Autobusų parkas: žengiama žingsniu priekyje
Įkelta:
2023-06-06
Nuotrauka
Autobusas
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Į posėdį susirinkę naujosios savivaldybės tarybos nariai išklausė kelių įmonių ataskaitas. UAB Autobusų parko ataskaitą pateikė laikinai Autobusų parko direktoriaus pareigas einantis direktoriaus pavaduotojas Rimantas Martinavičius. Pasak jo, įmonė praėjusius metus baigė su 14 tūkst. eurų pelnu. „Pernai susidūrėme su tikai nemažai iššūkių, tačiau matom labai daug pozityvo“, – teigė įmonės vadovas. Taryba ataskaitą praėjusį antradienį patvirtino.

Pristatydamas įmonę R. Martinavičius pasakojo, kad bendrovė eksploatuoja 31 autobusą, iš jų 21 skirtas miesto ir priemiesčio maršrutams, 10 – tolimojo susisiekimo. Bendrovė eksploatavo 5 elektrinius autobusus, pagal paslaugų sutartis – 9 mokyklinius autobusus. Visi autobusai naudojami užsakomiesiems reisams pagal atskirus poreikius. Autobusų amžiaus vidurkis – 8,18 metų. Didžiąją dalį (71 proc.) sudaro autobusai iki 5 metų. Bendrovė aptarnauja 8 miesto ir 39 priemiesčio maršrutus. Nuo 2021 iki 2022 m. padidėjo rida 62 proc. Rida išaugo iki 918 tūkst. km – prisidėjo naujas regioninių maršrutų paketas, kuris dar labiau paskatino regioninį susisiekimą, įsitraukė ir kiti rajonai. 

– Matom labai daug pozityvo – žmonės atranda naujus maršrutus, kurie per nepilnus metus tapo labai priimtini keleiviams, – pristatydamas ataskaitą teigė R. Martinavičius. – Keleivių skaičius irgi ryškiai didėjo, taigi visi sprendimai pasiteisino ir davė rezultatą. Pajamos, aišku, galėtų būti didesnės, tačiau tai „trumpi“ keleiviai – važiuojantys neilgais maršrutais. Taigi reikia kompensacijų – jos sudarė 646 tūkst. eurų. Dėl ridos jos šiek tiek išaugo, kitaip neįmanoma. Transportas nemokamas, taigi iš keleivių nieko nesusirenkam.

Pasak jo, labai gaila, kad traukiasi tolimasis susisiekimas, buvusi stiprioji įmonės pusė, kažkada įmonės autobusai nuvažiuodavo daugiau nei milijoną kilometrų. Šis segmentas „nusodintas“ dėl ministerijos pozicijos neaiškumo, dėl kompensacijų už nuostolius negavimo. 

– Vis dėlto 2022 m. tolimojo susisiekimo maršrutų rida šiek tiek didėjo ir ties tokia rida Autobusų parkas apsistos, – teigė R. Martinavičius, – Praėjusiais metais kalbėjom apie iššūkius tolimajam susisiekimui, buvo konkurso paskelbimo situacija, dabar jau Seimas patvirtino naują Kelių transporto kodeksą ir nuo liepos 1-osios startuojam su liberalia procedūra. Kas išeis – matysim. Turėsim pusantrų metų pereinamąjį laikotarpį. Neaiškumų dar išlieka, bet tikimės išlaikyti bent tuos tris tolimojo reguliaraus susisiekimo maršrutus, kurie duoda arti pusės milijono kilometrų ridos ir mažina savikainą bendrame kontekste, nes paėmus bendrą važiavimą mes pravažiuojam per pusantro milijono kilometrų. 

Pasak vadovo, pernai gerokai didėjo ir užsakomųjų reisų pajamos. Didesnės buvo ir autobusų veiklos pajamos, iš jų – tarpininkavimo paslaugos. Ypač džiugu, kad didėja siuntų vežimo pajamos, tai žmonėms labai patogi paslauga, labai operatyvi – per 1–3 valandas pasiekia bet kurį Lietuvos tašką. Bendrosios pajamos irgi augo, tačiau automatiškai didėjo ir savikaina:

– Tai neišvengiama, nes pernai susidūrėme su tikrai nemažai iššūkių. Džiaugiamės, kad situacija stabilizavosi. Buvo netgi laikotarpis, kai elektrinių autobusų važiavimo eksploatacinės sąnaudos buvo didesnės negu dyzelinių autobusų. Tai neramino, bet tai buvo gal 2–3 mėnesius. Dabar situacija jau visiškai kitokia, ji mus tenkina, ekonomine prasme rodikliai labai geri, jau nekalbant apie ekologiją. Su ekologija Tauragė labai stipriai žengia priekyje. 

Pernai įmonė parengė ir įgyvendino Aplinkos ministerijos saulės modulio elektrinės projektą atsinaujinančios energijos išteklių panaudojimui – įrengta 96 kW saulės elektrinė, kuri per metus pagamins iki 90 000 kWh elektros energijos, ta elektra bus galima krauti elektrinius autobusus. Pasirašytos sutartys dėl septynių naujų elektrinių autobusų įsigijimo iš Europos Sąjungos ir savivaldybės lėšų. 

Nuo sausio 1-osios pradėti eksploatuoti du nauji maršrutai – tai Darnaus judumo plano vystymosi kryptis. Jie skirti patenkinti mikrorajono, Beržės, Bernotiškės g. ir Norkaičių kaimo gyventojų poreikius, taip skatinant naudojimąsi viešuoju transportu, ir ženkliai pagerino susisiekimą tarp miesto centro ir stadiono, baseino.

2022 m. buvo pasirašyta sutartis dėl dar 7 naujų elektrinių autobusų įsigijimo. Finansavimą transporto priemonėms įsigyti skyrė Europos Sąjungos fondai. Planuojama, kad iki šių metų pabaigos mieste važinės 13 elektra varomų autobusų, atsiras papildomų maršrutų: Pramonės rajonas, Butkeliai.

– Apie problemas galima kalbėti daug, jų turim kiekvieną dieną, pagrindinės – seni dirbtuvių pastatai neleidžia įrengti patogių ir šiuolaikiškų darbo vietų darbuotojams ir labiau išplėsti teikiamų remonto paslaugų, nepavyksta pritraukti lėšų plovyklos su valymo įrenginiais kapitaliniam remontui, nekonkurencingi atlyginimai neleidžia pritraukti jaunų aukštos kvalifikacijos specialistų, sena asfalto danga, kuriai būtinas atnaujinimas teritorijoje Pramonės g. 30, nepakankamas turimos technikos kiekis bei jos kokybė trukdo dalyvavimui tolimojo susisiekimo konkursuose. Tai reiškia, kad autobusai turėtų būti pritaikyti neįgaliesiems, turėtų būti ne senesni nei 14 m. (po pusantrų metų negalės būti senesni nei 10 m.). Tai nauji iššūkiai, kuriems bendrovė ruošiasi, planuoja, tikimės, kad pavyks juos įveikti, – sakė vadovas. 

Įvardijo R. Martinavičius ir išorės problemas: tai kylančios kuro kainos ir didėjantys mokesčiai (kelių mokesčiai, draudimo kainos ir pan.), neaiški situacija dėl tolimojo susisiekimo maršrutų sutarčių, itin aukšti reikalavimai technikai tolimojo susisiekimo maršrutų konkursams, infrastruktūros trūkumas autobusų maršrutų tinklo plėtrai. Kaip problemą jis įvardijo ir tai, kad profesinės mokyklos neruošia D kategorijos vairuotojų pagal valstybės finansuojamas programas. 

Tarybos ekonomikos komiteto nariai turėjo ataskaitą pristačiusiam R. Martinavičiui nemažai  klausimų. 

– Kada bus apmokestintas važiavimas autobusais – tarybos kompetencijos klausimas. Liepos pabaigoje–rugpjūtį startuos elektroninis bilietas, buvo kalbama, kad jis kainuos 12 eurų metams, atsiskaityti už važiavimą bus galima ir per vadinamąjį „appsą“, – sakė R. Martinavičius. –

Kortelių skaitytuvai numatyti „Žaliojo regiono“ strategijoje, rajonui tai nekainuos, tik visos keturios savivaldybių tarybos turės pasirašyti dokumentus vienu metu. Projektas turi būti baigtas iki spalio.   

Paklaustas, ar elektrinis autobusas važiuos ir į Skaudvilę, vadovas patvirtino:

 – Elektrinis autobusas į Skaudvilę važiuos, kaip ir į Šilutę.

Nuotrauka
gim
Įkelta:
2024-06-20
Birželio 17-19 dienomis Tauragės Žalgirių gimnazijos I-II klasių mokiniai vykdė trumpalaikius projektinius darbus tema „Žalioji Tauragė“. Gimnazistai galėjo rinktis vieną iš 21 mokytojų pasiūlytos projektinių darbų temos. Veiklos, kurios buvo vykdomos ne tik gimnazijoje, bet ir kitose netradicinėse erdvėse, vyko 6 grupėse: tiksliųjų mokslų; užsienio kalbų; visuomeninių mokslų, menų, technologijų ir fizinio ugdymo; gamtos mokslų; lietuvių kalbos ir literatūros.
Nuotrauka
koplyt
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2024-06-20
Trečiadienį Tarailių progimnazijos kiemelyje, aštuntokų išleistuvių proga, mokyklos kiemelyje įkurdintas jų pačių gamintas koplytstulpis. Lietuvos mokinių liaudies dailės konkursinės parodoje „Sidabro vainikėlis“ dirbiniui suteiktas aukštas įvertinimas – jis laimėjo antrąją vietą. O kad visa tai įvyktų labiausiai stengėsi progimnazijos technologijų mokytojas Vidas Galbogis: vyras plušėjo kartu su trimis mokiniais, jiems talkino vieno jų tėtis ir mokyklos ūkinės dalies meistras. Lengva nebuvo: sunkų dirbinį gabenant į parodas pedagogą „susuko“ radikulitas.
Nuotrauka
globejai
R. Vaitkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-06-19
„Manau, kad globai reikia subręsti. Turi sutvirtėti viduje, įsišaknyti, kad galėtumei pasidalinti vaisiais su kitais“, – sako Vilija Burnelaitienė. Jurbarko rajone, vaizdingoje vietovėje, netoliese Panemunės pilies, gyvenančioje šeimoje šiuo metu auga keturi globotiniai – dvi sesės ir du broliai, o kartu – ir trys biologiniai vaikai.
Nuotrauka
rotary
Tauragės Rotary klubo nuotraukos
Įkelta:
2024-06-17
Savaitgalį Tauragės Rotary klubo prezidentas Paulius Jurkauskis iškilmingai perdavė regalijas verslininkui, visuomeninkui Dariui Stankui. Tauragės Inner wheel klubui dar vienerius metus vadovaus prezidentė Agnė Jurkauskė.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotrauka
Įkelta:
2024-06-11
Vos prieš mėnesį Tauragėje startavusios socialinės dirbtuvės „Metų ratas“ įgavo pagreitį – startavo neįgaliųjų rankomis sukurtų gaminių elektroninė parduotuvė. Pirkprasmingai.lt ragina žmones išleisti pinigus prasmingai.
Nuotrauka
turgus
Tauragės radijo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-04
Tauragės rajono savivaldybės administracija skelbia statinių (kioskų) Tauragėje, Spaustuvės g. 1, elektroninius nuomos aukcionus. Kiekvienas kioskas išnuomojamas 5 metų terminui (su galimybe pratęsti nuomos sutartį iki 10 metų). Numatytas veiklos pobūdis kiekviename kioske – prekyba (maisto produktais).
Nuotrauka
lauksargiai
Lauksargių globos namų archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-03
Birželio mėnesį Lauksargių globos namai mini trisdešimties metų sukaktį. Moderniai įrengtos patalpos, jaukus kiemelis yra namai senyvo amžiaus arba negalios kamuojamiems suaugusiesiems. Gyvenama čia, kaip šeimoje: gyventojai kartu švenčia šventes, vyksta į ekskursijas, čia mezgasi draugystės ir net simpatijos. Per trisdešimt metų įstaigoje buvo iškeltos keturios vestuvės.
Nuotrauka
Jazz
Ignas Skridlas ir TauragJazz.Lt foto
Įkelta:
2024-05-31
Jaunieji muzikantai vis dažniau ir aktyviau įsilieja į Tauragės džiazo festivalio renginius. Štai ir birželio 1-ąją Vasaros estradoje pamatysime ir išgirsime jungtinį Tauragės, Jurbarko ir Šilalės jaunimo džiazo projektą „Džiazo jūra 2024“.
Nuotrauka
vaikai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Kino teatruose šiuo metu rodomame Linos Lyte Plioplytės filme „Mėnesinės“ apie menstruacijas kalbama išsamiai ir nuotaikingai. Tad šis edukacinis filmas gali tapti puikia priežastimi pradėti arba pagilinti pokalbius su vaikais – moksleiviams rengiamos specialios filmo peržiūros su režisiere. Gydytoja ir lytiškumo ugdymo ekspertė Rusnė Kirtiklytė atkreipia dėmesį – jei suaugusieji informacijos nesuteiks patys, vaikai ją vis tiek susiras, tik nebūtinai iš patikimų šaltinių.
Nuotrauka
glorija
Choro „Gloria“ archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-23
Vis dažniau įvairių miesto švenčių proga tauragiškius džiuginantis miesto gospel choras „Gloria“ surengs pasirodymą ir artėjančios miesto šventės „Tauro ragas 2024“ metu. Koncertas vyks jau sutemus: krikščioniškos muzikos programą lydės šviesų šou, ketinama įrengti 16 m LED ekraną, kuriam rengiamos specialios vizualizacijos.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-05-21
2024 m. gegužės 20 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje buvo apdovanoti Atliekų kultūros egzamino nugalėtojai. Juos sveikino Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas kartu su Viešosios tvarkos poskyrio vedėju Pauliumi Goštautu.
Nuotrauka
medžiai
Įkelta:
2024-05-21
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė,  pastarosiomis dienomis Tauragės miesto gyventojai gali džiaugtis didele ir reikšminga iniciatyva – didelių medžių sodinimu. Persodinant medžius siekiama ne tik praturtinti miesto grožį, bet ir sukurti komfortišką gyvenimo aplinką gyventojams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.