Svetimos bėdos Kęstučiui rūpi kaip savo
Įkelta:
2010-02-08
Nuotrauka
Aprašymas
Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas K. Petkus. Autorės nuotrauka.

LNK televizija ir interneto portalas „Delfi“ bei Savanorių centras renka šalies auksaširdžius, kurie ne vienerius metus pasišventė geriems darbams, nereikalaudami jokio atlygio. Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos nariai įsitikinę, kad jų pirmininkas Kęstutis Petkus vertas Auksinės širdies titulo.


Vertas auksinės širdies titulo

– Jis moka prieiti prie kiekvieno žmogaus, išklausyti, patarti. Kęstutis ne tik plačios, geros širdies, bet ir auksinių rankų žmogus. Jei reikia, ne tik paveš, bet ir suremontuos, ką sugeba. O sugeba tikrai daug. Pasiremdamas ramentu remontavo savo namus. Man pačiai ne kartą yra buityje padėjęs. Pats būdamas neįgalus Kęstutis stengiasi dėl kitų likimo nuskriaustų žmonių, neskaičiuoja savo laiko, nežiūri darbo valandų. Gaila, kad nespėjome jo užregistruoti į „Auksinės širdies“ rinkimus, tačiau esu įsitikinusi, kad jis vertas būti paminėtas geru žodžiu. Kitaip nė neišmanome, kaip jam atsidėkoti, – kalbėjo į „Tauragės žinių“ redakciją paskambinusi tauragiškė Filomena Strainienė.
Stuburo traumą Kęstutis Petkus patyrė prieš 29 metus, dar neturėdamas nė dvidešimties metų. Tą dieną, kai įvyko nelaimė, buvusioje autotransporto įmonėje jis remontavo sunkvežimį. Keltuvui neatlaikius automobilio svorio, mašina užvirto ant Kęstučio. Vienas stuburo slankstelis buvo visiškai sutrupintas. Klaipėdos ligoninėje vaikinas praleido 11 mėnesių. Medikai daug vilčių neteikė, sakė visam likusiam gyvenimui prireiksią vežimėlio. Tačiau didelių pastangų, atkalumo ir mankštos dėka K.Petkus ėmė vaikščioti. Tačiau ramento jam reikia lig šiol. Net ir gavęs pirmąją neįgalumo grupę Kęstutis dirbo – Skaičiavimo mašinų elementų gamykloje, gręžimo ceche, kepykloje elektriku-operatoriumi, vėliau ir siuvykloje.
Po traumos pakviestas pažįstamų žmonių K.Petkus įstojo į tuometinę Invalidų draugiją, nuo 2008-ųjų lapkričio jai vadovauja. K.Petkus į Neįgaliųjų draugiją įstojo vos atgavęs jėgas po nelaimės, iš pradžių nebuvo aktyvus jos narys. Vėliau įsitikino, kad užimtumas padeda užmiršti bėdas ir atsipalaiduoti. Dėl to jis ir kitus neįgalius žmones kviečia įstoti į draugiją.

Neįgaliųjų draugijoje per 400 tauragiškių

K.Petkaus žiniomis, rajone yra iš viso apie 5000 žmonių, turinčių įvairaus sunkumo negalias. Iš jų apie 2000 turi pirmosios grupės invalidumą. 2009 metų pabaigos duomenimis Tauragės rajono neįgaliųjų draugijoje buvo 420 judėjimo negalią turinčių narių iš viso rajono.
Tauragės rajono neįgaliųjų draugija turi gana dideles – 70 kv. metrų ploto patalpas Gedimino gatvėje. Patalpos priklauso Lietuvos neįgaliųjų draugijai, Tauragės rajono neįgalieji jomis naudojasi pagal panaudos sutartį.
Pirmadieniais–ketvirtadieniais nuo 8.30 iki 13 valandos draugijos patalpose dirba pirmininkas. Ten yra skalbimo mašina. Socialinė darbuotoja neįgaliesiems, neturintiems namuose skalbimo mašinos, išskalbia drabužius. Jei reikia, pirmininkas nuvažiuoja jų paimti ir nuveža atgal. Tiesa, skalbinius grąžina šlapius, nes nėra kur džiovinti. Draugija taip pat turi siuvimo mašiną, jei kam ką reikia susisiūti, gali ja pasinaudoti.

Neįgaliesiems organizuoja renginius

Negalią turintiems žmonėms draugijos aktyvas rengia įvairius renginius, net sporto varžybas. Vasaros pradžioje vyksta kasmetinės apskrities sporto šventės, neįgalieji varžosi šaškių, šachmatų, smiginio, figūrinio važiavimo vežimėliuose, krepšinio baudų metimo rungtyse.
Negalią turintys žmonės kartu važiuoja į ekskursijas. Pernai būrys neįgaliųjų važiavo į Šventosios poilsio stovyklą, Druskininkų skulptūrų parką, vandens parką. Metų pabaigoje susitiko su žolininke Adele Karaliūnaite.
Tauragės neįgalieji turi savo kapelą „Svaja“, kuriai jau keturiolika metų vadovauja Vytautas Valiukas. Pernai ši kapela Tauragės ir Kauno apskričių kapelų konkurse iškovojo antrąją vietą ir dalyvavo respublikinėje atrankoje, kur iš 57 kolektyvų užėmė 5-ąją vietą.
Vasarį Tauragės rajono draugijos patalpose neįgalieji drauge švęs Užgavėnes.

Į draugiją – gero žodžio ar patarimo

Seniau Neįgaliųjų draugija rūpindavosi neįgaliųjų vežimėliais, ramentais, liftų, įvažų įrengimu. Dabar dėl to reikia kreiptis į savivaldybės Socialinės paramos skyrių. Draugija turi keletą vežimėlių ir ramentų, kuriuos galima išsinuomoti, kol šias priemones skirs Paramos skyrius.
Į klausimą, kuo gi draugija gali padėti savo nariams, Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas K.Petkus atsakė:
– Materialiai nelabai kuo galime padėti, tačiau moraliai – geru žodžiu, o jei reikia ir patarimu – būtinai. Neįgalūs žmonės į draugijos patalpas ateina išsikalbėti, pasidalyti problemomis, pabūti su to paties likimo žmonėmis.
Šių metų sausį ir vasarį, kaip ir pernai tuo pačiu metu, rajono Neįgaliųjų draugijos pirmininkas dirba be atlygio, mat Lietuvos neįgaliųjų draugija pirmiesiems metų mėnesiams atlyginimams neskiria lėšų. Pirmininkas galėtų tiesiog užrakinti duris ir sėdėti namuose, tačiau jis ir toliau eina į darbą.
– Tai kad žmonės ateina į draugiją, kaip gali uždaryti, – paprastai paaiškino neįgaliųjų auksinės širdies žmogumi vadinamas K.Petkus.

Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas Kęstutis Petkus džiaugiasi galėdamas nors moraliai padėti likimo broliams
Autorės nuotrauka
Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.