Tauragiškis pasijuto užkalbėtas: telefonu užsisakė prekę, nors jos nenorėjo
Įkelta:
2023-03-23
Nuotrauka
testas
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Aprašymas

Jaunuolis pasijuto užkalbėtas apsukrios telefoninės pardavėjos

 

 

Tauragėje gyvenantis Lukas vieną rytą sulaukė skambučio. „Geriau jau būčiau neatsiliepęs“, – istoriją „Tauragės žinioms“ pasakojo jis. 24-erių jaunuolis, jo žodžiais tariant, pokalbio metu to nenorėdamas užsisakė prostatai tikrinti skirtą testą. Vaikinas po pokalbio prekės užsakymą panoro atšaukti, bet patyrė stresą supratęs, kad taip paprastai to padaryti gali ir  nepavykti. Kaip elgtis pakliuvus į tokią keblią situaciją? 

Pažadino skambutis

Lukas (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) prisiminė vieną vasario rytą saldžiai miegojęs, kai jį pažadino telefono skambutis. 

– Skambino iš nepažįstamo numerio. Pastaruoju metu turėjau reikalų valstybinėse institucijose, pavyzdžiui, Mokesčių inspekcijoje, „Sodroje“, todėl pamaniau, kad tikriausiai skambina specialistai iš ten, norėdami dar kažką pasitikslinti. Dėl to ir atsiliepiau, – kalbėjo vaikinas.  

Tačiau skambino ne „Sodros“ specialistai ir ne VMI inspektoriai. Luką pasiekė skambutis iš vienos bendrovės, telefonu prekiaujančios įvairiomis prekėmis. 

– Keisčiausia tai, kad atsiliepus malonus moteriškas balsas į mane kreipėsi vardu, nors vardo jai nepasakiau. Iš kur ji žinojo mano vardą, taip ir liko mįslė. Pardavėja prisistatė, pasakė bendrovės, kurioje dirba, pavadinimą, ir informavo, kad labai svarbu vyrams tikrintis prostatą, gyventi sveikai. Kas gali su tuo nesutikti? Žinoma, atsakiau, kad svarbu, taip, sutinku, kad ir vyrams, ir moterims gyventi reikia sveikai ir nuolat rūpintis savo sveikata. Taip ir įsitraukiau į pokalbį. Susierzinau, kai paklausė, kiek man metų. Tai bent įžūlumas! Vardą iš kažkur sužinojo, iš kur – nepasakė, o dar metų klausia lyg niekur nieko. Pirma mintis – koks jų reikalas? Sumelavau. Man 24-eri, bet pasakiau, kad 26-eri. Pamaniau, kad renka duomenis. Bet ne, vėliau supratau, kad tiesiog  norėjo palaikyti pokalbį, nes ėmė kalbėti, kad vyrams, kuriems jau yra per 50 metų, darytis prostatos testą labai svarbu, – rytinio skambučio detales prisiminė Lukas.

Užsisakė, nors nenorėjo

Jaunuolis tikino nustebęs, kad jam, 24-erių metų vaikinui, buvo išdėstyta informacija, kuri aktuali kur kas vyresnio amžiaus vyrams. 

– Pasiūlė atsisiųsti testą. Norėjau kaip įmanoma greičiau baigti pokalbį, nes kalbėti apie tai, kas man net neaktualu, įgriso, todėl atsakiau: „Gerai, atsiųskit“. Apie tai, kad reikės už tą testą mokėti, iš pradžių nebuvo jokios kalbos. Galvojau, gal kokia dovana, gal čia kompensuoja valstybė ar pan. Daug ką gali prisigalvoti apsimiegojęs. Pardavėja sako man: „Gerai, tuomet tvirtinu užsakymą“. Ir štai čia aš supratau, kad ne valstybė mokės, o aš. Tokia informacija privertė ir pražvalėti. Juk aš to testo nenoriu! O trauktis jau nėra kur. Užsakymas patvirtintas. Pokalbis baigėsi tuo, kad užsisakiau prostatos testą, kurio man visiškai nereikia, – apmaudo neslėpė Lukas.

Jaunuolis tikino pasijutęs užkalbėtas apsukrios telefoninės pardavėjos.

– Žinoma, ir aš žioplai pasielgiau. Reikėjo atsakyti – ačiū, man neįdomu, viso gero, arba neturiu laiko. Bet norėjau mandagiai palaikyti pokalbį. Ir va kas išėjo. Geriau jau būčiau neatsiliepęs, – kalbėjo jis.

Ieškojo būdų prekę grąžinti

Po nemalonaus pokalbio Lukas ėmė domėtis internete, kaip galėtų prekę grąžinti ir už ją nemokėti. Vaikinas sugalvojo paskambinti tuo pačiu numeriu, kuriuo jam buvo skambinta, ir pasakyti, kad persigalvojo, užsakymą jis nori atšaukti.

– Tačiau prisiskambinti nėjo – telefonas buvo išjungtas. Tada parašiau žinutę. Prisistačiau, parašiau, kokią prekę užsisakiau, kad jos gauti nebenoriu. Jokio atsako, – kalbėjo Lukas. 

Jaunuolis sugalvojo kitą planą – jeigu į namus atvyks kurjeris su preke, apsimesti, kad joks vaikinas, vardu Lukas, čia negyvena. 

– Pamaniau, kad tikriausiai atvyks kurjeris. Taigi, pasakiau savo šeimos nariams, kad apsimestų, jog manęs nėra. Jeigu būčiau su kurjeriu susitikęs akis į akį, irgi būčiau melavęs, kad aš ne Lukas, sakyčiau, tokio išvis nepažįstu, – pusiau rimtai, pusiau juokais kalbėjo pašnekovas. 

Anot jo, taip prekė liktų neįteikta ir mokėti už ją nereikėtų. 

– Deja, atėjo ne kurjeris, o paštininkė. Ji įmetė voką su preke į pašto dėžutę ir viskas. Taip prekė atsidūrė mano rankose. Atsirado prievolė už ją sumokėti, – pasakojo Lukas.

Vaikinas kreipėsi Vartotojų teisių apsaugos tarnybą (VTAT), prašydamas paaiškinti, kaip gali grąžinti užsakytą prostatos testą, ir rado išeitį – pasirodo, jis turi teisę neišpakuotą prekę siųsti atgal tuo pačiu adresu, iš kurio ji buvo atsiųsta. 

– Tokia paprasta išeitis. O tiek daug streso patyriau, nes prieš tai nežinojau, ką daryti, – kalbėjo Lukas.

Pašnekovas parodė su preke jam atsiųstus dokumentus, tarp jų – ir sąskaitą faktūrą, kurioje beveik 35 eurus už prostatos testą prašoma sumokėti per 7 dienas. 

Grąžinama prekė turi likti nepanaudota

VVTAT Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Dalia Malinauskienė „Tauragės žinioms“ komentavo, kad teisės aktai įpareigoja pardavėją suteikti vartotojui aiškią ir neklaidinančią informaciją apie parduodamą prekę: nurodyti kainą, į kurią įskaičiuoti mokesčiai, pagrindines prekės savybes, informuoti apie prekės pristatymo ir grąžinimo sąlygas, teisės atsisakyti nuotoliniu būdu sudarytos sutarties sąlygas ir tvarką, pardavėjo kontaktus, kartu su preke pateikti naudojimosi instrukciją valstybine kalba ir pan.

„Nuotoliniu būdu (ne fizinėje parduotuvėje) įsigytą prekę vartotojas turi teisę grąžinti pardavėjui per 14 dienų nuo prekės gavimo dienos (taip pat gali pasinaudoti teise atsisakyti sutarties ir prieš fiziškai įgydamas prekes). Atkreiptinas dėmesys, kad grąžinama prekė turi būti nenaudota ir nepraradusi prekinės išvaizdos“, – teigė ji.

D. Malinauskienė tikino, kad apie prekės grąžinimo sąlygas ir tvarką pardavėjas turi informuoti vartotoją dar prieš įsigyjant prekę. „Jeigu tokia informacija nebuvo suteikta, patartume vartotojui raštu dėl to kreiptis pardavėjo nurodytais kontaktais pavyzdžiui, el. paštu, turimu fiziniu adresu ir pan.  Vartotojas, atsisakydamas nuotoliniu būdu sudarytos sutarties, neprivalo nurodyti grąžinimo priežasties“, – dėstė VVTAT atstovė. 

Anot jos, pardavėjas, gavęs vartotojo grąžintą prekę, per 14 dienų nuo tos dienos, kurią vartotojo pranešimą apie sutarties atsisakymą, turi grąžinti vartotojui už prekę ir jos pristatymą sumokėtus pinigus. „Grąžinimo išlaidos tenka vartotojui (nebent pardavėjas apie jas sutarties sudarymo metu nebuvo vartotojo informavęs)“, – informavo D. Malinauskienė.

Kaip pasitikrinti prostatą?

Kaip nurodo Valstybinė ligonių kasa (VLK), dėl prostatos vėžio diagnostikos reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytojus. Prostatos vėžio ankstyvosios diagnostikos prevencinė programa skirta vyrams nuo 50 iki 69 metų (imtinai) ir vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu. Jiems periodiškai gali būti atliekamas kraujo tyrimas, parodantis prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentraciją kraujyje. Jei PSA kiekis viršija normą, šeimos gydytojas išduoda siuntimą konsultuotis pas urologą, kuris prireikus atlieka tam tikrą tyrimą – priešinės liaukos biopsiją. 

„Ši prevencinė programa yra skirta nustatyto amžiaus pacientams. Tačiau jeigu jaučiatės blogai, bet nepatenkate į nustatyto amžiaus grupę, kreipkitės į šeimos gydytoją. Jis atliks būtinus tyrimus ir, jei reikia, išduos siuntimą konsultuotis pas gydytoją specialistą“, – informuoja VLK. 

VLK atstovė Jolanta Petravičienė informavo, kad prostatos vėžio prevencinėje programoje pernai sudalyvavo 84 tūkst. vyrų. Ji skaičiavo, kad tai yra 13 tūkst. daugiau nei užpernai.

Šiais metais priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos prevencinei programai finansuoti skirta 2,8 mln. eurų – 600 tūkst. eurų daugiau nei pernai.

„Pernai šiai programai buvo skirta 2,2 mln. eurų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo. Iš jų panaudota 2,1 mln. eurų“, – tikino J. Petravičienė.

Nuotrauka
tesimas
Įkelta:
prieš 18 valandų
Artėjant Šv. Velykoms Tauragės apylinkės teismo kolektyvas prisijungė prie Tauragės Carito  2024 m. kovo 14 d. – 2024 m. kovo 22 d. organizuotos iniciatyvos „Pasidalinimo krepšelis“. Akcijos metu darbuotojai dalinosi ilgo galiojimo maisto produktais su vargstančiais. Nepamiršti buvo ir mažieji. Pasirūpinta, kad ir jie pajustų saldesnį Šv. Velykų stalą bei galėtų pasmaližiauti saldumynais.
Nuotrauka
rotary
Linos Buchlickajos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-26
Šeštadienį, Tauragėje vyko vienas svarbiausių Rotary Lithuania D1462 Apygardos renginių - Asamblėja ir Išrinktųjų prezidentų bei jų komandų mokymai. Jų tikslas uždegti, motyvuoti bendruomenę drauge kurti prasmingus pokyčius ir visapusiškai augti!
Nuotrauka
aikštynas
Įkelta:
2024-03-26
Prasidėjo dvi savaites truksiantis balsavimas už labiausiai patikusias dalyvaujamojo biudžeto idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Susipažinti su projektais ir atiduoti savo balsus už labiausiai patikusias idėjas gyventojai galės iki balandžio 8 dienos, internetinėje svetainėje.
Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
2024-03-25
Kovo 29 d. penktadienį nuo 11 iki 16 valandos prie Tauragės pilies bus renkama parama Ukrainos kariams .
Nuotrauka
a
Įkelta:
2024-03-21
Žvelgdami į mums artimus senjorus – tėvus ar senelius – neretai pamirštame, kad ir jie kažkada buvo jauni, ištroškę nuotykių ir kupini svajonių, o šiandien daugelį patirtų istorijų tyliai saugoja savo prisiminimuose. Pokalbiai tarp skirtingų kartų gali leisti geriau pažinti vieni kitus bei atrasti, kad su brandaus amžiaus žmonėmis, kiekvienas iš mūsų turi daugiau bendrumų nei skirtumų.
Nuotrauka
šiluma
Įkelta:
2024-03-21
Kaip informuoja Tauragės šilumos tinklai, šilumos kaina Tauragėje kovo mėnesį išliko žemesnė už vidutinę šilumos kainą Lietuvoje. Tauragės šilumos tinklų vartotojams kovo mėnesį taikoma 6,70 ct/kWh (be PVM) kaina. 2023 metais Tauragės šilumos tinklų vartotojams kovo mėnesį taikyta 8,12 ct/kWh (be PVM) kaina, 2022 m. – 5,90 ct/kWh (be PVM).
Nuotrauka
Pratybos
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-20
Kaip informuoja Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė, kovo 23–24 dienomis Sakalinės miškuose (Jūravos girininkija) planuojamos sprogdinimo darbų pratybos.
Nuotrauka
sodra
„Sodros“ nuotrauka
Įkelta:
2024-03-19
Įprastai savarankiškai dirbantys gyventojai, kurie nedirba dar ir samdomo darbo ir nėra draudžiami sveikatos draudimu valstybės lėšomis, kiekvieną mėnesį turi sumokėti minimalią privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmoką – 6,98 proc. nuo minimalios mėnesio algos (MMA). To reikia tam, kad prireikus žmonės galėtų pasinaudoti sveikatos priežiūros paslaugomis, gauti kompensuojamuosius vaistus ir kitas paslaugas.
Nuotrauka
klimato
Įkelta:
2024-03-19
Tauragės misija tapti klimatui neutraliu ir išmaniu miestu įgauna pagreitį. Praeitą savaitę, kovo 14 dieną įvyko pirmasis susitikimas su bendruomene. Renginio tikslas - supažindinti susirinkusius gyventojus, verslo ir įstaigų atstovus bei suinteresuotus asmenis su misija ir vykstančiu procesu, bei pakviesti diskusijai.
Nuotrauka
caritas
Įkelta:
2024-03-16
Kovo 15 d. Tauragėje, atidarytas Užimtumo tarnybos regioninis karjeros centras.  Taip pat atidarytos naujos socialinės dirbtuvės žmonėms su negalia – Tauragės Švč. Trejybės parapijos Carito socialinės dirbtuvės „Draugų kiemelis“. Šių visuomenei svarbių įstaigų atidaryme  dalyvavo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. 
Nuotrauka
Maisto bankas
Įkelta:
2024-03-14
Jau šį penktadienį ir šeštadienį visoje Lietuvoje vyks tradicinė „Maisto banko“ akcija, kurios metu daugelyje šalies parduotuvių budės savanoriai, kviesiantys stokojantiems paaukoti ilgiau negendančių maisto produktų. Šiais metais „Maisto banko“ akcija vyks 74 Lietuvos miestuose ir miesteliuose, 379 parduotuvėse, akcijoje dalyvaus 256 skirtingos nevyriausybinės organizacijos, prie „Maisto banko“ akcijos šį pavasarį jungiasi rekordinis daugiau nei 7400 savanorių būrys. Labiausiai prašoma aukoti aliejaus, taip pat mėsos ar žuvies konservų.
Nuotrauka
sodra
„Sodros“ nuotrauka
Įkelta:
2024-03-14
Daugiau nei 120 tūkstančių senatvės pensijos ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų gavėjų toliau dirba, o dirbdami kaupia stažą ir pensijų apskaitos vienetus. Dėl to daugumai jų pensijos kasmet padidėja. 2023 metais dirbusiems pensijų gavėjams šiemet atnaujintos pensijos pradedamos mokėti nuo kovo. Dalį gavėjų jos pasieks jau šį mėnesį, kitus – vėlesniais mėnesiais. Visos dirbančiųjų pensijų gavėjų pensijos bus perskaičiuotos iki liepos.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-03-14
Tauragės rajono savivaldybės administracija informuoja, kad 2024 m. kovo 18 d., pirmadienį, valstybinio lygio civilinės saugos kompleksinių pratybų metu vyks gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos (GPIS) patikrinimas.
Nuotrauka
vyskupai
Įkelta:
2024-03-14
2024 m. kovo 13 dieną įvyko tradicinis Telšių vyskupo Algirdo Jurevičiaus susitikimas su savivaldos vadovais – merais. Telšių vyskupijos teritorija pagal civilinį administracinį paskirstymą siejasi su penkiolikos savivaldybių administracinėmis teritorijomis. Merus į susitikimą su vyskupu atlydėjo tų vietovių dekanai arba klebonai.
Nuotrauka
masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-03-13
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad netrukus beveik 260 gyventojų ir 100 įmonių, dėl kurių automobilių pardavimo kainos realumo kyla klausimų, pasieks informaciniai pranešimai. Pranešimus gavę asmenys raginami įvertinti įformintą pardavimo kainą, ir jei ji neatitinka realybės – deklaracijose deklaruoti tikrąją transporto priemonių pardavimo kainą.
Nuotrauka
aplinkosauga
Įkelta:
2024-03-13
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Administracinių nusižengimų kodekso ir Aplinkos apsaugos įstatymo pakeitimams, kuriais siūloma baudas diferencijuoti pagal pažeidimo mastą, daromą neigiamą poveikį aplinkai, griežtinti baudas fiziniams asmenims ir nustatyti atsakomybę juridiniams asmenims už pažeidimus gyvosios gamtos srityje, ūkinės ir kitos veiklos vykdymą nesilaikant aplinkosauginių reikalavimų.