Šeštadienį Vasaros estradoje įsikurs... jaunimo rezidencija
Įkelta:
2024-05-31
Nuotrauka
Jazz
Nuotraukos autorius:
Ignas Skridlas ir TauragJazz.Lt foto

Jaunieji muzikantai vis dažniau ir aktyviau įsilieja į Tauragės džiazo festivalio renginius. Štai ir birželio 1-ąją Vasaros estradoje pamatysime ir išgirsime jungtinį Tauragės, Jurbarko ir Šilalės jaunimo džiazo projektą „Džiazo jūra 2024“.

Ne pirmus metus organizuojamas festivalis „Džiazo jūra“ ir šiemet jau vyksta keletą mėnesių, tačiau finaliniam koncertui pasirinkta didžioji miesto šventės scena Vasaros estradoje. Šiemet scenoje pasirodys: Tauragės kultūros centro jaunimo džiazo orkestras, vadovaujamas Tomo Altaravičiaus, Jurbarko kultūros centro jaunimo bigbendas „Jada“ (vad. Gytis Gvozdas) ir Šilalės meno mokyklos talentingi mokiniai, vadovaujami mokytojų Miko Karoso ir Tado Zakarausko. Su jaunaisiais muzikantais ant scenos pasirodys bigbendo „Jada“ vokalistės Austėja Jakštytė ir Gabrielė Gvozdė, tauragiškė atlikėja Viltė Kirstukaitė, vokalinio konkurso „Lietuvos balso. Kartos“ nugalėtojai – grupė „T3“. Projekto, vienijančio apie 50 atlikėjų, meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas – kompozitorius, muzikantas, aranžuotojas, „Vilnius Jjazz Ensemble 11“ vadovas Jievaras Jasinskis.

Jau ne kartą esame rašę, kad Tauragės džiazo festivalis ėmėsi ir kiek neįprastos kitiems festivaliams veiklos – edukuoti. Klausytojus mokyti suprasti ir pamilti gerą džiazą, džiazo stilius, vaikus – supažindinti su džiazu ir galimybe išreikšti savo jausmus muzika, o jaunuosius muzikantus - groti džiazą ir gyventi jame. Ir ši festivalio misija, lyg ir visai neblogai įgyvendinama – jaunųjų muzikantų, grojančių ir besimokančių suprasti džiazą, kasmet vis daugėja.

Porą mėnesių Jurbarke ir Tauragėje vykstančios repeticijos, anot kolektyvų vadovų, skatina jaunimo domėjimąsi džiazo muzika, padeda tobulinti muzikantų atlikimo techniką.

Paklaustas kaip buvo dėliojama koncerto programa, projekto meno vadovas Jievaras Jasinskis pasakojo, kad buvo atsižvelgta į kolektyvų pageidavimus:

- Visi projekte dalyvaujantys kolektyvai turi kažkokią programą, skiria prioritetus kažkokiems žanrams, stilistikai, todėl norėjosi, kad jaunieji muzikantai gerai jaustųsi, kad koncertas būtų jų pačių įnašas. Tad programa – tai savotiškas visų kolektyvų įnašas. – sakė meno vadovas. – Tiesa, pasiūliau išsirinkti visiems patinkantį vieną kūrinį, kurį jaunieji muzikantai galėtų atlikti visiškai atsipalaidavę, negalvodami apie tai, kad groja neteisingai ar klysta. Toks kūrinys - „Italo disco“ - buvo išrinktas vienbalsiai, paruošiau jam aranžuotę ir tą kūrinį klausytojai išgirs koncerto metu.

-

Pasak J. Jasinskio, galima didžiuotis mokytojais ir mokiniais, kurie skyrė nemažai laiko repeticijoms: repetavo savo miestuose, važinėjo vieni pas kitus ir viso to rezultatas – pasirodymas didžiojoje scenoje.

J. Jasinskis vardijo džiazo festivalius, kurie bendradarbiauja su konkrečiomis muzikinėmis ugdymo įstaigomis, suteikia sceną jauniesiems džiazo atlikėjams: Klaipėdos džiazo festivalis, „Kaunas jazz“, Vilniaus džiazo festivalis. Akivaizdu, kad Tauragės džiazo festivalis – įsilieja į tokių festivalių gretas.

Jurbarko kultūros centro jaunimo bigbendo „Jada“ kolektyvas jau keletą metų dalyvauja Tauragės džiazo festivalio renginiuose ir kolektyvo vadovas Gytis Gvozdas teigė, kad repeticijos vietoje ar važinėjimai į repeticijas kituose miestuose nė trupučio neišvargino:

- Buvo neįprasta, bet labai smagu. Išmokome naujų kūrinių, suaktyvėjo mūsų socialiniai ryšiai, - sakė G. Gvozdas. – Šis bendras projektas turi begalę pliusų, bet, mano nuomone, labiausia „kabina“ – tarpusavio bendravimas. Juk bendrą kalbą rado ne tik vadovai, bet ir jaunieji muzikantai, vokalistai.

-

Šiam teiginiui apie bendrystę, pritarė ir Tauragės kultūros centro jaunimo džiazo orkestro vadovas Tomas Altaravičius:

- Buvo smagu stebėti, kaip, tarkim, tarpusavyje bendrauja, mintimis dalijasi kolektyvų būgnininkai, - prisiminė tauragiškių orkestro vadovas. – Buvome įpratę groti tuo pačiu sąstatu, žinojome savo kolektyvo silpnąsias ir stipriąsias vietas, o projekte teko susijungti. Ir, patikėkite, kai groja penkios dešimtys muzikantų vienu metu – tai skamba galingai.

-

Šilališkių atlikėjų mokytojas Mikas Karosas pasidžiaugė, kad jo mokiniai galėjo prisiliesti prie naujos jiems muzikos – džiazo:

- Mokiniams tikrai išliks nepakartojami įspūdžiai – tai ne tik naujas muzikos stilius, tai ir grojimas tokiame dideliame kolektyve.

Ir, pasak mokytojo, jei bus galimybė tokiame projekte dalyvauti ir kitais metais, jis tikrai atsiveš daugiau mokinių.

Tadas Zakarauskas – dar vienas mokytojas su savo mokiniais iš Šilalės dalyvavęs projekte pritarė, kad mokiniams tai buvusi puiki patirtis grojant džiazą, grojant dideliame kolektyve. Kadangi tai buvo savotiškas „pirmas blynas“, T. Zakarauskas jau turi pasiūlymų kitam analogiškam projektui:

- Būtų puiku, jei projektas prasidėtų gerokai anksčiau, nes neretai tie patys mokiniai groja keliuose kolektyvuose ir jiems sudėtinga suspėti visur, tad turint laiko būtų galima kitaip sudėlioti repeticijų grafikus, skirti daugiau dėmesio pasiruošimui, vokalo partijų paskirstymui, papildomoms edukacijoms, kur mokiniai daugiau sužinotų apie šį muzikos žanrą, mokytųsi improvizuoti, džiazo ritmikos. Bet, manau, kad ateityje, taip ir bus, o mes su malonumu „Džiazo jūroje“ dalyvausim.

Žodis „rezidencija“ turi keletą reikšmių, tačiau vienaip ar kitaip apibūdina kažkokią reprezentuojančią, apjungiančią vietą. Šiais metais projektas „Džiazo jūra“ ir buvo pavadintas jaunimo rezidencija. Pasak projekto organizatorių, labai norėjosi, kad kartu padirbėję, susidraugavę, susijungę į vieną nemažą kolektyvą, jauni žmonės reziduotų festivalyje ir festivalį. Ar pavyko muzikinė rezidencija, tauragiškiai ir miesto svečiai galės sužinoti birželio 1-ąją atėję į koncertą Vasaros estradoje. Koncerto pradžia 18:30 val.

 

 

 

 

Nuotrauka
Mergaitė
Įkelta:
2024-07-12
Siekiant maksimaliai apsaugoti vaikus nuo seksualinio smurto, asmenys dirbantys ar planuojantys dirbti su vaikais, privalės turėti Teisėto darbo su vaikais kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti ar darbuotojas turi QR kodą, o institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatančius Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimus priėmė Seimas. Jie įsigalios nuo 2024 m. lapkričio 1 d.
Nuotrauka
erelis
Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-07-12
Tauragiškis Antanas sulaukęs palikimo, žemės, Deferencijos kaime ėmė kurti planus apie ten esančios sodybos puoselėjimą ir galimybę ūkininkauti. Tačiau apsilankius Nacionalinėje mokėjimo agentūroje dėl pievų deklaravimo laukė netikėta naujiena: jam priklausančiuose plotuose apsigyveno Lietuvoje retas paukštis, mažasis erelis rėksnys. Dėl saugomo gyvūno vyrui teko atsisakyti visų planų. Tas dar nebūtų taip apmaudu, tačiau jo žemėje ES lėšomis pradėti tvarkyti melioracijos grioviai. Erelio peryklomis pripažintose pievose važinėjasi technika, perkastuose grioviuose išnyko vandens telkinių gyvūnija. „Kas dabar tą erelį maitins?“ – susirūpino erelio namų savininkas.
Nuotrauka
poligonai
Įkelta:
2024-07-11
Priėmus sprendimą steigti du naujus Lietuvos kariuomenės poligonus Vakarų Lietuvoje  – Tauragės ir Šilalės karinius poligonus su jų veiklai būtina infrastruktūra – Krašto apsaugos ministerija tęsia viešas diskusijas su rajonų bendruomenėmis dėl poligonų steigimo ir liepos 15 d. kviečia į susitikimus aktualiems klausimams aptarti.  Susitikimuose su rajonų bendruomenėmis dalyvaus  Vyriausybės,  Krašto apsaugos,  Aplinkos, Žemės ūkio ministerijų, Lietuvos kariuomenės, Valstybinė saugomų teritorijų tarnybos, Valstybinės miškų urėdijos atstovai. Taip pat diskusijose dalyvaus Tauragės, Šilalės, Jurbarko rajonų savivaldybių merai, seniūnijų atstovai. 
Nuotrauka
Aplinkelis
Įkelta:
2024-07-09
Siekiant nukreipti tranzitinį transportą nuo miesto centrinės dalies, Tauragėje šiemet toliau tiesiamas pietinis aplinkkelis. Šiuo metu darbai vyksta ruože nuo Vytauto gatvės iki Dariaus ir Girėno gatvės. Kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiems darbams šiemet skirta daugiau kaip 615 tūkst. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
Nuotrauka
JAUNIMO UZIMTUMAS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-07-08
Liepos 1 d. įsigalios Užimtumo įstatymo pakeitimai, kurie palies bene visas klientų grupes. Supažindiname su svarbiausiais iš jų.
Nuotrauka
kredito unija
Įkelta:
2024-07-04
LKU kredito unijų grupė pasirašė sutartį su UAB „Investicijų ir verslo garantijomis“ (INVEGA), pagal kurią priemonėje dalyvaujančios kredito unijos pradeda teikti lengvatines paskolas ūkininkams. Lengvatinės paskolos gali būti skirtos ūkio plėtrai ir modernizavimui, taip pat investicijoms bei apyvartiniam kapitalui finansuoti.
Nuotrauka
energija
Įkelta:
2024-07-03
Lietuvoje sparčiai didėja energijos gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių, kuri, palyginti su tradiciniais energijos gamybos būdais, suteikia daug naudos aplinkai, turi socialinę ir ekonominę reikšmę. Skaičiuojama, kad Šilalės rajono savivaldybėje pusė suvartojamos energijos yra iš atsinaujinančių išteklių. Šilalės rajono savivaldybė sparčiai ruošiasi pereiti prie alternatyviųjų išteklių energijos plėtojimo, ruošdama atitinkamus strateginius dokumentus, taip pat atnaujina seną ir neefektyvią viešųjų paslaugų infrastruktūrą bei numato dideles apimtis, modernizuojant senus daugiabučius.
Nuotrauka
žal
Žalgirių gimnazijos nuotraukos
Įkelta:
2024-07-03
DofE programa – tai iš Edinburgo (Jungtinė Karalystė) atkeliavusi asmeninio tobulėjimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose, dirbančiose su 14–24 metų jaunimu. Taikant šią programą,  skatinama ugdyti drąsią, atsakingą ir visapusišką asmenybę, prisidedančią prie visuomenės gerovės. DofE programą visame pasaulyje koordinuoja Tarptautinis DofE apdovanojimų programos fondas. Programą globoja jauniausiasis Karalienės Elizabeth II ir princo Philipo sūnus – Jo Karališkoji Prakilnybė Edinburgo hercogas princas Edwardas.
Nuotrauka
patriot
Įkelta:
2024-07-02
Liepos 7-19 dienomis Lietuvoje pirmą kartą organizuojamos pratybos „Baltic Connection 24" („BALTCON24"), kurioms į Lietuvą dislokuojama Nyderlandų ilgojo nuotolio oro gynybos sistema „Patriot". Pratybose dalyvaus Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų (KOP) Oro gynybos batalionas su vidutinio nuotolio oro gynybos sistemomis „NASAMS", Nyderlandų karališkųjų karinių oro pajėgų oro gynybos sistema „Patriot", NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys Ispanijos ir Portugalijos naikintuvai, Lietuvos kariuomenės Oro operacijų centras ir KOP orlaiviai.
Nuotrauka
pinigai
asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-07-01
Nuo liepos 1 d. iš skolų turinčių žmonių atlyginimų antstoliai išskaičiuos mažesnę dalį – tai reiškia, kad daugiau pajamų liks pragyvenimui, o kartu žmonės bus skatinami dirbti legaliai ir palaipsniui išvis atsikratyti skolų naštos. Skolų turinčiam žmogui papildomai kreiptis į antstolius nereikės, sumažintos privalomos išskaitos bus taikomos automatiškai.
Nuotrauka
gais
Įkelta:
2024-07-01
Trečiadienį Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (PGT) visuomenei pristatė naują autocisterną, kurią naudos Kęsčių ugniagesių komanda. Automobilis pirktas dėvėtas, tiesa, tokį rasti nėra lengva. Ugniagesių viršininkas Aretas Ežerskis praleido ne vieną mėnesį vartydamas internetinius puslapius ir ieškodamas tinkamo automobilio.
Nuotrauka
socialinis
Įkelta:
2024-06-28
Socialinis darbas visuomenei yra naudingas arba labai naudingas – taip mano dauguma Lietuvos gyventojų, rodo tyrimai. Nors per paskutinius penkerius metus socialinių paslaugų srities darbuotojų skaičius padidėjo daugiau nei 3 tūkst., šių darbuotojų vis dar trūksta, o jų poreikis nuolat auga. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jaunuolius kviečia rinktis socialinio darbuotojo profesiją. Socialinį darbą galima studijuoti vienoje iš 15 šalies aukštųjų mokyklų.
Nuotrauka
Baciuška
Įkelta:
2024-06-27
Vakar medijose pasirodžiusi žinia, kad Šilalės ir Tauragės rajonuose bus kuriami du nauji kariuomenės poligonai, nustebino ne vieną. Naujiena, tarsi perkūnas iš giedro dangaus, iš pradžių šokiravo, o paskui iššaukė komentarų krušą ir liūtį.
Nuotrauka
gaistrinė
Įkelta:
2024-06-27
Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba šiandien pristatė naują vidutinės klasės autocisterną „MAN“, kuri pagerins mūsų ugniagesių gelbėtojų darbo sąlygas bei leis greičiau ir efektyviau reaguoti į nelaimes. Ši moderni technika yra itin svarbi tiek savivaldybei, tiek jos gyventojų saugumui.
Nuotrauka
namai
Įkelta:
2024-06-27
Siekiant taikliau ir efektyviau panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, labiau skatinti savivaldybes prisidėti finansiškai prie valstybės teikiamos jaunų šeimų įsigyti būstus paskatos, keičiamas finansinės paramos jaunoms šeimoms teikimo modelis. Seimas priėmė Vyriausybės pateiktą ir Seime patobulintą, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtą Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo projektą.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-06-27
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė, birželio 20 d. buvo atlikti maudyklų vandens tyrimai Jūros upės maudykloje, Balskų tvenkinyje, Keramikos tvenkinyje, Skaudvilės tvenkinyje, Draudenių ežere, Zumpės tvenkinyje bei vBaltrušaičių tvenkinyje.
Nuotrauka
poliginai
Įkelta:
2024-06-26
Bus steigiami du nauji Lietuvos kariuomenės poligonai Tauragės ir Šilalės rajonuose​​​​​​​Šiandien Valstybės gynimo taryba priėmė sprendimą steigti du  naujus Lietuvos kariuomenės poligonus  vakarų Lietuvoje  –  Tauragės ir Šilalės  karinius poligonus su būtina jų veiklai reikalinga infrastruktūra. Toks sprendimas priimtas įvertinus Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės teiktus pasiūlymus dėl galimos Lietuvos kariuomenės poligono vietos, kurioje galėtų treniruotis Lietuvos kariai.
Nuotrauka
gim
Įkelta:
2024-06-20
Birželio 17-19 dienomis Tauragės Žalgirių gimnazijos I-II klasių mokiniai vykdė trumpalaikius projektinius darbus tema „Žalioji Tauragė“. Gimnazistai galėjo rinktis vieną iš 21 mokytojų pasiūlytos projektinių darbų temos. Veiklos, kurios buvo vykdomos ne tik gimnazijoje, bet ir kitose netradicinėse erdvėse, vyko 6 grupėse: tiksliųjų mokslų; užsienio kalbų; visuomeninių mokslų, menų, technologijų ir fizinio ugdymo; gamtos mokslų; lietuvių kalbos ir literatūros.
Nuotrauka
koplyt
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2024-06-20
Trečiadienį Tarailių progimnazijos kiemelyje, aštuntokų išleistuvių proga, mokyklos kiemelyje įkurdintas jų pačių gamintas koplytstulpis. Lietuvos mokinių liaudies dailės konkursinės parodoje „Sidabro vainikėlis“ dirbiniui suteiktas aukštas įvertinimas – jis laimėjo antrąją vietą. O kad visa tai įvyktų labiausiai stengėsi progimnazijos technologijų mokytojas Vidas Galbogis: vyras plušėjo kartu su trimis mokiniais, jiems talkino vieno jų tėtis ir mokyklos ūkinės dalies meistras. Lengva nebuvo: sunkų dirbinį gabenant į parodas pedagogą „susuko“ radikulitas.
Nuotrauka
globejai
R. Vaitkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-06-19
„Manau, kad globai reikia subręsti. Turi sutvirtėti viduje, įsišaknyti, kad galėtumei pasidalinti vaisiais su kitais“, – sako Vilija Burnelaitienė. Jurbarko rajone, vaizdingoje vietovėje, netoliese Panemunės pilies, gyvenančioje šeimoje šiuo metu auga keturi globotiniai – dvi sesės ir du broliai, o kartu – ir trys biologiniai vaikai.
Nuotrauka
rotary
Tauragės Rotary klubo nuotraukos
Įkelta:
2024-06-17
Savaitgalį Tauragės Rotary klubo prezidentas Paulius Jurkauskis iškilmingai perdavė regalijas verslininkui, visuomeninkui Dariui Stankui. Tauragės Inner wheel klubui dar vienerius metus vadovaus prezidentė Agnė Jurkauskė.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotrauka
Įkelta:
2024-06-11
Vos prieš mėnesį Tauragėje startavusios socialinės dirbtuvės „Metų ratas“ įgavo pagreitį – startavo neįgaliųjų rankomis sukurtų gaminių elektroninė parduotuvė. Pirkprasmingai.lt ragina žmones išleisti pinigus prasmingai.