„Tauragės vandenų“ direktorius: „Planiniais darbais siekiame sumažinti avarijų tikimybę“
Įkelta:
2023-12-11
Nuotrauka
vandenys
Nuotraukos autorius:
„Tauragės vandenų“ feisbuko nuotrauka

Antradienį Tauragės miesto centrinėje dalyje įvyko vandentiekio tinklų avarija, dėl jos geriamojo vandens tiekimas daliai miesto gyventojų ir įmonių buvo nutrūkęs. Vandentiekininkai skelbė dirbantys, kad vandens tiekimas būtų atnaujintas kuo greičiau.

Netrukus avarija lokalizuota ir geriamojo vandens tiekimas atnaujintas. Tokių avarijų pastaruoju metu būta net kelių, apie jas savo feisbuko paskyroje rašė ir UAB „Tauragės vandenys“. Vis dėlto įmonės direktorius nesutinka, kad avarijos dažnos ir situacija išskirtinė. 

UAB „Tauragės vandenys“ feisbuko paskyroje skelbta, kad gruodžio 5 d., nuo 9.30 iki 16.00 val., dėl vandentiekio tinklų avarijos likvidavimo darbų laikinai vanduo nebuvo tiekiamas Skaudvilės mieste, Kelmės gatvėje, namams Nr. 32, 36, 40. Gruodžio 4 d., iki 16.00 val., dėl vandentiekio tinklų avarijos likvidavimo darbų laikinai vanduo netiektas Tauragės mieste: Statybininkų gatvėje namams Nr. 5, 7; Kęstučio gatvėje namams nuo Nr. 6 iki 26. Tokių įrašų būta ir anksčiau: antai skelbta, kad lapkričio 29 d., nuo 8.30 iki 16.00 val., dėl vandentiekio tinklų avarijos likvidavimo darbų laikinai vanduo nebus tiekiamas Tauragės mieste: Tujų gatvės gyventojams; Statybininkų gatvėje namams Nr. 5, 7; Kęstučio gatvėje namams nuo Nr. 6 iki 34; Žemaičių gatvėje namams Nr. 30, 24, 28, 26, o lapkričio 30 d., nuo 9.00 iki 16.00 val., vykdyti vandentiekio tinklų remonto darbai. Laikinai vanduo nebuvo tiektas Tauragės mieste: Sandėlių gatvėje; Paberžių gatvėje namui Nr. 4.

Paprašytas paaiškinti, kodėl pastaruoju metu vandentiekio tinklų avarijos tapo gana dažnos, „Tauragės vandenų“ direktorius Tadas Pauparis sako su tokiu teiginiu nesutinkąs. „Noriu atkreipti dėmesį, kad nuolat vykdomi vandentiekio tinklų remonto, praplovimo darbai (apie kuriuos informuojame gyventojus) dažnu atveju yra ne avarijos likvidavimo pasekmė, o planiniai, profilaktiniai darbai, kuriais ir siekiama sumažinti avarijų tikimybę. Apie planinius darbus, iš anksto informuojame savo interneto svetainėje https://www.tauragesvandenys.lt/paros-informacija/, Feisbuko paskyra „Tauragės vandenys“ yra oficialus ir visi vartotojai bei abonentai gauna pranešimą trumpąja žinute arba elektroniniu laišku“, – laiške redakcijai rašo jis. 

Paklaustas, dėl ko jos kyla, direktorius rašo, kad avarijų priežastys gali būti įvairios. Ne paslaptis, kad dalis vandentiekio vamzdynų yra seni ir nusidėvėję, todėl natūraliai pratrūksta. Dalį avarijų, pasak jo, nulemia įvairūs statybos, kasimo ar panašūs darbai, kuriuos vykdant yra pažeidžiami vamzdynai. Gamta, pasak jo, taip pat atlieka savo darbą. 

T. Pauparis turi ir patarimų gyventojams. Jis primena, kad artėjant šaltajam sezonui jie turėtų pasirūpinti jų nuosavybėje esančiais vandentiekio tinklų įrenginiais: „Rekomenduoju papildomai apšiltinti nešildomose patalpose esančius apskaitos mazgus, vamzdynus bei įrenginius, panaudojant termoizoliacines medžiagas, ar kreiptis į UAB „Tauragės vandenys“ dėl vandens atjungimo ir skaitiklių nuėmimo negyvenamose bei nešildomose patalpose. Dėl vartotojų aplaidumo užšalusių vandentiekio tinklų avarijos bus likviduojamos pačių vartotojų lėšomis“.

Direktorius primena, kad dėl avarijų lauko vandentiekio ir nuotekų tinkluose reikia kreiptis į UAB „Tauragės vandenys“ avarinę tarnybą, dirbančią visą parą, tel. +370 446 70052.

 

Nuotrauka
nvo
Įkelta:
2024-02-27
Vasario 27-oji – Pasaulinė nevyriausybinių organizacijų diena. Ji skirta pabrėžti svarbią šio sektoriaus misiją ir pagerbti nevyriausybines organizacijas, jų narius bei savanorius reikšmingai prisidedančius prie visuomenės gerovės kūrimo. Pasaulinė nevyriausybinių organizacijų diena tarptautiniu mastu pradėta minėti 2014 metais ir šiuo metu ją jau mini apie 90 šalių.  
Nuotrauka
zvyrkelis
Įkelta:
2024-02-24
Dar nesibaigus žiemos sezonui, žvyrkelių būklė kelia rūpesčių tiek kelininkams, tiek gyventojams. Kelininkų teigimu, ši žiema, kaip tampa įprasta, buvo nepalanki dėl vyravusių permainingų oro sąlygų – gausių ir mišrių kritulių, temperatūros pokyčių. Vis dažniau girdint gyventojų skundus dėl prastos žvyrkelių būklės – AB „Kelių priežiūra“ paaiškino, kaip ir kada jie yra prižiūrimi.
Nuotrauka
sulinys
Įkelta:
2024-02-22
Pavasarį patvinus upėms ir kitiems vandens telkiniams, kai vandens lygis artėja prie stichinio, kyla pavojus, kad gali būti užpilti ir šuliniai. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC), esant tokiai situacijai, ragina gyventojus nevartoti užlietų šulinių vandens maistui, kadangi toks vanduo gali būti užterštas cheminėmis medžiagomis, mikrooganizmais (atsirandančiais dėl užteršto dirvožemio, žuvusių gyvūnų, pavyzdžiui, graužikų) ir kt.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-22
Nuo 2024 metų pradžios indeksavus bazinės socialinės išmokos dydį, padidėjo globos (rūpybos) išmoka globojamiems (rūpinamiems) vaikams ir besimokantiems ar studijuojantiems buvusiems globotiniams. Globos (rūpybos) išmokos dydis priklauso nuo vaiko amžiaus ir jo poreikių. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena kokia valstybės pagalba gali pasinaudoti žmonės, pasiryžę svarbiai misijai, – suteikę namų šilumą be tėvų globos likusiems vaikams.
Nuotrauka
maisto bankas
Įkelta:
2024-02-20
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ruošiasi įgyvendinti Materialinio nepritekliaus mažinimo programą, kurios metu stokojantiems bus išdalintos kortelės maistui įsigyti bei suteikta papildoma parama maistu. Daugiau nei trisdešimt Lietuvos savivaldybių šią organizaciją pasirinko partneriu, padėsiančiu pagal naują tvarką nepasiturintiems dalinti parduotuvių korteles. Net keturiasdešimt dvejose savivaldybėse „Maisto bankas“ korteles gausiantiems pasiūlė  galimybę naudotis organizacijos įrengtų atiduotuvių paslauga.
Nuotrauka
VMI
Įkelta:
2024-02-19
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) praneša, kad nuo šiandien Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių mokesčių mokėtojams, gyvenantiems nutolusiose nuo didžiųjų regiono miestų vietovėse siūlo naują paslaugą – mokesčių darbuotojo vizitą. Vasario 19 dieną į gyvenvietes išvyko VMI autobusiukas, kuriame klientams teikiamos VMI paslaugos – nuo pažymų išdavimo iki individualios veiklos registravimo ar pagalbos pildant deklaracijas.
Nuotrauka
projektas
Įkelta:
2024-02-15
2024 m. vasario 12 dieną Tauragėje lankėsi Dr. Jurgita Vaitiekūnienė iš VšĮ „Aplinkos apsaugos politikos centro” ir Vilniaus universiteto mokslininkai Dr. Egidijus Rimkus, Dr. Justas Kažys ir Dr. Justinas Kilpys su tikslu aptarti Tauragės rajono savivaldybei rengiamą prisitaikymo prie klimato kaitos planą.
Nuotrauka
genejimas
Įkelta:
2024-02-13
Aplinkos apsaugos departamentas primena, ką svarbu žinoti gyventojams norint genėti ar šalinti želdinius. Svarbiausią informaciją apie želdinių priežiūrą ir tvarkymą rasite vienoje vietoje – departamento parengtoje atmintinėje.  
Nuotrauka
miestas
Įkelta:
2024-02-12
Atsinaujinančių energijos išteklių dalis įvairiose šalies savivaldybėse yra labai nevienodas ir sudaro nuo 11 iki beveik 80 proc. bendro energijos suvartojimo, rodo Energetikos ministerijos duomenys. Kaip vienas iš gerųjų pavyzdžių išskiriama Tauragės rajono savivaldybė, kuri yra išsikėlusi tikslą tapti žaliausia savivaldybe Lietuvoje. Jau šiuo metu ji yra pasiekusi 76,7 proc. atsinaujinančios energijos dalį, o iki 2030 m. siekia tapti klimatui neutraliu miestu.
Nuotrauka
Tyrimai
Įkelta:
2024-02-08
Vasario 7 dieną, Tauragėje pradėti vykdyti Jūros krantinės geologiniai tyrimai. Šiuos tyrimus pagal 2023 m. rugpjūčio mėnesį pasirašytą sutartį atlieka įmonė UAB „Geoaplinka“.
Nuotrauka
sukciai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-02-08
Daugelis mūsų galvojame, kad jau puikiai žinome telefoninių ar internetinių sukčių taktikas. Tačiau, ekspertai įspėja, kad mes vis tiek nesame šimtu procentu apsaugoti nuo pasidavimo netikėtoms manipuliacijoms mūsų protu ir jausmais. Kokį vaidmenį psichologija vaidina finansinėse apgaulėse, kaip apgavikai pasirenka savo aukas ir kaip nuo jų apsisaugoti, pasakoja psichologas Edvardas Šidlauskas ir „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2024-02-07
Įsigaliojus naujiems teisės aktams, Užimtumo tarnyba ėmė lanksčiau vertinti  klientus, kurie atsisako siūlomo tinkamo darbo: bedarbio statuso netenkama po antro tokio atsisakymo per 12 mėnesių. Tačiau tuo pačiu remiantis naujo įstatymo nuostatomis imta taikyti griežtesnė atsakomybė tiems, kurie nelegaliai dirba ar vykdo nelegalią veiklą, gauna nelegalias pajamas.
Nuotrauka
dujos
Įkelta:
2024-02-07
Vasario 1 d., paskelbtas kvietimas teikti paraiškas finansuoti suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimą kitais energijos šaltiniais. Tam Energetikos ministerija šiemet skyrė 3,8 mln. eurų. 
Nuotrauka
kelias
TVK nuotrauka
Įkelta:
2024-02-07
Pasikeitę orai, tirpstantis sniegas ir ledas sukėlė potvynius dalyje vakarų Lietuvos. Šiemet jie gerokai intensyvesni ir prasidėjo anksčiau: kai kuriuose valstybinės reikšmės kelių ruožuose jau dabar ribojamas ar net draudžiamas eismas. Ekstremaliausia situacija yra Pagėgiuose – rajoniniame kelyje Plaškiai-Lazdėnai-Panemunė, kur potvynis nuplovė rudenį rekonstruotą kelią.
Nuotrauka
atliekos
Įkelta:
2024-02-07
Šiemet daugelyje Lietuvos miestų pradėjus atskirai rūšiuoti biologines (įskaitant maisto ir virtuvės) atliekas viešojoje erdvėje kyla diskusijų, kas priskiriama šioms atliekoms. Aplinkos ministerijos specialistai paaiškina, ką galima mesti į biologinių atliekų konteinerius.
Nuotrauka
biudžetas
Įkelta:
2024-02-05
Visą vasario mėnesį gyventojai kviečiami prisidėti prie jau ketvirtus metus organizuojamo dalyvaujamojo biudžeto, teikiant pačias kūrybiškiausias savo idėjas. Tauragės rajono savivaldybės gyventojai, dalyvaujamojo biudžeto proceso metu, turi galimybę patys nuspręsti, kaip bus panaudota dalis biudžeto. Paraiškos, atitinkančios reikalavimus, bus teikiamos gyventojų balsavimui. Daugiausiai balsų surinkę projektai bus įgyvendinti miesto biudžeto lėšomis.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-02-02
„Sėkmingai baigėme vieną svarbiausių XVIII-os Vyriausybės pradėtų reformų. Nuo vasario 1-osios 59 Lietuvos savivaldybės jau tapo valstybinės žemės patikėtinėmis, t. y. pasirašė priėmimo-perdavimo aktus ir Registrų centras jau įregistravo joms patikėjimo teisę. Savivaldybės nuo šiol pačios galės skirstyti miestų ir miestelių žemę, pagal savo poreikius ir turės daugiau galimybių papildomų investicijų pritraukimui į regionus“, – Nacionalinės žemės tarnybos reformą apibendrino aplinkos ministras S. Gentvilas.
Nuotrauka
zvejyba
Įkelta:
2024-01-31
Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu). Tuo tarpu vėgėlių žvejybos draudimas baigiasi – nuo vasario 1 d. (imtinai) jau leidžiama šias žuvis žvejoti.
Nuotrauka
programelel
Įkelta:
2024-01-31
Besitęsiant vienam sudėtingiausių eismo sąlygų sezonui – žiemai, AB „Kelių priežiūra“ sukūrė interaktyvų kelių priežiūros žiemą žemėlapį, kuris viešai kiekvienam pasiekiamas čia: https://ziema.keliuprieziura.lt/. Jis padės informuoti eismo dalyvius apie planuojamus ir atliktus valstybinės reikšmės kelių sniego ir ledo valymo bei ledą tirpdančių medžiagų barstymo darbus, taip pat suteiks informaciją apie kelių priežiūros technikos lokaciją priežiūros maršrutuose.