Svetimos bėdos Kęstučiui rūpi kaip savo
Įkelta:
2010-02-08
Nuotrauka
Aprašymas
Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas K. Petkus. Autorės nuotrauka.

LNK televizija ir interneto portalas „Delfi“ bei Savanorių centras renka šalies auksaširdžius, kurie ne vienerius metus pasišventė geriems darbams, nereikalaudami jokio atlygio. Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos nariai įsitikinę, kad jų pirmininkas Kęstutis Petkus vertas Auksinės širdies titulo.


Vertas auksinės širdies titulo

– Jis moka prieiti prie kiekvieno žmogaus, išklausyti, patarti. Kęstutis ne tik plačios, geros širdies, bet ir auksinių rankų žmogus. Jei reikia, ne tik paveš, bet ir suremontuos, ką sugeba. O sugeba tikrai daug. Pasiremdamas ramentu remontavo savo namus. Man pačiai ne kartą yra buityje padėjęs. Pats būdamas neįgalus Kęstutis stengiasi dėl kitų likimo nuskriaustų žmonių, neskaičiuoja savo laiko, nežiūri darbo valandų. Gaila, kad nespėjome jo užregistruoti į „Auksinės širdies“ rinkimus, tačiau esu įsitikinusi, kad jis vertas būti paminėtas geru žodžiu. Kitaip nė neišmanome, kaip jam atsidėkoti, – kalbėjo į „Tauragės žinių“ redakciją paskambinusi tauragiškė Filomena Strainienė.
Stuburo traumą Kęstutis Petkus patyrė prieš 29 metus, dar neturėdamas nė dvidešimties metų. Tą dieną, kai įvyko nelaimė, buvusioje autotransporto įmonėje jis remontavo sunkvežimį. Keltuvui neatlaikius automobilio svorio, mašina užvirto ant Kęstučio. Vienas stuburo slankstelis buvo visiškai sutrupintas. Klaipėdos ligoninėje vaikinas praleido 11 mėnesių. Medikai daug vilčių neteikė, sakė visam likusiam gyvenimui prireiksią vežimėlio. Tačiau didelių pastangų, atkalumo ir mankštos dėka K.Petkus ėmė vaikščioti. Tačiau ramento jam reikia lig šiol. Net ir gavęs pirmąją neįgalumo grupę Kęstutis dirbo – Skaičiavimo mašinų elementų gamykloje, gręžimo ceche, kepykloje elektriku-operatoriumi, vėliau ir siuvykloje.
Po traumos pakviestas pažįstamų žmonių K.Petkus įstojo į tuometinę Invalidų draugiją, nuo 2008-ųjų lapkričio jai vadovauja. K.Petkus į Neįgaliųjų draugiją įstojo vos atgavęs jėgas po nelaimės, iš pradžių nebuvo aktyvus jos narys. Vėliau įsitikino, kad užimtumas padeda užmiršti bėdas ir atsipalaiduoti. Dėl to jis ir kitus neįgalius žmones kviečia įstoti į draugiją.

Neįgaliųjų draugijoje per 400 tauragiškių

K.Petkaus žiniomis, rajone yra iš viso apie 5000 žmonių, turinčių įvairaus sunkumo negalias. Iš jų apie 2000 turi pirmosios grupės invalidumą. 2009 metų pabaigos duomenimis Tauragės rajono neįgaliųjų draugijoje buvo 420 judėjimo negalią turinčių narių iš viso rajono.
Tauragės rajono neįgaliųjų draugija turi gana dideles – 70 kv. metrų ploto patalpas Gedimino gatvėje. Patalpos priklauso Lietuvos neįgaliųjų draugijai, Tauragės rajono neįgalieji jomis naudojasi pagal panaudos sutartį.
Pirmadieniais–ketvirtadieniais nuo 8.30 iki 13 valandos draugijos patalpose dirba pirmininkas. Ten yra skalbimo mašina. Socialinė darbuotoja neįgaliesiems, neturintiems namuose skalbimo mašinos, išskalbia drabužius. Jei reikia, pirmininkas nuvažiuoja jų paimti ir nuveža atgal. Tiesa, skalbinius grąžina šlapius, nes nėra kur džiovinti. Draugija taip pat turi siuvimo mašiną, jei kam ką reikia susisiūti, gali ja pasinaudoti.

Neįgaliesiems organizuoja renginius

Negalią turintiems žmonėms draugijos aktyvas rengia įvairius renginius, net sporto varžybas. Vasaros pradžioje vyksta kasmetinės apskrities sporto šventės, neįgalieji varžosi šaškių, šachmatų, smiginio, figūrinio važiavimo vežimėliuose, krepšinio baudų metimo rungtyse.
Negalią turintys žmonės kartu važiuoja į ekskursijas. Pernai būrys neįgaliųjų važiavo į Šventosios poilsio stovyklą, Druskininkų skulptūrų parką, vandens parką. Metų pabaigoje susitiko su žolininke Adele Karaliūnaite.
Tauragės neįgalieji turi savo kapelą „Svaja“, kuriai jau keturiolika metų vadovauja Vytautas Valiukas. Pernai ši kapela Tauragės ir Kauno apskričių kapelų konkurse iškovojo antrąją vietą ir dalyvavo respublikinėje atrankoje, kur iš 57 kolektyvų užėmė 5-ąją vietą.
Vasarį Tauragės rajono draugijos patalpose neįgalieji drauge švęs Užgavėnes.

Į draugiją – gero žodžio ar patarimo

Seniau Neįgaliųjų draugija rūpindavosi neįgaliųjų vežimėliais, ramentais, liftų, įvažų įrengimu. Dabar dėl to reikia kreiptis į savivaldybės Socialinės paramos skyrių. Draugija turi keletą vežimėlių ir ramentų, kuriuos galima išsinuomoti, kol šias priemones skirs Paramos skyrius.
Į klausimą, kuo gi draugija gali padėti savo nariams, Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas K.Petkus atsakė:
– Materialiai nelabai kuo galime padėti, tačiau moraliai – geru žodžiu, o jei reikia ir patarimu – būtinai. Neįgalūs žmonės į draugijos patalpas ateina išsikalbėti, pasidalyti problemomis, pabūti su to paties likimo žmonėmis.
Šių metų sausį ir vasarį, kaip ir pernai tuo pačiu metu, rajono Neįgaliųjų draugijos pirmininkas dirba be atlygio, mat Lietuvos neįgaliųjų draugija pirmiesiems metų mėnesiams atlyginimams neskiria lėšų. Pirmininkas galėtų tiesiog užrakinti duris ir sėdėti namuose, tačiau jis ir toliau eina į darbą.
– Tai kad žmonės ateina į draugiją, kaip gali uždaryti, – paprastai paaiškino neįgaliųjų auksinės širdies žmogumi vadinamas K.Petkus.

Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas Kęstutis Petkus džiaugiasi galėdamas nors moraliai padėti likimo broliams
Autorės nuotrauka
Nuotrauka
jurgita
Įkelta:
prieš 18 valandų
Penkeri metai darbo Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre jo vadovei Jurgitai Brazauskienei prabėgo kaip viena diena. O ir gyvenimas kaime jai labai patinka – čia ji randa sau mielų kampelių tiek darbe, tiek gamtos prieglobstyje.
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-05-01
​​​​​​​„Kad tik sveikas būtų...“ – laukdama kūdikio atsidūsta dažna būsima mama. Jei taip nenutinka, dėl savo vaikų mamos gali padaryti viską. Sužinojusi, kad jos sūnus Matukas viena ausimi girdi labai silpnai, dėl to sutrikęs ir bendras jo vystymasis, Onutė Zigmantienė pasiryžo kovoti, kad jos sūnus augtų visaverčiu žmogumi. Ir nors daugiausia rūpesčių kol kas kelia būtent Matuko sveikatos bėdos, mamos meilės užtenka ir dar trims vaikams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-15
Apie netektį skelbia Tauragės Juozo Kasperavičiaus šaulių 702-oji kuopa. „Sunku patikėti šia skaudžia nelemta žinia – mus paliko ilgametis šaulys Jonas Ozgirdas (1931–2022)“, rašoma kuopos feisbuko paskyroje.
Nuotrauka
pleikys
Įkelta:
2022-03-30
Tauragiškis Andrius Pleikys kūrybinių idėjų ir veiklos stoka skųstis tikrai negali: jis filmuoja renginius ir šventes, dirba radijuje, kuria videoprojektus, vaizdo žaidimus, o dabar drauge su komanda vysto inovatyvią idėją – kuria išmanias, NFC technologija paremtas vizitines korteles „Distify“. Tai išmani vizitinė kortelė, sujungianti bendravimo tradicijas ir skaitmeninę tapatybę, kuria palietus telefoną akimirksniu dalijamasi kontaktiniais duomenimis, nuorodomis į socialinius tinklus ir kita skaitmenine informacija. Verslininkas džiaugiasi, kad šia ką tik į rinką paleista kortele jau naudojasi dešimtys klientų, ir produktą nuolat tobulina.
Nuotrauka
Ona paulauskiene
Įkelta:
2022-03-16
Kovo 15-ąją Seime įvyko batakiškės, Tauragės garbės pilietės, tautodailininkės ir talentingos menininkės Onos Paulauskienės drožybos darbų parodos atidarymas. Ji, dalyvaujant gausiam žiūrovų būriui, atidaryta 2-ųjų rūmų galerijoje prie kavinės ir bus eksponuojama iki kovo 28-osios
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-15
Kovo 14 dieną sukako 100 metų, kai Kuršėnuose gimė pedagogas, ilgametis Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Bronius Šimkevičius (1922–2009). Jo šviesus atminimas išliko mokinių prisiminimuose, pilies kieme tebežaliuoja Jo iniciatyva pasodinti ąžuolai. Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kraštotyros fonde saugomos pedagogo nuotraukos ir laiškai buvusiai mokinei, mokytojai ir kraštotyrininkei Almai Mizgirienei (1931–2014). Juose – Tauragės krašto švietimo istorija: prisiminimai apie Tauragės aukštesniąją Komercijos mokyklą, gimnaziją, mokslo draugus ir mokytojus.
Nuotrauka
Ievos Jucienės nuotrauka
Įkelta:
2022-02-22
Vakar, vasario 21-ąją, mus paliko net keturias poezijos knygas išleidusi Ona Butkevičienė, sausio 4-ąją paminėjusi savo 99-ąjį gimtadienį. Ją pažinojusiųjų atmintyje ji liks energinga, tvarkinga, reikli ir griežta, turinti savo tvirtą nuomonę ir apie gyvenimą, ir apie žmones, ir apie poeziją.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-02-19
Tremtinė, partizanų ryšininkė Vanda Valiutė vasario 19-ąją minės 95-ąjį savo gimtadienį. Tai pirmas jubiliejinis gimtadienis jos istorinėje tėvynėje. Tą dieną ją sveikins tie, kas žino jos gyvenimo istoriją, kas ištiesė ranką, kad padėtų grįžti į Lietuvą, kas rūpinosi, kad būtų tinkamos tolimesnio gyvenimo sąlygos.
Nuotrauka
sileris
Įkelta:
2022-02-16
Tauragėje neseniai surengtas šviesaus atminimo trenerio Jono Šilerio atminimo taurės turnyras. Jau metai, kaip šio badmintono Tauragėje pradininko, įspūdingą patirtį sukaipusio šios sporto šakos puoselėtojo nebėra. Praūžus turnyrui pasikalbėjome su Renaldu Šileriu – Jono Šilerio anūku. „Daug apdovanojimų jis gavo ne tik aikštelėje, daugumą atsiimti lydėdavau ir aš, labai džiaugdavausi, kad žmonės vertina jo nuopelnus“, – „Tauragės žinioms“ pasakojo Renaldas.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Praėjusį savaitgalį, Sausio 13-osios, Laisvės gynėjų dienos, išvakarėse, netekome vieno Sąjūdžio įkūrėjų Tauragėje – Broniaus Martinkaus. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-02
​​​​​​​Prieš 20 metų iš Tauragės į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) išvykusi Sigita Šimkuvienė kilusi iš Aukštaitijos. Tačiau meilė ją atviliojo į mūsų kraštą. O smalsumas bei geresnio gyvenimo troškimas – už Atlanto vandenyno. Šiuo metu Pasaulio lietuvių bendruomenei vadovaujanti pašnekovė prieš tai pirmininkavo Amerikos lietuvių bendruomenei. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-28
Šiuo metu Švedijos sostinėje Stokholme gyvenanti Monika Lionaitė išmaišė kone pusę pasaulio. Mokydamasi vadybos mergina bendravo ne tik su diplomatais bei savo sričių profesionalais, tačiau ir ištyrinėjo įvairių pasaulio valstybių grožį. Ten ji sutikdavo ir tautiečių. „Teko net mokyti lietuvius Maskvoje, kaip gaminti lietuviškus cepelinus“, – pasakojo M. Lionaitė, „Globalios Tauragės“ ambasadorė. Pašnekovė įsitikinusi, kad kiekvienas per savo gyvenimą turėtų studijuoti bent kelis dalykus. Pasak merginos, tai suteikia kur kas platesnę pasaulėžiūrą. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-17
„Tauragės žinios“ neseniai rašė apie į Lietuvą iš Irkutsko grįžusią tremtinę, partizanų ryšininkę 94 metų Vandą Valiūtę. Šiuo metu  Pagramančio socialinės globos namuose gyvenančiai tremtinei dar daug ko trūksta, dar nebetvarkomi ir pilietybės atstatymo dokumentai. Vis dėlto vieną labai svarbų ir jai reikalingą daiktą V. Valiūtė jau turi – už neabejingų žmonių suaukotus pinigus jau nupirktas klausos aparatas. Jam įsigyti per mažiau nei mėnesį suaukota 14 tūkst. eurų. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-12-08
Tauragė neteko kultūrininkės, etnografės, aktyvios visuomenės veikėjos Anastazijos Pečkaitienės. Ji mirė vakar, gruodžio 7 dieną, eidama 66-uosius metus. 
Nuotrauka
a
Tremties ir rezistencijos muziejaus archyvo nuotraukos
Įkelta:
2021-11-20
Visai neseniai Pagramančio savarankiško gyvenimo namuose apgyvendinta vos prieš mėnesį iš Irkutsko grįžusi 94-erių metų kraštietė Vanda Valiūtė. Moteris devyniolikos buvo ištremta į lagerį Kazachstane, o vėliau gyveno Centrinio Chazano gyvenvietėje (Irkutskas). Senatvę Rusijos Federacijoje moteris pasitiko medinėje trobelėje be elektros. Iki tol, kol susipažino su kraštotyrininkų pora Arvydu ir Nina, kur, senolės prašym, sutiko ją pargabenti namo.
Nuotrauka
a
Jovitos Verpečinskienės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-05
Mokytojas – ypatinga profesija. Jis savo mintimis, darbu, užsidegimu gali nulemti tolimesnę mokinio gyvenimo kryptį. Tai – ne tik didelė dovana, bet ir atsakomybė bei nelengva užduotis. Linkėdami visiems mokytojams stiprybės – kad net ir sunkiausioje situacijoje rastumėte raktą į mokinio sąmoningumą, ir neišblėstančios kantrybės, džiaugsmo bei jausmo, jog jūsų mokinys kiekvieną pamoką yra žingsneliu arčiau tikslo, šįkart pakalbinome „Šaltinio“ progimnazijos informacinių technologijų ir matematikos mokytoją Naniją Bekerienę. Beje, netrukus ją pasieks Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Padėkos raštas.
Nuotrauka
bronius
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-01
1965-ųjų gimimo Tauragės merginų rankinio komandos narės paskutinį kartą viena kitą matė 1984-aisiais. Po keleto sėkmingų metų ir užimtos antrosios vietos Tarybų Sąjungos rankinio čempionate merginos išsiskirstė, stodamos į aukštąsias mokyklas. Rugpjūtį, po keturiasdešimties metų, jos pasimatė vėl. Slapčia susibūrusi didžioji komandos dalis  savo 78-erių treneriui surengė staigmeną.