Tauragės LIONS klubo iniciatyva įrengtas multisensorinis kambarys
Įkelta:
2023-09-29
Nuotrauka
lions
Nuotraukos autorius:
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Aprašymas

Antradienį Tauragės šeimos gerovės centre, K. Donelaičio gatvėje, atidarytas multisensorinis kambarys

,
Nuotrauka
lions
Nuotraukos autorius:
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Aprašymas

Apie multisensorinio kambario darbo laiką bus pranešta vėliau

 

Antradienį Tauragės šeimos gerovės centre, K. Donelaičio gatvėje, atidarytas Tauragės LIONS klubo iniciatyva įrengtas multisensorinis kambarys, skirtas visai krašto bendruomenei. Tokie kambariai labai naudingi psichologinių, mišrių raidos bei koncentracijos ir panašių sutrikimų turintiems asmenims. 

Multisensoriniai kambariai nėra naujiena Tauragėje, keletas tokių kambarių jau yra įrengti rajono mokyklose, tačiau jie labiau skirti įstaigų bendruomenių nariams. Tauragės šeimos gerovės centre įkurtas multisensorinis kambarys bus kitoks – jis duris atvers kiekvienam tauragiškiui, kuriam reikės pagalbos.

Tauragės LIONS klubas oficialiai inauguruotas 2019 m. birželio 1-ąją ir yra inicijavęs arba prisidėjęs prie įvairių geros valios iniciatyvų, suorganizavęs ne vieną paramos akciją. Šiais metais klubas  tarptautiniam fondui LCIF (viso pasaulio LIONS klubų suaukotų lėšų fondas) parengė projektą dėl daugiafunkcinio multisensorinio kambario įrengimo. 

Pagrindinis projekto tikslas – padėti Tauragės rajono šeimoms, auginančioms vaikus ir turinčioms suaugusius artimuosius, kuriems yra diagnozuoti psichologiniai-psichikos, mišrūs raidos, nuotaikos, neurotiniai, somatoforminiai, valgymo, miego, elgesio ir emociniai, koncentracijos ir aktyvumo sutrikimai, spręsti iškylančias problemas, prisidėti prie jų gydymo bei laisvalaikio praleidimo.

Pasak Tauragės LIONS klubo prezidento Valdo Gečo, idėja įrengti tokį kambarį gimė dar prieš keletą metų.

– Svarstant Tauragės bendruomenei naudingas idėjas tarp jų buvo ir multisensorinio kambario įrengimas. Tuo metu mums atrodė, kad toks kambarys yra sunkiai pasiekiamas, utopinis dalykas. Laikui bėgant Lietuvos LIONS klubų bendrystės pagalba, gerų ir iniciatyvių žmonių bendruomenės dėka ši idėja virto „kūnu“ ir šiandien  džiaugiamės jį atidarydami, – idėjos pradžią prisiminė Tauragės klubo prezidentas.

Nuotrauka
lions
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka

O prisiminęs šių metų tarptautinio LIONS klubo prezidentės, daktarės Pati Hill devizą „Keičiame pasaulį“, V. Gečas pridūrė:

– Mes galvojame, kad galime prisidėti prie pasaulio pakeitimo su šiuo sensoriniu kambariu, nes jo lankytojai patirs naujų pojūčių, teigiamų emocijų, pažins naujų vaizdų. 

Renginį klubo šūkiu „Gera diena – geriems darbams“ pradėjusi Tauragės LIONS klubo viceprezidentė Diana Vaitiekienė perdavė klubiečių mintis:

– Esame įsitikinę, kad šio kambario vieta parinkta tikrai labai tinkamai – Tauragės šeimos gerovės centras yra visiškai atvira erdvė vaikams, paaugliams, suaugusiesiems – visiems, patiriantiems įvairių sunkumų. 

Šventėje dalyvavęs rajono meras Dovydas Kaminskas džiaugėsi, kad Tauragės klubas parodo jautrumą tai visuomenės daliai, kuriai labiausiai jo reikia.

Padėkos skriejo ir iš Savivaldybės administracijos direktorės Gintarės Rakauskienės.

– Svarbu, kad nevyriausybinės organizacijos iš tikro atliepia ir savivaldybės lūkesčius. Kaip žinote, sensoriniai kambariai yra įrenginėjami ir mokyklose. Mes labai džiaugiamės, kad jūs atėjote būtent su tokiu projektu, kuris atliepia ir Tauragės rajono savivaldybės tikslus, – kalbėjo ji.

Šventės atidaryme apsilankė ir LIONS apygardos I vicegubernatorė Imantė Dirgėlienė ir 2022–2023 metų kadencijos Lietuvos LIONS klubų apygardos gubernatoriaus pareigas ėjusi Jolanta Gulbinienė. Būtent vadovaujant Jolantai ir prasidėjo Tauragės LIONS klubo projekto teikimas ir konsultacijos. Projekto partnerių vardu sveikino Telšių moterų LIONS klubo buvusi prezidentė Jolita Norkienė. Kambarį palaimino ir įkvepiančiomis mintimis pasidalijo Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas Mindaugas Dikšaitis ir Tauragės Švč. Trejybės parapijos vikaras Rokas Maziliauskis.

2022–2023 metų kadencijos Lietuvos LIONS klubų asociacijos gubernatorė Jolanta Gulbinienė už iniciatyvas ir indėlį įgyvendinant multisensorinio kambario projektą padėkos raštus įteikė klubo prezidentui Valdui Gečui, buvusiai prezidentei Lijanai Zinkevičienei, klubo nariams Vidai Petraitytei ir Valdui Latožai.

Multisensorinio kambario valdymas perduotas į Tauragės šeimos gerovės centro rankas. Jo vadovė Danguolė Račkauskienė informavo, kad kambario durys bus atviros visiems, kam tikrai reikalinga pagalba: 

– Multisensoriniame kambaryje galės lankytis  mūsų klientai, gaunantys paslaugas, bet kviesime ir nevyriausybines organizacijas ir vaikų su negalia organizacijas, turinčius autizmo spektrą, pagyvenusius asmenis. 

Norintiems atvykti į kambarį bus reikalinga registracija, telefono numeris bus paskelbtas šiek tiek vėliau.

Kadangi kambaryje bus galima būti maždaug 30–45 minutes ir ne daugiau kaip 5–7 asmenims, bus sudarytas grafikas. Dirbti apmokyti trys darbuotojai – psichologė, slaugytoja ir užimtumo specialistė. 

– Atitinkamai paskirstysime valandas, kuriomis jos dirbs, ir kviesime žmones registruotis. Esu dėkinga savivaldybei ir LIONS klubui, kad buvo pasirinkta būtent mūsų įstaiga. Toks kambarys, padedantis žmogui susibalansuoti ir nusiraminti, yra labai reikalingas, – apibendrino centro vadovė.

Tauragės LIONS klubas ne tik parengė šį projektą, bet ir buvo atsakingas už šio kambario įrengimą, reikalingos įrangos pirkimą. Prie šio projekto finansavimo prisidėjo Tauragės rajono savivaldybė. Projekto partneriai – Plungės, Marijampolės, Telšių moterų, Palangos moterų ir Mažeikių moterų LIONS klubai. Multisensorinio kambario įrangos vertė – 44 980 eurų.

Užs. Nr. 89

Nuotrauka
taurage logo
Nuotrauka
logo
Nuotrauka
stovykla
VSB nuotrauka
Įkelta:
prieš 13 valandų
Į Tauragės visuomenės sveikatos biuro įgyvendintų veiklų sąrašą „įkrenta“ ketvirtoji suaugusiųjų sveikatinimo stovykla! Baltą ir žiema dvelkiantį, paskutinį rudens savaitgalį net 40 Tauragės rajono gyventojų atkeliavo į Skaudvilę, kur Tauragės visuomenės sveikatos biuras organizavo suaugusiųjų stovyklą. Į ją buvo kviečiami 40–60 metų vyrai ir moterys, atitinkantys širdies ir kraujagyslių prevencinės programos amžiaus grupę. Pagrindinis sveikatinimo stovyklos siekis – suteikti bazinių žinių, reikalingų keisti gyvenimo būdą ir elgseną bei formuoti sveikatai palankius įgūdžius ir įpročius.
Nuotrauka
maisto atliekos
Autorės nuotrauka 
Įkelta:
prieš 17 valandų
Nuo 2024-ųjų Lietuvos, kaip ir kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių, laukia atskiras maisto ir virtuvės atliekų surinkimas. Gyventojai turės jas atskirti susidarymo vietoje ir nemaišyti su kitų rūšių atliekomis. Šiuo metu maisto ir virtuvės atliekos daugeliu atvejų yra renkamos kartu su mišriomis komunalinėmis atliekomis. Seimo tyrimų skyriaus atlikta apklausa rodo, kad dauguma Lietuvos savivaldybių atskirą maisto ir virtuvės atliekų surinkimą didesniu ar mažesniu mastu ir planuoja pradėti 2024 m., vis dėlto ne visos savivaldybės pokyčiams yra tinkamai pasiruošusios. Kaip pasiruošusi Tauragė? Apie tai papasakojo Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRAC) direktoriaus pavaduotoja Rimantė Gailienė.   
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Sekmadienį prasidės bene prasmingiausias ir jaukiausias gražiausių metų švenčių laukimas – adventas. Daugelio žmonių namai puošis advento vainikais, bus degamos advento žvakelės. Neretai, susėdę prie žvakių šviesos, žmonės tampa atviresni, nuoširdžiai bendrauja su draugais, artimaisiais. Bendrystei kviečia ir Tauragės „Carito“ komanda – ketvirtadieniais pietums kviečia užsukti ne į kavinę, o į Gintaro gatvėje įsikūrusius parapijos namus, kuriuose nuo pat ryto pluša savanoriai ir „Carito“ bičiuliai. Išsamiau apie tai – šio numerio vedamajame.
Nuotrauka
pinig
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Savo vaikų neišlaikantys tėvai vidutiniškai skolingi „Sodrai“ iki 5 tūkstančių eurų, o didžiausia vieno žmogaus skola siekia 60 tūkstančių eurų. Yra žinomas atvejis, kai vaiko išlaikymo išmokų skolininkas nemoka alimentų 8 savo vaikams.
Nuotrauka
raktai, seima
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Siekiant taikliau ir efektyviau panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, labiau skatinti savivaldybes prisidėti finansiškai prie valstybės teikiamos jaunų šeimų įsigyti būstus paskatos, keičiamas finansinės paramos jaunoms šeimoms teikimo modelis. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam įstatymo projektui pritarė Vyriausybė. Jam dar turės pritarti Seimas.
Nuotrauka
foto
„Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-29
Antrą kartą organizuoto Nacionalinio aplinkosaugos egzamino rezultatai rodo, kad visuomenės aplinkosaugos žinių lygis vis dar nėra pakankamas. Kaip ir pernai, šiemet dalyvių gautų pažymių vidurkis siekia 5 balus iš 10. Organizatorių duomenimis, egzaminą laikė 232 Tauragės rajono savivaldybės gyventojai. Pažymių, kuriuos gavo tauragiškiai, vidurkis yra mažesnis nei Lietuvos ir siekia 4 balus iš 10.
Nuotrauka
VVTAT nuotrauka
VVTAT nuotrauka
Įkelta:
2023-11-29
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) užbaigė Gleivių žaislų (angl. slime) tikrinimo programą, kurios tikslas – užtikrinti, kad į Lietuvos rinką tiekiami šios kategorijos žaislai būtų saugūs ir atitiktų numatytus reikalavimus.
Nuotrauka
rentgenas
Tauragės ligoninės iliustracija
Įkelta:
2023-11-29
Įgyvendinant Rentgeno diagnostikos paslaugų kokybės gerinimo programos III etapą, iš valstybės biudžeto lėšų, skirtų ilgalaikiam materialiajam ir nematerialiajam turtui įsigyti, Tauragės ligoninės operacinėje sumontuota nauja skaitmeninė rentgeno sistema su C lanku „Vision, RFD“. 
Nuotrauka
batakiu seniunija
Vikipedija nuotrauka
Įkelta:
2023-11-28
Konkursą Batakių seniūnijos seniūno pareigoms užimti Tauragės rajono savivaldybės administracija paskelbė lapkričio 16-ąją. Jis baigsis lapkričio 30-ąją.   
Nuotrauka
pratybu marsrutas
Įkelta:
2023-11-27
Lietuvos kariuomenės Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas informuojame, kad bataliono kariai kartu su sąjungininkų kariais iš Nyderlandų Karalystės lapkričio 28–gruodžio 1 ir gruodžio 4–8 d. vykdys inžinerinę maršruto žvalgybą pagal pridedamą schemą.
Nuotrauka
apygarda
Vido Bičkaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-27
Prieš porą mėnesių Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Spalio 30-ąją VRK pateikė pakoreguotą Seimo rinkimų apygardų ribų pokyčio variantą. Deja, abu variantai nepalankūs Tauragės rinkimų apygardai – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Karšuvos (Jurbarko) rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau žinančios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje.  
Nuotrauka
referendumas
James Leask Frazer nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Kitąmet gegužės 12 d. kartu su prezidento rinkimais vyksiantis referendumas dėl LR Konstitucijos 12 straipsnio keitimo kelia nemažai diskusijų. Jei dauguma balsavimo teisę turinčių Lietuvos piliečių pritartų, Lietuvai draugiškų šalių pilietybes įgyjantys lietuviai galėtų išsaugoti Lietuvos pilietybę. Tačiau dažnam kyla klausimas – kokias pilietines teises ir pareigas turėtų Lietuvos pilietybę išsaugantys asmenys? Dvejojama ir dėl to, kokį ryšį su gimtine išlaiko užsienyje gyvenantys lietuviai ir kaip jie gali būti naudingi Lietuvos vystymuisi. 
Nuotrauka
kariai
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Lapkričio 23-iąją minėjome Lietuvos kariuomenės dieną. Šia proga Tauragėje šiandien prasidėjo Lietuvos kariuomenės dienai paminėti skirtas renginys.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-11-23
Lapkričio viduryje į savivaldybę sukviestiems kaimiškųjų seniūnijų seniūnams, seniūnaičiams, bendruomenių pirmininkams ar atstovams pristatytas Tauragės pirminiam sveikatos priežiūros centrui (PSPC) priklausančių medicinos punktų reorganizavimo planas – iš 18-os dabar veikiančių punktų 11 siūloma uždaryti. Medikai pateikė ir argumentus. Ar bus išgirsti gyventojai, ypač vyresni, kurie džiaugiasi galėdami slaugytoją turėti savo kaime, parodys laikas. Išsamiau apie tai skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.   
Nuotrauka
vaiku dienos centras
Gaurės mokyklos feisbuko nuotrauka 
Įkelta:
2023-11-23
Spalio pabaigoje posėdžiavę savivaldybės tarybos nariai pritarė sprendimui dalį Gaurės mokyklos, priklausančios Jovarų pagrindinei mokyklai, patalpų panaudos pagrindais perduoti bendruomenei. Mokyklai nereikalingose patalpose kuriasi vaikų dienos centras. Dar vienas vaikų dienos centras kuriamas Kunigiškių kaime. Šiais metais rajone jau veikia 14 vaikų užimtumu po pamokų besirūpinančių centrų.  
Nuotrauka
infografikas
Įkelta:
2023-11-23
Pastaruoju metu keičiantis medicininės reabilitacijos skyrimo tvarkai, pacientams nelengva susigaudyti kur, kada ir į ką reikia kreiptis, norint gauti reabilitacijos paslaugas. Ligonių kasos atkreipia dėmesį į pasikeitusius terminus ir kitus svarbius pokyčius.
Nuotrauka
Baudos
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-23
Seimas pritarė Aplinkos apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, kuriomis griežtinama įmonių ir gyventojų atsakomybė už aplinkos teršimą. Šie pakeitimai, įsigaliosiantys nuo kitų metų sausio 1-osios, kaip teigia Aplinkos ministerija, leis užkardyti galimas neteisėtas veikas, susijusias su neteisėtu atliekų išmetimu aplinkoje, o sankcijos bus atgrasančios ir efektyvios. Pasak Seimo nario Romualdo Vaitkaus, sugriežtinta atsakomybė turėtų sudrausminti piktybiškai gamtą teršiančius asmenis.
Nuotrauka
sunijos tiltas
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-22
Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 164 ruože ties tiltu per Šuniją (136,14 km) pradedamas eismo reguliavimas šviesoforu. Eismo saugumo sumetimais, abiejose pusėse šviesoforai įrengti šiek tiek toliau nuo tilto tam, kad išvengti galimų nepatogumų ar avarinių situacijų, esant prastoms oro sąlygoms, praneša savivaldybė.
Nuotrauka
arena
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Jau kurį laiką Bernotiškės gatvėje pluša sunkioji technika – pradėta multifunkcinio sporto ir kultūros centro statyba. Kol kas, pasak UAB „Gilesta“ biuro vadovės Jurgitos Lankaitės, paruošiamųjų darbų procesas sklandus.
Nuotrauka
scena
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-20
Trečiadienį Tauragės pilies kiemelyje surinktas naujas mobilus statinys – multifunkcinė scena. Šis projektas „Mobilus multifunkcinis laisvalaikio ir pramogų objektas Tauragės pilies kiemelyje“ – 2022 metų dalyvaujamojo biudžeto, didelės vertės projektų kategorijos laimėtojas (surinkęs 1199 tauragiškių balsus).
Nuotrauka
eglute
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-17
Gražiausia metų šventė – Kalėdos – kasdien vis arčiau. Jau visai netrukus, nuo gruodžio pradžios, mieste šventinę nuotaiką kurs ne tik pagrindinė miesto eglė, bet ir eglučių alėja, gatvių ir pastatų papuošimai. Kalėdinės eglės įžiebimo šventė – jau gruodžio 1-ąją.
Nuotrauka
socialines korteles
SADM nuotrauka
Įkelta:
2023-11-17
Per lapkričio – gruodžio mėnesius apie 211 tūkst. nepasiturinčių šalies gyventojų sulauks paskutinių paramos maisto produktais ir higienos prekėmis dalijimų. Nuo 2024 m., gavę socialines korteles, jie patys spręs kur ir kokius produktus bei prekes įsigyti. Prie naujovės aktyviai jungiasi prekybininkai, veiklą vykdantys tiek nacionaliniu, tiek regioniniu lygmenimis. Nepasiturintys gyventojai, turintys teisę gauti paramą maistu, jau nuo gruodžio 1 d. galės teikti prašymus gauti socialinę kortelę.
Nuotrauka
vairuotojas teises
SAM nuotrauka
Įkelta:
2023-11-17
Nuo 2024 m. vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininės pažymos galiojimu. Tai reiškia, kad vairuotojams, nepasitikrinusiems sveikatos nustatytu periodiškumu, vairuotojo pažymėjimų galiojimas bus sustabdytas. Šis pokytis bus reikšmingas, nes turės įtakos kas penktam šalies vairuotojui.  Atlikti sveikatos patikrą jie galės iki kitų metų gegužės 31 d., nes iki šios datos bus pratęstas nebegaliojančių pažymų galiojimas. Sveikatos apsaugos ministro įsakymu taip pat keičiamas patikrų periodiškumas.
Nuotrauka
kompensacijos
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-17
Kaip ir kasmet artėjant šildymo sezonui, o ir jam prasidėjus savivaldybę užplūsta gyventojų prašymai kompensuoti namams šildyti patirtas išlaidas. Deja, šiemet daugelio jų gali laukti nusivylimas – kompensavimo tvarka tapo griežtesnė, o įkainiai – gerokai mažesni. Be to, svarstant, ar skirti kompensaciją, vėl imta vertinti gyventojų turtą.