Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad mokytojai, trečiadienį įvertinę ministerijos pateiktą pasiūlymą kitais metais atlyginimus didinti 20,5 proc., neatsitraukia nuo ketinimų streikuoti. Jo teigimu, po šio pasiūlymo dar daugiau mokytojų nusprendė prisijungti prie streiko.
Dalyvaus susitikime
„Dabartiniai ministerijos siūlymai yra negerbiantys mokytojų. Aš sakiau ministerijai, kad atsakingai teiktų siūlymus, nes tie siūlymai gali iššaukti dar didesnę reakciją, dar daugiau mokytojų gali jungtis į streiką – taip ir įvyko. Mokytojai, įvertinę siūlymus, tikrai planuoja streikuoti“, – Eltai teigė A. Navickas.
Jis tvirtina penktadienį dalyvausiantis susitikime su švietimo, mokslo ir sporto ministru Gintautu Jakštu. A. Navickas tikisi išgirsti, kokiomis priemonėmis bus mažinamos klasės ir kokia yra mokytojo etato struktūra.
„Mes tartis eisime visada, jeigu tik yra noro kalbėtis. Mes toliau klausime, kaip jie planuoja pasiekti bendrai sutartų tikslų, kada, kokiomis priemonėmis, kaip jie mažins klases“, – sakė pedagogų profsąjungos pirmininkas.
„Bandysime aiškintis, kas gi yra mokytojo etatas, nes niekas nežino – nei ministerija, nei mokyklose niekas nesupranta, kiek mokytojas turi dirbti už etatą“, – pridūrė A. Navickas.
Pedagogų atstovas teigia neatsitrauksiantis nuo iškelto reikalavimo didinti mokytojų atlyginimus 56 procentais.
„Mūsų siūlymas yra kelti mokytojams atlyginimus 56 procentais, kad pasiektume tą bendrą tikslą, kurį susitarėme, susitarė ir visos partijos. Dabar klausimas, kaip ir kada tą įgyvendins Vyriausybė. Klausysime jų pasiūlymų“, – kalbėjo A. Navickas.
Leidimai piketui dar neišduoti
Praėjusią savaitę į Vilniaus miesto savivaldybę dėl leidimų piketuoti kreipęsis A. Navickas pranešė, kad šiuo metu vis dar derinamos streiko prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) ir Seimo detalės.
„Derinamės, vakar aš negalėjau prisijungti, nes buvau derybose. Ten kažkas užkliuvo, tai rytoj bus kitas susitikimas. Kvietė, kad būtinai aš prisijungčiau, tai aš būtinai prisijungsiu ir bandysime išsiaiškinti, kokie ten yra trukdžiai piketui organizuoti“, – trečiadienį sakė jis.
Vilniaus miesto savivaldybė Eltą informavo, kad vis dar deramasi dėl piketo aspektų, tokių kaip žmonių kiekis, laikas ir trukmė.
Švietimo, mokslo ir sporto ministras G. Jakštas, antradienį susitikęs su pedagogų profesinių sąjungų vadovais, pasiūlė kitais metais mokytojų darbo užmokestį didinti 20,5 proc., nuo sausio atlyginimus keliant 6,5 proc. Vis dėlto su pasiūlytu atlyginimų didinimu profsąjungų vadovai nesutiko, todėl sutarimas nebuvo rastas. Penktadienį bus tęsiamos derybos dėl atlyginimų didinimo.
ELTA primena, kad nesutarus dėl spartesnio mokytojų atlyginimų kėlimo, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) nusprendė rugsėjo 15 d. skelbti įspėjamąjį, o nuo rugsėjo 29 d. – tikrąjį streiką.
A. Navicko vadovaujamoji švietimo darbuotojų profsąjunga pareikalavo dar šiais metais pakelti mokytojų atlyginimus 20 procentų. Taip pat prašo, kad nuo 2024 m. sausio 1 d. atlyginimai didėtų dar 30 proc. Tokiu atveju, bendras atlyginimų augimas siektų 56 procentus.
LŠDPS taip pat yra išsakiusi poreikį mažinti mokinių skaičių naujai sudaromose klasėse, siūlo numatyti ir kokybiškesnę darbo su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais mokiniais tvarką.
Irtautė Gutauskaitė
Valstybinių miškų urėdija kviečia gamtai neabejingus piliečius į „Nacionalinį miškasodį“ – kasmetinę medžių sodinimo šventę, rengiamą visuose 25-iuose urėdijos regioniniuose padaliniuose balandžio 12 d. Šiemet miškasodis kviečia švęsti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 35-metį, tad kur o&
Jei demencija sergantis asmuo nelaiko šlapimo, gali būti sudėtinga palaikyti higieną ir komfortą, taip pat parinkti tinkamas higienos priemones. Žmogus, kuriam dėl demencijos sutrikusi orientacija, gali nesuprasti tradicinių sauskelnių naudojimo principo ir atsisakyti jas dėvėti. Sauskelnės-kelnaitės dėvimos kaip įprasti apatiniai drabužiai,
Magistralinio kelio A12 žiedinės sankryžos įrengimo darbai vis dar neužbaigti – dėl iškilusių nenumatytų priežasčių jie buvo du kartus sustabdyti, o šiuo metu jų negalima užbaigti, nes asfaltavimo darbams reikiamas asfaltas pradedamas gaminti tik nuo balandžio mėnesio vidurio ir anksčiau nėra galimybės jo gauti. Asfaltbetonio ba
Kodėl tai svarbu? Gyvenamųjų namų rūsių paruošimas priedangai yra itin svarbus dėl kelių pagrindinių priežasčių: Visų pirma, tai suteikia greitą ir prieinamą apsaugą. Savivaldybės parinktų priedangų skaičius yra ribotas, o kritinėje situacijoje gali nebūti pakankamai laiko jas pasiekti. Turint iš anksto paruoštą rūsį, gyven
Veiklą pradėjo jaunimo politikos ambasadorius iš Tauragės. Jaunimo politikos ambasadoriai – tai aktyvūs jauni žmonės, kurie savo savivaldybėse skatina bendraamžių įsitraukimą į jaunimo politiką. Jie prisideda prie nacionalinės ir tarptautinės jaunimo politikos įgyvendinimo, domisi priimamais sprendimais, jaunimui skirtomis galimybėmis
Kovo 25 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai tikrindami gautą informaciją apie neteisėtai laikomas cigaretes, atliko kratą vyro, gimusio 1952 m., gyvenamosiose patalpose, esančiose Klaipėdos mieste. Kratos metu rasta ir paimta 1 964 pakelių cigarečių nepaž
Pasibaigus „Nostra.lt-RKL“ reguliariajam sezonui, keturios komandos iškeliavo ruoštis „Lyderių taurei“ ir prisijungimui ketvirtifinalio etape, o likęs aštuonetas jau šią savaitę stos į kovą savo aštuntfinalio porose Tauragės „Tauragė“ (17/13, 6 vieta) vs Prienų „Tikodenta
Kovo 25 d. Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje įvyko jaunos moters, gamtos fotografės ir tekstų rašytojos Austėjos Šidlauskaitės knygos „Gimę jausti“ pristatymas. Knyga, parašyta atviro dienoraščio forma, atveria gilų ir jautrų pasakojimą apie tai, kaip priimti savo jautrią prigimt
Tauragiškės, rankininkės įveikė Pasvalio SM ir iškovojo kelialapį į Lietuvos merginų rankinio U19 čempionato finalinį ketvertą Kovo 25 d., savo aikštelėje, Inetos Laugalienės treniruojamos rankininkės iškovojo svarbią pergalę ir užsitikrino kelialapį į Lietuvos jaunimo rankinio U19 čempionato finalinį ketvertą. Merginos
Kovo 19 d. Tauragės bendruomenių namuose įvyko regioninis mokyklų aplinkosaugos konkursas „Mini Žalioji olimpiada“, skirtas Žemės dienai ir Tauragės rajono Garbės piliečio, aplinkosaugininko R. Barščiausko jubiliejui paminėti. Renginyje savo jėgas išbandė 14 komandų iš Tauragės miesto ir rajono mokykl
Šiandien netyla diskusijos apie įtraukųjį ugdymą, jo pliusus ir minusus. Mes, Tauragės rajono „Karšuvos“ mokyklos specialieji pedagogai, daug nediskutuojame, o tiesiog dirbame, kad mūsų vaikams su skirtingais poreikiais ir galimybėmis būtų gera, – gera visomis prasmėmis: saugia aplinka, pasitikėjimu, naujais įs