Apsupta džentelmenų
Įkelta:
2010-05-14
Nuotrauka
Aprašymas
Karinos Sėrikovos nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
2007-ųjų rudenį „Mintauja“ šventė penkmečio jubiliejų. Romualdo Vaitkaus nuotrauka

Vyrų choras „Mintauja“ šventė gimtadienį. Ne kolektyvo, tačiau ne ką mažiau svarbų – garbingą jubiliejų minėjo choro vadovė Danutė Petraitienė. Su muzikos mokytoja ir chorvede Danute susitikome viename Tauragės kultūros rūmų kabinetų. Kalbėjome apie muziką, pedagoginę veiklą ir vadovavimą vyrų chorui, kuris jai teikia didžiulį džiaugsmą.

Užaugo dainingoje šeimoje

Danutė užaugo Vizbutų kaime, Tauragės rajone. Vaikystės namai ir šeima iki šiol muzikei kelia tik gražiausius prisiminimus. Pasak pedagogės, jos tėvų namuose visada skambėjo daina, gal todėl visi broliai ir seserys nuo mažumės buvo labai dainingi.

– Mama buvo giedorka, broliai valdė daugybę įvairių instrumentų, gal tik tėvelis buvo klausytojas, – apie nuo vaikystės lydėjusią muziką pasakojo D. Petraitienė.

1966 metais Danutė įstojo į Tauragės vaikų muzikos mokyklą, todėl niekam nebuvo staigmena, kai po trejeto metų mergina pasirinko tolimesnes muzikos studijas Stasio Šimkaus aukštesniojoje muzikos mokykloje Klaipėdoje.

1977 metais baigė S. Šimkaus aukštesniąją mokyklą ir gavo paskyrimą į Skuodą. Ten trejetą metų dirbo kultūros namų meno vadove ir mokytojavo muzikos mokykloje.

– Dėsčiau solfedį ir akordeono specialybę, turėjau vaikų chorą. Nors ir koks, atrodo, turiningas buvo laisvalaikis, tačiau ilgėjausi namų ir, vos praėjus paskyrimo laikotarpiui, grįžau į Tauragę, – prisiminė Danutė.

Vaikus sudominti vis sunkiau

Tauragėje Danutė ir toliau gyveno muzikos ritmu: įsidarbino Tauragės rajono muzikos mokykloje solfedžio mokytoja, vėliau mokykloje įkūrus chorinio dainavimo klasę, jai vadovavo.

Moteris ir dabar dėsto muzikos mokykloje. Pasak pedagogės, anksčiau muzikos mokyklos vaikų choras buvo labai populiarus, dabar jo žvaigždė truputį prigeso.

– Senesniais laikais dainuoti vaikų chore buvo labai populiaru, kasmet užsirašydavo vis daugiau vaikų. Dabar jaunimas labiau mėgsta gitaros studijas, solinį dainavimą. Tam daug įtakos padarė įvairūs realybės šou, kuriuose vaikai mato populiarius veidus, gražius drabužius, išskirtinį dėmesį atlikėjui – jie irgi pradeda apie tai svajoti. Deja, muzikos mokykla tokių svajonių išpildyti negali. Mes mokome klasikinio dainavimo, – kalbėjo mokytoja Danutė.

Ji pasakojo, kad jos kolegoms vilniškiams jaunimą sudominti dar sunkiau: esą vaiką iš provincijos dar gali sugundyti Vilniumi, Kaunu, o didmiesčių jaunimas dabar jau nori tik į užsienius.

„Mintaujos“ vyrai – tikri džentelmenai

Šalia pagrindinio darbo muzikos mokykloje D. Petraitienė beveik visuomet vadovavo dar ir suaugusiųjų chorui: 1980–1982 metais tai buvo Tauragės rajono švietimo darbuotojų mišrus choras, 1982–1985 metais – Tauragės skaičiavimo mašinų elementų gamyklos mišrus choras, 1989–1994 metais – Tauragės liaudies dainų ir šokių ansamblio „Jūra“ mišrus choras.

Nuo 2002 metų D. Petraitienė – vyrų choro „Mintauja“ vadovė ir chorvedė. Kolektyve dainuoja 20 vyrų. Vadovė teigė, kad buvo laikų, kai kolektyvas turėjo ir 24 narius, tačiau tris garbingo amžiaus vyrus „Mintauja“ jau išlydėjo amžinybėn.

Pasak Danutės, vadovavimas „Mintaujai“ – atsipalaidavimas, malonus laiko praleidimas, gyvenimo praturtinimas.

– „Mintaujos“ kolektyvas labai šaunus. Tai tolerantiški, dėmesingi, išsilavinę, kultūringi vyrai, tikri džentelmenai – viskas šiais žodžiais ir pasakyta, – jausmingai kalbėjo Danutė ir pridūrė, kad nuolat giria savo vyrus, jie tikrai to esantys verti.

Chorvedės teigimu, vadovavimas kolektyvui reikalauja didelės vadovo pareigos ir kompetencijos, savo specialybės išmanymo bei širdies šilumos. Tačiau su „Mintaujos“ vyrais dirbti nesunku, visi turi šiokios tokios muzikinės patirties.

– Apskritai dainavimas – sunkus dalykas, kadangi muzikos nepajausi mechaniškai – turi jausti per širdį. Dainavimas yra gamtos duotas narkotikas, geras narkotikas – jei vaikystėje pradėjai, nesustosi iki senatvės, – juokavo moteris.

Per aštuonerius „Mintaujos“ gyvavimo metus D. Petraitienė sutiko daug gerų žmonių. Vadovė dėkoja „Mintaujos“ tarybos nariams: kolektyvo seniūnui Viliui Barkauskui, Povilui Gargasui, Alfredui Katkui, Juozui Kuisiui ir Danieliui Saukevičiui, padedantiems Danutei organizuoti išvykas ir šventes. Ji taip pat dėkinga buvusiems kolektyvo tarybos nariams Leonui Puzonui, Antanui Dambinskui, Martynui Savickui.

Nebeplanuoja, tik svajoja

Danutė prisipažino turinti tris didelius norus: dar nori dirbti, pamatyti pasaulio ir 2012-aisiais atšvęsti „Mintaujos“ dešimtmetį. Tačiau tam pasiekti reikia geros sveikatos. Todėl moteris pabrėžia, kad apie norų išsipildymą ji tik svajojanti, jau nebeplanuojanti:

– Laikas į gyvenimą įneša daug netikėtumų. Mano pačios gyvenime buvo daug dainų ir gėlių, ypač rožių, tačiau buvo ir rožių spyglių.

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.