Dovana Tėvo dienos proga – sūnūs dvyniai
Įkelta:
2010-06-10
Nuotrauka
Aprašymas
Audronė ir Tomas sako, kad auginti dvynius nelengva, tačiau liūdna niekada nebūna. Asmeninio archyvo nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Sesutė Justina ir jos mažieji pagalbininkai – broliukai Julius ir Vilius. Asmeninio archyvo nuotrauka

Žinomas Tauragės veterinarijos gydytojas Tomas Bartušis gali didžiuotis – žmonos Audronės tvirtinimu, jis – pavyzdingas trylikametės dukros Justinos ir dvynių Juliaus bei Viliaus tėvas. Jaukiuose Bartušių namuose greta garuojančios arbatos puodelio sukasi pokalbis apie tėtį ir prieš šešerius metus šeimos narių ratą papildžiusius sūnus dvynius.

Turi gyvūnų viešbutį

36 metų Tomas Bartušis – Tauragėje puikiai žinomas veterinarijos gydytojas. Studijuodamas Kauno veterinarijos akademijos penktajame kurse vedė Audronę. Kiek vėliau mokėsi Šiaulių pedagoginiame universitete, Martyno Mažvydo pagrindinėje mokykloje dirbo biologijos mokytoju. Šiandien T. Bartušis – gyvūnų gydytojas ir pirmojo Tauragėje mažųjų augintinių viešbučio savininkas. Greta namų įrengtame pastate gali gyventi dešimt gyvūnų. Tomo teigimu, dažniausiai čia „apsistoja“ šunys ir katės, kurių šeimininkai išvyksta atostogauti. Čia taip pat suteikiamos veterinarinės paslaugos, kurių dažnai prireikia įvairiems smulkiems gyvūnams: paukščiams, ropliams, graužikams, katėms, šunims.

Nesunku pastebėti, kad šioje šeimoje gyvūnai itin mylimi, vos prakalbus apie augintinius šešiametis Vilius atsiveda škotų nulėpausių veislės katę Džiulę. Gyvūnus labai myli ir mama, Švietimo skyriaus specialistė Audronė, ir trylikametė Justina, nuolat padedanti prižiūrėti gyvūnų viešbučio gyventojus.

Tėvo dienos proga – dvyniai

Bartušių namuose veiksmo netrūksta. Čia nuolat zuja kaip du vandens lašai panašūs broliai dvyniai Vilius ir Julius. Tomas sako, kad sūnūs jam buvo geriausia dovana Tėvo dienos proga. Dvyniai gimė gegužės pabaigoje, likus keletui savaičių iki Tėvo dienos ir sukomplektavo gydytojo išsvajotą trijų vaikų šeimos modelį.

– Audronė norėjo dviejų vaikų, o aš visad trijų. Laimėjau, – juokauja Tomas, pripažindamas, kad vienu vargu užaugo du nuostabūs vaikai.

Bartušiai neigia, kad dvynukų auginimas sudėtingesnis nei vieno vaiko. Tiesa, Audronė pripažįsta, kad kartais trūkdavo dar vienų rankų.

– Laimei Tomas grįžęs po darbo daug padėdavo prižiūrėti sūnus. Sudėtingiausia dvynius prižiūrėti, iki jiems sukanka metukai, o po to lengviau. Dviese jie turi ką veikti ir priežiūros reikalauja mažiau nei vienas vaikas, – pasakoja mama, patvirtindama, kad šeimoje labai svarbu geras tėtis.

Tik gimus Viliui ir Juliui Bartušiai sužinojo, kad tolimose jų giminystės šakose jau yra buvę dvynukų. Šeima mano, kad dviejų vaikų laukimas gerokai įdomesnis ir linksmesnis.

Tėtis – šeimos galva

Dvynių Juliaus ir Viliaus pomėgiai tokie patys. Jie mėgsta žaisti, piešti, abu lanko šokių pamokas. Apskritai atskirai jie ilgiausiai yra praleidę gal kokį pusdienį, kai tėtis vieną iš brolių vežėsi į darbą. Mama Audronė sako, kad reikėjo matyti, kaip broliukai pasiilgo vienas kito. Kai šeima vakare susėda žiūrėti televizoriaus, vienas iš dvynukų glaudžiasi prie mamos, kitas – prie tėčio. Netrukus jie apsikeičia vietomis, o paklausus, kurio labiau bijo, Vilius atsako visiškai rimtai:

– Tėčio labiau bijau, jis didesnis.

Tėtis į dažnus dvynių ginčus nesikiša. Kas pirmas sės prie kompiuterio, jie nusprendžia patys.

Išmokyti dalytis

Skirtingai nei vienas augantis vaikas, dvyniai puikiai žino ir supranta, kad viskuo, ką jie turi, privalo dalytis. Sesė Justina juokauja, kad dalybose jai puikiai sekasi, mat iš brolių gauna dvi dalis.

Tomo Bartušio tikinimu, išlaidos auginant dvynius didesnės, abu privalo gauti tiek pat. Žaislai, drabužiai abiem perkami vienodi.

Darželyje Viliaus ir Juliaus draugai tie patys. Turėdami atskiras lovas broliai mėgsta užmigti vienoje. Mama atskleidė vakarais dažnai girdinti, kaip dvynukai ilgai kalba ir diskutuoja prieš užmigdami.

Dvigubas džiaugsmas

Nemažai tėviškos patirties sukaupęs T. Bartušis nemano, kad reikėtų išsigąsti laukiamų dvynukų. Dvigubą vargą atpirks dvigubas džiaugsmas.

Kol kas Julius su Viliumi gudrybių nesiima, ir jei kas juos supainioja, visada pataiso.

– Mes skiriamės, pas mane yra taškiukas, – rodydamas į apgamėlį ant skruosto sako Julius.

Nors dvyniai labai myli gyvūnus, sako, kad žengti tėčio pėdomis nenorėtų. Abu norėtų būti krepšininkai arba futbolininkai.

– Smagu į juos vien tik žiūrėti, – pokalbį baigia mama, pridurdama, kad su dvyniais liūdna niekada nebūna.

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.