Apsupta džentelmenų
Įkelta:
2010-05-14
Nuotrauka
Aprašymas
Karinos Sėrikovos nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
2007-ųjų rudenį „Mintauja“ šventė penkmečio jubiliejų. Romualdo Vaitkaus nuotrauka

Vyrų choras „Mintauja“ šventė gimtadienį. Ne kolektyvo, tačiau ne ką mažiau svarbų – garbingą jubiliejų minėjo choro vadovė Danutė Petraitienė. Su muzikos mokytoja ir chorvede Danute susitikome viename Tauragės kultūros rūmų kabinetų. Kalbėjome apie muziką, pedagoginę veiklą ir vadovavimą vyrų chorui, kuris jai teikia didžiulį džiaugsmą.

Užaugo dainingoje šeimoje

Danutė užaugo Vizbutų kaime, Tauragės rajone. Vaikystės namai ir šeima iki šiol muzikei kelia tik gražiausius prisiminimus. Pasak pedagogės, jos tėvų namuose visada skambėjo daina, gal todėl visi broliai ir seserys nuo mažumės buvo labai dainingi.

– Mama buvo giedorka, broliai valdė daugybę įvairių instrumentų, gal tik tėvelis buvo klausytojas, – apie nuo vaikystės lydėjusią muziką pasakojo D. Petraitienė.

1966 metais Danutė įstojo į Tauragės vaikų muzikos mokyklą, todėl niekam nebuvo staigmena, kai po trejeto metų mergina pasirinko tolimesnes muzikos studijas Stasio Šimkaus aukštesniojoje muzikos mokykloje Klaipėdoje.

1977 metais baigė S. Šimkaus aukštesniąją mokyklą ir gavo paskyrimą į Skuodą. Ten trejetą metų dirbo kultūros namų meno vadove ir mokytojavo muzikos mokykloje.

– Dėsčiau solfedį ir akordeono specialybę, turėjau vaikų chorą. Nors ir koks, atrodo, turiningas buvo laisvalaikis, tačiau ilgėjausi namų ir, vos praėjus paskyrimo laikotarpiui, grįžau į Tauragę, – prisiminė Danutė.

Vaikus sudominti vis sunkiau

Tauragėje Danutė ir toliau gyveno muzikos ritmu: įsidarbino Tauragės rajono muzikos mokykloje solfedžio mokytoja, vėliau mokykloje įkūrus chorinio dainavimo klasę, jai vadovavo.

Moteris ir dabar dėsto muzikos mokykloje. Pasak pedagogės, anksčiau muzikos mokyklos vaikų choras buvo labai populiarus, dabar jo žvaigždė truputį prigeso.

– Senesniais laikais dainuoti vaikų chore buvo labai populiaru, kasmet užsirašydavo vis daugiau vaikų. Dabar jaunimas labiau mėgsta gitaros studijas, solinį dainavimą. Tam daug įtakos padarė įvairūs realybės šou, kuriuose vaikai mato populiarius veidus, gražius drabužius, išskirtinį dėmesį atlikėjui – jie irgi pradeda apie tai svajoti. Deja, muzikos mokykla tokių svajonių išpildyti negali. Mes mokome klasikinio dainavimo, – kalbėjo mokytoja Danutė.

Ji pasakojo, kad jos kolegoms vilniškiams jaunimą sudominti dar sunkiau: esą vaiką iš provincijos dar gali sugundyti Vilniumi, Kaunu, o didmiesčių jaunimas dabar jau nori tik į užsienius.

„Mintaujos“ vyrai – tikri džentelmenai

Šalia pagrindinio darbo muzikos mokykloje D. Petraitienė beveik visuomet vadovavo dar ir suaugusiųjų chorui: 1980–1982 metais tai buvo Tauragės rajono švietimo darbuotojų mišrus choras, 1982–1985 metais – Tauragės skaičiavimo mašinų elementų gamyklos mišrus choras, 1989–1994 metais – Tauragės liaudies dainų ir šokių ansamblio „Jūra“ mišrus choras.

Nuo 2002 metų D. Petraitienė – vyrų choro „Mintauja“ vadovė ir chorvedė. Kolektyve dainuoja 20 vyrų. Vadovė teigė, kad buvo laikų, kai kolektyvas turėjo ir 24 narius, tačiau tris garbingo amžiaus vyrus „Mintauja“ jau išlydėjo amžinybėn.

Pasak Danutės, vadovavimas „Mintaujai“ – atsipalaidavimas, malonus laiko praleidimas, gyvenimo praturtinimas.

– „Mintaujos“ kolektyvas labai šaunus. Tai tolerantiški, dėmesingi, išsilavinę, kultūringi vyrai, tikri džentelmenai – viskas šiais žodžiais ir pasakyta, – jausmingai kalbėjo Danutė ir pridūrė, kad nuolat giria savo vyrus, jie tikrai to esantys verti.

Chorvedės teigimu, vadovavimas kolektyvui reikalauja didelės vadovo pareigos ir kompetencijos, savo specialybės išmanymo bei širdies šilumos. Tačiau su „Mintaujos“ vyrais dirbti nesunku, visi turi šiokios tokios muzikinės patirties.

– Apskritai dainavimas – sunkus dalykas, kadangi muzikos nepajausi mechaniškai – turi jausti per širdį. Dainavimas yra gamtos duotas narkotikas, geras narkotikas – jei vaikystėje pradėjai, nesustosi iki senatvės, – juokavo moteris.

Per aštuonerius „Mintaujos“ gyvavimo metus D. Petraitienė sutiko daug gerų žmonių. Vadovė dėkoja „Mintaujos“ tarybos nariams: kolektyvo seniūnui Viliui Barkauskui, Povilui Gargasui, Alfredui Katkui, Juozui Kuisiui ir Danieliui Saukevičiui, padedantiems Danutei organizuoti išvykas ir šventes. Ji taip pat dėkinga buvusiems kolektyvo tarybos nariams Leonui Puzonui, Antanui Dambinskui, Martynui Savickui.

Nebeplanuoja, tik svajoja

Danutė prisipažino turinti tris didelius norus: dar nori dirbti, pamatyti pasaulio ir 2012-aisiais atšvęsti „Mintaujos“ dešimtmetį. Tačiau tam pasiekti reikia geros sveikatos. Todėl moteris pabrėžia, kad apie norų išsipildymą ji tik svajojanti, jau nebeplanuojanti:

– Laikas į gyvenimą įneša daug netikėtumų. Mano pačios gyvenime buvo daug dainų ir gėlių, ypač rožių, tačiau buvo ir rožių spyglių.

Nuotrauka
jurgita
Įkelta:
prieš 19 valandų
Penkeri metai darbo Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre jo vadovei Jurgitai Brazauskienei prabėgo kaip viena diena. O ir gyvenimas kaime jai labai patinka – čia ji randa sau mielų kampelių tiek darbe, tiek gamtos prieglobstyje.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-01
​​​​​​​„Kad tik sveikas būtų...“ – laukdama kūdikio atsidūsta dažna būsima mama. Jei taip nenutinka, dėl savo vaikų mamos gali padaryti viską. Sužinojusi, kad jos sūnus Matukas viena ausimi girdi labai silpnai, dėl to sutrikęs ir bendras jo vystymasis, Onutė Zigmantienė pasiryžo kovoti, kad jos sūnus augtų visaverčiu žmogumi. Ir nors daugiausia rūpesčių kol kas kelia būtent Matuko sveikatos bėdos, mamos meilės užtenka ir dar trims vaikams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-15
Apie netektį skelbia Tauragės Juozo Kasperavičiaus šaulių 702-oji kuopa. „Sunku patikėti šia skaudžia nelemta žinia – mus paliko ilgametis šaulys Jonas Ozgirdas (1931–2022)“, rašoma kuopos feisbuko paskyroje.
Nuotrauka
pleikys
Įkelta:
2022-03-30
Tauragiškis Andrius Pleikys kūrybinių idėjų ir veiklos stoka skųstis tikrai negali: jis filmuoja renginius ir šventes, dirba radijuje, kuria videoprojektus, vaizdo žaidimus, o dabar drauge su komanda vysto inovatyvią idėją – kuria išmanias, NFC technologija paremtas vizitines korteles „Distify“. Tai išmani vizitinė kortelė, sujungianti bendravimo tradicijas ir skaitmeninę tapatybę, kuria palietus telefoną akimirksniu dalijamasi kontaktiniais duomenimis, nuorodomis į socialinius tinklus ir kita skaitmenine informacija. Verslininkas džiaugiasi, kad šia ką tik į rinką paleista kortele jau naudojasi dešimtys klientų, ir produktą nuolat tobulina.
Nuotrauka
Ona paulauskiene
Įkelta:
2022-03-16
Kovo 15-ąją Seime įvyko batakiškės, Tauragės garbės pilietės, tautodailininkės ir talentingos menininkės Onos Paulauskienės drožybos darbų parodos atidarymas. Ji, dalyvaujant gausiam žiūrovų būriui, atidaryta 2-ųjų rūmų galerijoje prie kavinės ir bus eksponuojama iki kovo 28-osios
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-15
Kovo 14 dieną sukako 100 metų, kai Kuršėnuose gimė pedagogas, ilgametis Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Bronius Šimkevičius (1922–2009). Jo šviesus atminimas išliko mokinių prisiminimuose, pilies kieme tebežaliuoja Jo iniciatyva pasodinti ąžuolai. Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kraštotyros fonde saugomos pedagogo nuotraukos ir laiškai buvusiai mokinei, mokytojai ir kraštotyrininkei Almai Mizgirienei (1931–2014). Juose – Tauragės krašto švietimo istorija: prisiminimai apie Tauragės aukštesniąją Komercijos mokyklą, gimnaziją, mokslo draugus ir mokytojus.
Nuotrauka
Ievos Jucienės nuotrauka
Įkelta:
2022-02-22
Vakar, vasario 21-ąją, mus paliko net keturias poezijos knygas išleidusi Ona Butkevičienė, sausio 4-ąją paminėjusi savo 99-ąjį gimtadienį. Ją pažinojusiųjų atmintyje ji liks energinga, tvarkinga, reikli ir griežta, turinti savo tvirtą nuomonę ir apie gyvenimą, ir apie žmones, ir apie poeziją.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-02-19
Tremtinė, partizanų ryšininkė Vanda Valiutė vasario 19-ąją minės 95-ąjį savo gimtadienį. Tai pirmas jubiliejinis gimtadienis jos istorinėje tėvynėje. Tą dieną ją sveikins tie, kas žino jos gyvenimo istoriją, kas ištiesė ranką, kad padėtų grįžti į Lietuvą, kas rūpinosi, kad būtų tinkamos tolimesnio gyvenimo sąlygos.
Nuotrauka
sileris
Įkelta:
2022-02-16
Tauragėje neseniai surengtas šviesaus atminimo trenerio Jono Šilerio atminimo taurės turnyras. Jau metai, kaip šio badmintono Tauragėje pradininko, įspūdingą patirtį sukaipusio šios sporto šakos puoselėtojo nebėra. Praūžus turnyrui pasikalbėjome su Renaldu Šileriu – Jono Šilerio anūku. „Daug apdovanojimų jis gavo ne tik aikštelėje, daugumą atsiimti lydėdavau ir aš, labai džiaugdavausi, kad žmonės vertina jo nuopelnus“, – „Tauragės žinioms“ pasakojo Renaldas.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Praėjusį savaitgalį, Sausio 13-osios, Laisvės gynėjų dienos, išvakarėse, netekome vieno Sąjūdžio įkūrėjų Tauragėje – Broniaus Martinkaus. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-02
​​​​​​​Prieš 20 metų iš Tauragės į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) išvykusi Sigita Šimkuvienė kilusi iš Aukštaitijos. Tačiau meilė ją atviliojo į mūsų kraštą. O smalsumas bei geresnio gyvenimo troškimas – už Atlanto vandenyno. Šiuo metu Pasaulio lietuvių bendruomenei vadovaujanti pašnekovė prieš tai pirmininkavo Amerikos lietuvių bendruomenei. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-28
Šiuo metu Švedijos sostinėje Stokholme gyvenanti Monika Lionaitė išmaišė kone pusę pasaulio. Mokydamasi vadybos mergina bendravo ne tik su diplomatais bei savo sričių profesionalais, tačiau ir ištyrinėjo įvairių pasaulio valstybių grožį. Ten ji sutikdavo ir tautiečių. „Teko net mokyti lietuvius Maskvoje, kaip gaminti lietuviškus cepelinus“, – pasakojo M. Lionaitė, „Globalios Tauragės“ ambasadorė. Pašnekovė įsitikinusi, kad kiekvienas per savo gyvenimą turėtų studijuoti bent kelis dalykus. Pasak merginos, tai suteikia kur kas platesnę pasaulėžiūrą. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-17
„Tauragės žinios“ neseniai rašė apie į Lietuvą iš Irkutsko grįžusią tremtinę, partizanų ryšininkę 94 metų Vandą Valiūtę. Šiuo metu  Pagramančio socialinės globos namuose gyvenančiai tremtinei dar daug ko trūksta, dar nebetvarkomi ir pilietybės atstatymo dokumentai. Vis dėlto vieną labai svarbų ir jai reikalingą daiktą V. Valiūtė jau turi – už neabejingų žmonių suaukotus pinigus jau nupirktas klausos aparatas. Jam įsigyti per mažiau nei mėnesį suaukota 14 tūkst. eurų. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-12-08
Tauragė neteko kultūrininkės, etnografės, aktyvios visuomenės veikėjos Anastazijos Pečkaitienės. Ji mirė vakar, gruodžio 7 dieną, eidama 66-uosius metus. 
Nuotrauka
a
Tremties ir rezistencijos muziejaus archyvo nuotraukos
Įkelta:
2021-11-20
Visai neseniai Pagramančio savarankiško gyvenimo namuose apgyvendinta vos prieš mėnesį iš Irkutsko grįžusi 94-erių metų kraštietė Vanda Valiūtė. Moteris devyniolikos buvo ištremta į lagerį Kazachstane, o vėliau gyveno Centrinio Chazano gyvenvietėje (Irkutskas). Senatvę Rusijos Federacijoje moteris pasitiko medinėje trobelėje be elektros. Iki tol, kol susipažino su kraštotyrininkų pora Arvydu ir Nina, kur, senolės prašym, sutiko ją pargabenti namo.
Nuotrauka
a
Jovitos Verpečinskienės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-05
Mokytojas – ypatinga profesija. Jis savo mintimis, darbu, užsidegimu gali nulemti tolimesnę mokinio gyvenimo kryptį. Tai – ne tik didelė dovana, bet ir atsakomybė bei nelengva užduotis. Linkėdami visiems mokytojams stiprybės – kad net ir sunkiausioje situacijoje rastumėte raktą į mokinio sąmoningumą, ir neišblėstančios kantrybės, džiaugsmo bei jausmo, jog jūsų mokinys kiekvieną pamoką yra žingsneliu arčiau tikslo, šįkart pakalbinome „Šaltinio“ progimnazijos informacinių technologijų ir matematikos mokytoją Naniją Bekerienę. Beje, netrukus ją pasieks Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Padėkos raštas.
Nuotrauka
bronius
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-01
1965-ųjų gimimo Tauragės merginų rankinio komandos narės paskutinį kartą viena kitą matė 1984-aisiais. Po keleto sėkmingų metų ir užimtos antrosios vietos Tarybų Sąjungos rankinio čempionate merginos išsiskirstė, stodamos į aukštąsias mokyklas. Rugpjūtį, po keturiasdešimties metų, jos pasimatė vėl. Slapčia susibūrusi didžioji komandos dalis  savo 78-erių treneriui surengė staigmeną.