Jaunimas pradeda naują sezoną: dėmesys – emocinei sveikatai gerinti
Įkelta:
2023-09-25
Nuotrauka
saje
Nuotraukos autorius:
Skaudvilės atviros jaunimo erdvės nuotrauka
,
Nuotrauka
taje
Nuotraukos autorius:
TAJE feisbuko nuotrauka 
Aprašymas

Tauragės atvira jaunimo erdvė Rugsėjo 1-osios šventėje Pilies aikštėje 

 

 

Palydėję vasarą moksleiviai naujais darbais ryžtingai pradėjo naujus mokslo metus. Naujam sezonui ruošiasi ir Tauragės bei Skaudvilės atviros jaunimo erdvės (AJE), besirūpinančios jaunimo emocine gerove bei užimtumu.

Tęsiami projektai

Tauragės AJE jaunimo darbuotojos Tomos Mockuvienės teigimu, jiems ruduo asocijuojasi su anksčiau pradėtų projektų tęsimais.

Vienas jų – „Kompleksinis pilietiškumo ugdymas moksleiviams Tauragėje“. Projekto tikslas – interaktyviai, įtraukiančiai šviesti moksleivius krašto apsaugos temomis. Veiklos supažindina jaunuolius su Lietuvos laisvės istoriniais momentais ir pasiruošimu ekstremalioms situacijoms. Į vieną iš užsiėmimų įtraukta net ir kovinės savigynos pagrindų treniruotė. 

– Mokiniai grįžta iš darbų ir atostogų į erdvės veiklas. Kaip grįžta į mokyklas, taip grįžta ir pas mus. Vėl planuojame prisitraukti savo jaunimą, ruošiame paraiškas. Generuojame idėjas Helovynui, kalėdiniam laikotarpiui, – taip dabartinį laikotarpį apibūdina centro koordinatorė. 

Nuotrauka
taje
TAJE feisbuko nuotrauka 

Kitas labai svarbus projektas, vykdomas Tauragės AJE – „Stiprybė skirtumuose – dvimetė.“ Šis projektas yra tęsiamas jau antrus metus. Orientuojamasi į socialinę atskirtį patiriantį jaunimą, jo įtraukimą į atvirąjį darbą. Stengiamasi atsižvelgti į karantino metu išaugusį emocinės ir fizinės sveikatos gerinimo poreikį. Bus organizuojami edukaciniai renginiai globoje esančio jaunimo grupėms. 

– Šis sezonas mums ypatingas tuo, jog su mažesniais pajėgumais dirbame tokiu pat tempu, tęsiame bendradarbiavimus, generuojam idėjas, jos kyla iš aplinkos, taip pat atsižvelgiame į jaunimo siūlomas idėjas. Ypatingą dėmesį skiriame jaunimo emocinei sveikatai, – džiaugiasi T. Mockuvienė.

Tarptautinis pripažinimas 

Centro koordinatorės bei asociacijos Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjungos Tauragės apskritasis stalas (TAS) pirmininko Lauryno Kryžausko teigimu, laukia ir gana reikšmingas pokytis – Tauragės atviros jaunimo erdvės plėtimasis veiklų ir savanorystės atžvilgiu. 

– Teikiame daug įvairių paraiškų Jaunimo reikalų agentūrai, Tauragės rajono savivaldybei, Kultūros tarybai plėtojant įvairius edukacinius projektus. Tikimės, kad laimėsime šiuos projektus ir galėsime juos įgyvendinti ir dirbti jaunimo naudai, – teigia jis.

Pasak L. Kryžausko, TAS neseniai gavo Europos solidarumo korpuso kokybės ženklą.

– Tai reiškia, kad nuo šiol mes galime teikti projektus Europos solidarumo korpusui ir vykdyti savanorišką veiklą tiek kviečiant savanorius iš Europos ir už jos ribų, tiek siunčiant savus savanorius, – teigia TAS pirmininkas, pridūręs, kad šis laimėjimas atveria ne tik Tauragės jaunimo erdvei bet ir Tauragei naujų galimybių.

– Galime teikti projektus, o tarptautinių savanorysčių projektai – didelio masto. Mūsų pagrindinis tikslas, gavus šį kokybės ženklą – kitais metais į Tauragę pakviesti tarptautinius, nuolatinius savanorius, kurie dirbtų su jaunimu, propaguotų europines vertybes, dalintųsi tarpkultūriniu pažinimu su jaunimu. 

Rūpinasi bendruomeniškumu 

Įvairiomis geranoriškomis, įtraukiančiomis veiklomis naujojo sezono metu rūpinasi ir Skaudvilės atvira jaunimo erdvė (SAJE). Jaunimo erdvės vadovė Agnė Gailienė aptaria praėjusias ir dar įvyksiančias iniciatyvas.

– Gyvenome stovyklomis, kurias rengė Skaudvilės kultūros namai, Skaudvilės gimnazija, Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centras, – dalijasi ji. 

Skaudvilės jaunimo erdvės darbuotoja taip pat inicijuoja veiklas, kurios mažina socialinę atskirtį ir plėtoja bendruomeniškumą. 

– Kartu su Ukrainos jaunimu leidžiame nemažai laiko – važiavome pas kaimynus, į Tauragę, supažindinome jaunimą su įvairiomis veiklomis Tauragėje. Bendradarbiaudami kartu su vandenlenčių parku „Liberty Beach“ leidome laiką pramogaudami, – džiaugiasi A. Gailienė. 

Pašnekovė dalijasi ir planais – dar daugiau dirbti kartu su Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centru. 

– Nuo 2024-ųjų prasideda tokių įstaigų integracija į veiklas, į bendruomenę, o kartu ir tokių įstaigų naikinimas. Norisi vaikus kuo labiau įtraukti į jaunimo, bendruomenės veiklas. Drąsinome jaunimą prisidėti ir prie Skaudvilės miesto šventės organizavimo, skatinome įsitraukti į veiklas, – teigia Skaudvilės AJE vadovė.

Kviečia prisijungti 

Tauragės ir Skaudvilės atviros jaunimo erdvės rūpinasi jaunuolių užimtumu ir jų pačių idėjų įgyvendinimu. Kiekvienas jaunas žmogus, pravėręs erdvių duris, gali jaustis savas. Tauragės rajono jaunimo erdvės rūpinasi ne tik smagiomis veiklomis – filmų peržiūromis, įvairiais lauko žaidimais – ieškoma sprendimų, kaip rajono jaunimas galėtų rasti ne tik naujų draugų, bet ir pažinti save bei juos supančią aplinką. Jaunimo erdvių veiklas ir iniciatyvas galima sekti socialiniuose tinkluose ar užsukus į Tauragės ir Skaudvilės atviras jaunimo erdves.  

Nuotrauka
vaikai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Kino teatruose šiuo metu rodomame Linos Lyte Plioplytės filme „Mėnesinės“ apie menstruacijas kalbama išsamiai ir nuotaikingai. Tad šis edukacinis filmas gali tapti puikia priežastimi pradėti arba pagilinti pokalbius su vaikais – moksleiviams rengiamos specialios filmo peržiūros su režisiere. Gydytoja ir lytiškumo ugdymo ekspertė Rusnė Kirtiklytė atkreipia dėmesį – jei suaugusieji informacijos nesuteiks patys, vaikai ją vis tiek susiras, tik nebūtinai iš patikimų šaltinių.
Nuotrauka
glorija
Choro „Gloria“ archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-23
Vis dažniau įvairių miesto švenčių proga tauragiškius džiuginantis miesto gospel choras „Gloria“ surengs pasirodymą ir artėjančios miesto šventės „Tauro ragas 2024“ metu. Koncertas vyks jau sutemus: krikščioniškos muzikos programą lydės šviesų šou, ketinama įrengti 16 m LED ekraną, kuriam rengiamos specialios vizualizacijos.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-05-21
2024 m. gegužės 20 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje buvo apdovanoti Atliekų kultūros egzamino nugalėtojai. Juos sveikino Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas kartu su Viešosios tvarkos poskyrio vedėju Pauliumi Goštautu.
Nuotrauka
medžiai
Įkelta:
2024-05-21
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė,  pastarosiomis dienomis Tauragės miesto gyventojai gali džiaugtis didele ir reikšminga iniciatyva – didelių medžių sodinimu. Persodinant medžius siekiama ne tik praturtinti miesto grožį, bet ir sukurti komfortišką gyvenimo aplinką gyventojams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Įkelta:
2024-05-08
Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.
Nuotrauka
T3
Lietuvos Balso feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-05-07
Ryškiausio muzikinio projekto šalyje grandiozinis finalas naujame sezone užims didžiausią šalies areną, kur tūkstančiai tikrą muziką mylinčių balsų dainuos kartu su tais, kurie naujame projekto sezone savo talentu prasiskynė kelią į finalą!
Nuotrauka
m
Tauragės kultūros centro ir asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-03
Paskendę darbiniuose ir buitiniuose rūpesčiuose reta šeima prisimena, jog be aprūpinimo materialine gerove tėvų pareiga vaikuose ugdyti ir meilę tėvynei. Šią pareigą sėkmingai atlieka Valinčių šeima. Tiek tėvai, tiek vaikai priklauso šokių ar dainų kolektyvams, kartu keliauja, kuria tradicijas, mini valstybines šventes. O svarbiausia, myli ir gerbia vienas kitą.  
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-27
Šiandien, apie 14 val., specialiosioms tarnyboms pranešta, kad kilo gaisras Leikiškės sąvartyne. Gaisrą pastebėjo ir specialiąsias tarnybas informavo sąvartyne dirbusi dispečerė. Degė apie 70 kv. m sąvartyno ploto. Nuo degusio ploto patraukta technika.
Nuotrauka
Nuošliauža
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-04-23
2024 m. sausio 24–25 dienomis, prasidėjus staigiam atšilimui, į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, daugiamečiai medžiai bei dalis pėsčiųjų ir dviračių tako. Dėl susidariusios situacijos sausio 25 dieną, 10 val. surengtas Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, o tos pačios dienos vakare Tauragės mieste paskelbta ekstremalioji situacija.