Šakvietiškiai griebiasi už galvų: dėl remontuojamo tilto žvyrkelis virto magistrale
Įkelta:
2023-11-01
Nuotrauka
sunijos tiltas
Nuotraukos autorius:
Gretos Savickienės nuotrauka
Aprašymas

Dalis vairuotojų nesirenka nurodytos apylankos maršruto, o suka per Ridikiškės kaimą

Praėjusio trečiadienio rytą važiuojančiuosius link Šilalės arba iš tos pusės norinčiuosius pasiekti Tauragę, ištiko lengvas šokas – be išankstinio pranešimo uždarytas eismas per Šunijos upelio tiltą. Nors apylankų stendai buvo atidengti, tai sumaišties nesumažino – „pasiklydo“ tarpmiestinių autobusų vairuotojai, siaurame miško kelyje strigo į Mažonų pusę pasirinkusieji trumpesnį kelią per Ridikiškę. Būtent šį trumpesnį, nors ir nenurodytą kaip apylanką, kelią renkasi daugelis vairuotojų. Ir ne tik lengvųjų automobilių – norėdami išvengti siūlomos 33 kilometrų apylankos per Lomius, Šakvietį, sunkiasvorių automobilių vairuotojai suko kur kas trumpesniu keliu per Ridikiškę. Už galvų griebiasi ir šakvietiškiai – eismas neasfaltuotu, duobėtu apylankos keliu pro Šakvietį virto magistrale, gyventojai net bijo pagalvoti, kas liks iš žvyrkelio po tokio intensyvaus eismo. 

Kaip perkūnas iš giedro dangaus

Tilto per Šunijos upelį remonto darbai, kaip patvirtino AB „Kelių priežiūra“, pradėti trečiadienį, spalio 25-ąją. Tą rytą eismo dalyviai sužinojo, kad per tiltą nebus galima pravažiuoti darbo dienomis nuo 7 val. iki 16 val. Apylanka veda per Lomius, Šakvietį, jos ilgis 33 km. Po kelių valandų pranešta, kad per tiltą nebus galima pravažiuoti nuo 8.30 val. iki 16.30 val. 

Pasak AB „Kelių priežiūra“ Tauragės kelių tarnybos vadovo Dariaus Spancernos, bus vykdomi tilto diafragmų sutvirtinimo darbai, kurie atsieis 43 000 eurų. 

– Atsižvelgdami į užsakovo bei visuomenės poreikius, remontą planuojame atlikti kuo įmanoma operatyviau, tačiau ne ilgiau kaip 3–4 savaites. Suprantame vairuotojų nuogąstavimą ir laikiną eismo nepatogumą, tačiau šis remontas yra savalaikis, o saugaus eismo užtikrinimas – prioritetas, – teigė D. Spancerna, pridūręs, kad remonto darbus atlieka AB „Kelių priežiūra“ specialistai. 

Paklaustas, kodėl gyventojus informacija apie uždaromą eismą pasiekė tik pradėjus darbus, D. Spancerna atsakė, kad informacija apie planuojamus darbus keliuose yra visada skelbiama interneto svetainėje https://eismoinfo.lt/, įrengti apylankos ženklai kelias dienas prieš darbų pradžią, esą dėl informacijos kreipėsi ir keli vietos spaudos leidiniai – informacija buvo išplatinta ir per juos.

Pakomentuojant šį atsakymą galima tik pasakyti, kad „Tauragės žinioms“ atskiro pranešimo eismoinfo.lt puslapyje trečiadienį ir vėliau rasti nepavyko, o eismoinfo.lt puslapyje esančiame žemėlapyje pateikta informacija ketvirtadienį apie 10 val. dar nebuvo atnaujinta – tebeskelbiama, kad tiltas uždarytas nuo 7 iki 16 val. O apylankos ženklai, ką patvirtina ne vienas tauragiškis, antradienio vakarą dar buvo apsukti juoda plėvele.

Byra ašaros 

Kur kas dramatiškesnė situacija dėl tilto remonto ir uždaryto eismo laukia Šakviečio apylinkių gyventojų, nes būtent per jų žvyruotą kelią veda apylanka. 

– Ašaros byra, kai matai tiek vilkikų, – pasakojo šakvietiškė. – Antradienį mūsų kelią nugreideriavo, tad pasvarstėme, kad kažkas bus. Kiek prašydavome anksčiau nugreideriuoti tragiškos būklės kelią, tai kelininkai vis sakydavo, kad šlapia. Dabar tris savaites mūsų kelias bus aplinkkelis, tad kyla klausimas, kas liks iš žvyrkelio tokiu lietingu metu, ir ar „Kelių priežiūra“ sutvarkys po apylankos panaikinimo. 

Šakvietiškė tik pasidžiaugė, kad kelias per pačią Šakviečio gyvenvietę asfaltuotas ir įrengti „kalneliai“, tad automobiliai neturi kur įsibėgėti. 

Labiau, ko gero, iš nevilties šakvietiškė pajuokavo, kad paragins bendruomenę pasinaudoti situacija ir šalia kelio įrengti populiarėjančias savitarnas.

– Kaimo gyventojai gali parduoti daržoves, vaisius, kiaušinius. Bent kokia nauda būtų vietiniams gyventojams, – šmaikštavo šakvietiškė. 

Autobusų eismas stringa

Tauragės autobusų parko vadovas Rimantas Martinavičius, kalbintas trečiadienį apie pietus, teigė, kad informacijos apie uždarytą kelio ruožą iš niekur nebuvo gavęs, ir autobusų parkui tai sukėlė nemažai problemų. 

– Pokyčiai labai dideli, o užklupo žinia, sakyčiau, labai netikėtai. Anksčiau būdavo tokia tvarka, kad iš anksto gaudavome pranešimus apie apvažiavimus, tiltų ar viadukų uždarymus. Šiandien (kalbėtasi trečiadienį – red.) tik iš aplinkui sugaudėme informaciją, kad tiltas uždarytas. Bandėme operatyviai reaguoti, aiškintis, kas, kodėl ir kaip ilgai truks, – kalbėjo R. Martinavičius. – Nuvažiavau prie meistrų, remontuojančių tiltą, ir klausiau, kodėl griauna nieko nepranešę, nes autobusai stoja, iš Kauno atvažiavo autobusas, vairuotojas nieko nežinojo, pasiklydo.  

Pasak direktoriaus, Tauragės autobusai į Šilalės pusę bando važiuoti trumpuoju maršrutu – pro Irenos sodybą, Ridikiškės kaimą. 

– Šiuo keliu kreipiame tarpmiestinius maršrutus, nors šis maršrutas ir nepažymėtas kaip apylanka. Apylankos ratas per Lomius tikrai per ilgas, mums nebėra ko važiuoti į Klaipėdą, nes nuo grafiko atsiliekame pusvalandį, tada į Tauragę grįžtume beveik tušti, tik su tauragiškiais, – teigė R. Martinavičius. – Po pietų trečiadienį planuojam išleisti autobusą trumpuoju maršrutu, tai skaičiuojam, kad Šilalėje vėluosim 7 min. o toliau jau pasivytume grafiką. Bet su dideliais autobusais galime ir nepravažiuoti. 

 – Jei vykstame apylankos maršrutu, ne tik vėluoja autobusai, pavyzdžiui, elektrinis autobusas į Šilalę kelyje užtrunka beveik pusę valandos ilgiau, bet „lūžta“ ir vairuotojų poilsio ir darbo grafikas, – problemas vardijo R. Martinavičius.    

Kaip galima išeitis svarstyta ir galimybė autobuso iš Klaipėdos keleivius prašyti pereiti per tiltą ir sodinti į kitą laukiantį autobusą.

Su mokykliniais autobusais, vežančiais mokinius iš Mažonų, Pagramančio, Vaitimėnų, pasak R. Martinavičiaus, problemų neturėtų kilti, planuojama važiuoti trumpąja apylanka.  

– Maršrutai nesikeis, gal kiek vėluosim, nes keisti maršrutus dviem savaitėms per sudėtinga, – teigė pašnekovas. 

Ketvirtadienį kalbintas R. Martinavičius informavo, kad tarpmiestiniai autobusai taip vadinamuoju trumpuoju maršrutu nepravažiuoja. 

– Situacija yra kebli. Per uždarytą kelio atkarpą tuo laiku, kai eismas draudžiamas, kasdien turėtų pravažiuoti 8 tarpmiestiniai autobusai. Skambino man ir iš Vilniaus, Kauno, – teigė R. Martinavičius. 

Iki atostogų pakentės

„Aušros“ progimnazijos direktorė Snieguolė Bastakienė teigė, kad progimnazijoje mokosi mokinių iš Pagramančio, Mažonų, Šakviečio, Lomių. 

Progimnazijos atstovams kaip ir kitiems, apie galimus eismo sutrikimus pranešta nebuvo.

– Informaciją pati pamačiau tik feisbuke. Pati pasiskambinau į „Kelių priežiūrą“ pasitikslinti, ar tai tiesa, – pasakojo S. Bastakienė.

Pasak jos, mokiniai į progimnaziją trečiadienį atvyko laiku.

– Ryte kelias nebuvo uždarytas iki pat 11 val. Autobusiukas laiku atvažiavo, vaikai nevėlavo ir jokių problemų neturėjome, – tikino vadovė. 

Pasiteiravus dėl mokinių grįžimo namo direktorė tiksliai atsakyti negalėjo, mat autobusas buvo ką tik išvykęs.

– Negaliu pasakyti, pro kur po pamokų vežti mokiniai, nes autobusas tik dabar turėjo išvykti. Buvome informuoti, kad kelias bus uždarytas iki 16 val., tai galbūt jau bus galima pravažiuoti, – trečiadienį kelios minutės po 16 val. sakė direktorė.

Mokyklos atstovė dėl galimų trikdžių labai nenusiminė, mat jau nuo pirmadienio prasideda mokinių rudens atostogos. 

– Mes galvojame, kad tas dvi dieneles, nes liko tik ketvirtadienis ir penktadienis, mes išsispręsim, o po atostogų žiūrėsime, – trečiadienį teigė S. Bastakienė. – Taip pat iš vienos darbuotojos, gyvenančios Mažonų pusėje, sužinojome, kad pakeistas remonto laikas – kelias bus uždarytas tik nuo 8.30 val. Tai mūsų vaikai bus tikrai atvežti laiku. 

Prašo įrengti šviesoforus  

Savivaldybės meras Dovydas Kaminskas, paprašytas pakomentuoti sumaištį dėl uždaryto eismo, ir paklaustas, kodėl apie tilto uždarymą gyventojai sužinojo tik trečiadienį, kai remonto darbai prasidėjo, atsakė, kad šis klausimas turi būti skirtas ne jam.

– Galiu tik pasakyti, ką jau padarėme, kad situacija bent kiek sušvelnėtų. Sutarėme dėl remonto laiko pakeitimo, kad tiltą uždarytų ne nuo 7 val., o nuo 8.30 val., kai jau visi suvažiuoja į mokyklas, darželius, į darbus, – teigė meras. – Dabar su Lietuvos automobilių kelių direkcija derimės, kad iš abiejų Šunijos tilto pusių būtų įrengti šviesoforai. Eismas tik pašalus per tiltą bus labai sudėtingas, avarijų netrūks. Tad savivaldybė prašo įrengti šviesoforus iš abiejų tilto pusių, kad būtų galima atskirti transporto srautus ir eismas vyktų viena kryptimi. 

Pasak mero, šiuo metu vyksta tik tilto remontas, o kapitalinio tilto remonto konkurso, kuris vyko jau trečią kartą, vokų atplėšimas numatytas spalio 27 d. Konkurso nugalėtojas, jei paaiškės, bus aiškus tik lapkričio viduryje. Jei sutartis bus pasirašyta, tai greičiausiai tik gruodį. Tokiu atveju kapitalinė tilto rekonstrukcija, per kurią numatyta pastatyti laikiną tiltą šalia, prasidėtų tik pavasarį. 

– Dabar vyksta tik remontas iki kapitalinės rekonstrukcijos. Matant, kad rekonstrukcija taip greit neįvyks, nuspręsta greitai sustiprinti tilto konstrukcijas, kad žiemą eismas per tiltą galėtų vykti, – situaciją paaiškino meras. 

Eismas nenormaliai intensyvus 

Bronislovas Ambrozas, Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regiono padalinio vadovas, informavo, kad kelias per Ridikiškę link Mažonų yra bendro naudojimo, jį administruoja Tauragės savivaldybė. 

– 2 kilometrai kelio eina per mišką. Keliu naudojasi ir miškininkai, kai greideriuojame, palyginame visą kelią. Trečiadienį kelias nebuvo labai blogos būklės, problemų gali kilti automobiliams prasilenkiant – du sunkiasvoriai automobiliai sunkiai prasilenkia, – komentavo B. Ambrozas. 

Paklaustas, ar esant intensyviam eismui galėtų būti padaryta žalos gamtai, miškininkas teigė, kad greičiau nukentės prasilenkiantys automobiliai. 

– Prasilenkiant šakos gali apibraižyti ar veidrodėliai lūžti. Iš tikrųjų eismas keliu nenormaliai intensyvus, per grybavimo sezoną tiek automobilių nebūna, – pastebėjimais pasidalijo B. Ambrozas.  

 

Nuotrauka
stovykla
VSB nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Į Tauragės visuomenės sveikatos biuro įgyvendintų veiklų sąrašą „įkrenta“ ketvirtoji suaugusiųjų sveikatinimo stovykla! Baltą ir žiema dvelkiantį, paskutinį rudens savaitgalį net 40 Tauragės rajono gyventojų atkeliavo į Skaudvilę, kur Tauragės visuomenės sveikatos biuras organizavo suaugusiųjų stovyklą. Į ją buvo kviečiami 40–60 metų vyrai ir moterys, atitinkantys širdies ir kraujagyslių prevencinės programos amžiaus grupę. Pagrindinis sveikatinimo stovyklos siekis – suteikti bazinių žinių, reikalingų keisti gyvenimo būdą ir elgseną bei formuoti sveikatai palankius įgūdžius ir įpročius.
Nuotrauka
maisto atliekos
Autorės nuotrauka 
Įkelta:
prieš 1 dieną
Nuo 2024-ųjų Lietuvos, kaip ir kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių, laukia atskiras maisto ir virtuvės atliekų surinkimas. Gyventojai turės jas atskirti susidarymo vietoje ir nemaišyti su kitų rūšių atliekomis. Šiuo metu maisto ir virtuvės atliekos daugeliu atvejų yra renkamos kartu su mišriomis komunalinėmis atliekomis. Seimo tyrimų skyriaus atlikta apklausa rodo, kad dauguma Lietuvos savivaldybių atskirą maisto ir virtuvės atliekų surinkimą didesniu ar mažesniu mastu ir planuoja pradėti 2024 m., vis dėlto ne visos savivaldybės pokyčiams yra tinkamai pasiruošusios. Kaip pasiruošusi Tauragė? Apie tai papasakojo Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRAC) direktoriaus pavaduotoja Rimantė Gailienė.   
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-11-30
Sekmadienį prasidės bene prasmingiausias ir jaukiausias gražiausių metų švenčių laukimas – adventas. Daugelio žmonių namai puošis advento vainikais, bus degamos advento žvakelės. Neretai, susėdę prie žvakių šviesos, žmonės tampa atviresni, nuoširdžiai bendrauja su draugais, artimaisiais. Bendrystei kviečia ir Tauragės „Carito“ komanda – ketvirtadieniais pietums kviečia užsukti ne į kavinę, o į Gintaro gatvėje įsikūrusius parapijos namus, kuriuose nuo pat ryto pluša savanoriai ir „Carito“ bičiuliai. Išsamiau apie tai – šio numerio vedamajame.
Nuotrauka
pinig
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Savo vaikų neišlaikantys tėvai vidutiniškai skolingi „Sodrai“ iki 5 tūkstančių eurų, o didžiausia vieno žmogaus skola siekia 60 tūkstančių eurų. Yra žinomas atvejis, kai vaiko išlaikymo išmokų skolininkas nemoka alimentų 8 savo vaikams.
Nuotrauka
raktai, seima
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Siekiant taikliau ir efektyviau panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, labiau skatinti savivaldybes prisidėti finansiškai prie valstybės teikiamos jaunų šeimų įsigyti būstus paskatos, keičiamas finansinės paramos jaunoms šeimoms teikimo modelis. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam įstatymo projektui pritarė Vyriausybė. Jam dar turės pritarti Seimas.
Nuotrauka
foto
„Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-29
Antrą kartą organizuoto Nacionalinio aplinkosaugos egzamino rezultatai rodo, kad visuomenės aplinkosaugos žinių lygis vis dar nėra pakankamas. Kaip ir pernai, šiemet dalyvių gautų pažymių vidurkis siekia 5 balus iš 10. Organizatorių duomenimis, egzaminą laikė 232 Tauragės rajono savivaldybės gyventojai. Pažymių, kuriuos gavo tauragiškiai, vidurkis yra mažesnis nei Lietuvos ir siekia 4 balus iš 10.
Nuotrauka
VVTAT nuotrauka
VVTAT nuotrauka
Įkelta:
2023-11-29
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) užbaigė Gleivių žaislų (angl. slime) tikrinimo programą, kurios tikslas – užtikrinti, kad į Lietuvos rinką tiekiami šios kategorijos žaislai būtų saugūs ir atitiktų numatytus reikalavimus.
Nuotrauka
rentgenas
Tauragės ligoninės iliustracija
Įkelta:
2023-11-29
Įgyvendinant Rentgeno diagnostikos paslaugų kokybės gerinimo programos III etapą, iš valstybės biudžeto lėšų, skirtų ilgalaikiam materialiajam ir nematerialiajam turtui įsigyti, Tauragės ligoninės operacinėje sumontuota nauja skaitmeninė rentgeno sistema su C lanku „Vision, RFD“. 
Nuotrauka
batakiu seniunija
Vikipedija nuotrauka
Įkelta:
2023-11-28
Konkursą Batakių seniūnijos seniūno pareigoms užimti Tauragės rajono savivaldybės administracija paskelbė lapkričio 16-ąją. Jis baigsis lapkričio 30-ąją.   
Nuotrauka
pratybu marsrutas
Įkelta:
2023-11-27
Lietuvos kariuomenės Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas informuojame, kad bataliono kariai kartu su sąjungininkų kariais iš Nyderlandų Karalystės lapkričio 28–gruodžio 1 ir gruodžio 4–8 d. vykdys inžinerinę maršruto žvalgybą pagal pridedamą schemą.
Nuotrauka
apygarda
Vido Bičkaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-27
Prieš porą mėnesių Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Spalio 30-ąją VRK pateikė pakoreguotą Seimo rinkimų apygardų ribų pokyčio variantą. Deja, abu variantai nepalankūs Tauragės rinkimų apygardai – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Karšuvos (Jurbarko) rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau žinančios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje.  
Nuotrauka
referendumas
James Leask Frazer nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Kitąmet gegužės 12 d. kartu su prezidento rinkimais vyksiantis referendumas dėl LR Konstitucijos 12 straipsnio keitimo kelia nemažai diskusijų. Jei dauguma balsavimo teisę turinčių Lietuvos piliečių pritartų, Lietuvai draugiškų šalių pilietybes įgyjantys lietuviai galėtų išsaugoti Lietuvos pilietybę. Tačiau dažnam kyla klausimas – kokias pilietines teises ir pareigas turėtų Lietuvos pilietybę išsaugantys asmenys? Dvejojama ir dėl to, kokį ryšį su gimtine išlaiko užsienyje gyvenantys lietuviai ir kaip jie gali būti naudingi Lietuvos vystymuisi. 
Nuotrauka
kariai
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Lapkričio 23-iąją minėjome Lietuvos kariuomenės dieną. Šia proga Tauragėje šiandien prasidėjo Lietuvos kariuomenės dienai paminėti skirtas renginys.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-11-23
Lapkričio viduryje į savivaldybę sukviestiems kaimiškųjų seniūnijų seniūnams, seniūnaičiams, bendruomenių pirmininkams ar atstovams pristatytas Tauragės pirminiam sveikatos priežiūros centrui (PSPC) priklausančių medicinos punktų reorganizavimo planas – iš 18-os dabar veikiančių punktų 11 siūloma uždaryti. Medikai pateikė ir argumentus. Ar bus išgirsti gyventojai, ypač vyresni, kurie džiaugiasi galėdami slaugytoją turėti savo kaime, parodys laikas. Išsamiau apie tai skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.   
Nuotrauka
vaiku dienos centras
Gaurės mokyklos feisbuko nuotrauka 
Įkelta:
2023-11-23
Spalio pabaigoje posėdžiavę savivaldybės tarybos nariai pritarė sprendimui dalį Gaurės mokyklos, priklausančios Jovarų pagrindinei mokyklai, patalpų panaudos pagrindais perduoti bendruomenei. Mokyklai nereikalingose patalpose kuriasi vaikų dienos centras. Dar vienas vaikų dienos centras kuriamas Kunigiškių kaime. Šiais metais rajone jau veikia 14 vaikų užimtumu po pamokų besirūpinančių centrų.  
Nuotrauka
infografikas
Įkelta:
2023-11-23
Pastaruoju metu keičiantis medicininės reabilitacijos skyrimo tvarkai, pacientams nelengva susigaudyti kur, kada ir į ką reikia kreiptis, norint gauti reabilitacijos paslaugas. Ligonių kasos atkreipia dėmesį į pasikeitusius terminus ir kitus svarbius pokyčius.
Nuotrauka
Baudos
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-23
Seimas pritarė Aplinkos apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, kuriomis griežtinama įmonių ir gyventojų atsakomybė už aplinkos teršimą. Šie pakeitimai, įsigaliosiantys nuo kitų metų sausio 1-osios, kaip teigia Aplinkos ministerija, leis užkardyti galimas neteisėtas veikas, susijusias su neteisėtu atliekų išmetimu aplinkoje, o sankcijos bus atgrasančios ir efektyvios. Pasak Seimo nario Romualdo Vaitkaus, sugriežtinta atsakomybė turėtų sudrausminti piktybiškai gamtą teršiančius asmenis.
Nuotrauka
sunijos tiltas
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-22
Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 164 ruože ties tiltu per Šuniją (136,14 km) pradedamas eismo reguliavimas šviesoforu. Eismo saugumo sumetimais, abiejose pusėse šviesoforai įrengti šiek tiek toliau nuo tilto tam, kad išvengti galimų nepatogumų ar avarinių situacijų, esant prastoms oro sąlygoms, praneša savivaldybė.
Nuotrauka
arena
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Jau kurį laiką Bernotiškės gatvėje pluša sunkioji technika – pradėta multifunkcinio sporto ir kultūros centro statyba. Kol kas, pasak UAB „Gilesta“ biuro vadovės Jurgitos Lankaitės, paruošiamųjų darbų procesas sklandus.
Nuotrauka
scena
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-20
Trečiadienį Tauragės pilies kiemelyje surinktas naujas mobilus statinys – multifunkcinė scena. Šis projektas „Mobilus multifunkcinis laisvalaikio ir pramogų objektas Tauragės pilies kiemelyje“ – 2022 metų dalyvaujamojo biudžeto, didelės vertės projektų kategorijos laimėtojas (surinkęs 1199 tauragiškių balsus).
Nuotrauka
eglute
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-17
Gražiausia metų šventė – Kalėdos – kasdien vis arčiau. Jau visai netrukus, nuo gruodžio pradžios, mieste šventinę nuotaiką kurs ne tik pagrindinė miesto eglė, bet ir eglučių alėja, gatvių ir pastatų papuošimai. Kalėdinės eglės įžiebimo šventė – jau gruodžio 1-ąją.
Nuotrauka
socialines korteles
SADM nuotrauka
Įkelta:
2023-11-17
Per lapkričio – gruodžio mėnesius apie 211 tūkst. nepasiturinčių šalies gyventojų sulauks paskutinių paramos maisto produktais ir higienos prekėmis dalijimų. Nuo 2024 m., gavę socialines korteles, jie patys spręs kur ir kokius produktus bei prekes įsigyti. Prie naujovės aktyviai jungiasi prekybininkai, veiklą vykdantys tiek nacionaliniu, tiek regioniniu lygmenimis. Nepasiturintys gyventojai, turintys teisę gauti paramą maistu, jau nuo gruodžio 1 d. galės teikti prašymus gauti socialinę kortelę.
Nuotrauka
vairuotojas teises
SAM nuotrauka
Įkelta:
2023-11-17
Nuo 2024 m. vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininės pažymos galiojimu. Tai reiškia, kad vairuotojams, nepasitikrinusiems sveikatos nustatytu periodiškumu, vairuotojo pažymėjimų galiojimas bus sustabdytas. Šis pokytis bus reikšmingas, nes turės įtakos kas penktam šalies vairuotojui.  Atlikti sveikatos patikrą jie galės iki kitų metų gegužės 31 d., nes iki šios datos bus pratęstas nebegaliojančių pažymų galiojimas. Sveikatos apsaugos ministro įsakymu taip pat keičiamas patikrų periodiškumas.
Nuotrauka
kompensacijos
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-17
Kaip ir kasmet artėjant šildymo sezonui, o ir jam prasidėjus savivaldybę užplūsta gyventojų prašymai kompensuoti namams šildyti patirtas išlaidas. Deja, šiemet daugelio jų gali laukti nusivylimas – kompensavimo tvarka tapo griežtesnė, o įkainiai – gerokai mažesni. Be to, svarstant, ar skirti kompensaciją, vėl imta vertinti gyventojų turtą.