Įamžintas dviejų Tauragės sinagogų atminimas
Įkelta:
2023-05-18
Nuotrauka
 nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Aprašymas

Senoji Tauragės sinagoga, statyta iki 1839 m. Fotografuota 1936 m.

 

,
Nuotrauka
nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Aprašymas

Mažesnioji sinagoga (1941–1944 m.)

,
Nuotrauka
 nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Tauragės karašto muziejaus „Santaka“ nuotrauk
Aprašymas

Paminklas Tauragės sinagogoms atminti

 

,
Nuotrauka
nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Aprašymas

Didžioji Tauragės sinagoga

 

 

„Tauta, nežinanti savo praeities, neturi ateities“, – sakė mūsų tautos žadintojas ir patriarchas Jonas Basanavičius. Užmarštin nuėjo begalė mūsų miesto istorijos detalių. Puiku, kad dar turime galimybę jas išsaugoti ar bent priminti apie jas visiems. Taip pagerbiame atminimą žmonių, čia gyvenusių, dirbusių, mylėjusių ir kūrusių Tauragę. Mūsų miesto, o kartu – ir tragišką žydų tautos istoriją nuo šiol primins kuklus paminklas, pastatytas šalia Martyno Mažvydo progimnazijos stadiono. Jis žymi vietą, kur kadaise stovėjo net dvi sinagogos. 

Iškilmingas atidengimas – rugsėjį

Iniciatyvą, kad toks paminklas atsirastų, parodė Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorės pavaduotojas-fondų saugotojas Darius Kiniulis. „Sovietmečiu buvo taip nesvarbu, kad gatvės ir sinagogų vietoje įrengtas stadionas, pastatyta mokykla, tad amžinti teko netoliese. Manau, kad graži, klestinti aplinka ir jos istorijos žinojimas nuteikia žmones mylėti tai, kur gyveni“, – savo feisbuko paskyroje teigia D. Kiniulis.

O toliau darbo ėmėsi Tauragės savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Danutė Naujokienė, besirūpinanti kultūros paveldo išsaugojimu. Kaip ji papasakojo „Tauragės žinioms“, paminklas gautas dovanų, reikėjo tik įrengti postamentą. Tuo pasirūpino Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus.

Nuotrauka
 nuotrauka
Tauragės karašto muziejaus „Santaka“ nuotrauk

– Toks pat paminklas pernai pastatytas greta išlikusios Skaudvilės sinagogos. Jakovo Bunkos labdaros ir paramos fondas tęsia projektą, įamžindamas buvusias žydų bendruomenes, statydamas atminimo ženklus tose vietose, kuriose veikė žydų maldos namai – sinagogos. Pernai atminimo ženklus fondas dovanojo dar aštuoniems Žemaitijos miesteliams, tarp jų – ir Skaudvilei, – pasakojo D. Naujokienė.

Pasak jos, tada, kai buvo statomas paminklas Skaudvilėje, ji ir susipažino su Eugenijumi Bunka, vadovaujančiu Jakovo Bunkos labdaros ir paramos fondui. Tad kilus minčiai įamžinti dvi Tauragėje stovėjusias sinagogas ji kreipėsi į E. Bunką, kuris pritarė idėjai. Tad iš Sedos buvo parvežtas pats atminimo ženklas, o kai seniūnija pastatė postamentą, ir pastatytas. 

Iškilmingo paminklo atidengimo, pasak D. Naujokienės, dar teks palaukti. Dabar artėja miesto šventė, vyksta daugybė renginių, tad norint, kad paminklo atidarymas išsiskirtų iš renginių gausos ir sulauktų daugiau dėmesio, jis numatytas rugpjūčio mėnesį.  

Dvi sinagogos

Apie toje vietoje stovėjusias dvi sinagogas „Tauragės žiniose“ 2020 m. gruodį publikuotame straipsnyje D. Kiniulis rašė „Atėjus į Martyno Mažvydo progimnazijos stadioną, net ir įjungus vaizduotę, visgi sunku įsivaizduoti, kad kadaise jo vietoje čia vis dar tęsėsi Bažnyčių gatvė, o vienoje kelio pusėje buvo dvi pagrindinės žydų sinagogos – mažoji ir didžioji.

– Toks pat paminklas pernai pastatytas greta išlikusios Skaudvilės sinagogos. Jakovo Bunkos labdaros ir paramos fondas tęsia projektą, įamžindamas buvusias žydų bendruomenes, statydamas atminimo ženklus tose vietose, kuriose veikė žydų maldos namai – sinagogos. Pernai atminimo ženklus fondas dovanojo dar aštuoniems Žemaitijos miesteliams, tarp jų – ir Skaudvilei, – pasakojo D. Naujokienė.

Mažoji statyta dar 1839 m., ant fasado buvo užrašas jidiš kalba: „Šis namas – dovana Moše Leib Tiler“. Didesnioji Šatomo mūrinė sinagoga pastatyta 1857 m. Į sinagogas eidavo vyrai, o moterys – tik atskiromis progomis. Be to, moterys galėdavo būti tik balkone. Architektūriškai ji labai panaši į Skaudvilės sinagogą.  Prieš pat Antrąjį pasaulinį karą greta mažosios sinagogos išdygo gyvenamasis namas, nors ir perstatytas, bet išlikęs iki šiol. O visai netoliese pastatyta turgaus halė. Kitoje gatvės pusėje stovėjo mediniai namai. 1941 metų birželį ši dalis smarkiai bombarduota ir neišliko. Žydų tankiau gyventa ir kitur: V. Kudirkos, Vytauto, Kęstučio gatvėse.“

Nuotrauka
nuotrauka
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka

Pasak D. Kiniulio, pamatyti atkurtus trimačius modelius ir kaip apytiksliai atrodė gatvė, galima http://virtualusturas.tauragesmuziejus.lt/

Žydai Tauragėje prieš Antrąjį pasaulinį karą 

Apie žydų istoriją Tauragėje welovelithuania.lt rašo: „Antrojo pasaulinio karo išvakarėse Tauragės mieste gyveno apie 15 000 gyventojų, iš kurių apie 4 000 žydų. Nemaža dalis žydų į Tauragę atvyko, kai hitlerininkai užėmė Klaipėdos kraštą. Žydai buvo taikūs žmonės,  kurie nuo seno vertėsi prekyba, kūrė pramonės įmones, turėjo savo kultūrą, religiją, papročius, statė mokyklas ir kartu su mūsų gyventojais puoselėjo Tauragės ateitį. Tarp Kęstučio ir Vytauto gatvių buvo didelė turgaus aikštė, prie kurios buvo išsidėsčiusios daugiausia žydams priklausiusios parduotuvės. Aplink aikštę išsidėsčiusios Hiršo Bermano mašinų ir dviračių, Jokūbo Deno manufaktūros, Izraelio Blocho ūkinių prekių, Hiršo Šlomovo geležies dirbinių ir Elijo Levito manufaktūros parduotuvės. Taip pat jų buvo Šilalės, Stoties, Laisvės, Bažnyčių ir kitose gatvėse. Prekyba buvo pagrindinis amatas, verslas, tiesiog įaugęs į tos tautos kraują. Jau 1919 m. žydai turėjo savo muitinę prekybai su Prūsija, Vokietija, Lenkija. XX a. ketvirtajame dešimtmetyje Tauragėje buvo 72 įmonės, kurių 49 priklausė žydams, tai sudarė 67 proc. Visų įmonių pastatai sugriauti Antrojo pasaulinio karo metu.

Genocido aukos

Žydų tautos tragedija Antrojo pasaulinio karo metais sukrėtė visą Europą. Lietuva viena pirmųjų pajuto vokiečių fašizmo žiaurumą. Tauragė – ne išimtis ir miestas taip pat buvo paliestas vokiškojo fašizmo politikos žiaurumo. 

Nuotrauka
nuotrauka
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka

Pasak welovelithuania.lt, vokiečių okupacijos metais dalis Tauragės miesto gyventojų buvo deportuoti į Vokietiją. Labiausiai nukentėjo miesto ir  apylinkių žydai. 1941 metų liepos mėnesį buvo suimta 300 žydų, jie uždaryti į 7-ojo pėstininkų pulko kareivines. Tų metų rugsėjo 6 d. apskrities viršininkas Vl. Mylimas išleido nurodymus, kuriuose numatyta, kad žydai privalo nešioti Dovydo žvaigždę, negali vaikščioti šaligatviais, važinėti susisiekimo priemonėmis, sėdėti viešose vietose; taip pat visas žydų turtas konfiskuojamas ir tvarkomas pagal apygardos komisijos nuostatus. Tauragės žydų getas įrengtas jau minėtose kareivinėse Vytauto gatvėje. 1941 metų vasarą Visbutuose buvo sušaudyti apie 900 Tauragės geto žydų vyrų, o apie 3 000 moterų, senelių ir vaikų buvo sušaudyti rugsėjo mėnesį Antšunijų kaimo miške. Tauragės žydus žudė baltaraiščiai ir vokiečių gestapas. Karo metais miesto burmistras buvo J. Jurgilas, gestapo viršininkas – Švarcas.

Šiandien Tauragėje žydų bendruomenės nebėra. Greta Antšunijų kaimo, miške, kur buvo sušaudyta daugiausiai žydų, dabar galime išvysti žiaurias žudynes menančius paminklus.

Nuotrauka
nuotrauka

 

Nuotrauka
šokiai
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2024-06-30
Vilniuje šeštadienį prasidėjo Šimtmečio Lietuvos dainų šventė. Prie jos didžiulėmis pajėgomis prisijungė ir seniausias (kitąmet švęs septyniasdešimtmetį, – aut. past.) Tauragėje šokių ir dainų ansamblis „Jūra“. Šiemet tauragiškiai itin vertinami šventės Ansamblių vakaro režisierės Leokadijos Dabužinskaitės: ji krašto ansamblio baletmeistėrės Vilijos Krūgelienės paprašė specialiai šventei suburti merginų kolektyvą.
Nuotrauka
vejava
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
2024-05-10
Šio mėnesio 18 dieną senjorų liaudiškų šokių kolektyvas „Vėjava“ mini savo veiklos dvidešimtmetį. Kaip apie šokėjus atsiliepia jo vadovai, darbas vyresnių asmenų kolektyve yra įkvepiantis. Brandaus amžiaus sulaukę šokėjai pasižymi profesionalumu, laisvumu scenoje ir itin gera nuotaika: senjorai mėgaujasi kiekviena repeticija, koncertu ir vienas kito kompanija.
Nuotrauka
dainų
Lina Buchlickaja nuotraukos
Įkelta:
2024-04-22
Šį šeštadienį Tauragę garsino Pagramančio regioniniame parke prie apžvalgos bokšto įvykęs  artėjančiai Lietuvos Dainų šventei skirtas renginys. Prie Jūros ir Akmenos upių santakos pasirodė apie 350 tautinės muzikos atlikėjų. Tauragės kultūros centro bendruomenei tokio masiškumo renginys buvo didžiulis iššūkis.
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-04-04
Kaip abiturientai nuo šimtadienio su džiaugsmu ir nerimu pradeda skaičiuoti dienas iki egzaminų, taip ir kultūros atstovai, saviveiklininkai po apžiūrų pradeda laiko atskaitą iki dainų šventės. Šiemet ji – neeilinė. Lietuvos Dainų šventė minės 100 jubiliejų. Net ir kelis dešimtmečius dalyvaujantys Dainų šventėse, jaudinasi, tikėdamiesi, kad būtent jų kolektyvas paklius į jubiliejinę šventę.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2023-12-06
Tauragės kraštotyros draugija dar praėjusiais metais susivienijo bendram darbui. Draugijos nariai nutarė dar labiau įprasminti ir išsaugoti paveldosaugininko Edmundo Mažrimo surinktą informaciją apie Tauragės rajone buvusius ir kai kuriuos dar išlikusius dvarus.
Nuotrauka
kapines
Reginos Bliūdžiuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-23
Šiais metais žygaitiškė, pedagogė, poetė Regina Bliūdžiuvienė išleido knygą „Sakralioji Žygaičių kapinių erdvė“ apie porą metų tyrinėtas Žygaičių miestelio kapines. Knyga liudija istoriją, nes po kelerių metų išleidus knygą kai kurių paminklų kapinėse jau nebeliko. 
Nuotrauka
pastas
Viktoro Jokubaičio asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-16
Pašto veikla kaip komunikacijos priemonė tarp žmonių skaičiuojama tūkstančiais metų. Ilgą laiką Tauragės paštui vadovavęs Viktoras Jokubaitis įsitikinęs, kad kiekvienos valstybės kertinis pamato akmuo yra ir turi būti paštas, nesvarbu, koks technologinis progresas egzistuoja pasaulyje. Lietuvos paštas įkurtas prieš 105 metus lapkričio 16-ąją. Šia proga V. Jokubaitis ir buvusios jo kolegės pasidalijo prisiminimais.
Nuotrauka
adakavas
Kultūros vertybių registro/Algirdo Remeikio nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Žymiausias kultūros paminklas Adakave, kaip teigia istorikai Vytenis ir Junona Almonaičiai knygoje „Pietų Karšuva“, – Šv. Jono krikštytojo bažnyčia, pastatyta 1793 m. Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios statinių ir Adakavo dvaro sodybos komplekso Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia valstybės saugomi ir į Kultūros vertybių registrą įtraukti 2003 m. 
Nuotrauka
archyvai
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ pasidalijo nuotraukomis, kuriose užfiksuota mažos, bet reikšmingos mūsų krašto istorijos detalės. Šį kartą muziejininkai pristatė Spaustuvės g. pastato, kuriame veikė fotoateljė, ir batsiuvystės Skaudvilėje istorijos detales. 
Nuotrauka
Seminarija
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-11-01
Rugsėjo 20-ąją sukako 100 metų, kai 1923 m. buvo įsteigta Tauragės mokytojų seminarija. Ši mokslo įstaiga, pasak B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos, paliko ryškų pėdsaką krašto švietimo ir kultūros istorijoje. Joje dirbę savo profesijai atsidavę pedagogai išugdė šviesią inteligentų kartą: daug savo darbą mylinčių mokytojų (tarp jų – ir Klaipėdos kraštui), iškilių mokslo ir visuomenės veikėjų.
Nuotrauka
baznycia svc trejybes
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-10-25
Šiemet sukanka 120 metų, kai buvo pastatytas dabartinis Švč. Trejybės katalikų bažnyčios pastatas. Pirmoji katalikų bažnyčia Tauragėje iškilo dar XVI a. I pusėje, kai Tauragės dvaro savininkė Jadvyga Bartoševičienė skyrė finansavimą jos statyboms. Metams bėgant keitėsi medinės bažnyčios vieta bei architektūra.
Nuotrauka
Sondros Vaišvilaitės knygos „Šviesybių namai“ nuotrauka
Iš knygos „Šilalės kraštas. III Nacizmo ir bolševizmo laikotarpis 1940–1953“) 
Įkelta:
2023-10-18
Yra žmonių, kurių nelaidoja kapinėse, kurie iki šiol liko nepalaidoti artimųjų širdyse, nes niekas nepasakė, kur ilsisi tie jauni vyrai, kovoję už gražesnį ir geresnį mūsų gyvenimą. Nežinomi jų kapai, gyvenimo istorijos, liko užmirštos ir nepapasakotos kovos ir meilės legendos. Sondrai Vaišvilaitei tokias mintis ir jausmus vėl į paviršių iškėlė Lietuvos partizanų Kęstučio apygardos „Aukuro“ rinktinės štabo ir 13-osios „Eimučio“ būrio kovotojų žūties metinės. Mat tarp tada žuvusiųjų – ir jos giminaitis Simas Macaitis.
Nuotrauka
putvinskis
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 6-ąją minimos Šaulių sąjungos įkūrėjo Vlado Putvinskio-Pūtvio 150-osios gimimo metinės. Šiai datai paminėti penktadienįTauragėje vyko šventinis renginys. O skaitytojams pateikiame trumpą istorinių faktų apie sąjungos įkūrėją santrauką. 
Nuotrauka
gaure
Antano Kiniulio nuotrauka
Įkelta:
2023-09-21
Šiais metais sukanka septyniasdešimt penkeri metai nuo Lietuvos partizanų Kęstučio apygardos Aukuro rinktinės štabo ir „Eimučio“ būrio kovotojų žūties. Partizanus 1948 m. rugsėjo 15 d. užpuolė daugiau kaip 100 sovietinių MGB karių ir Tauragės stribų. Po įnirtingos, tris valandas trukusios kovos dauguma partizanų žuvo. Laisvės kovotojų kūnai buvo išniekinti Gaurės miestelyje. Vėliau, vietinių gyventojų teigimu, partizanų palaikai buvo sumesti į šulinį. Partizanų atminimui skirtas paminklas stovi Purviškių miške, o Gaurėje pašventintas kovotojų atminimui skirtas kryžius. 
Nuotrauka
sajudis
Benjamino Pociaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-20
Ką šiandien reiškia Sąjūdis, ar reiškia? Vieniems tai prisiminimai ir buvusi aktyvi veikla. Kiti mažai apie tai kalba, treti žino, kas tai, bet nežino, ką apie tai pasakyti. O ką apie sąjūdį pasakoja eksponatai? Sąjūdžio kambaryje (Tremties ir rezistencijos muziejuje) eksponuojami tauragiškių dovanoti, perduoti daiktai, dokumentai, bylojantys Sąjūdžio laikotarpį tiek Tauragėje, tiek Lietuvoje. 
Nuotrauka
sartininkai
„Sakralinis paveldas“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-09-14
Sartininkai gali didžiuotis dviem nuostabiomis bažnyčiomis, tačiau šįsyk apie vieną jų – Šv. Jurgio bažnyčią. Šiemet šiai bažnyčiai sukanka 236 metai. Parapijos pastatų ansamblio viduje saugomi įspūdingi meno kūriniai bei istorinių asmenybių atminimas. 
Nuotrauka
sleivys
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ archyvų nuotrauka
Įkelta:
2023-09-06
Prie dvasinių vertybių budintys ir tautos labui triūsiantys žmonės visiems laikams lieka tarsi negęstantys švyturiai. Kaip rašo Teklė Mozerytė („Tauragiškių balsas“, 1996), gauriškiams toks švyturys buvo, yra ir liks Kazimieras Šleivys. Jis, kaip neišsenkantis šaltinis, kupinas pačių netikėčiausių sumanymų, išplėtojo aktyviai ir vaisingą veiklą savo parapijoje ir ne tik joje. Gaurės Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas kunigas kanauninkas K. Šleivys šioje parapijoje ištarnavo 25-erius metus. Jis buvo ne tik 50-ies kaimų parapijos klebonas, bet ir energingas visuomenininkas: suorganizavo savivaldybę, verbavo savanorius, įsteigė parapijos namus, pradžios mokyklą.  
Nuotrauka
kazakevicieneVida
Bibliotekos archyvų ir asmeninio V. Kazakevičienės albumo nuotraukos
Įkelta:
2023-08-31
Birželio 3-ąją sukako 35 metai, kai 1988 metais buvo įkurtas Lietuvos persitvarkymo sąjūdis (LPS). Tuomet visame krašte pradėtos kurti rėmimo grupės. Ne išimtis ir Tauragė. Mūsų mieste iniciatyvinė sąjūdžio grupė susikūrė rugsėjo 28 d. Tauragiškiai, neabejingi Sąjūdžio idėjai, rinkosi miesto bibliotekos skaitykloje. Tuo metu Tauragės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė buvo Vida Kazakevičienė. Šiandien, prabėgus 35 metams, su ja kalbėjomės apie tą reikšmingą laikotarpį. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-09
Šiemet, minėdami 35-erius metus, kai Lietuvoje įkurtas Sąjūdis, prisimename apie Sąjūdžio gimimą, veiklą Tauragėje bei rajone. Rugsėjo 28-ąją tauragiškiai minės savo Sąjūdžio 35-metį – tądien prieš 35 metus miesto centrinėje bibliotekoje pirmą kartą susirinko iniciatyvinė sąjūdžio grupė. Sąjūdis aktyviai veikė ne tik pačioje Tauragėje, bet ir rajone. Ypač aktyvūs buvo skaudviliškiai. Tad savo prisiminimais apie Sąjūdžio veiklą Skaudvilėje dalijasi skaudviliškis Ričardas Paulauskas. 
Nuotrauka
marcelė
Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos feisbuko nuotraukos
Įkelta:
2023-08-02
Marcelė Kubiliūtė – spaudos ir visuomenės veikėja, Lenkų karinės organizacijos (POW) 1919 m. rengto perversmo prieš Lietuvos valstybę užkardytoja, tremtinė  ir viena paslaptingiausių Lietuvos asmenybių. Liepos 28-ąją – 125-osios jos gimimo metinės. Už nuopelnus ji apdovanota Vyčio kryžiaus, Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino, Vytauto Didžiojo ordinais, Šaulių žvaigžde. Tauragiškiai gali didžiuotis, kad po tremties gerų ir drąsių žmonių dėka ši iškili moteris 1950–1956 m. gyveno ir dirbo Tauragėje. Lietuvos Respublikos Seimas 2023-uosius paskelbė Marcelės Kubiliūtės metais.
Nuotrauka
remeikis
Algirdo Remeikio asmeninio albumo nuotraukos
Įkelta:
2023-07-26
Algirdas Remeikis daugeliui tauragiškių žinomas kaip buvęs Kultūros paveldo departamento Tauragės skyriaus vyriausiasis specialistas arba kaip tapytojas. Bet mažai kam žinoma, kad Algirdas gimęs Kazachstane, tremtinių šeimoje. Paprašytas jis noriai pasidalijo savo prisiminimais nuo tremties iki darbo Kultūros paveldo departamente, kuris buvo glaudžiai susijęs ir su sąjūdžio, kurio įsikūrimo Tauragėje 35-metį minėsime rugsėjį, veikla.
Nuotrauka
lankininkai
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-07-20
Šiemet minimos jau 160-osios sukilimo Raseinių apskrityje metinės, kuriose dalyvavo ir Batakių bažnyčios vikaras. Šis įvykis lėmė, kad caro valdžia uždarė Teodoravo (Lankininkų) dvaro koplyčią.
Nuotrauka
lomiudvaras
kvr.kpd.lt/Vaido Gargaso nuotrauka
Įkelta:
2023-06-15
Lomių dvaras vienas iš Tauragės rajone saugomų kultūros vertybių, 2003 metais įtrauktas į Kultūros vertybių registrą. Dvaras, pasak istorinių šaltinių, egzistavo jau Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais, tad turėjo ne vieną savininką.
Nuotrauka
Bagdonas
Tauragės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2023-06-08
„Parašykit į laikraštį nuo manęs tokius žodžius: „Padariau, ką galėjau, atleiskit už tai, ko nespėjau padaryti, ir tęskite mano darbus toliau“. Taip keletą mėnesių iki mirties sakė tautodailininkas Antanas Bagdonas. Šiemet birželio 13-ąją jam būtų sukakę 95-eri. Tautodailininkas, Tauragės garbės pilietis Antanas Bagdonas – daugelio kūrinių autorius, šviesus ir tiesus žmogus. Jo darbai puošia ne vieną Tauragės ir kitų miestų kampelį.
Nuotrauka
sartininku baznycia
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-01
Sartininkų evangelikų liuteronų bažnyčia pastatyta 1934-aisiais, o parapijos ištakos – gretimame, vos už trijų kilometrų buvusiame ir jau išnykusiame Margiškių kaime. Tikėtina, kad ten parapija gyvavo gal net XIX a. pradžioje. Istorinių faktų apie parapiją daug rasti nepavyko.