Abiturientas Vytautas: „Kartais atrodo, kad įstatymus kuria ne žmonės, o ufonautai“
Įkelta:
2010-02-19
Nuotrauka
Aprašymas
Vytautas tikisi, kad užsienyje užgyventa patirtis padės apsispręsti dėl ateities planų. Autorės nuotrauka

Prieš keletą dienų gimnazijose nuskambėjęs šimtadienis privertė atsitokėti net ir tuos abiturientus, kurie dar tvirtai neapsisprendę dėl savo gyvenimo kelio. Dviprasmišką ateities galvosūkį, susidedantį iš dviejų pasirinkimų: likti studijuoti Lietuvoje ar semtis žinių užsienyje sprendžia ir devyniolikmetis Vytautas Beišys, Žalgirių gimnazijos abiturientas. Su juo kalbamės apie tai, kad šiandien labiausiai neramina dvyliktokus.

Paauglystės svajonėse – muzika

Nuošusį šimtadienį Vytautas atšventė ramiai – dalyvavo oficialioje šventės dalyje, vėliau nuvežė klasės draugus į šimtadienio pratęsimą kavinėje. Pats linksmybių kavinėje atsisakė, kadangi šimtadienio „bilietas“ pasirodė esantis per brangus:

– Šventė buvo labai smagi. Draugų teigimu, jos pratęsimas taip pat buvo nusisekęs. Tačiau jau iš anksto buvau suplanavęs jame nedalyvauti, kadangi man tai pasirodė gana brangus malonumas. Prisidėjau dar šimtą litų ir nusipirkau bilietą į „Metallica“ koncertą, – šelmiškai nusišypsojo abiturientas.

Jau pokalbio pradžioje Vytautas išsidavė, kad didžiausia jo gyvenimo aistra – muzika. Šeštoje klasėje pradėjęs lankyti „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos pučiamų orkestrą, šiandien vaikinas dalyvauja jau keturių muzikos kolektyvų veikloje: būgnija jaunimo roko grupėje „Easy jamm“, Tauragės kultūros rūmų pučiamųjų orkestre, grupėje „Gentleman band“, neapleido ir „Šaltinio“ pučiamųjų orkestro.

Viena vaikino svajonių dar nuo paauglystės kaip tik ir buvo groti roko grupėje. Todėl vyresnėse klasėse, kai visi pradėjo klausinėti, kur Vytautas stos mokytis, vaikinas pradėjo mąstyti apie muzikos mokslus.

– Apie muziką svajojau ilgai, tačiau netrukau suprasti, kad muzikanto, kaip ir apskritai menininko, dalia mūsų valstybėje ne iš lengvųjų. Pradėjau svajoti apie renginių vadybą – vis tiek arti scenos, – teigė jaunuolis.

Užsienyje tikisi suguldyti mintis

Noras studijuoti renginių vadybą Vytauto pažįstamiems nebuvo netikėtas. Dalyvaujant gausybėje muzikos renginių, Vytautui ne kartą teko stebėti gyvenimą už kulisų. Ir jam jis patiko.

– Man įdomu visa, kas vyksta prieš renginį. Šią vasarą ir pačiam teko padėti konstruoti scenas, atlikti kitus techninius darbus. Renginių vadyba vilioja tuo, kad tai nėra nuobodus aštuonių valandų darbas.Tai darbas, kai gali dalyvauti, judėti, susipažinti ir bendrauti, pakeliauti, – tikino Vytautas.

Tačiau 2009-aisiais priimta aukštojo mokslo reforma pakoregavo daugybės jaunų žmonių planus. Tarp jų ir Vytauto. Nors renginių vadybos studijos vienos pigesnių, kainuoja per keturis tūkstančius litų per metus, abiturientas nelinkęs leisti tėvams mokėti tokių pinigų už tai, kas galbūt neišpildys lūkesčių. Todėl dar prieš reformą austa mintis baigus mokyklą metus ar kelerius padirbėti Anglijoje, panašu, kad gali virsti realybe:

– Nenoriu stoti tik dėl paties fakto, mokytis dėl popieriaus. Vadinasi, arba renginių vadyba, arba nieko. Tačiau jei studijos nepatiks, tėvai bus išleidę vėjais tokius pinigus. Todėl ir mąstau apie metus užsienyje, kur galbūt susigulės mintys, – savo planus atskleidė vaikinas.

Jaunuolio nuomone, tikras darbas – geriausia išeitis neapsisprendėliams. Jei darbas patiks, gali tobulėti, siekti aukštesnių rezultatų, jei nepatiks – apsispręsti dėl aukštojo mokslo studijų.

– Mano sesuo jau daugiau kaip dešimtmetį gyvena Anglijoje. Beje, tai jos namai būtų mano prieglobstis, jei apsispręsčiau vykti užsienin. Anglijoje ji pradėjo nuo paprasčiausių darbelių. Ilgiau užsibuvo notaro kontoroje, kur dirbo administracinį darbą. Jos viršininkai, pastebėję, kad sesuo labai stengiasi, ne tik laipsniškai kėlė ją pareigose ir mokėjo solidesnį atlyginimą, tačiau vieną dieną pasiūlė sumokėti už jos teisės studijas. Dabar ji – diplomuota teisininkė, dirba su testamentų bylomis, – pasakojo jaunuolis.

Dvejonės išsisklaidys vasarą

Vytauto planuose šiuo metu vienas tikslas – gerai baigti mokslus. Vaikino mama, laimei, supranta sūnaus dvejones, todėl pataria susikoncentruoti į mokslą, o mintis apie ateitį atidėti vasarai. Šiai idėjai pritaria ir pats dvyliktokas – viską spręs, kai paaiškės stojimo rezultatai. Vis dėlto šiuo metu, kai valstybė siūlo tiek nedaug finansuojamų vietų, rezultatai gali ir nuliūdinti.

– Kartais atrodo, kad įstatymus kuria ne žmonės, o ufonautai. Vietoj to, kad politikai padėtų jaunimui, jį skatintų, jie jaunimą tik žlugdo. Pasak jų, visada yra paskolos galimybė, tačiau ar jie pagalvoja, koks jausmas savarankišką gyvenimą pradėti su minusu sąskaitoje? – retoriškai klausė Vytautas.

Anot Vytauto, tai, kad jis svarsto apie emigraciją, nereiškia, kad vaikinui nerūpi tėvynė. Jis yra ir sako būsiąs šalies patriotas:

– Manau, jaunimas išvažiuoja ne todėl, kad nemyli savo šalies, tačiau todėl, kad čia sunku išgyventi. Kiekvienas emigrantas pasiilgsta savo tėvynės, bet kartais tenka išgirsti pasakymą, kad čia smagu atostogauti, tačiau gyventi sunku.

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.