Autobusų parkas: žengiama žingsniu priekyje
Įkelta:
2023-06-06
Nuotrauka
Autobusas
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Į posėdį susirinkę naujosios savivaldybės tarybos nariai išklausė kelių įmonių ataskaitas. UAB Autobusų parko ataskaitą pateikė laikinai Autobusų parko direktoriaus pareigas einantis direktoriaus pavaduotojas Rimantas Martinavičius. Pasak jo, įmonė praėjusius metus baigė su 14 tūkst. eurų pelnu. „Pernai susidūrėme su tikai nemažai iššūkių, tačiau matom labai daug pozityvo“, – teigė įmonės vadovas. Taryba ataskaitą praėjusį antradienį patvirtino.

Pristatydamas įmonę R. Martinavičius pasakojo, kad bendrovė eksploatuoja 31 autobusą, iš jų 21 skirtas miesto ir priemiesčio maršrutams, 10 – tolimojo susisiekimo. Bendrovė eksploatavo 5 elektrinius autobusus, pagal paslaugų sutartis – 9 mokyklinius autobusus. Visi autobusai naudojami užsakomiesiems reisams pagal atskirus poreikius. Autobusų amžiaus vidurkis – 8,18 metų. Didžiąją dalį (71 proc.) sudaro autobusai iki 5 metų. Bendrovė aptarnauja 8 miesto ir 39 priemiesčio maršrutus. Nuo 2021 iki 2022 m. padidėjo rida 62 proc. Rida išaugo iki 918 tūkst. km – prisidėjo naujas regioninių maršrutų paketas, kuris dar labiau paskatino regioninį susisiekimą, įsitraukė ir kiti rajonai. 

– Matom labai daug pozityvo – žmonės atranda naujus maršrutus, kurie per nepilnus metus tapo labai priimtini keleiviams, – pristatydamas ataskaitą teigė R. Martinavičius. – Keleivių skaičius irgi ryškiai didėjo, taigi visi sprendimai pasiteisino ir davė rezultatą. Pajamos, aišku, galėtų būti didesnės, tačiau tai „trumpi“ keleiviai – važiuojantys neilgais maršrutais. Taigi reikia kompensacijų – jos sudarė 646 tūkst. eurų. Dėl ridos jos šiek tiek išaugo, kitaip neįmanoma. Transportas nemokamas, taigi iš keleivių nieko nesusirenkam.

Pasak jo, labai gaila, kad traukiasi tolimasis susisiekimas, buvusi stiprioji įmonės pusė, kažkada įmonės autobusai nuvažiuodavo daugiau nei milijoną kilometrų. Šis segmentas „nusodintas“ dėl ministerijos pozicijos neaiškumo, dėl kompensacijų už nuostolius negavimo. 

– Vis dėlto 2022 m. tolimojo susisiekimo maršrutų rida šiek tiek didėjo ir ties tokia rida Autobusų parkas apsistos, – teigė R. Martinavičius, – Praėjusiais metais kalbėjom apie iššūkius tolimajam susisiekimui, buvo konkurso paskelbimo situacija, dabar jau Seimas patvirtino naują Kelių transporto kodeksą ir nuo liepos 1-osios startuojam su liberalia procedūra. Kas išeis – matysim. Turėsim pusantrų metų pereinamąjį laikotarpį. Neaiškumų dar išlieka, bet tikimės išlaikyti bent tuos tris tolimojo reguliaraus susisiekimo maršrutus, kurie duoda arti pusės milijono kilometrų ridos ir mažina savikainą bendrame kontekste, nes paėmus bendrą važiavimą mes pravažiuojam per pusantro milijono kilometrų. 

Pasak vadovo, pernai gerokai didėjo ir užsakomųjų reisų pajamos. Didesnės buvo ir autobusų veiklos pajamos, iš jų – tarpininkavimo paslaugos. Ypač džiugu, kad didėja siuntų vežimo pajamos, tai žmonėms labai patogi paslauga, labai operatyvi – per 1–3 valandas pasiekia bet kurį Lietuvos tašką. Bendrosios pajamos irgi augo, tačiau automatiškai didėjo ir savikaina:

– Tai neišvengiama, nes pernai susidūrėme su tikrai nemažai iššūkių. Džiaugiamės, kad situacija stabilizavosi. Buvo netgi laikotarpis, kai elektrinių autobusų važiavimo eksploatacinės sąnaudos buvo didesnės negu dyzelinių autobusų. Tai neramino, bet tai buvo gal 2–3 mėnesius. Dabar situacija jau visiškai kitokia, ji mus tenkina, ekonomine prasme rodikliai labai geri, jau nekalbant apie ekologiją. Su ekologija Tauragė labai stipriai žengia priekyje. 

Pernai įmonė parengė ir įgyvendino Aplinkos ministerijos saulės modulio elektrinės projektą atsinaujinančios energijos išteklių panaudojimui – įrengta 96 kW saulės elektrinė, kuri per metus pagamins iki 90 000 kWh elektros energijos, ta elektra bus galima krauti elektrinius autobusus. Pasirašytos sutartys dėl septynių naujų elektrinių autobusų įsigijimo iš Europos Sąjungos ir savivaldybės lėšų. 

Nuo sausio 1-osios pradėti eksploatuoti du nauji maršrutai – tai Darnaus judumo plano vystymosi kryptis. Jie skirti patenkinti mikrorajono, Beržės, Bernotiškės g. ir Norkaičių kaimo gyventojų poreikius, taip skatinant naudojimąsi viešuoju transportu, ir ženkliai pagerino susisiekimą tarp miesto centro ir stadiono, baseino.

2022 m. buvo pasirašyta sutartis dėl dar 7 naujų elektrinių autobusų įsigijimo. Finansavimą transporto priemonėms įsigyti skyrė Europos Sąjungos fondai. Planuojama, kad iki šių metų pabaigos mieste važinės 13 elektra varomų autobusų, atsiras papildomų maršrutų: Pramonės rajonas, Butkeliai.

– Apie problemas galima kalbėti daug, jų turim kiekvieną dieną, pagrindinės – seni dirbtuvių pastatai neleidžia įrengti patogių ir šiuolaikiškų darbo vietų darbuotojams ir labiau išplėsti teikiamų remonto paslaugų, nepavyksta pritraukti lėšų plovyklos su valymo įrenginiais kapitaliniam remontui, nekonkurencingi atlyginimai neleidžia pritraukti jaunų aukštos kvalifikacijos specialistų, sena asfalto danga, kuriai būtinas atnaujinimas teritorijoje Pramonės g. 30, nepakankamas turimos technikos kiekis bei jos kokybė trukdo dalyvavimui tolimojo susisiekimo konkursuose. Tai reiškia, kad autobusai turėtų būti pritaikyti neįgaliesiems, turėtų būti ne senesni nei 14 m. (po pusantrų metų negalės būti senesni nei 10 m.). Tai nauji iššūkiai, kuriems bendrovė ruošiasi, planuoja, tikimės, kad pavyks juos įveikti, – sakė vadovas. 

Įvardijo R. Martinavičius ir išorės problemas: tai kylančios kuro kainos ir didėjantys mokesčiai (kelių mokesčiai, draudimo kainos ir pan.), neaiški situacija dėl tolimojo susisiekimo maršrutų sutarčių, itin aukšti reikalavimai technikai tolimojo susisiekimo maršrutų konkursams, infrastruktūros trūkumas autobusų maršrutų tinklo plėtrai. Kaip problemą jis įvardijo ir tai, kad profesinės mokyklos neruošia D kategorijos vairuotojų pagal valstybės finansuojamas programas. 

Tarybos ekonomikos komiteto nariai turėjo ataskaitą pristačiusiam R. Martinavičiui nemažai  klausimų. 

– Kada bus apmokestintas važiavimas autobusais – tarybos kompetencijos klausimas. Liepos pabaigoje–rugpjūtį startuos elektroninis bilietas, buvo kalbama, kad jis kainuos 12 eurų metams, atsiskaityti už važiavimą bus galima ir per vadinamąjį „appsą“, – sakė R. Martinavičius. –

Kortelių skaitytuvai numatyti „Žaliojo regiono“ strategijoje, rajonui tai nekainuos, tik visos keturios savivaldybių tarybos turės pasirašyti dokumentus vienu metu. Projektas turi būti baigtas iki spalio.   

Paklaustas, ar elektrinis autobusas važiuos ir į Skaudvilę, vadovas patvirtino:

 – Elektrinis autobusas į Skaudvilę važiuos, kaip ir į Šilutę.

Nuotrauka
Takas
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Rugsėjo 26 dieną Tauragės rajono savivaldybė su UAB „Tauragės agrotechnika“ pasirašė sutartį pėsčiųjų ir dviračių tako nuo prieplaukos Tarailių gyvenvietėje iki pėsčiųjų tilto, Tauragės mieste, įrengimo.
Nuotrauka
nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-10-02
Šių metų liepos 1 d. įsteigus vieningą nacionalinę Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnybą, jau matyti pirmieji teigiami pokyčiai. Nuo liepos per penkis šių metų mėnesius įkuriamos 3 pastotės, iš kurių sezoninė Juodkrantės pastotė įkurta rugpjūtį, Ariogaloje oficialiai atidaroma šiandien, rugsėjo 29 d.,  o Birštone – pradės darbą iki šių metų pabaigos. Naujai įkurtose pastotėse budėsiančios greitosios medicinos pagalbos brigados bus arčiau šių vietovių GMP iškvietimo vietos, todėl gyventojams greitosios medicinos pagalbą suteiks greičiau. 
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2023-10-01
Pirmojo 2023 m. ketvirčio duomenimis, Lietuvos pozicija Ekonomikos vargo indekse pablogėjo, skelbia Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI). Kaip nurodoma pranešime, 2022 m. užbaigusi septintoje vietoje, 2023 m. Lietuva pradėjo trečia vieta tarp didžiausią vargą patiriančių Europos Sąjungos (ES) ekonomikų.
Nuotrauka
lions
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-29
Antradienį Tauragės šeimos gerovės centre, K. Donelaičio gatvėje, atidarytas Tauragės LIONS klubo iniciatyva įrengtas multisensorinis kambarys, skirtas visai krašto bendruomenei. Tokie kambariai labai naudingi psichologinių, mišrių raidos bei koncentracijos ir panašių sutrikimų turintiems asmenims. 
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-09-28
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš pora savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai rytoj pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė jau skaičiuojanti 34-uosius darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę. Apie tai skaitykite laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
VVTAT
VVTAT nuotrauka
Įkelta:
2023-09-28
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) išnagrinėjo bylas dėl į rinką teiktų pavojingų produktų – UAB „Aigus“ vaikiškos lovelės, BĮ UAB „SOFRALITA“ ir UAB „SPORTLAND LT“ vaikiškų drabužių bei UAB „Belosa“ kosmetikos gaminio.
Nuotrauka
gelynai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-28
Tauragei šiemet tapus šalies Kultūros sostine, miestas nuolat gražėja – viešąsias erdves puošia įvairios lauko parodos, akis džiugina puoselėjami gėlynai. Štai trečiadienį akylesni galėjo pastebėti gėlyno greta Tauragės rajono savivaldybės pastato pasikeitimus. Pasak Tauragės miesto seniūno Žilvino Majaus, apie pokyčius svarstyta jau anksčiau, tačiau jie kasmet buvo vis atidedami. O štai anksčiau apleista erdvė tarp savivaldybės ir pašto pastato – neatpažįstama. Apie ten atsirasiantį naują lankytojų traukos objektą papasakojo savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Šarūnė Stasytienė.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-27
Tauragės rajono savivaldybės taryba š. m. rugsėjo 26 d. posėdyje pritarė Dalinio finansavimo skyrimo fiziniams asmenims, įsirengusiems atsinaujinančius išteklius naudojančius įrenginius individualiuose namuose, neprijungtų prie centralizuoto šildymo tvarkos aprašui, kuriame numatyta prisidėti prie Lietuvos energetikos agentūros kompensacinės išmokos fiziniams asmenims pakeitusiems iškastinį kurą ir (ar) biomasę naudojančius neefektyvius katilus. Informacija dalijasi Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
vadoveliai
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-27
Šis rugsėjis – nemenkas iššūkis mokyklų bendruomenėms: ugdymo procesas pradedamas su atnaujintomis ugdymo programomis, tačiau vadovėlių dar nėra. Iš situacijos mokyklos sukasi kaip išmano. Iššūkių daug ne tik pedagogams, bet ir mokiniams, jų tėveliams. Praėjusią savaitę į „Tauragės žinių“ redakciją kreipėsi sunerimusi mama. Pasak jos, Tauragės Žalgirių gimnazijoje mokytoja vaikams sakė patiems nusipirkti geografijos vadovėlius, atlasus. Mokyklos vadovė teigė, jog tai buvo tik pasiūlymas mokiniams, mėgstantiems pasižymėti informaciją ar komentarus. 
Nuotrauka
eidintai
„Google Maps“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-26
Džiugi žinia pasiekė Batakių seniūnijos Eidintų kaimo gyventojus – tikėtina iki metų pabaigos bus išasfaltuota Santakų gatvė. 
Nuotrauka
saje
Skaudvilės atviros jaunimo erdvės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-25
Palydėję vasarą moksleiviai naujais darbais ryžtingai pradėjo naujus mokslo metus. Naujam sezonui ruošiasi ir Tauragės bei Skaudvilės atviros jaunimo erdvės (AJE), besirūpinančios jaunimo emocine gerove bei užimtumu.
Nuotrauka
valgykla
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-24
Kiek anksčiau skelbėme, kad Tauragėje steigiama socialinė valgykla. Tiesa, rugsėjo 18-ąją planuotas atidarymas dėl techninių kliūčių neįvyko. „Maisto banko“ atstovų teigimu, pasiruošimo darbai vyksta ir atidarymas planuojamas spalio pradžioje.  
Nuotrauka
kariai
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-23
Lietuvos kariuomenė praneša apie pirmadienį bei antradienį planuojamas karines pratybas Tauragėje ir aplinkiniuose miestuose.
Nuotrauka
mokykla
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-23
Mokytojų atlyginimai kitąmet augs vidutiniškai 21 proc.: nuo sausio 1 d. darbo užmokestis didės 10 proc., nuo rugsėjo 1 d. – likusia dalimi iki 21 proc. Bendrojo ugdymo mokytojų, dirbančių pagal atnaujintas programas, darbo užmokesčiui skiriama dar 3 proc. Šie siūlymai pristatyti susitikime su profesinėmis sąjungomis.
Nuotrauka
darzelis
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-22
Nuo rugsėjo 11 d. Tauragės rajono tėveliai gali savo vaikus „supažindinti“ su darželiu – į Tauragės „Aušros“ progimnazijos Mažonų skyriaus grupę vaikai priimami vaikai nuo vienerių iki pusantrų metų amžiaus. Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Linos Oželytės, tai nėra nauja idėja.
Nuotrauka
elta
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-22
Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad mokytojai, trečiadienį įvertinę ministerijos pateiktą pasiūlymą kitais metais atlyginimus didinti 20,5 proc., neatsitraukia nuo ketinimų streikuoti. Jo teigimu, po šio pasiūlymo dar daugiau mokytojų nusprendė prisijungti prie streiko.
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-09-21
Tauragei šiemet tapus šalies Kultūros sostine, miestas nuolat gražėja – viešąsiais erdves puošia įvairios lauko parodos, akis džiugina puoselėjami gėlynai. Štai trečiadienį akylesni galėjo pastebėti gėlyno greta Tauragės rajono savivaldybės pastato pasikeitimus. Pasak Tauragės miesto seniūno Žilvino Majaus, apie pokyčius svarstyta jau anksčiau, tačiau jie kasmet buvo vis atidedami. O štai anksčiau apleista erdvė tarp savivaldybės ir pašto pastato – neatpažįstama. Apie ten atsirasiantį naują lankytojų traukos objektą papasakojo savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Šarūnė Stasytienė. Plačiau skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
sam
SAM nuotrauka
Įkelta:
2023-09-21
Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tokios pažymos nebeišduodamos nuo 2019 m., o patvirtinimą, kad lankėsi pas gydytoją, pacientai gali rasti savo E. sveikatos paskyroje.