Stovykla… suaugusiems?!
Įkelta:
2023-12-01
Nuotrauka
stovykla
Nuotraukos autorius:
VSB nuotrauka
,
Nuotrauka
stovykla
Nuotraukos autorius:
VSB nuotrauka

Į Tauragės visuomenės sveikatos biuro įgyvendintų veiklų sąrašą „įkrenta“ ketvirtoji suaugusiųjų sveikatinimo stovykla! Baltą ir žiema dvelkiantį, paskutinį rudens savaitgalį net 40 Tauragės rajono gyventojų atkeliavo į Skaudvilę, kur Tauragės visuomenės sveikatos biuras organizavo suaugusiųjų stovyklą. Į ją buvo kviečiami 40–60 metų vyrai ir moterys, atitinkantys širdies ir kraujagyslių prevencinės programos amžiaus grupę. Pagrindinis sveikatinimo stovyklos siekis – suteikti bazinių žinių, reikalingų keisti gyvenimo būdą ir elgseną bei formuoti sveikatai palankius įgūdžius ir įpročius.

Verta paminėti džiuginantį faktą, jog ne retas dalyvis apie šią stovyklą išgirdo iš draugų ar pažįstamų – tai reiškia, jog gerosios patirtys plinta. Smagu matyti žmonių pasitikėjimą biuro organizuojamomis veiklomis ir ryžtą joms skirti savo savaitgalio laiką.

Lapkričio 25-osios rytas prasidėjo nuo dalyvių kūno sudėties analizės, kraujospūdžio, pulso matavimų. Šie rodikliai padeda suprasti savo sveikatos neatitikimus bei talkina užsibrėžiant realiai išmatuojamus ir įvertinamus sveikatos siekius. Stovyklautojai susipažino žaisdami nuotaikingą žaidimą, padėjusį sukurti dar jaukesnę ir šiltesnę atmosferą.

Kiek pajudėję dalyviai, kartu su dietiste Ieva Drochneryte, gvildeno įvairias mitybos subtilybes. Įtraukiančios paskaitos metu stovyklautojai sužinojo, kas yra sveikatai palanki mityba, kaip reikia tinkamai skaityti produktų etiketes, kaip pasirinkti tuos maisto produktus, kurie padeda tausoti ir puoselėti sveikatą.

Rytinę dienos dalį užbaigė lektorius Artiomas Šabajevas, vaizdingai papasakodamas apie širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos veiksnius, profilaktikos metodus ir tų rodiklių suvokimą gyvenimo būdo pokyčius motyvuojančioje paskaitoje.

Pasistiprinus ir papietavus stovyklautojų laukė komandinis protų mūšis „Auksinė sveikata“. Jame dalyviai ne tik galvojo atsakymus į klausimus sveikatos temomis, bet ir pasitelkė klausos, lytėjimo bei skonio pojūčius. Pertraukėlės tarp protų mūšio turų taipogi neprailgo – jas užpildė supažindinimas su šiaurietiškuoju ėjimu, tinkamu lazdų išsirinkimu bei sureguliavimu, trumpa akių mankšta. Po proto mankštos atėjo laikas išjudinti ir kūną. Tai atlikti padėjo mokytojas Darius Rimkus jogos užsiėmime. Šis mokslu grindžiamas fizinio aktyvumo būdas padėjo dalyviams sutelkti mintis į proto bei kūno harmoniją.

Vakare stovyklautojai atsipalaidavo lektorės Irenos Žumajevienės gongų ir Tibeto dubenų garsų terapijoje, kurioje muzika ir specializuoti instrumentai, grojami terapiniais būdais, kartu su giliomis savirefleksijos mintimis, padeda nusiraminti ir pagerinti psichoemocinę sveikatą. Pirmąją stovyklos dieną užbaigėme pasirinkimu tarp kaitrios pirties malonumų ir motyvacinio filmo, primenančio, jog norint padaryti laimingais kitus, pirmiausia svarbu pasirūpinti savimi pačiu.

Antroji diena prasidėjo disciplinuotai, tačiau kiek neįprastai. Spaudžiant lengvam šaltukui bei grojant linksmai muzikai, išsirikiavusių ir rimtai rytinei mankštai pasiruošusių dalyvių lūkesčius aukštyn kojomis apvertė neįprasta jos dinamika. Mankšta iš įprasto pajudėjimo pamažu virto į šokių aikštelę primenantį siautulį.

Pasikrovus energijos ir teigiamų emocijų, toliau vyko I-osios pagalbos mokymai, kuriuos vedė instruktoriai Daiva Genienė ir Marius Trajanauskas. Čia nestigo praktinių veiklų, kur kiekvienas save išmėgino įvairiose imitacinėse sveikatai bei gyvybei pavojų keliančiose situacijose.

Prisimenant fizinio aktyvumo svarbą, žinių apie jo naudą suteikė kineziterapeutė Gintarė Jonikė. Jos pademonstruoti pratimai bei jų variacijos ne vieną privertė aikčioti iš nuostabos.

Vaistininkas˗žolininkas mokslų daktaras Marius Lasinskas skaitė paskaitą „Vaistažolių nauda sveikatai“. Joje dalyviai buvo supažindinti apie tai, ką naudingo mūsų sveikatai siūlo gamta bei kokiais būdais tai galime išgauti ir pritaikyti sau. Dalyviai gaminosi žolelių druską.

Žinių „maratoną“ vainikavo psichologės Inos Kalvanienės paskaita „Psichoemocinės sveikatos receptas“. Stovyklautojai buvo pakviesti susikoncentruoti į pasąmonės gebėjimą kontroliuoti savo emocijas bei kaip tai įvaldyti siekiant asmeninės sėkmės. Baigiamasis stovyklos akordas – laiško sau rašymas, pamąstant apie save, savo lūkesčius ir ateities tikslus.

Tariant atsisveikinimo žodžius visi pasidalinome mintimis, potyriais bei dėkingumu vienas kitam. Tikrai nerealus jausmas, kai visi stovyklautojai dėkodami atsistoję  plojo Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistams, „River house“ švenčių namų kolektyvui. Toks darbo kokybės įvertinimas mus dar labiau motyvuoja!

Dėkojame visiems talkinusiems, prisidėjusiems ir įsitraukusiems į šio šaunaus įvykio įgyvendinimą. Dėkojame ir stovyklos dalyviams už jų šilumą, geranoriškumą ir pagarbumą organizatoriams bei visų laikui. Nekantraujame jus vėl pamatyti kituose Tauragės visuomenės sveikatos biuro renginiuose!

Parengė Visuomenės sveikatos specialistas, vykdantis sveikatos priežiūrą mokykloje, Benas Čerauskas

Nuotrauka
sulinys
Įkelta:
prieš 1 dieną
Pavasarį patvinus upėms ir kitiems vandens telkiniams, kai vandens lygis artėja prie stichinio, kyla pavojus, kad gali būti užpilti ir šuliniai. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC), esant tokiai situacijai, ragina gyventojus nevartoti užlietų šulinių vandens maistui, kadangi toks vanduo gali būti užterštas cheminėmis medžiagomis, mikrooganizmais (atsirandančiais dėl užteršto dirvožemio, žuvusių gyvūnų, pavyzdžiui, graužikų) ir kt.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Nuo 2024 metų pradžios indeksavus bazinės socialinės išmokos dydį, padidėjo globos (rūpybos) išmoka globojamiems (rūpinamiems) vaikams ir besimokantiems ar studijuojantiems buvusiems globotiniams. Globos (rūpybos) išmokos dydis priklauso nuo vaiko amžiaus ir jo poreikių. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena kokia valstybės pagalba gali pasinaudoti žmonės, pasiryžę svarbiai misijai, – suteikę namų šilumą be tėvų globos likusiems vaikams.
Nuotrauka
maisto bankas
Įkelta:
2024-02-20
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ruošiasi įgyvendinti Materialinio nepritekliaus mažinimo programą, kurios metu stokojantiems bus išdalintos kortelės maistui įsigyti bei suteikta papildoma parama maistu. Daugiau nei trisdešimt Lietuvos savivaldybių šią organizaciją pasirinko partneriu, padėsiančiu pagal naują tvarką nepasiturintiems dalinti parduotuvių korteles. Net keturiasdešimt dvejose savivaldybėse „Maisto bankas“ korteles gausiantiems pasiūlė  galimybę naudotis organizacijos įrengtų atiduotuvių paslauga.
Nuotrauka
VMI
Įkelta:
2024-02-19
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) praneša, kad nuo šiandien Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių mokesčių mokėtojams, gyvenantiems nutolusiose nuo didžiųjų regiono miestų vietovėse siūlo naują paslaugą – mokesčių darbuotojo vizitą. Vasario 19 dieną į gyvenvietes išvyko VMI autobusiukas, kuriame klientams teikiamos VMI paslaugos – nuo pažymų išdavimo iki individualios veiklos registravimo ar pagalbos pildant deklaracijas.
Nuotrauka
projektas
Įkelta:
2024-02-15
2024 m. vasario 12 dieną Tauragėje lankėsi Dr. Jurgita Vaitiekūnienė iš VšĮ „Aplinkos apsaugos politikos centro” ir Vilniaus universiteto mokslininkai Dr. Egidijus Rimkus, Dr. Justas Kažys ir Dr. Justinas Kilpys su tikslu aptarti Tauragės rajono savivaldybei rengiamą prisitaikymo prie klimato kaitos planą.
Nuotrauka
genejimas
Įkelta:
2024-02-13
Aplinkos apsaugos departamentas primena, ką svarbu žinoti gyventojams norint genėti ar šalinti želdinius. Svarbiausią informaciją apie želdinių priežiūrą ir tvarkymą rasite vienoje vietoje – departamento parengtoje atmintinėje.  
Nuotrauka
miestas
Įkelta:
2024-02-12
Atsinaujinančių energijos išteklių dalis įvairiose šalies savivaldybėse yra labai nevienodas ir sudaro nuo 11 iki beveik 80 proc. bendro energijos suvartojimo, rodo Energetikos ministerijos duomenys. Kaip vienas iš gerųjų pavyzdžių išskiriama Tauragės rajono savivaldybė, kuri yra išsikėlusi tikslą tapti žaliausia savivaldybe Lietuvoje. Jau šiuo metu ji yra pasiekusi 76,7 proc. atsinaujinančios energijos dalį, o iki 2030 m. siekia tapti klimatui neutraliu miestu.
Nuotrauka
Tyrimai
Įkelta:
2024-02-08
Vasario 7 dieną, Tauragėje pradėti vykdyti Jūros krantinės geologiniai tyrimai. Šiuos tyrimus pagal 2023 m. rugpjūčio mėnesį pasirašytą sutartį atlieka įmonė UAB „Geoaplinka“.
Nuotrauka
sukciai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-02-08
Daugelis mūsų galvojame, kad jau puikiai žinome telefoninių ar internetinių sukčių taktikas. Tačiau, ekspertai įspėja, kad mes vis tiek nesame šimtu procentu apsaugoti nuo pasidavimo netikėtoms manipuliacijoms mūsų protu ir jausmais. Kokį vaidmenį psichologija vaidina finansinėse apgaulėse, kaip apgavikai pasirenka savo aukas ir kaip nuo jų apsisaugoti, pasakoja psichologas Edvardas Šidlauskas ir „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2024-02-07
Įsigaliojus naujiems teisės aktams, Užimtumo tarnyba ėmė lanksčiau vertinti  klientus, kurie atsisako siūlomo tinkamo darbo: bedarbio statuso netenkama po antro tokio atsisakymo per 12 mėnesių. Tačiau tuo pačiu remiantis naujo įstatymo nuostatomis imta taikyti griežtesnė atsakomybė tiems, kurie nelegaliai dirba ar vykdo nelegalią veiklą, gauna nelegalias pajamas.
Nuotrauka
dujos
Įkelta:
2024-02-07
Vasario 1 d., paskelbtas kvietimas teikti paraiškas finansuoti suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimą kitais energijos šaltiniais. Tam Energetikos ministerija šiemet skyrė 3,8 mln. eurų. 
Nuotrauka
kelias
TVK nuotrauka
Įkelta:
2024-02-07
Pasikeitę orai, tirpstantis sniegas ir ledas sukėlė potvynius dalyje vakarų Lietuvos. Šiemet jie gerokai intensyvesni ir prasidėjo anksčiau: kai kuriuose valstybinės reikšmės kelių ruožuose jau dabar ribojamas ar net draudžiamas eismas. Ekstremaliausia situacija yra Pagėgiuose – rajoniniame kelyje Plaškiai-Lazdėnai-Panemunė, kur potvynis nuplovė rudenį rekonstruotą kelią.
Nuotrauka
atliekos
Įkelta:
2024-02-07
Šiemet daugelyje Lietuvos miestų pradėjus atskirai rūšiuoti biologines (įskaitant maisto ir virtuvės) atliekas viešojoje erdvėje kyla diskusijų, kas priskiriama šioms atliekoms. Aplinkos ministerijos specialistai paaiškina, ką galima mesti į biologinių atliekų konteinerius.
Nuotrauka
biudžetas
Įkelta:
2024-02-05
Visą vasario mėnesį gyventojai kviečiami prisidėti prie jau ketvirtus metus organizuojamo dalyvaujamojo biudžeto, teikiant pačias kūrybiškiausias savo idėjas. Tauragės rajono savivaldybės gyventojai, dalyvaujamojo biudžeto proceso metu, turi galimybę patys nuspręsti, kaip bus panaudota dalis biudžeto. Paraiškos, atitinkančios reikalavimus, bus teikiamos gyventojų balsavimui. Daugiausiai balsų surinkę projektai bus įgyvendinti miesto biudžeto lėšomis.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-02-02
„Sėkmingai baigėme vieną svarbiausių XVIII-os Vyriausybės pradėtų reformų. Nuo vasario 1-osios 59 Lietuvos savivaldybės jau tapo valstybinės žemės patikėtinėmis, t. y. pasirašė priėmimo-perdavimo aktus ir Registrų centras jau įregistravo joms patikėjimo teisę. Savivaldybės nuo šiol pačios galės skirstyti miestų ir miestelių žemę, pagal savo poreikius ir turės daugiau galimybių papildomų investicijų pritraukimui į regionus“, – Nacionalinės žemės tarnybos reformą apibendrino aplinkos ministras S. Gentvilas.
Nuotrauka
zvejyba
Įkelta:
2024-01-31
Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu). Tuo tarpu vėgėlių žvejybos draudimas baigiasi – nuo vasario 1 d. (imtinai) jau leidžiama šias žuvis žvejoti.
Nuotrauka
programelel
Įkelta:
2024-01-31
Besitęsiant vienam sudėtingiausių eismo sąlygų sezonui – žiemai, AB „Kelių priežiūra“ sukūrė interaktyvų kelių priežiūros žiemą žemėlapį, kuris viešai kiekvienam pasiekiamas čia: https://ziema.keliuprieziura.lt/. Jis padės informuoti eismo dalyvius apie planuojamus ir atliktus valstybinės reikšmės kelių sniego ir ledo valymo bei ledą tirpdančių medžiagų barstymo darbus, taip pat suteiks informaciją apie kelių priežiūros technikos lokaciją priežiūros maršrutuose.
Nuotrauka
feniksas
Įkelta:
2024-01-30
Sausio 29 d. iškilmingoje ceremonijoje Vilniaus rotušėje, devintą kartą buvo išdalyti prestižiniai Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimai „Auksinis Feniksas“. Iškilmingame renginyje kultūros centrų bendruomenę sveikino Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Šiuo renginiu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kultūros centrus, jų vykdomą veiklą bei pagerbti ir išskirti ten dirbančius kūrėjus, ryškiausius kultūros centrų puoselėtojus bei tuos kurie neatlygintinai prisideda prie kultūros puoselėjimo.
Nuotrauka
juros slaitas
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-26
Sausio 24–25 dienomis į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, daugiamečiai medžiai bei dalis pėsčiųjų ir dviračių tako. Dėl susidariusios situacijos sausio 25 dieną, 10 val. rinkosi Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro nariai, kurie analizavo priežastis ir veiksnius, galėjusius turėti įtakos nuošliaužoms. Diskutuota, kokių veiksmų galima imtis susidariusiai situacijai suvaldyti bei kokie sprendimai galimi, kad tokios nelaimės nepasikartotų.