Kasparas Bertašius: kai uždarbis lieka antrame plane
Įkelta:
2010-07-26
Nuotrauka
Aprašymas
Kasparas sako, kad nesijaučia darantis kažką ypatingo – tiesiog užsiima tuo, kas jį iš tiesų traukia. Karinos Sėrikovos nuotrauka

Sakoma, patirtis ateina su laiku. Tačiau ne visi linkę patirties nuotrupas rankioti palengva. „Kam laukti, kai įmanoma viską patirti greičiau, ypač jei tai patirtis srityje, kuri be galo traukia“, – įsitikinęs devyniolikmetis Kasparas Bertašius, jau apie pusmetį gyvuojančios reklamos agentūros „Origamis“ įkūrėjas.

Nuo dailės iki dizaino

Kasparas gimė ir užaugo Tauragėje, iki šiol čia gyvena, nors ruošiasi studijoms Vilniuje – šiemet vaikinas baigė Tauragės „Versmės“ gimnaziją. Savo ateitį abiturientas sieja su ekonomikos mokslais.

– Seniau mąsčiau studijuoti psichologiją – tam, kad būtų lengviau perprasti klientų pageidavimus, rasti bendrą kalbą, prieiti kompromisą. Tačiau pajutau, kad mane labiau traukia viskas, kas susiję su verslu, – prisipažino vaikinas.

Interneto svetainių kūrimo menu, kuriuo daugiausiai verčiasi reklamos agentūra „Origamis“, Kasparas susidomėjo palaipsniui. Vaikinas buvo linkęs į dailę. Su laiku dailę pakeitė įvairūs dizaino, o vėliau ir programavimo darbai.

Būdamas 15-os Kasparas jau mokėjo sukurti interneto svetainę. Pamažėl apie gabų jaunuolį ėmė sklisti kalbos ir jo pagalbos ar patarimo prašė vis daugiau žmonių. Pajutęs, kad programavimo darbai puikiai sekasi, vos sulaukęs pilnametystės, Kasparas įregistravo savo individualų verslą – reklamos agentūrą „Origamis“.

Vaikino teigimu, toks individualios veiklos pavadinimas pasirinktas dėl aliuzijos į japonišką popieriaus lankstymo meną – kantrų, kruopštų, atsakingą užsiėmimą. Būtent tokiais epitetais individualios veiklos savininkas apibūdina savo teikiamų paslaugų kokybę.

Ilgai miegoti sau neleidžia

Pasak Kasparo, sprendimą imtis individualios veiklos jis priėmė lengvai, kadangi verslo planas nebuvo labai rizikingas: vaikinas turėjo pakankamai patirties interneto svetainių kūrimo srityje, be to, į veiklą nereikėjo daug investuoti.

– Šiam verslui plėtoti nebūtina daug pinigų, tiesiog reikia turėti laiko ir idėjų, žinoma, ir noro, – nuoširdžiai šypsodamasis kalbėjo Kasparas.

Vis dėlto daugiausiai dėl būsimo verslo nerimavo Kasparo tėvai – abejojo, ar ši veikla tikrai bus sūnui naudinga, ar jam pasiseks, ar verslas neatims laiko, skirto mokslams. Galų gale vaikinas įtikino tėvus, kad dėl būsimo verslo mokslai nenukentės, o ir naudos šiokios tokios bus.

Taigi jau maždaug pusmetis, kai Kasparas vysto reklamos paslaugų verslą. Anksčiau tai darydavo po pamokų, o dabar, per vasaros atostogas, ką tik „iškeptas“ verslininkas pluša nuo pat ryto.

– Ilgai miegoti sau neleidžiu, žinau, kad laukia užduotys. Vos papusryčiavęs, kimbu į darbus: atsakau į gautus laiškus, įmonėms paštu ir telefonu teikiu komercinius pasiūlymus, ieškau potencialių klientų, būdų, kaip populiarinti „Origamio“ interneto svetainę bei, žinoma, vykdau gautus užsakymus, – pasakojo jaunasis verslininkas.

Priima pagal rūbą, išleidžia pagal protą

Šiuo metu „Origamis“ teikia interneto svetainių, jų optimizavimo strategijos, įmonių firminio stiliaus, verslo dovanų kūrimo paslaugas. Beveik visus kūrybinius darbus Kasparas atlieka pats, tačiau kai kalba apie verslą, vartoja žodį „mes“ – vaikinui kūrybines idėjas padeda įgyvendinti spaustuvių darbuotojai, pagal autorines sutartis dirbantys menininkai.

Anot jaunuolio, uždarbis nėra pagrindinė jo motyvacija – vilioja patirtis, iššūkiai, malonus pats kūrybos procesas.

„Tauragės žinioms“ Kasparas pasakojo, kad besikreipdamas į įmonę su komerciniu pasiūlymu dėl savo jaunos išvaizdos iš rimtų verslininkų kartais sulaukia kreivokų žvilgsnių, tačiau įsikalbėjus visi supranta, kad Kasparo ketinimai rimti.

– Galiu drąsiai sakyti, kad mūsų darbu pasitiki įvairaus amžiaus žmonės. Jau turime ir lojalių klientų. Internetines svetaines sukūrėme „Tauragės“ viešbučiui, Tauragės apskrities ligoninei, vaistinių asociacijai „Provifarma“, siuntų pristatymo tarnybai „Siuntos.lt“, – pasak Kasparo, „Origamiui“ sekasi neblogai – net geriau, nei jis tikėjosi.

Kasparas didžiausiais konkurentais įvardija ilgiau gyvuojančias Tauragės reklamos įmones, prie kurių paslaugų kai kurie verslininkai jau įpratę. Tačiau, tauragiškio teigimu, reklamos agentūra „Origamis“ siūlo naujovišką ir modernų dizainą, novatoriškus sprendimus, mažesnes nei kiti kainas.

Verslininkai galėtų būti kūrybiškesni

Kasparo manymu, Tauragės verslininkai ne visada išnaudoja geriausias reklamos galimybes. Kaip pavyzdį vaikinas pateikė mintį, kaip potencialių klientų galėtų pritraukti nauja kavinė.

– Užuot taikiusi tradicinės reklamos metodus, kavinės administracija galėtų imtis netikėto sprendimo – pavyzdžiui, gatvėje dalyti kvietimus užsukti nemokamos kavos ar arbatos. Pagaminti 200 kvietimų kainuotų apie 80 litų, o jų išdalijimas dar apie 50 Lt. Tačiau nauda būtų akivaizdi. Visų pirma klientai prie karšto gėrimo užsisakytų dar kokį nors patiekalą ar desertą, antra – apie tokį neeilinį kvietimą į kavinę žmonės papasakotų draugams ir artimiesiems, – savo sumanymą išdėstė Kasparas.

Ateityje verslus vaikinas tikisi, kad „Origamiui“ seksis vis geriau ir agentūra plėsis į kitus miestus, kad novatoriškos reklamos paslaugų idėjos pasklis ir po mažesnius šalies miestelius. Pats Kasparas baigęs mokslus norėtų išbandyti savo jėgas didelėje reklamos agentūroje – tam, kad įgautų daugiau patirties.

Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.
Nuotrauka
skurvydas
Juozo Petkevičiaus nuotrauka 
Įkelta:
2023-02-16
Šiemet Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine, kurios koncepcija – penki keliai, vieno jų – Praeities kelio – ambasadoriumi tapo Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ restauratorius Audronis Skurvydas, apie savo darbą kalbantis su tokiu entuziazmu, kad juo nesunku užsikrėsti. Jo dirbtuvėse akys laksto nuo daikto prie daikto, o rankos pačios kyla viską paliesti. Praeities kelias, pasak jo, simbolizuoja mūsų patriotiškumą, meilę Tėvynei, pagarbą istorijai, tradicijų ir etnokultūros puoselėjimą ir pasididžiavimą savo kraštu.