Kai kurių kaimų gyventojai liks be medicinos punktų
Įkelta:
2023-12-04
Nuotrauka
med punktai
Nuotraukos autorius:
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Aprašymas

Bendruomenių, seniūnijų atstovams pristatytas medicinos punktų reorganizavimo planas 

 

 

Lapkričio viduryje į savivaldybę sukviestiems kaimiškųjų seniūnijų seniūnams, seniūnaičiams, bendruomenių pirmininkams ar atstovams pristatytas Tauragės pirminiam sveikatos priežiūros centrui (PSPC) priklausančių medicinos punktų reorganizavimo planas – iš 18-os dabar veikiančių punktų 11 siūloma uždaryti. Medikai pateikė ir argumentus. Ar bus išgirsti gyventojai, ypač vyresni, kurie džiaugiasi galėdami slaugytoją turėti savo kaime, parodys laikas.   

Vicemerė Andžela Jakienė, pradėjusi susitikimą, teigė, kad šiuo klausimu savivaldybėje diskutuota su PSPC, ir pastebėjo, kad gyventojų poreikis naudotis medicinos punktų paslaugomis mažėja, tad ateina laikas įvertinti situaciją ir priimti sprendimus, kuriuo keliu eiti. 

– Aišku, savivaldybei svarbiausia užtikrinti sveikatos paslaugų prieinamumą gyventojams, – teigė vicemerė, pridūrusi, kad medikai pasiruošę pristatyti paslaugų alternatyvas. 

Galėtų uždaryti

PSPC vadovas Donatas Petrošius akcentavo, kad Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) strategija yra paslaugas pacientams teikti arčiau namų. 

– Anksčiau kaimo felčerę buvo galima prisikviesti kaimuose bet kada. Dabar yra visiškai kitaip. Slaugytojų krūviai kaimuose nedideli, gyventojų mažėja, keičiamos ir paslaugos, – kalbėjo PSPC vadovas. – Rengiant reorganizacijos planą atsižvelgta į daugelį faktorių – į punkto paklausą, geografinę padėtį, žmogiškuosius išteklius, medicinos punkto būklę ir daugelį kitų. 

Pasak D. Petrošiaus, dabar teikiamos slaugos paslaugos namuose, savivaldybė dalyvauja pavėžėjimo paslaugų projekte, o nuo 2024-ųjų pavėžėjimo paslaugos planuojamos teikti visoje šalyje. 

– Tai, kas daroma sveikatos sistemoje, iš esmės keičia požiūrį į medicinos punktus. Turime pakankamai svarių argumentų uždaryti visus medicinos punktus, bet to nedarome. Norime diskutuoti, kad ir pacientams, ir medikams būtų paranku. Reorganizacija turėtų būti vykdoma visiems priimtinomis sąlygomis, – teigė jis. 

PSPC pristatė ambulatorinės slaugos paslaugas namuose, teikiamas nuo 2021-ųjų spalio. Šiuo metu namuose aptarnaujama 415 pacientų, šiais metais jau suteikta 11 330 paslaugų. Šias paslaugas gali gauti asmenys, kuriems nustatytas mažas, vidutinis arba didelis slaugos poreikis. Jį nustato paciento šeimos gydytojo komanda. Ambulatorinės slaugos paslaugas gali gauti ir asmenys, kuriems po suteiktų dienos chirurgijos paslaugų išlieka sutrikęs gebėjimas pasirūpinti savimi ir yra reikalinga pooperacinė slauga namuose.

Pas pacientą medikai maksimaliai gali apsilankyti 52, 156 arba 365 kartus per metus, apsilankymų skaičius priklauso nuo slaugos poreikio lygio. 

PSPC slaugos paslaugų namuose komandą sudaro slaugytojas, slaugytojo padėjėjas, kineziterapeutas. Šiuo metu skyriuje dirba 6 slaugytojos, 2 slaugytojų padėjėjos, 3 kineziterapeutai. 

Pasak D. Petrošiaus, planuojama suformuoti ir Mobiliąją ambulatoriją, bet viskas priklausys nuo žmogiškųjų išteklių – jei atsirastų, komandoje dirbtų ir gydytojas. 

Akcentuota, kad PSPC paslaugas teikia prie įstaigos prisirašiusiems pacientams. Kitos poliklinikos irgi teikia slaugos paslaugas pacientų namuose. 

Neliktų 11 punktų

Pasak D. Petrošiaus, rajone veikiančių 18 medicinos punktų yra per daug. Palikti siūloma Lomių, Pagramančio, Sartininkų, Dauglaukio, Eičių, Kunigiškių ir Taurų medicinos punktus. 

Išliktų Žygaičių ambulatorija, o Gaurės ambulatorija taptų medicinos punktu. 

Po reorganizacijos neliktų 11 medicinos punktų: Visbarų, Šakių, Lauksargių, Kęsčių, Dapkiškių, Norkaičių, Dacijonų, Baltrušaičių, Mažonų, Sungailiškių ir Šakviečio. 

Didžioji dalis susitikime dalyvavusių kaimų atstovų apgailestavo, kad medicinos punktų neliks. Visbarų kaimo atstovė teigė, kad medicinos punktas kaimo gyventojams labai reikalingas, nes nemažai jų senyvo amžiaus. Slaugytoja, nors ir gyvena ne pačiame kaime, pas visbariškius atvyksta ne tik darbo valandomis, kurių turi nedaug, bet ir vakarais. 

Šakviečio bendruomenės atstovės išsakė pastebėjimą, kad gyventojams trūksta informacijos apie teikiamas paslaugas. 

– Duokit žmogų, mes įdarbiname. Niekas nepasiūlė, ir mes neradome, tad siūlome išeitį punktą palikti Lomiuose, kuriame paslaugas galės gauti ir šakvietiškiai, – kalbėjo D. Petrošius. 

Planai nedžiugina 

„Tauragės žinių“ kalbinta viena žygaitiškė svarstė: 

– Negaliu atsakyti, ar užtenka tiek, kiek dirba ambulatorija. Turime tenkintis tuo, ką turime... Su kaimynais neretai pakalbam, kad, neduok Dieve, sugalvos uždaryti ambulatoriją. Negana to, kad jau uždarė kaimuose paštus, būtų kažkokia tragedija... 

Pasak jos, norėtųsi, kad viskas būtų vietoje – ne tik šeimos gydytojas, slaugytoja, kad būtų galima vaistus susileisti, spaudimą pasimatuoti. Reikalinga būtų ir vaistinė.  

– Poreikis pas mus tikrai yra ir jeigu uždarytų, tai nežinau, kokius kelius reikėtų pradėti minti... Viliuosi, kad nemažins ambulatorijoje teikiamų paslaugų, o kad padidintų, vilties maža, – teigė žygaitiškė.

Nuomonę išsakė ir kita garbaus amžiaus Žygaičių krašto atstovė. 

– Ambulatorija Žygaičiuose dirba porą valandų. Trumpai. Liūdna mums, kad nėra vaistinės, nes nė paprasčiausių vaistų negalima nusipirkti, – sielvartavo moteris.

Pasak jos, seniau Žygaičiuose dirbdavo visa komanda – šeimos gydytojas, stomatologas, veikė ir vaistinė.

– Negirdėjau dar, ką žmonės kalba, ar nori, kad paliktų. Be abejo, reikėtų, kad paliktų. Patogu turintiems mokyklinio amžiaus vaikų, viskas čia pat. Patogu, žinoma, ir vyresnio amžiaus žmonėms, – teigė moteris. 

Planuojamo uždaryti Kęsčių medicinos punkto paslaugomis besinaudojanti gyventoja tikino, kad medicinos punktas kaime labai reikalingas.

– Žinoma, mažuose kaimeliuose medicinos punktas reikalingas. Gydytojui išrašius, pavyzdžiui, leidžiamų vaistų, labai patogu nuvykti į greta esantį medicinos punktą, o ne važiuoti į Tauragę ir dar laukti ilgoje eilėje. Deginamas kuras, gaištamas laikas, o ypač turint sveikatos problemų tikrai nesinori vien po pusvalandį pirmyn ir atgal važiuoti į miestą, kad būtų sulašinti ar suleisti vaistai, – nuomonę išsakė moteris.

Nuotrauka
centro
Tauragės radijo nuotrauka
Įkelta:
2024-07-16
Tauragės rajono savivaldybės administracija (kodas 188737457), kurios buveinė Tauragėje, Respublikos g. 2,  skelbia statinių (kioskų) Tauragėje, Spaustuvės g. 1, elektroninius nuomos aukcionus. Kiekvienas statinys (kioskas) išnuomojamas 5 metų terminui (su galimybe pratęsti nuomos sutartį iki 10 metų). Numatytas veiklos pobūdis kiekviename statinyje (kioske) – prekyba (maisto produktais).  Aukcionuose išnuomojama:
Nuotrauka
a
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2024-07-15
Skatindama ekologinių ūkių plėtrą ir siekdama, kad vaikai gautų daugiau kokybiško maisto, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) jau šiemet į remiamų produktų sąrašą įtrauks ir perėjimo prie ekologinės gamybos laikotarpio produktus. Iki šiol vaikai ugdymo įstaigose galėjo skanauti tik ekologiškų ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų, kurių įsigijimą rėmė ŽŪM.
Nuotrauka
senjorai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2024-07-15
Lietuvoje dirbančių vyresnio amžiaus žmonių daugiau nei kitose Europos šalyse. Eurostato duomenimis, 55-64 metų gyventojų užimtumas mūsų šalyje viršija Europos Sąjungos ir Euro zonos šalių vidurkį. Pagrindinis skirtumas – Lietuvoje daugiau dirba tokio amžiaus moterys, o ES – vyrai.
Nuotrauka
Mergaitė
Įkelta:
2024-07-12
Siekiant maksimaliai apsaugoti vaikus nuo seksualinio smurto, asmenys dirbantys ar planuojantys dirbti su vaikais, privalės turėti Teisėto darbo su vaikais kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti ar darbuotojas turi QR kodą, o institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatančius Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimus priėmė Seimas. Jie įsigalios nuo 2024 m. lapkričio 1 d.
Nuotrauka
erelis
Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-07-12
Tauragiškis Antanas sulaukęs palikimo, žemės, Deferencijos kaime ėmė kurti planus apie ten esančios sodybos puoselėjimą ir galimybę ūkininkauti. Tačiau apsilankius Nacionalinėje mokėjimo agentūroje dėl pievų deklaravimo laukė netikėta naujiena: jam priklausančiuose plotuose apsigyveno Lietuvoje retas paukštis, mažasis erelis rėksnys. Dėl saugomo gyvūno vyrui teko atsisakyti visų planų. Tas dar nebūtų taip apmaudu, tačiau jo žemėje ES lėšomis pradėti tvarkyti melioracijos grioviai. Erelio peryklomis pripažintose pievose važinėjasi technika, perkastuose grioviuose išnyko vandens telkinių gyvūnija. „Kas dabar tą erelį maitins?“ – susirūpino erelio namų savininkas.
Nuotrauka
poligonai
Įkelta:
2024-07-11
Priėmus sprendimą steigti du naujus Lietuvos kariuomenės poligonus Vakarų Lietuvoje  – Tauragės ir Šilalės karinius poligonus su jų veiklai būtina infrastruktūra – Krašto apsaugos ministerija tęsia viešas diskusijas su rajonų bendruomenėmis dėl poligonų steigimo ir liepos 15 d. kviečia į susitikimus aktualiems klausimams aptarti.  Susitikimuose su rajonų bendruomenėmis dalyvaus  Vyriausybės,  Krašto apsaugos,  Aplinkos, Žemės ūkio ministerijų, Lietuvos kariuomenės, Valstybinė saugomų teritorijų tarnybos, Valstybinės miškų urėdijos atstovai. Taip pat diskusijose dalyvaus Tauragės, Šilalės, Jurbarko rajonų savivaldybių merai, seniūnijų atstovai. 
Nuotrauka
Aplinkelis
Įkelta:
2024-07-09
Siekiant nukreipti tranzitinį transportą nuo miesto centrinės dalies, Tauragėje šiemet toliau tiesiamas pietinis aplinkkelis. Šiuo metu darbai vyksta ruože nuo Vytauto gatvės iki Dariaus ir Girėno gatvės. Kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiems darbams šiemet skirta daugiau kaip 615 tūkst. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
Nuotrauka
JAUNIMO UZIMTUMAS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-07-08
Liepos 1 d. įsigalios Užimtumo įstatymo pakeitimai, kurie palies bene visas klientų grupes. Supažindiname su svarbiausiais iš jų.
Nuotrauka
kredito unija
Įkelta:
2024-07-04
LKU kredito unijų grupė pasirašė sutartį su UAB „Investicijų ir verslo garantijomis“ (INVEGA), pagal kurią priemonėje dalyvaujančios kredito unijos pradeda teikti lengvatines paskolas ūkininkams. Lengvatinės paskolos gali būti skirtos ūkio plėtrai ir modernizavimui, taip pat investicijoms bei apyvartiniam kapitalui finansuoti.
Nuotrauka
energija
Įkelta:
2024-07-03
Lietuvoje sparčiai didėja energijos gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių, kuri, palyginti su tradiciniais energijos gamybos būdais, suteikia daug naudos aplinkai, turi socialinę ir ekonominę reikšmę. Skaičiuojama, kad Šilalės rajono savivaldybėje pusė suvartojamos energijos yra iš atsinaujinančių išteklių. Šilalės rajono savivaldybė sparčiai ruošiasi pereiti prie alternatyviųjų išteklių energijos plėtojimo, ruošdama atitinkamus strateginius dokumentus, taip pat atnaujina seną ir neefektyvią viešųjų paslaugų infrastruktūrą bei numato dideles apimtis, modernizuojant senus daugiabučius.
Nuotrauka
žal
Žalgirių gimnazijos nuotraukos
Įkelta:
2024-07-03
DofE programa – tai iš Edinburgo (Jungtinė Karalystė) atkeliavusi asmeninio tobulėjimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose, dirbančiose su 14–24 metų jaunimu. Taikant šią programą,  skatinama ugdyti drąsią, atsakingą ir visapusišką asmenybę, prisidedančią prie visuomenės gerovės. DofE programą visame pasaulyje koordinuoja Tarptautinis DofE apdovanojimų programos fondas. Programą globoja jauniausiasis Karalienės Elizabeth II ir princo Philipo sūnus – Jo Karališkoji Prakilnybė Edinburgo hercogas princas Edwardas.
Nuotrauka
patriot
Įkelta:
2024-07-02
Liepos 7-19 dienomis Lietuvoje pirmą kartą organizuojamos pratybos „Baltic Connection 24" („BALTCON24"), kurioms į Lietuvą dislokuojama Nyderlandų ilgojo nuotolio oro gynybos sistema „Patriot". Pratybose dalyvaus Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų (KOP) Oro gynybos batalionas su vidutinio nuotolio oro gynybos sistemomis „NASAMS", Nyderlandų karališkųjų karinių oro pajėgų oro gynybos sistema „Patriot", NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys Ispanijos ir Portugalijos naikintuvai, Lietuvos kariuomenės Oro operacijų centras ir KOP orlaiviai.
Nuotrauka
pinigai
asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-07-01
Nuo liepos 1 d. iš skolų turinčių žmonių atlyginimų antstoliai išskaičiuos mažesnę dalį – tai reiškia, kad daugiau pajamų liks pragyvenimui, o kartu žmonės bus skatinami dirbti legaliai ir palaipsniui išvis atsikratyti skolų naštos. Skolų turinčiam žmogui papildomai kreiptis į antstolius nereikės, sumažintos privalomos išskaitos bus taikomos automatiškai.
Nuotrauka
gais
Įkelta:
2024-07-01
Trečiadienį Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (PGT) visuomenei pristatė naują autocisterną, kurią naudos Kęsčių ugniagesių komanda. Automobilis pirktas dėvėtas, tiesa, tokį rasti nėra lengva. Ugniagesių viršininkas Aretas Ežerskis praleido ne vieną mėnesį vartydamas internetinius puslapius ir ieškodamas tinkamo automobilio.
Nuotrauka
socialinis
Įkelta:
2024-06-28
Socialinis darbas visuomenei yra naudingas arba labai naudingas – taip mano dauguma Lietuvos gyventojų, rodo tyrimai. Nors per paskutinius penkerius metus socialinių paslaugų srities darbuotojų skaičius padidėjo daugiau nei 3 tūkst., šių darbuotojų vis dar trūksta, o jų poreikis nuolat auga. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jaunuolius kviečia rinktis socialinio darbuotojo profesiją. Socialinį darbą galima studijuoti vienoje iš 15 šalies aukštųjų mokyklų.
Nuotrauka
Baciuška
Įkelta:
2024-06-27
Vakar medijose pasirodžiusi žinia, kad Šilalės ir Tauragės rajonuose bus kuriami du nauji kariuomenės poligonai, nustebino ne vieną. Naujiena, tarsi perkūnas iš giedro dangaus, iš pradžių šokiravo, o paskui iššaukė komentarų krušą ir liūtį.
Nuotrauka
gaistrinė
Įkelta:
2024-06-27
Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba šiandien pristatė naują vidutinės klasės autocisterną „MAN“, kuri pagerins mūsų ugniagesių gelbėtojų darbo sąlygas bei leis greičiau ir efektyviau reaguoti į nelaimes. Ši moderni technika yra itin svarbi tiek savivaldybei, tiek jos gyventojų saugumui.
Nuotrauka
namai
Įkelta:
2024-06-27
Siekiant taikliau ir efektyviau panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, labiau skatinti savivaldybes prisidėti finansiškai prie valstybės teikiamos jaunų šeimų įsigyti būstus paskatos, keičiamas finansinės paramos jaunoms šeimoms teikimo modelis. Seimas priėmė Vyriausybės pateiktą ir Seime patobulintą, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtą Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo projektą.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-06-27
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė, birželio 20 d. buvo atlikti maudyklų vandens tyrimai Jūros upės maudykloje, Balskų tvenkinyje, Keramikos tvenkinyje, Skaudvilės tvenkinyje, Draudenių ežere, Zumpės tvenkinyje bei vBaltrušaičių tvenkinyje.
Nuotrauka
poliginai
Įkelta:
2024-06-26
Bus steigiami du nauji Lietuvos kariuomenės poligonai Tauragės ir Šilalės rajonuose​​​​​​​Šiandien Valstybės gynimo taryba priėmė sprendimą steigti du  naujus Lietuvos kariuomenės poligonus  vakarų Lietuvoje  –  Tauragės ir Šilalės  karinius poligonus su būtina jų veiklai reikalinga infrastruktūra. Toks sprendimas priimtas įvertinus Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės teiktus pasiūlymus dėl galimos Lietuvos kariuomenės poligono vietos, kurioje galėtų treniruotis Lietuvos kariai.
Nuotrauka
gim
Įkelta:
2024-06-20
Birželio 17-19 dienomis Tauragės Žalgirių gimnazijos I-II klasių mokiniai vykdė trumpalaikius projektinius darbus tema „Žalioji Tauragė“. Gimnazistai galėjo rinktis vieną iš 21 mokytojų pasiūlytos projektinių darbų temos. Veiklos, kurios buvo vykdomos ne tik gimnazijoje, bet ir kitose netradicinėse erdvėse, vyko 6 grupėse: tiksliųjų mokslų; užsienio kalbų; visuomeninių mokslų, menų, technologijų ir fizinio ugdymo; gamtos mokslų; lietuvių kalbos ir literatūros.
Nuotrauka
koplyt
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2024-06-20
Trečiadienį Tarailių progimnazijos kiemelyje, aštuntokų išleistuvių proga, mokyklos kiemelyje įkurdintas jų pačių gamintas koplytstulpis. Lietuvos mokinių liaudies dailės konkursinės parodoje „Sidabro vainikėlis“ dirbiniui suteiktas aukštas įvertinimas – jis laimėjo antrąją vietą. O kad visa tai įvyktų labiausiai stengėsi progimnazijos technologijų mokytojas Vidas Galbogis: vyras plušėjo kartu su trimis mokiniais, jiems talkino vieno jų tėtis ir mokyklos ūkinės dalies meistras. Lengva nebuvo: sunkų dirbinį gabenant į parodas pedagogą „susuko“ radikulitas.
Nuotrauka
globejai
R. Vaitkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-06-19
„Manau, kad globai reikia subręsti. Turi sutvirtėti viduje, įsišaknyti, kad galėtumei pasidalinti vaisiais su kitais“, – sako Vilija Burnelaitienė. Jurbarko rajone, vaizdingoje vietovėje, netoliese Panemunės pilies, gyvenančioje šeimoje šiuo metu auga keturi globotiniai – dvi sesės ir du broliai, o kartu – ir trys biologiniai vaikai.