Socialinės dirbtuvės: čia auga gyvenimo prasmės sparnai
Įkelta:
2024-05-08
Nuotrauka
adakavas
Nuotraukos autorius:
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Aprašymas

Darbinis užimtumas socialinėse dirbtuvėse trunka po šešias valandas kiekvieną darbo dieną

,
Nuotrauka
adakavas
Aprašymas

„Metu ratas“ darbuotojai lankytojai

,
Nuotrauka
adakavas
informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.

Adakavo socialinių paslaugų namų Tauragės padalinyje įsikūrusios socialinės dirbtuvės jau turi ir savo pavadinimą – „Metų ratas“.

Socialinėse dirbtuvėse, žmonės turintys protinę ir psichinę negalią, kurs tam tikrus produktus bei teiks bendruomenei reikalingas paslaugas. Tai pakels šių žmonių savivertę ir suteiks didesnę gyvenimo prasmę. Tuo pačiu bus kuriami socialiniai santykiai, griaunami visuomenės požiūrio į psichinę ir proto negalią turinčius žmones stereotipai.

Ne paslaptis, kad dažnas neįgalus žmogus susiduria su neigiamu visuomenės požiūriu, kartais nepagrįsta baime. Dažniausiai ir jis pats save menkai vertina, jaučiasi nevisavertis, kad ir kaip norėtume to garsiai nesakyti – galbūt nereikalingas, nes visi kiti juo rūpinasi, o jis tarsi nieko negali duoti. Ir iš tiesų, dažnai visuomenė nėra pasirengusi priimti kitokių žmonių – neįgaliųjų kaip lygiaverčių narių. Todėl, siekiant didinti neįgaliųjų savarankiškumą ir įsitraukimą į darbo rinką, buvo inicijuotas projektas, atvėręs duris Socialinėms dirbtuvėms Lietuvoje. Šis projektas pradėjo Institucinės globos pertvarkos antrąjį etapą – bendruomeninių paslaugų plėtrą.

Socialinės dirbtuvės „Metų ratas“  įsikūrusios Tauragėje, tačiau aplinkos tvarkymo, žolės pjovimo, malkų kapojimo, o galbūt ir kapaviečių priežiūros paslaugos bus teikiamos visame rajone. Tikimasi užmegzti glaudžius ryšius su rajono bendruomenėmis.

Socialinių dirbtuvių paslauga skirta dvylikai, darbingo amžiaus intelekto ar psichosocialinę negalią, turinčių žmonių, kuriems kyla sunkumų įsidarbinant atviroje darbo rinkoje. Kol kas visos socialinės dirbtuvių vietos užpildytos.

Aštuoni jau darbuojasi, o dar keturi prisijungs, kai tik prasidės lauko darbai: žolės pjovimas žoliapjove, trimeriu, gėlynų priežiūra, ravėjimas, augalų genėjimas. Juos kaip ir rankdarbių, žaislų, papuošalų gamintojus prižiūrės socialiniai darbuotojai, individualios priežiūros specialistai, prekių gamybos ar paslaugų teikimo meistrai.

Įranga rankdarbių, papuošalų, polimerinio molio dekoracijų, atvirukų, minkštų žaislų gamybai, drabužių taisymui buvo supirkta anksčiau iš pirmojo Institucinės globos pertvarkos projekto. Beje, šio projekto metu Tauragėje jau įkurti trys grupiniai namai bei apsaugotas būstas. Kai kurie grupinių namų gyventojai noriai įsitraukė į socialinių dirbtuvių veiklą.

Socialinės dirbtuvės „Metų ratas“ – tai ne pramoginio pobūdžio užsiėmimai, todėl visi socialinių dirbtuvių lankytojai, oficialiai, paslaugų gavėjai, kasdien atvyksta į veiklas, kaip jie patys sako – į darbą. Tai prasmingas darbinis užimtumas ir pasirengimas darbo rinkai.

Dirbtuves lankantys žmonės su negalia gaus beveik keturiasdešimties eurų kompensaciją. Ne mažiau svarbus ir socialinių, bendravimo gebėjimų lavinimas. Jau pirmosiomis dienomis visi aktyviai įsitraukė į veiklas, jie nori darbuotis, yra motyvuoti ir laimingi, kad pagaliau prasidėjo socialinių dirbtuvių veiklos. Žmones džiugina naujai išmokti dalykai. Veidai pražįsta šypsenomis, kai sulaukia meistrų pagyrimo, kad ir dėl tiesiai nusiūtos siūlės.

Socialinių dirbtuvių dalyvių teikiamos paslaugos ir gaminiai bus parduodami.

Kuriama ir elektroninė parduotuvė. Padėti gaminius jiems padės rinkodaros specialistė-vadybininkė. Jau yra sukurtas ir Facebook puslapis „Socialinės dirbtuvės METŲ RATAS, Tauragė“.

Adakavo socialinių paslaugų namai yra vienas iš projekto – Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų Sostinės regione, Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione –partnerių, kuriuos pasirinko Tauragės rajono savivaldybė. Dalį projekto lėšų skiria savivaldybė, dalis finansų – iš Europos sąjungos fondų.

Tauragėje veikia ir dar vienos – Tauragės Švč. Trejybės parapijos Carito socialinės dirbtuvės „Draugų kiemelis“. „Draugų kiemelio“ užsiima maisto gamyba, Tauragės bendruomenės narius ir svečius kviečia į savo kavinę.

Lietuvoje šiuo metu veikia beveik trys dešimtys socialinių dirbtuvių.

Adakavo socialinių paslaugų namų informacija 

Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotrauka
Įkelta:
2024-06-11
Vos prieš mėnesį Tauragėje startavusios socialinės dirbtuvės „Metų ratas“ įgavo pagreitį – startavo neįgaliųjų rankomis sukurtų gaminių elektroninė parduotuvė. Pirkprasmingai.lt ragina žmones išleisti pinigus prasmingai.
Nuotrauka
turgus
Tauragės radijo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-04
Tauragės rajono savivaldybės administracija skelbia statinių (kioskų) Tauragėje, Spaustuvės g. 1, elektroninius nuomos aukcionus. Kiekvienas kioskas išnuomojamas 5 metų terminui (su galimybe pratęsti nuomos sutartį iki 10 metų). Numatytas veiklos pobūdis kiekviename kioske – prekyba (maisto produktais).
Nuotrauka
lauksargiai
Lauksargių globos namų archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-03
Birželio mėnesį Lauksargių globos namai mini trisdešimties metų sukaktį. Moderniai įrengtos patalpos, jaukus kiemelis yra namai senyvo amžiaus arba negalios kamuojamiems suaugusiesiems. Gyvenama čia, kaip šeimoje: gyventojai kartu švenčia šventes, vyksta į ekskursijas, čia mezgasi draugystės ir net simpatijos. Per trisdešimt metų įstaigoje buvo iškeltos keturios vestuvės.
Nuotrauka
Jazz
Ignas Skridlas ir TauragJazz.Lt foto
Įkelta:
2024-05-31
Jaunieji muzikantai vis dažniau ir aktyviau įsilieja į Tauragės džiazo festivalio renginius. Štai ir birželio 1-ąją Vasaros estradoje pamatysime ir išgirsime jungtinį Tauragės, Jurbarko ir Šilalės jaunimo džiazo projektą „Džiazo jūra 2024“.
Nuotrauka
vaikai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Kino teatruose šiuo metu rodomame Linos Lyte Plioplytės filme „Mėnesinės“ apie menstruacijas kalbama išsamiai ir nuotaikingai. Tad šis edukacinis filmas gali tapti puikia priežastimi pradėti arba pagilinti pokalbius su vaikais – moksleiviams rengiamos specialios filmo peržiūros su režisiere. Gydytoja ir lytiškumo ugdymo ekspertė Rusnė Kirtiklytė atkreipia dėmesį – jei suaugusieji informacijos nesuteiks patys, vaikai ją vis tiek susiras, tik nebūtinai iš patikimų šaltinių.
Nuotrauka
glorija
Choro „Gloria“ archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-23
Vis dažniau įvairių miesto švenčių proga tauragiškius džiuginantis miesto gospel choras „Gloria“ surengs pasirodymą ir artėjančios miesto šventės „Tauro ragas 2024“ metu. Koncertas vyks jau sutemus: krikščioniškos muzikos programą lydės šviesų šou, ketinama įrengti 16 m LED ekraną, kuriam rengiamos specialios vizualizacijos.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-05-21
2024 m. gegužės 20 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje buvo apdovanoti Atliekų kultūros egzamino nugalėtojai. Juos sveikino Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas kartu su Viešosios tvarkos poskyrio vedėju Pauliumi Goštautu.
Nuotrauka
medžiai
Įkelta:
2024-05-21
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė,  pastarosiomis dienomis Tauragės miesto gyventojai gali džiaugtis didele ir reikšminga iniciatyva – didelių medžių sodinimu. Persodinant medžius siekiama ne tik praturtinti miesto grožį, bet ir sukurti komfortišką gyvenimo aplinką gyventojams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
T3
Lietuvos Balso feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-05-07
Ryškiausio muzikinio projekto šalyje grandiozinis finalas naujame sezone užims didžiausią šalies areną, kur tūkstančiai tikrą muziką mylinčių balsų dainuos kartu su tais, kurie naujame projekto sezone savo talentu prasiskynė kelią į finalą!
Nuotrauka
m
Tauragės kultūros centro ir asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-03
Paskendę darbiniuose ir buitiniuose rūpesčiuose reta šeima prisimena, jog be aprūpinimo materialine gerove tėvų pareiga vaikuose ugdyti ir meilę tėvynei. Šią pareigą sėkmingai atlieka Valinčių šeima. Tiek tėvai, tiek vaikai priklauso šokių ar dainų kolektyvams, kartu keliauja, kuria tradicijas, mini valstybines šventes. O svarbiausia, myli ir gerbia vienas kitą.