Seimo narys Romualdas Vaitkus: „Labai džiugina matomas ir jaučiamas tauragiškių rūpestis savo kraštu“
Įkelta:
2023-09-06
Nuotrauka
R. Vaitkaus asmeninio albumo nuotrauka
Nuotraukos autorius:
R. Vaitkaus asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Seimo narys Romualdas Vaitkus (antras iš kairės) susitikime su Mažonų seniūnijos gyventojais

 

,
Nuotrauka
R. Vaitkaus asmeninio albumo nuotrauka
Nuotraukos autorius:
R. Vaitkaus asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Romualdas Vaitkus susitikimuose su rajono gyventojais 

 

,
Nuotrauka
R. Vaitkaus asmeninio albumo nuotrauka
Nuotraukos autorius:
R. Vaitkaus asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Susitikimas su Batakių seniūnijos gyventojais

 

Pasibaigus vasarai, o kartu su ja – ir Seimo nario Romualdo Vaitkaus susitikimai su gimtojo krašto žmonėmis. Politikas pasakoja, kokios problemos neramina kraštiečius, kokių sprendimų galima tikėtis jas šalinant, kokie darbai laukia artėjančioje Seimo sesijoje. 

– Vasara – atostogų metas. Ar jums šis posakis tinka?

– Iš tiesų mano vasara – labiau intensyvių darbų ir laisvalaikio derinimas, nors tenka pripažinti, kad laisvo laiko sau ir šeimai lieka tikrai mažai. Atostogų neturėjau, pasibaigus pavasario sesijai grįžau į Tauragę, kur jau laukė suorganizuoti susitikimai su krašto gyventojais, seniūnijų ir bendruomenių atstovais. Susitikau su visų rajono seniūnijų gyventojais, išgirdau visų, kurie buvo atėję į susitikimus, lūkesčius ir problemas. Mano, kaip Seimo nario, pareiga – išgirsti gyventojų poreikius bei stengtis pateisinti jų lūkesčius, todėl man labai svarbu sužinoti, kokios nuotaikos tvyro jų kasdienybėje, ir padėti spręsti problemas.

– Kokios tos problemos?

– Labai įvairios. Pirmiausia norisi pasidžiaugti, kad gyventojai neabejingi ir aktyvūs, susitikimuose drąsiai pasidalijo, kokiomis nuotaikomis gyvena, išsakė problemas. Galima pabrėžti, kad beveik visur buvo išsakyta pastebėjimų, jog trūksta socialinių paslaugų, auga senjorų namų poreikis, kelta ir infrastruktūros problemų. Žinote, problemos – natūralus dalykas, tai rodo, kad žmonėms rūpi, o tokie susitikimai reikalingi ne tik  gyventojams, bet ir politikams. Keliaujant po seniūnijas labai džiugina matomas ir jaučiamas tauragiškių – seniūnų, bendruomenių aktyvo ir kitų – rūpestis savo kraštu. 

Viename iš susitikimų buvo atkreiptas dėmesys, kad vandens turizmas vystomas Jūros upėje, o, pavyzdžiui, Šešuvis vasarą yra daug vandeningesnė. Tai – puikus pastebėjimas, vertas didesnių diskusijų su Turizmo informacijos centru. Išsakyta ir daug kitų įvairių pastebėjimų, kurie tikrai verti tiek mano, kaip politiko, tiek savivaldos atstovų dėmesio.

– Kaip Seimo narys gali padėti išspręsti problemas?

– Seimo narys gali prisidėti prie problemos išgryninimo eigos Vilniuje, kadangi ten priimama daugelis svarbių sprendimų, kurie turi įtakos gyventojų kasdienybei savivaldybėse. Pavyzdžiui, neretai savivaldybėse pasitaiko aplinkosauginių problemų, tad aš, kaip Aplinkos apsaugos komiteto narys, tokias problemas iškeliu ir Seime. Čia ne kartą teko organizuoti susitikimus ir spręsti problemas su įvairiomis agentūromis, LR Aplinkos ministerijos atstovais ir kt. 

– O kaip sekasi bendrauti su savivaldybės vadovais?

– Su savivaldybės vadovais ir bendraujame, ir bendradarbiaujame, kitaip ir būti negalėtų. Susitinkame ir aptariame problemas, galimus sprendimų būdus. Ir dabar po susitikimų seniūnijose išgirdau, kad seniūnijų gyventojai nori dar dažnesnių susitikimų su savivaldybės atstovais.

– Pakalbėkime apie vieną didžiausių projektų Tauragėje šiuo metu – sporto ir laisvalaikio areną. Kaip manote, ar šis projektas bus sėkmingas?

– Turi būti sėkmingas, Tauragei tikrai labai reikia šios arenos. Sporto arena išspręstų sporto bazių trūkumo klausimą. Reikia pripažinti, kad šiuo metu situacija nėra gera, nes patalpų veikloms vykdyti trūksta ir suaugusiesiems, ir vaikams. Bendravau su sporto treneriais, kone kiekvienas pritaria – sportuojančių vaikų, jaunimo bei suaugusiųjų ir senjorų tikrai daug, tad labai trūksta kokybiškų ir šiuolaikiškų sporto bazių. Taigi, be abejonės, šis objektas Tauragei labai reikalingas ir laukiamas. Privalu rasti finansavimą šio projekto įgyvendinimui. Šiuo metu sprendžiame finansavimo klausimus tiek Švietimo, mokslo ir sporto, tiek Finansų ministerijose, kalbamės Seime ir su koalicijos partneriais. Sėkmingas arenos projekto įgyvendinimas būtų didelis žingsnis į priekį visam rajonui – tiek sporto, tiek kultūros plėtotei.

– Seime atstovaujate ir Šilalės rajono gyventojams. Pavyzdžiui, Pajūrio miestelio. Ar ten problemos kitokios, jos skiriasi lyginant su Taurage?

– Iš esmės nepasakyčiau, kad labai skiriasi. Su tomis pačiomis problemomis susiduria ir Tauragės, ir kaimyninio Šilalės rajono gyventojai. Pavyzdžiui, socialinių paslaugų klausimas buvo aktualus visuose susitikimuose su šio krašto bendruomenėmis.

Šilalės rajone ilgą laiką gyventojams kildavo problemų dėl tilto per Jūros upę, bet ji išspręsta sėkmingai – tiltas renovuotas. Žinoma, gyventojams teko susidurti su nemažais kantrybės išbandymais, tačiau, nepaisant to, jog neretai problemų sprendimas užtrunka, džiugu, kad galiausiai galime matyti norimus rezultatus. Tačiau susitikime su Pajūrio seniūnijos gyventojais sulaukiau naujų skundų dėl įrengtų atitvarų – pėstieji negali patogiai ir, svarbiausia, saugiai pereiti per tiltą. Kreipiausi dėl šio inžinerinio sprendimo išaiškinimo ir galimų problemos sprendimo būdų į Lietuvos automobilių kelių direkciją, gavau patikinimą, kad problemą stengsis išspręsti.

– Kokie svarbiausi darbai rudens sesijoje Seime numatyti, kokius pasiūlymus planuojate teikti?

– Vienas svarbesnių – įstatymas, kuriuo panaikinami nebeaktualūs ir nelogiški ribojimai neviršyti 2 GW galios saulės elektrinėms-gamintojams ir neviršyti 2 GW galios saulės elektrinėms-gaminantiems vartotojams. 

Esu įregistravęs ir gyventojų pajamų mokesčių įstatymo projektą, kurio tikslas – atsisakyti perteklinio apmokestinimo parduodant kitą nei gyvenamasis būstas nekilnojamąjį turtą. Esmė – nuo 10-ies iki 5-erių metų sutrumpinti terminą, reglamentuojantį, kiek turi būti išlaikomas paveldėtas ar įsigytas turtas išvengiant apmokestinimo parduodant.

Įregistravau ir Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo ir Elektros energetikos įstatymo pakeitimus, kuriais nustatoma naftos degalų vartojimo mažinimo tikslas (-41%). Įstatymas apibrėžia elektros gamybos ribojimo apimtis iki 5% nuo metinės gamybos, taip nustatant rizikos ribas investuotojams į gamybą ir padidinant tokių projektų finansavimo galimybes.
Laukia įtempta Seimo sesija, bet, tikiuosi, pavyks darniai ir sklandžiai spręsti aktualius klausimus ir problemas, sėkmingai tęsti jau pradėtus darbus ir pateisinti Lietuvos gyventojų lūkesčius.

Noriu priminti, kad kiekvienas gyventojas gali dalyvauti mūsų šalies teisėkūroje. Kiekvienas gali teikti pasiūlymus ir pastabas įstatymo projektams, žinoma, tai turi būti argumentuoti ir pagrįsti pasiūlymai. Savo pasiūlymus galite registruoti sveitainėje www.lrs.lt piliečių iniciatyvos paskyroje.

Ir, žinoma, svarbiausias priminimas, kad aš su patarėjų komanda esame visada pasiruošę Jus priimti ir išgirsti.

Seimo narys Romualdas Vaitkus el. p. romualdas.vaitkus@lrs.lt, tel. 8 698 42 698

Patarėja Diana Skarbalė, dirbanti Tauragėje, el.p. diana.skarbale@lrs.lt, tel. 8 612 17 042

Patarėja Vilniuje Ieva Lukošaitytė, el. p. ieva.lukosaityte@lrs.lt tel. 8 61 22 0247

Užs. Nr. 78

Nuotrauka
lions
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Antradienį Tauragės šeimos gerovės centre, K. Donelaičio gatvėje, atidarytas Tauragės LIONS klubo iniciatyva įrengtas multisensorinis kambarys, skirtas visai krašto bendruomenei. Tokie kambariai labai naudingi psichologinių, mišrių raidos bei koncentracijos ir panašių sutrikimų turintiems asmenims. 
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-09-28
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš pora savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai rytoj pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė jau skaičiuojanti 34-uosius darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę. Apie tai skaitykite laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
VVTAT
VVTAT nuotrauka
Įkelta:
2023-09-28
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) išnagrinėjo bylas dėl į rinką teiktų pavojingų produktų – UAB „Aigus“ vaikiškos lovelės, BĮ UAB „SOFRALITA“ ir UAB „SPORTLAND LT“ vaikiškų drabužių bei UAB „Belosa“ kosmetikos gaminio.
Nuotrauka
gelynai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-28
Tauragei šiemet tapus šalies Kultūros sostine, miestas nuolat gražėja – viešąsias erdves puošia įvairios lauko parodos, akis džiugina puoselėjami gėlynai. Štai trečiadienį akylesni galėjo pastebėti gėlyno greta Tauragės rajono savivaldybės pastato pasikeitimus. Pasak Tauragės miesto seniūno Žilvino Majaus, apie pokyčius svarstyta jau anksčiau, tačiau jie kasmet buvo vis atidedami. O štai anksčiau apleista erdvė tarp savivaldybės ir pašto pastato – neatpažįstama. Apie ten atsirasiantį naują lankytojų traukos objektą papasakojo savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Šarūnė Stasytienė.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-27
Tauragės rajono savivaldybės taryba š. m. rugsėjo 26 d. posėdyje pritarė Dalinio finansavimo skyrimo fiziniams asmenims, įsirengusiems atsinaujinančius išteklius naudojančius įrenginius individualiuose namuose, neprijungtų prie centralizuoto šildymo tvarkos aprašui, kuriame numatyta prisidėti prie Lietuvos energetikos agentūros kompensacinės išmokos fiziniams asmenims pakeitusiems iškastinį kurą ir (ar) biomasę naudojančius neefektyvius katilus. Informacija dalijasi Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
vadoveliai
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-27
Šis rugsėjis – nemenkas iššūkis mokyklų bendruomenėms: ugdymo procesas pradedamas su atnaujintomis ugdymo programomis, tačiau vadovėlių dar nėra. Iš situacijos mokyklos sukasi kaip išmano. Iššūkių daug ne tik pedagogams, bet ir mokiniams, jų tėveliams. Praėjusią savaitę į „Tauragės žinių“ redakciją kreipėsi sunerimusi mama. Pasak jos, Tauragės Žalgirių gimnazijoje mokytoja vaikams sakė patiems nusipirkti geografijos vadovėlius, atlasus. Mokyklos vadovė teigė, jog tai buvo tik pasiūlymas mokiniams, mėgstantiems pasižymėti informaciją ar komentarus. 
Nuotrauka
eidintai
„Google Maps“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-26
Džiugi žinia pasiekė Batakių seniūnijos Eidintų kaimo gyventojus – tikėtina iki metų pabaigos bus išasfaltuota Santakų gatvė. 
Nuotrauka
saje
Skaudvilės atviros jaunimo erdvės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-25
Palydėję vasarą moksleiviai naujais darbais ryžtingai pradėjo naujus mokslo metus. Naujam sezonui ruošiasi ir Tauragės bei Skaudvilės atviros jaunimo erdvės (AJE), besirūpinančios jaunimo emocine gerove bei užimtumu.
Nuotrauka
valgykla
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-24
Kiek anksčiau skelbėme, kad Tauragėje steigiama socialinė valgykla. Tiesa, rugsėjo 18-ąją planuotas atidarymas dėl techninių kliūčių neįvyko. „Maisto banko“ atstovų teigimu, pasiruošimo darbai vyksta ir atidarymas planuojamas spalio pradžioje.  
Nuotrauka
kariai
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-23
Lietuvos kariuomenė praneša apie pirmadienį bei antradienį planuojamas karines pratybas Tauragėje ir aplinkiniuose miestuose.
Nuotrauka
mokykla
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-23
Mokytojų atlyginimai kitąmet augs vidutiniškai 21 proc.: nuo sausio 1 d. darbo užmokestis didės 10 proc., nuo rugsėjo 1 d. – likusia dalimi iki 21 proc. Bendrojo ugdymo mokytojų, dirbančių pagal atnaujintas programas, darbo užmokesčiui skiriama dar 3 proc. Šie siūlymai pristatyti susitikime su profesinėmis sąjungomis.
Nuotrauka
darzelis
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-22
Nuo rugsėjo 11 d. Tauragės rajono tėveliai gali savo vaikus „supažindinti“ su darželiu – į Tauragės „Aušros“ progimnazijos Mažonų skyriaus grupę vaikai priimami vaikai nuo vienerių iki pusantrų metų amžiaus. Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Linos Oželytės, tai nėra nauja idėja.
Nuotrauka
elta
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-22
Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad mokytojai, trečiadienį įvertinę ministerijos pateiktą pasiūlymą kitais metais atlyginimus didinti 20,5 proc., neatsitraukia nuo ketinimų streikuoti. Jo teigimu, po šio pasiūlymo dar daugiau mokytojų nusprendė prisijungti prie streiko.
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-09-21
Tauragei šiemet tapus šalies Kultūros sostine, miestas nuolat gražėja – viešąsiais erdves puošia įvairios lauko parodos, akis džiugina puoselėjami gėlynai. Štai trečiadienį akylesni galėjo pastebėti gėlyno greta Tauragės rajono savivaldybės pastato pasikeitimus. Pasak Tauragės miesto seniūno Žilvino Majaus, apie pokyčius svarstyta jau anksčiau, tačiau jie kasmet buvo vis atidedami. O štai anksčiau apleista erdvė tarp savivaldybės ir pašto pastato – neatpažįstama. Apie ten atsirasiantį naują lankytojų traukos objektą papasakojo savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Šarūnė Stasytienė. Plačiau skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
sam
SAM nuotrauka
Įkelta:
2023-09-21
Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tokios pažymos nebeišduodamos nuo 2019 m., o patvirtinimą, kad lankėsi pas gydytoją, pacientai gali rasti savo E. sveikatos paskyroje.
Nuotrauka
draudziamas eismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-19
Šį penktadienį, rugsėjo 22 d., nuo 10 iki 17 val., Bažnyčių gatvėje bus ribojamas eismas, skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
zaliosios
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-19
Ne iš vieno tauragiškio teko išgirsti pastebėjimų, kad po žaliųjų atliekų konteinerių išvežimo gatvėse lieka tamsios balos skysčio, kuris  išbėga iš šiukšliavežių, ir, kas baisiausia, nepakenčiamas dvokas.   
Nuotrauka
skaudvile
Vido Bičkaus nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-18
Likus kiek daugiau nei metams iki kitų metų rudenį vyksiančių šalies Seimo rinkimų, rugsėjo 11-ąją Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Šis stipriai liečia ir Tauragės rinkimų apygardą – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Jurbarko rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau patyrusios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje.