Liudas Mikalauskas – įsimylėjęs Figaro
Įkelta:
2010-10-12
Nuotrauka
Aprašymas
Asmeninio archyvo nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
A. Macijausko nuotrauka

info@taurageszinios.lt

Operos solistas Liudas Mikalauskas tauragiškiams jau seniai gerai pažįstamas: augęs Tauragėje, koncertavęs ne vienoje mūsų miesto scenoje, dabar jau mina didesnių, nacionalinių, scenų grindinį. Neseniai debiutavęs su Figaro vaidmeniu Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, laurų pavėsyje neatsipūtė – ir toliau intensyviai dirba, gastroliuoja. Spalio 15-ąją ištikimų operai tauragiškių laukia koncertas „Auksiniai Lietuvos balsai“, kurio vienas atlikėjų – greit 25-metį švęsiantis Liudas.

– Liudai, trumpai papasakok „Tauragės žinių“ skaitytojams, kuo šiuo metu gyveni.

– Šiuo metu tenka dalyvauti įvairiuose meno projektuose. Dirbu Kauno valstybiniame muzikiniame teatre. Dažnai tenka apsistoti ir Panevėžyje, kur dalyvauju beveik visuose statomuose spektakliuose. Po truputį pradėjau įsilieti ir į Lietuvos nacionalinės operos ir baleto teatro trupę. Prieš porą savaičių ten debiutavau spektaklyje – W. A. Mozarto „Figaro vedybos“, teko dainuoti pagrindinį Figaro vaidmenį. O kur dar nuolatinė koncertinė veikla ir studijos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Ten studijuoju dainavimą ir pedagogiką, mat esu pakviestas nuo kitų metų dėstytojauti šioje aukštojoje mokykloje.

– Kaip jautiesi po didžiojo pasirodymo Nacionaliniame operos ir baleto teatre?

– Tai buvo vienas atsakingiausių mano gyvenimo momentų. Neslėpsiu, labai jaudinausi ir nuoširdžiai ruošiausi. Visgi ne taip lengva – opera trunka apie keturias su puse valandos, dainuojama italų kalba. Jei kam teko lankytis tokiame spektaklyje, gali įsivaizduoti, kiek tokios partijos paruošimas reikalauja laiko ir kantrybės. Džiaugiuosi ir tuo, kad ne pats įsisiūliau dainuoti šią rolę, bet gavau pakvietimą iš operos teatro – o tai muzikos pasaulyje jau kažką reiškia.

– Ar tau artimas Figaro personažas?

– Dažnai sakau, kad jauno boso buvimas teatre nedėkingas, kadangi tenka vaidinti įvairius šmeižikus, inkvizitorius, karalius, šėtonus ir panašaus tipo personažus, o Figaro – visai kas kita. Šio personažo arijas man ne tik patogu dainuoti, tačiau Figaro man tinka ir pagal amžių bei charakterį. Jis jaunatviškas ir pašėlęs. Taip pat reikia nepamiršti, kad Figaro be galo įsimylėjęs, taip, kaip ir aš dabar. Tik labai nenorėjau, kad man uždėtų juodą peruką, tačiau grimo meistrė nesileido į kalbas ir pavertė mane tamsiaplaukiu ispanu.

– Ar pasirodymas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje reiškia Tavo didžiosios karjeros pradžią?

– Manau, kad taip. Dainavimas tokioje didelėje scenoje ir dar su tokiu reikšmingu vaidmeniu net nesulaukus 25-erių, manau, daug kam parodė, kad tas vaikinukas iš Tauragės nenori siekti pripažinimo mažais žingsneliais. Aš – darboholikas, tačiau pastebėjau, kad kuo daugiau apsiimu darbų, tuo jų daugiau nuveikiu. Pavyzdžiui, dabar ant mano stalo guli Ch. Gounod opera „Faustas“, iki spalio pabaigos turiu paruošti pagrindinį vaidmenį – Mefistofelio rolę. Tai vaidmuo, apie kurį svajojau nuo pat studijų pradžios, tačiau nė sapnuot nesapnavau, kad teks jį atlikti taip greit.

– Maždaug prieš metus Tavo kasdienybė buvo pripildyta muzikos ir šokių. Su muzika, akivaizdu, nesiskiri. O ar vis dar šoki?

– Su Slausgalviais tapome labai artimais draugais, nors, žinoma, per darbų gausą vis rečiau susitinkame – aš užsiėmęs savo teatrais, o Tomas su Gintare vis dar šoka televiziniuose projektuose. Deja, šokti tenka vis rečiau ir rečiau, tačiau nemanau, kad visai užmiršau žingsnelius. Jau nuo „Triumfo arkos“ laikų truputėlį apsirgau televizijos spinduliuojama magija – mane dažnai kviečia į įvairias laidas, tačiau stengiuosi kiek galėdamas atsirinkti tas, kuriose man patiktų filmuotis, stengiuosi pasirodyti televizijoje tik tada, kai tenka joje daryti kažką profesionalaus. Labai nenorėčiau tapti pop kultūros dalimi. Nors, deja, ir man tenka dažnai pasakyti „Ne“ žurnalistams, kurie nori įsibrauti į mano namus.

– Vis dažniau interviu su Tavimi žurnalistai smalsauja, kada įvyks jau daugiau nei dvejus metus trunkančios Tavo ir sužadėtinės Sigitos draugystės atomazga – vestuvės? Gal šiame interviu atskleisi šią paslaptingą širmą?

– Mielai tauragiškiams atverčiau širdį ir visas paslaptis, tačiau žinau, kad šis interviu bus tuoj pat perskaitytas įvairių žurnalistų už Tauragės ribų, o tada jau neatsiginsiu nuo smalsių klausimų. Galiu tik pasakyti, kad vestuvės bus, tačiau norime šią asmeninę šventę pasilikti tik sau ir savo artimiems žmonėms. Daugiau atvirauti nenorėčiau.

– Teko girdėti, kad Sigita taip pat prijaučia šokiams. Gal planuoji ir ją išmokyti suktis ant parketo?

– Po šokių projekto užsimanėme pašokti kartu, lankėme keletą užsiėmimų pas Slausgalvius, tačiau mano užimtumas ir vėl pakišo koją, teko nutraukti pamokas. Nusprendėme šokių pamokas palikti ramybėje, iki kol teks mokytis šokti vestuvinį valsą.

– Ar tiesa, kad gavai pasiūlymų išvykti iš Lietuvos? Koks darbas Tau buvo siūlytas ir kodėl nusprendei likti?

– Per studijų metus teko laimėti apie 12 tarptautinių konkursų, tad pasiūlymai dalyvauti įvairiose teatrų perklausose visada sklandė aplink mane, tačiau manęs tai nebegundo. Pagrindinis lūžis įvyko stažuotės Didžiojoje Britanijoje metu. Man ten teko mokytis pusę metų ir tą laikotarpį prisimenu kaip didžiausią košmarą. Ten supratau, kad negaliu išgyventi be savo šalies, be lietuviškai kalbančių žmonių, be mūsiškės virtuvės, prie kurios esu labai pripratęs. Tenka dažnai susitikti su savo gastroliuojančiais kolegomis. Jų gyvenimas ne toks jau ir saldus, nors ne vienas turi nusipirkęs namą kur nors Prancūzijoje, tačiau vis tiek dažniausiai su savimi turi tik vieną lagaminą, su kuriuo važinėja iš vieno viešbučio į kitą. Man toks gyvenimas nepriimtinas.

– Kaip atrodo Tavo laisvalaikis, jei tokio turi?

– Jo tikrai nedaug, tačiau jei turiu laisvą vakarą, jį praleidžiu dažniausiai namuose – stengiuosi daugiau ilsėtis, žiūrim televizorių, gaminam valgyt, kartais išeinam pasivaikščioti. O jei turiu laisvą dieną, stengiuosi susitikti su draugais, nes vis dažniau tenka išgirsti jų priekaištų, kad seniai mane matę.

– Netrukus švęsi 25-ąjį gimtadienį. Kokie Tavo didžiausi amžiaus ketvirčio laimėjimai?

– Spalio 11-ąją švęsiu savo šventę. Tačiau norisi ją praleisti ramiai. Tikriausiai išvyksim su Sigita kur nors, o su draugais atšvęsime vėliau. Visi namiškiai Tauragėje ruošiasi mane sveikinti spalio 15-ąją, kai atvyksiu su koncertu „Auksiniai Lietuvos balsai“ į Tauragės kultūros rūmus. Tad kviečiu visus švęsti šią šventę kartu su manimi.

– Ar lauki koncerto Tauragėje? Kuo žadi nustebinti publiką?

– Kiekvieno koncerto Tauragėje laukiu su nekantrumu – didelė atsakomybė pasirodyti saviškiams. Kiekvieną kartą labai džiaugiuosi šiltu priėmimu. Ši programa kartu su Ona Kolobovaite, Egidijumi Bavikinu ir Pauliumi Zdanavičiumi labai brangi, nes tai žmonės, su kuriais be galo malonu dirbti scenoje, o sausakimšos salės įrodo, kad ir publikai šis kvartetas patinka. Būkite kartu su mumis ir iš scenos sklindanti muzikos dvasia nepaliks abejingos nė vienos širdies.

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.