Tauragės LIONS klubo iniciatyva įrengtas multisensorinis kambarys
Įkelta:
2023-09-29
Nuotrauka
lions
Nuotraukos autorius:
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Aprašymas

Antradienį Tauragės šeimos gerovės centre, K. Donelaičio gatvėje, atidarytas multisensorinis kambarys

,
Nuotrauka
lions
Nuotraukos autorius:
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Aprašymas

Apie multisensorinio kambario darbo laiką bus pranešta vėliau

 

Antradienį Tauragės šeimos gerovės centre, K. Donelaičio gatvėje, atidarytas Tauragės LIONS klubo iniciatyva įrengtas multisensorinis kambarys, skirtas visai krašto bendruomenei. Tokie kambariai labai naudingi psichologinių, mišrių raidos bei koncentracijos ir panašių sutrikimų turintiems asmenims. 

Multisensoriniai kambariai nėra naujiena Tauragėje, keletas tokių kambarių jau yra įrengti rajono mokyklose, tačiau jie labiau skirti įstaigų bendruomenių nariams. Tauragės šeimos gerovės centre įkurtas multisensorinis kambarys bus kitoks – jis duris atvers kiekvienam tauragiškiui, kuriam reikės pagalbos.

Tauragės LIONS klubas oficialiai inauguruotas 2019 m. birželio 1-ąją ir yra inicijavęs arba prisidėjęs prie įvairių geros valios iniciatyvų, suorganizavęs ne vieną paramos akciją. Šiais metais klubas  tarptautiniam fondui LCIF (viso pasaulio LIONS klubų suaukotų lėšų fondas) parengė projektą dėl daugiafunkcinio multisensorinio kambario įrengimo. 

Pagrindinis projekto tikslas – padėti Tauragės rajono šeimoms, auginančioms vaikus ir turinčioms suaugusius artimuosius, kuriems yra diagnozuoti psichologiniai-psichikos, mišrūs raidos, nuotaikos, neurotiniai, somatoforminiai, valgymo, miego, elgesio ir emociniai, koncentracijos ir aktyvumo sutrikimai, spręsti iškylančias problemas, prisidėti prie jų gydymo bei laisvalaikio praleidimo.

Pasak Tauragės LIONS klubo prezidento Valdo Gečo, idėja įrengti tokį kambarį gimė dar prieš keletą metų.

– Svarstant Tauragės bendruomenei naudingas idėjas tarp jų buvo ir multisensorinio kambario įrengimas. Tuo metu mums atrodė, kad toks kambarys yra sunkiai pasiekiamas, utopinis dalykas. Laikui bėgant Lietuvos LIONS klubų bendrystės pagalba, gerų ir iniciatyvių žmonių bendruomenės dėka ši idėja virto „kūnu“ ir šiandien  džiaugiamės jį atidarydami, – idėjos pradžią prisiminė Tauragės klubo prezidentas.

Nuotrauka
lions
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka

O prisiminęs šių metų tarptautinio LIONS klubo prezidentės, daktarės Pati Hill devizą „Keičiame pasaulį“, V. Gečas pridūrė:

– Mes galvojame, kad galime prisidėti prie pasaulio pakeitimo su šiuo sensoriniu kambariu, nes jo lankytojai patirs naujų pojūčių, teigiamų emocijų, pažins naujų vaizdų. 

Renginį klubo šūkiu „Gera diena – geriems darbams“ pradėjusi Tauragės LIONS klubo viceprezidentė Diana Vaitiekienė perdavė klubiečių mintis:

– Esame įsitikinę, kad šio kambario vieta parinkta tikrai labai tinkamai – Tauragės šeimos gerovės centras yra visiškai atvira erdvė vaikams, paaugliams, suaugusiesiems – visiems, patiriantiems įvairių sunkumų. 

Šventėje dalyvavęs rajono meras Dovydas Kaminskas džiaugėsi, kad Tauragės klubas parodo jautrumą tai visuomenės daliai, kuriai labiausiai jo reikia.

Padėkos skriejo ir iš Savivaldybės administracijos direktorės Gintarės Rakauskienės.

– Svarbu, kad nevyriausybinės organizacijos iš tikro atliepia ir savivaldybės lūkesčius. Kaip žinote, sensoriniai kambariai yra įrenginėjami ir mokyklose. Mes labai džiaugiamės, kad jūs atėjote būtent su tokiu projektu, kuris atliepia ir Tauragės rajono savivaldybės tikslus, – kalbėjo ji.

Šventės atidaryme apsilankė ir LIONS apygardos I vicegubernatorė Imantė Dirgėlienė ir 2022–2023 metų kadencijos Lietuvos LIONS klubų apygardos gubernatoriaus pareigas ėjusi Jolanta Gulbinienė. Būtent vadovaujant Jolantai ir prasidėjo Tauragės LIONS klubo projekto teikimas ir konsultacijos. Projekto partnerių vardu sveikino Telšių moterų LIONS klubo buvusi prezidentė Jolita Norkienė. Kambarį palaimino ir įkvepiančiomis mintimis pasidalijo Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas Mindaugas Dikšaitis ir Tauragės Švč. Trejybės parapijos vikaras Rokas Maziliauskis.

2022–2023 metų kadencijos Lietuvos LIONS klubų asociacijos gubernatorė Jolanta Gulbinienė už iniciatyvas ir indėlį įgyvendinant multisensorinio kambario projektą padėkos raštus įteikė klubo prezidentui Valdui Gečui, buvusiai prezidentei Lijanai Zinkevičienei, klubo nariams Vidai Petraitytei ir Valdui Latožai.

Multisensorinio kambario valdymas perduotas į Tauragės šeimos gerovės centro rankas. Jo vadovė Danguolė Račkauskienė informavo, kad kambario durys bus atviros visiems, kam tikrai reikalinga pagalba: 

– Multisensoriniame kambaryje galės lankytis  mūsų klientai, gaunantys paslaugas, bet kviesime ir nevyriausybines organizacijas ir vaikų su negalia organizacijas, turinčius autizmo spektrą, pagyvenusius asmenis. 

Norintiems atvykti į kambarį bus reikalinga registracija, telefono numeris bus paskelbtas šiek tiek vėliau.

Kadangi kambaryje bus galima būti maždaug 30–45 minutes ir ne daugiau kaip 5–7 asmenims, bus sudarytas grafikas. Dirbti apmokyti trys darbuotojai – psichologė, slaugytoja ir užimtumo specialistė. 

– Atitinkamai paskirstysime valandas, kuriomis jos dirbs, ir kviesime žmones registruotis. Esu dėkinga savivaldybei ir LIONS klubui, kad buvo pasirinkta būtent mūsų įstaiga. Toks kambarys, padedantis žmogui susibalansuoti ir nusiraminti, yra labai reikalingas, – apibendrino centro vadovė.

Tauragės LIONS klubas ne tik parengė šį projektą, bet ir buvo atsakingas už šio kambario įrengimą, reikalingos įrangos pirkimą. Prie šio projekto finansavimo prisidėjo Tauragės rajono savivaldybė. Projekto partneriai – Plungės, Marijampolės, Telšių moterų, Palangos moterų ir Mažeikių moterų LIONS klubai. Multisensorinio kambario įrangos vertė – 44 980 eurų.

Užs. Nr. 89

Nuotrauka
taurage logo
Nuotrauka
logo
Nuotrauka
nvo
Įkelta:
2024-02-27
Vasario 27-oji – Pasaulinė nevyriausybinių organizacijų diena. Ji skirta pabrėžti svarbią šio sektoriaus misiją ir pagerbti nevyriausybines organizacijas, jų narius bei savanorius reikšmingai prisidedančius prie visuomenės gerovės kūrimo. Pasaulinė nevyriausybinių organizacijų diena tarptautiniu mastu pradėta minėti 2014 metais ir šiuo metu ją jau mini apie 90 šalių.  
Nuotrauka
zvyrkelis
Įkelta:
2024-02-24
Dar nesibaigus žiemos sezonui, žvyrkelių būklė kelia rūpesčių tiek kelininkams, tiek gyventojams. Kelininkų teigimu, ši žiema, kaip tampa įprasta, buvo nepalanki dėl vyravusių permainingų oro sąlygų – gausių ir mišrių kritulių, temperatūros pokyčių. Vis dažniau girdint gyventojų skundus dėl prastos žvyrkelių būklės – AB „Kelių priežiūra“ paaiškino, kaip ir kada jie yra prižiūrimi.
Nuotrauka
sulinys
Įkelta:
2024-02-22
Pavasarį patvinus upėms ir kitiems vandens telkiniams, kai vandens lygis artėja prie stichinio, kyla pavojus, kad gali būti užpilti ir šuliniai. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC), esant tokiai situacijai, ragina gyventojus nevartoti užlietų šulinių vandens maistui, kadangi toks vanduo gali būti užterštas cheminėmis medžiagomis, mikrooganizmais (atsirandančiais dėl užteršto dirvožemio, žuvusių gyvūnų, pavyzdžiui, graužikų) ir kt.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-22
Nuo 2024 metų pradžios indeksavus bazinės socialinės išmokos dydį, padidėjo globos (rūpybos) išmoka globojamiems (rūpinamiems) vaikams ir besimokantiems ar studijuojantiems buvusiems globotiniams. Globos (rūpybos) išmokos dydis priklauso nuo vaiko amžiaus ir jo poreikių. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena kokia valstybės pagalba gali pasinaudoti žmonės, pasiryžę svarbiai misijai, – suteikę namų šilumą be tėvų globos likusiems vaikams.
Nuotrauka
maisto bankas
Įkelta:
2024-02-20
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ruošiasi įgyvendinti Materialinio nepritekliaus mažinimo programą, kurios metu stokojantiems bus išdalintos kortelės maistui įsigyti bei suteikta papildoma parama maistu. Daugiau nei trisdešimt Lietuvos savivaldybių šią organizaciją pasirinko partneriu, padėsiančiu pagal naują tvarką nepasiturintiems dalinti parduotuvių korteles. Net keturiasdešimt dvejose savivaldybėse „Maisto bankas“ korteles gausiantiems pasiūlė  galimybę naudotis organizacijos įrengtų atiduotuvių paslauga.
Nuotrauka
VMI
Įkelta:
2024-02-19
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) praneša, kad nuo šiandien Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių mokesčių mokėtojams, gyvenantiems nutolusiose nuo didžiųjų regiono miestų vietovėse siūlo naują paslaugą – mokesčių darbuotojo vizitą. Vasario 19 dieną į gyvenvietes išvyko VMI autobusiukas, kuriame klientams teikiamos VMI paslaugos – nuo pažymų išdavimo iki individualios veiklos registravimo ar pagalbos pildant deklaracijas.
Nuotrauka
projektas
Įkelta:
2024-02-15
2024 m. vasario 12 dieną Tauragėje lankėsi Dr. Jurgita Vaitiekūnienė iš VšĮ „Aplinkos apsaugos politikos centro” ir Vilniaus universiteto mokslininkai Dr. Egidijus Rimkus, Dr. Justas Kažys ir Dr. Justinas Kilpys su tikslu aptarti Tauragės rajono savivaldybei rengiamą prisitaikymo prie klimato kaitos planą.
Nuotrauka
genejimas
Įkelta:
2024-02-13
Aplinkos apsaugos departamentas primena, ką svarbu žinoti gyventojams norint genėti ar šalinti želdinius. Svarbiausią informaciją apie želdinių priežiūrą ir tvarkymą rasite vienoje vietoje – departamento parengtoje atmintinėje.  
Nuotrauka
miestas
Įkelta:
2024-02-12
Atsinaujinančių energijos išteklių dalis įvairiose šalies savivaldybėse yra labai nevienodas ir sudaro nuo 11 iki beveik 80 proc. bendro energijos suvartojimo, rodo Energetikos ministerijos duomenys. Kaip vienas iš gerųjų pavyzdžių išskiriama Tauragės rajono savivaldybė, kuri yra išsikėlusi tikslą tapti žaliausia savivaldybe Lietuvoje. Jau šiuo metu ji yra pasiekusi 76,7 proc. atsinaujinančios energijos dalį, o iki 2030 m. siekia tapti klimatui neutraliu miestu.
Nuotrauka
Tyrimai
Įkelta:
2024-02-08
Vasario 7 dieną, Tauragėje pradėti vykdyti Jūros krantinės geologiniai tyrimai. Šiuos tyrimus pagal 2023 m. rugpjūčio mėnesį pasirašytą sutartį atlieka įmonė UAB „Geoaplinka“.
Nuotrauka
sukciai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-02-08
Daugelis mūsų galvojame, kad jau puikiai žinome telefoninių ar internetinių sukčių taktikas. Tačiau, ekspertai įspėja, kad mes vis tiek nesame šimtu procentu apsaugoti nuo pasidavimo netikėtoms manipuliacijoms mūsų protu ir jausmais. Kokį vaidmenį psichologija vaidina finansinėse apgaulėse, kaip apgavikai pasirenka savo aukas ir kaip nuo jų apsisaugoti, pasakoja psichologas Edvardas Šidlauskas ir „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2024-02-07
Įsigaliojus naujiems teisės aktams, Užimtumo tarnyba ėmė lanksčiau vertinti  klientus, kurie atsisako siūlomo tinkamo darbo: bedarbio statuso netenkama po antro tokio atsisakymo per 12 mėnesių. Tačiau tuo pačiu remiantis naujo įstatymo nuostatomis imta taikyti griežtesnė atsakomybė tiems, kurie nelegaliai dirba ar vykdo nelegalią veiklą, gauna nelegalias pajamas.
Nuotrauka
dujos
Įkelta:
2024-02-07
Vasario 1 d., paskelbtas kvietimas teikti paraiškas finansuoti suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimą kitais energijos šaltiniais. Tam Energetikos ministerija šiemet skyrė 3,8 mln. eurų. 
Nuotrauka
kelias
TVK nuotrauka
Įkelta:
2024-02-07
Pasikeitę orai, tirpstantis sniegas ir ledas sukėlė potvynius dalyje vakarų Lietuvos. Šiemet jie gerokai intensyvesni ir prasidėjo anksčiau: kai kuriuose valstybinės reikšmės kelių ruožuose jau dabar ribojamas ar net draudžiamas eismas. Ekstremaliausia situacija yra Pagėgiuose – rajoniniame kelyje Plaškiai-Lazdėnai-Panemunė, kur potvynis nuplovė rudenį rekonstruotą kelią.
Nuotrauka
atliekos
Įkelta:
2024-02-07
Šiemet daugelyje Lietuvos miestų pradėjus atskirai rūšiuoti biologines (įskaitant maisto ir virtuvės) atliekas viešojoje erdvėje kyla diskusijų, kas priskiriama šioms atliekoms. Aplinkos ministerijos specialistai paaiškina, ką galima mesti į biologinių atliekų konteinerius.
Nuotrauka
biudžetas
Įkelta:
2024-02-05
Visą vasario mėnesį gyventojai kviečiami prisidėti prie jau ketvirtus metus organizuojamo dalyvaujamojo biudžeto, teikiant pačias kūrybiškiausias savo idėjas. Tauragės rajono savivaldybės gyventojai, dalyvaujamojo biudžeto proceso metu, turi galimybę patys nuspręsti, kaip bus panaudota dalis biudžeto. Paraiškos, atitinkančios reikalavimus, bus teikiamos gyventojų balsavimui. Daugiausiai balsų surinkę projektai bus įgyvendinti miesto biudžeto lėšomis.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-02-02
„Sėkmingai baigėme vieną svarbiausių XVIII-os Vyriausybės pradėtų reformų. Nuo vasario 1-osios 59 Lietuvos savivaldybės jau tapo valstybinės žemės patikėtinėmis, t. y. pasirašė priėmimo-perdavimo aktus ir Registrų centras jau įregistravo joms patikėjimo teisę. Savivaldybės nuo šiol pačios galės skirstyti miestų ir miestelių žemę, pagal savo poreikius ir turės daugiau galimybių papildomų investicijų pritraukimui į regionus“, – Nacionalinės žemės tarnybos reformą apibendrino aplinkos ministras S. Gentvilas.
Nuotrauka
zvejyba
Įkelta:
2024-01-31
Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu). Tuo tarpu vėgėlių žvejybos draudimas baigiasi – nuo vasario 1 d. (imtinai) jau leidžiama šias žuvis žvejoti.
Nuotrauka
programelel
Įkelta:
2024-01-31
Besitęsiant vienam sudėtingiausių eismo sąlygų sezonui – žiemai, AB „Kelių priežiūra“ sukūrė interaktyvų kelių priežiūros žiemą žemėlapį, kuris viešai kiekvienam pasiekiamas čia: https://ziema.keliuprieziura.lt/. Jis padės informuoti eismo dalyvius apie planuojamus ir atliktus valstybinės reikšmės kelių sniego ir ledo valymo bei ledą tirpdančių medžiagų barstymo darbus, taip pat suteiks informaciją apie kelių priežiūros technikos lokaciją priežiūros maršrutuose.