išmokai svečiose šalyse, ko mums, lietuviams, derėtų pasimokyti kad ir iš kanadiečių ar iš kitų šalių atstovų?

– Ne kartą girdėjau sakant apie lietuvius, kad jie vis dar labai užsidarę. Nemokame džiaugtis gyvenimu. Svečiose šalyse žmonės daugiau šypsosi, sveikinasi gatvėse, porą kartų sutiktas obuolių pardavėjas tampa tavo draugu. Lietuviai vis dar gyvena įsitempę. Reikėtų gyventi ne ateitim ar praeitim, o džiaugtis „čia ir dabar“.

– Kokia yra Raimonda Kybartaitė?

– Ji spontaniška, ją lengvai sužavi paprasti, kasdieniški dalykai. Iš pažiūros ji naivi, tačiau už to naivumo slypi skaidri tiesa. Per gyvenimą pasodino 191800 medelių, mėgsta gamtą ir stengiasi gyventi savo paprastą gyvenimą aukštyn kojomis.Tomo Hankso įkūnytas Forresto Gumpo personažas jos mėgstamiausias. Jis nevynioja į vatą savo minčių ir jausmų. Jis labai sąžiningas, jautrus ir taurus.

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.