Jėgų semiasi iš mėgstamos veiklos
Įkelta:
2010-08-09
Nuotrauka
Aprašymas
Jūratė Lazdauskienė sako nesibaiminanti nepatogumų, laukiančių jos ir jaunųjų skautų laukinėje gamtoje (stovykloje Kuturiuose). Asmeninio archyvo nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Su vyresniaisiais jūrų skautais Rumšiškėse. Asmeninio archyvo nuotrauka

Tauragiškė Jūratė Lazdauskienė – Lietuvos jūrų skautijos (LJS) vadovė. Jai vasara – pirmiausia įtemptos skautiškos veiklos metas. Moteris pasakoja šiuo metu daugiau laiko praleidžianti miškuose nei namuose. Kai dauguma atostogauja, ji pasineria į mėgiamą veiklą – laiką leidžia su bendražygiais skautais.

Visuomet buvo aktyvi

Jūratė Lazdauskienė sako atsimenanti visuomet buvusi gamtos vaikas:

– Ryškiausi ir mieliausi prisiminimai – mano senelis, juodmargė karvytė, tokių pat spalvų šunelis Meškis ir aš – žydinčiose pievose.

Mokykloje Jūratė pasižymėjo aktyvumu: esą lengviau surastų veiklą, kurioje nedalyvavo, nei atvirkščiai. Patirtis kaime ir judrus gyvenimo būdas pastūmėjo ją prisijungti prie turistų būrelio, vadovaujamo Viktorijos Zubaitės. Pašnekovė sako aiškiai atsimenanti pirmąjį jaunuolių žygį, kuris tapo ne tik fizinių, bet ir žmogiškųjų savybių išbandymu: kelionė buvusi per Ukrainą – ir traukiniu, ir dešimtis kilometrų pėsčiomis su sunkiomis kuprinėmis ant pečių.

Jūrų skautų vadove tapusi prieš 10 metų, J. Lazdauskienė sako, kad tokia veikla jai ypač artima. Ji teigia, kad vadovavimas jūrų skautams leidžia suprasti nuolat besikeičiantį jaunimą ir išlikti jaunatviškai.

– Man smagu veikti kartu su jaunais žmonėmis, stebėti, kaip jie auga, tobulėja, ir jausti, kad mažu aguonos grūdeliu ir aš prie to prisidedu. Skautavimas – kelias į grožį, gėrį ir šviesą. Joje drovus tampa drąsesnis, storžievis – kuklesnis, nenuorama – drausmingesnis. Vaikai ugdosi, mokosi pažinti save, nugalėti baimes, būti atidesni aplinkiniams ir aplinkai. Džiaugiuosi, kad dešimt metų pavyksta ugdyti vaikus, su kuriais kalnus gali nuversti, vandenynus perplaukti, įveikti kliūtis, sunkumus ir jaustis laiminga.

Pedagogės patirtis praverčia

– Dabar, kai esu dviejų suaugusių vaikų mama, „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos direktorė, daugelis negali suprasti, ko aš vis dar lakstau po tuos miškus. Bet ar įmanoma paaiškinti paprastais žodžiais, ką jauti sėdėdamas prie laužo draugų būryje, skambant gitaros garsams? Ar įmanoma paaiškinti, kokie jausmai užplūsta stebint žvaigždėtą dangų? Tiesiog noriu dalytis tuo, ką turiu, – apie malonią širdžiai veiklą pasakoja J. Lazdauskienė.

Ji teigia esanti viena tų, kuriems pavyko pasirinkti ir tinkamą profesiją.

– Neskaičiuoju laiko, kurį skiriu darbui. Man įdomus ir mielas mokytojos darbas. Dalį laisvalaikio skiriu naujų idėjų paieškai, projektams. Pedagoginės, psichologinės žinios labai padeda skautaujant, jos svarbios ir miškuose, ir vandenyje, o skautiški principai padeda mokyklos direktorės darbe išlikti linksmai ir niekada neprarasti vilties, sąžiningai atlikti savo pareigas, – sako J. Lazdauskienė.

Tauragiškiais didžiuojasi

Šiuo metu Tauragėje – 50 skautų organizacijos narių. Patyrusių jūrų skautų per 10-metį turime vienuolika. Mūsų flotilės pasididžiavimas, vadovių džiaugsmas – tauragiškiai-patyrę jūrų skautai Eligijus Akstinas, Tadas Andriejauskas, Laimonas Lazdauskas, Laura Lazdauskaitė, Andrius Macas, Vytautas Kisielius, Milda Mockevičiūtė, Vilius Vasiliauskas, Eglė Lukošiūtė, Darius Lukošius, Viktorija Urbonaitė.

Apie skautų veiklą sakoma, kad tai – pramoga su tikslu, todėl stengiamasi ne tik dalyvauti įvairiausiuose projektuose, bet ir ugdyti jaunuosius skautus kaip garbingus piliečius. Tauragiškius jūrų skautus pedagogė apibūdina kaip labai kūrybingus, darbščius ir atkaklius. Pasak jos, tauragiškiai ne kartą sėkmingai dalyvavo tarptautiniuose projektuose, programose: ne vienas baigė jūrų kadetų kursus Švedijoje, Olandijoje, dalyvavo jaunimo projektuose Lenkijoje, Vokietijoje, Maltoje.

J. Lazdauskienė džiaugiasi, kad jau pirmaisiais skautavimo metais su grupe vietinių narių tapo pavyzdingiausiu būriu. Šis būrys toks tebėra iki šiol.

Skautų vadovė sakosi daug laiko praleidžianti kelionėse. Pernai su grupe jūrų skautų dalyvavo konkurse, kuriame būriui pavyko laimėti – dalyviai nominuoti Lietuvos tūkstantmečio keliautojais.

Šalia darbo, visuomeninių pareigų LJS vadovė sako niekada nepamirštanti, kad pirmiausia esanti mama, žmona, dukra, draugė. Mėgsta rengti pasisėdėjimus su draugėmis, organizuoti šventes savo vaikams, skaityti, keliauti po Lietuvą, atrasti senųjų dvarų žavesį, gamtos grožį.

Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.
Nuotrauka
skurvydas
Juozo Petkevičiaus nuotrauka 
Įkelta:
2023-02-16
Šiemet Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine, kurios koncepcija – penki keliai, vieno jų – Praeities kelio – ambasadoriumi tapo Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ restauratorius Audronis Skurvydas, apie savo darbą kalbantis su tokiu entuziazmu, kad juo nesunku užsikrėsti. Jo dirbtuvėse akys laksto nuo daikto prie daikto, o rankos pačios kyla viską paliesti. Praeities kelias, pasak jo, simbolizuoja mūsų patriotiškumą, meilę Tėvynei, pagarbą istorijai, tradicijų ir etnokultūros puoselėjimą ir pasididžiavimą savo kraštu.