Neseniai paskelbta, kad laiškininkų tinklą pertvarkanti ir iš viso apie 400 darbuotojų žadadanti atleisti bendrovė Lietuvos paštas apie atleidimą įspėjo dar 72 darbuotojus. Įdomu, ar šie pertvarkymai palies ir Tauragės paštą. Į šį klausimą atsakė Lietuvos pašto Komunikacijos projektų vadovas Lukas Zadarackas.
Rugsėjo pabaigoje Lietuvos paštas paskelbė, jog traukiantis tradicinių pašto paslaugų poreikiui ir keičiantis klientų siuntimo įpročiams pertvarkys laiškininkų tinklą bei atleis apie 400, arba 13 proc. visų darbuotojų. Planuojama atleisti daugiausiai laiškininkų Vilniuje ir Kaune, atleidimai vyks etapais iki 2024 metų pavasario. Tikimasi, kad laiškininkų tinklo ir pašto apylinkių pertvarka Lietuvos paštui per metus sutaupys apie 4,8 mln. eurų. Šiuo metu, „Sodros“ duomenimis, Lietuvos pašte dirba apie 2,9 tūkst. darbuotojų.
Kaip laiške redakcijai rašo L. Zadarackas, dėl įgyvendinamo pokyčio laiškininkų skaičius ir laiškininkų aptarnaujamos apylinkės bus koreguojamos visoje šalyje. Apie pusė atleidžiamų laiškininkų aptarnavo Vilniaus ir Kauno miestų pašto apylinkes, o likusi dalis – apylinkes visoje šalyje. Atsakyti, kiek pertvarka paveiks konkrečiai Tauragėje dirbančius laiškininkus, jis teigia šiuo metu dar negalįs. Dabar Tauragėje dirba 16 laiškininkų.
Pasak L. Zadaracko, laiškininkų tinklo pokyčiai visoje Lietuvoje vyks etapais iki 2024 m. pavasario. Su Vilniaus ir Kauno miestų pašto laiškininkais yra numatoma atsisveikinti iki gruodžio 31 d. Pertvarkos likusioje šalies dalyje esančiose pašto apylinkėse bus pradėtos įgyvendinti nuo kitų metų sausio 1 d. ir bus pabaigtos ateinančių metų pavasarį.
Atleidžiamiems kolegoms Lietuvos pašto personalo specialistai teiks profesines konsultacijas darbo paieškos klausimais. Taip pat bendrovė bendradarbiaus su Užimtumo tarnyba, kuri atleidžiamiems darbuotojams gali siūlyti laisvas darbo vietas, siūlyti persikvalifikavimo galimybes ar kitas užimtumo rėmimo priemones. Be to, 20 proc. darbo laiko atleidžiami darbuotojai galės skirti naujo darbo paieškai arba persikvalifikavimui. Atleidžiamus darbuotojus Lietuvos paštas taip pat informuoja apie laisvas darbo pozicijas bendrovės viduje.
Viena iš šios tinklo pertvarkos priežasčių, pasak komunikacijos projektų vadovo, – jau ilgą laiką nebuvę peržiūrėti laiškininkų aptarnaujamų apylinkių dydžiai ir krūviai. Pavyzdžiui, Vilniuje ir Kaune didžioji dalis laiškininkų apylinkių paskutinį sykį buvo peržiūrėtos tik 2017 m. Per šį laikotarpį tradicinių pašto paslaugų apimtys Lietuvoje sumažėjo kone perpus. Dėl šios priežasties skirtingose vietovėse dirbantiems laiškininkams tekdavo nevienodas išnešiojamos korespondencijos ir siuntų kiekis. Kitaip tariant, tinklo optimizavimas leis paskirstyti esamus krūvius vienodžiau. Be to, pertvarkius tinklą, bus pagerintos Vilniuje bei Kaune dirbančių laiškininkų darbo sąlygos. Jų darbo savaitė sutrumpės nuo 6 iki 5 dienų ir bus tokia pati, kaip ir likusioje šalies dalyje dirbančių laiškininkų, t.y bus dirbama nuo antradienio iki šeštadienio.
„Kartu norime pabrėžti, kad šis pokytis niekaip nepaveiks visoje šalyje įsikūrusių 170 Lietuvos pašto skyrių veiklos. Mūsų klientai visas pašto paslaugas juose ir toliau galės patogiai gauti, o čia dirbantys kolegos juos maloniai konsultuos. Be to, pašto paslaugų prieinamumą visiems Lietuvos gyventojams net ir atokiausiuose rajonuose ir toliau užtikrins 550 mobiliųjų laiškininkų“, – teigia L. Zadarackas.