Seniūnijų galvos skausmas – miškovežių sugadinti keliai
Įkelta:
2023-03-14
Nuotrauka
keliai
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka

Prasidėjus malkų ruošimui ateinančiam šildymo sezonui daugiau dėmesio skiriama kertantiems medžius ir vežantiems medieną. Dažnai po apvaliosios medienos vežimo keliai lieka išvažinėti ir lengvuoju automobiliu sunkiai įveikiami. Savivaldybės administracijos direktorei Gintarei Rakauskienei pasirašius įsakymą dėl medienos gabenimo apribojimų primenama, kad, kaip ir kiekvienais metais, apie planuojamą apvaliosios medienos gabenimą miško keliais reikia informuoti seniūniją. Vieni seniūnai džiaugiasi žmonių atsakingumu, o kiti visgi susiduria su problemomis.

Reikia kontroliuoti vežėjus

Gyventojai į seniūnijas neretai kreipiasi dėl nepravažiuojamų kelių ties miškais – vežant medieną sunkiąja technika jie paliekami likimo valiai, galbūt tiksliau – seniūnų valiai. 

Remdamasi galiojančiais teisės aktais Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė G. Rakauskienė pasirašė įsakymą ir nustatė laikotarpį, kada ypač didelė kelių sugadinimo tikimybė gabenant apvaliąją medieną Tauragės rajono savivaldybės teritorijos vietinės reikšmės viešaisiais ir vidaus (miško) keliais. Siekiant užtikrinti tinkamą kelių eksploataciją ir apsaugoti kelius nuo sugadinimo nustatytas laikotarpis – nuo spalio 1 d. iki gegužės 15 d. 

Administracijos direktorė pavedė seniūnams kontroliuoti šio įsakymo vykdymą ir pagal poreikį riboti sunkiasvorių transporto priemonių (daugiau kaip 8 tonų bendros masės) eismą Tauragės rajono vietinės reikšmės keliuose su žvyro ir grunto danga bei kontroliuoti, kad mediena nebūtų sandėliuojama vietinės reikšmės kelio apsaugos zonoje nesuderinus.

Situacija pagerėjo?

Pasak Žygaičių seniūnijos seniūnės Linos Baziliauskienės, medienos ruošėjams bei vežėjams prieš vykstant vežti medieną reikėtų kreiptis į seniūniją ir pagal nurodytus priedus užpildyti prašymą bei gauti leidimą iš seniūnijos. 

– Iki medienos gabenimo tvarkos apribojimų pasirodymo dažniau sulaukdavome pranešimų dėl išvažinėtų kelių, nors keleto pranešimų sulaukėme ir dabar. Kreipiasi gyventojai, – teigė L. Baziliauskienė. 

Pasak seniūnės, Žygaičių seniūnijoje dažniausiai bėdų kildavo su Dirvėnų kaimo keliukais.

– Įsigaliojus šiai tvarkai gyventojai aktyviai informuoja seniūniją apie ketinimus vykti į miškus, – džiaugėsi Žygaičių seniūnė.

Neinformuoja apie medienos vežimą

Paklaustas, kaip sekasi vykdyti savivaldybės administracijos direktorės įsakymą, Gaurės seniūnas Vidmantas Skirius atviras:

– Neslėpsiu, blogai sekasi. Tai yra tik įsakymas, deja, kad veš medieną, nepraneša nė vienas miško vežėjas.

Kaip teigė seniūnas, seniūnija reaguoja į gyventojų skundus ir vyksta įvertinti situacijos. 

– Daugiausiai pranešimų apie sugadintus kelius seniūnija sulaukė prieš keletą savaičių. Iš Sakalinės kaimo sulaukėme informacijos net Vasario 16-ąją, – teigė V. Skirius. – Stengiamės su vežėjais kalbėtis. Dažniausiai pasitaiko atsakymas „nepykit, vežti medieną paprašė tik vieną kartą“, tačiau po tokių atvejų vis tiek nesistengia sutvarkyti sugadintų kelių. Nė vienas privatus vežėjas nesutvarkė kelių.

Seniūnijos skauduliais tapo Jucaičių, Zaltriškių ir Sakalinės kaimų keliai. 

– Dažniausiai medieną veža įmonės. Dirbu jau 15 metų ir kiekvienais metais tas pats – čia kova su vėjo malūnais… – kalbėjo V. Skirius.

Trūksta įsakymo viešinimo

Pasak Gaurės seniūno, tokiems įsakymams trūksta viešinimo ir informavimo. Kai kurių įmonių galbūt net nepasiekė informacija, kad privaloma pranešti seniūnijoms apie medienos vežimą iš miškų. Jis siūlė, kad reikėtų informuoti įmones, pavyzdžiui, elektroniniais laiškais.

– Šis įsakymas galioja ir visiems medieną vežantiems asmenims, ne tik įmonėms, – primena seniūnas, pažymėdamas, kad privatūs asmenys kaip tik dažniau stengiasi saugoti keliukus nei įmonės.

Itin opią problemą dėl kelių spręsti padės ir tai, kad, kaip teigė V. Skirius, administracijos direktorė pasirašė susitarimą, jog bus galima kelio dangas greideriuoti bei žvyruoti praėjusių metų įkainiais. 

– Tiesa, ta suma seniūnijos tikrai neišgelbės. Šiais metais gausim greideriavimui ir žvyrui 41 tūkst. eurų, – vardijo seniūnas.

Miškininkai kelius susitvarko patys

Apie apvaliosios medienos vežimą ir išvažinėjamus kelius „Tauragės žinios“ teiravosi ir Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio vadovo pareigas laikinai einančio Bronislovo Ambrozos.

– Kai žinome, kur vešime ir kur gadinsime kelius, tai palaikome ryšį su seniūnijomis. Mes turime galimybes, su kuo sutvarkyti tuos kelius, kuriuos išvažinėjame. O kai veža privačių miškų savininkai, jiems yra tokia pat pareiga, kaip ir mums, informuoti seniūniją, – teigė jis.

Paklaustas, ar pastebi paliktų sugadintų kelių, pašnekovas sakė, kad urėdijai problemų nekyla, jei kažkas ir sugadina kelius:

– Mes esame pakankamai pravažūs, tad mums yra vienokia situacija, o gyventojams, kurie neturi visureigių, gali būti sunkiau pravažiuojamų kelių. 

Pasak B. Ambrozos, urėdija palaiko ryšį su seniūnijomis, vietos gyventojais, kurie kartais iš anksto pasiprašo, kad sunkiąja technika jų keliais nebūtų važiuojama.

Nuotrauka
degalai
VVTAT nuotrauka
Įkelta:
prieš 8 valandas
Alternatyvių degalų įstatyme numatyta, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje esančiose degalinėse turi būti prekiaujama benzinu, kurio kiekviename litre yra ne mažiau kaip 6,6 proc. biodegalų, ir dyzelinu, kurio kiekviename litre yra ne mažiau kaip 6,2 proc. biodegalų. Už šių reikalavimų nesilaikymą VVTAT bendrovei skyrė 300 tūkst. baudą, skelbia Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba.
Nuotrauka
banga
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
prieš 9 valandas
Tauragės gimtadienį esame įpratę švęsti vasaros pradžioje, tačiau tikroji diena, nuo kurios pradėta skaičiuoti mūsų miesto istorija, – kovo 21-oji. Taigi šiandien lygiai 516 metų, kai Tauragės vardas pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose. Apie tai savo feisbuko paskyroje priminė kultūros veikėjas, poetas Eugenijus Šaltis. Jis rašo, kad jau tada mūsų mieste stovėjo bažnyčia ir veikė (pirmoji Žemaitijoje!) mokykla. Sveikindamas Tauragei jis skiria 516 žodžių Tauragei. 
Nuotrauka
dvaro
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės dvaro gatvės gyventojų laukia pokyčiai – šiuo metu rengiamas statybos projektas, pagal kurį bus sutvarkyta teritorija ir įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės. Tauragės dvaro bendruomenė šiuos planus sveikina.
Nuotrauka
maisto bankas
Rasos Krištopaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-17
„Maisto banko“ Tauragės padalinio koordinatorė Rasa Krištopaitienė kviečia tauragiškius prisidėti prie pavasarinės, jau 34-osios „Maisto banko“ akcijos, vykstančios šį savaitgalį, ir džiaugiasi tais, kurie jungiasi prie organizacijos misijos ne tik nešvaistyti maisto, bet ir padėti tiems, kuriems sunku. 
Nuotrauka
eismoinfo.lt
Įkelta:
2023-03-17
Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) penktadienį pranešė, kad uždaromas tiltas per Juodupės upę valstybiniame reikšmės rajoniniame kelyje Nr. 4201  Pagėgiai–Gudai–Sartininkai 9,64 kilometre, pranešama portale eismoinfo.lt
Nuotrauka
zygaiciai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-17
Antradienį Žygaičių universaliame daugiafunkciniame centre rinkosi vietos gyventojai. Problema, dėl kurios jie susirinko, opi daugeliui nevairuojančių asmenų – autobusais pasiekti Šilutę nėra galimybės, tad gyventojai prašo grąžinti senąjį autobusų grafiką, galiojusį iki praėjusių metų rugsėjo 1-osios. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-03-16
Kraugeriškos Rusijos užmačios pasikėsino sugriauti milijonų ukrainiečių gyvenimą, daugybę jų išvijo iš gimtųjų namų. Nemažai jų, ypač moterų, kurių vyrai ir iki karo dirbo Tauragėje, rado prieglobstį mūsų mieste: įsikūrė, susirado darbus ir stengiasi kurti gyvenimus iš naujo. Vis dėlto, prisipažįsta restorane „Da Feng“ dirbančios Iryna, Valeriya ir Ruslana, nors ir kaip maloniai čia priimtos, jos tesvajoja apie viena – kuo greičiau grįžti namo. Šių moterų istorijos – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
vtat
Įkelta:
2023-03-15
Kovo 15-oji – Pasaulinė vartotojų diena, pirmą kartą paminėta 1983 metais. Šiemet šiai įsimintinai dienai – jau 40 metų. Šia proga Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) dalinasi 40 faktų ir skaičių, iliustruojančių praėjusių metų VVTAT veiklos rezultatus. Kasmet VVTAT užsakymu atliekami vartotojų ir verslininkų nuomonių tyrimai, kurių rezultatai leidžia palyginti pokyčius tam tikrose srityse, vertinti rizikas, nustatyti veiklos prioritetus.
Nuotrauka
mokykla
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-14
Antradienį ir trečiadienį, kovo 14–15 d., visi Lietuvos abiturientai, pasirinkę laikyti matematikos valstybinį brandos egzaminą, kviečiami pasitikrinti matematikos žinias ir gebėjimus.
Nuotrauka
egzaminai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-14
Iki kovo 15 d. abiturientai turi galutinai apsispręsti, kokius brandos egzaminus 2023 m. brandos egzaminų sesijoje laikys, o kurių atsisakys. Apie tai primena Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA). Pasirinkti egzaminus abiturientai turėjo iki praėjusių metų lapkričio pabaigos, tačiau jie galėjo rinktis daugiau egzaminų nei laikys. Apsisprendę, ką ketina studijuoti ir kokių brandos egzaminų tam reikia, abiturientai gali pasinaudoti galimybe atsisakyti vieno ar kelių pasirinktų brandos egzaminų.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Oficialus pajamų už 2022 m. deklaravimo laikotarpis prasidėjo kovo 8 dieną ir tęsis iki gegužės 2-osios. Kam privalu ir naudinga deklaruoti pajamas,  ar permoką galima sumokėti dalimis,  kaip skirti GPM paramai – apie visa tai aiškina Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). 
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Savivaldybės administracija paskelbė aikštelės šalia Papušynės kapinių remonto konkursą. Vokų su įmonių pasiūlymais atplėšimas planuotas kovo 10-ąją. 
Nuotrauka
kortele
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-03-10
Per praėjusius metus dėl finansinio sukčiavimo buvo pradėti 3,8 tūkst. naujų tyrimų, rodo „Swedbank“ duomenys. Tai – daugiau nei du kartus didesnis tyrimų skaičius, palyginus su 2021 m. Tuo pačiu metu auga ir banko saugumo specialistų išsaugotų ir grąžintų lėšų suma – gyventojams ir verslo įmonėms išsaugota 2,9 mln. eurų, ir tai yra du kartus didesnė suma nei 2021 m., kai ši suma siekė 1,4 mln. eurų. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-03-09
Niekam ne paslaptis, kad Tauragės meras Dovydas Kaminskas mėgsta maratonus. Šįkart jam teko įveikti kitokį maratoną – rinkimų. Triuškinančia persvara laimėjęs rinkimus, jis antrą kadenciją vadovaus rajonui. „Noriu padėkoti žmonėms už pasitikėjimą, palaikymą. Jei prieš ketverius metus palaikymas buvo tarsi avansu, tai dabar – jau kaip įvertinimas už atliktus darbus. Pergalė yra ir didesnė atsakomybė, tarsi spaudimas daryti dar geriau“, – teigia meras. Išsamus interviu su juo – šio numerio vedamajame. 
Nuotrauka
savartynas
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2023-03-09
Tauragės rajono Dapkiškių kaime jau keletą metų akis bado nelegalus sąvartynas. Ramioje gyvenvietėje ši problema, atrodo, tiesiog neišsprendžiama – kadangi sklypas nepriklauso valstybei, o yra privatus, į jį net bijoma kelti koją, mat savininkas gali pareikšti pretenzijas. 
Nuotrauka
vmi
Įkelta:
2023-03-08
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad perkėlė duomenis į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) ir daugiau nei 2,4 mln. gyventojų prisijungę jau gali matyti teikimui parengtas savo pajamų mokesčio deklaracijas. Deklaruoti pajamas ir sumokėti mokesčius, kaip ir kasmet, reikia iki gegužės 2 d.
Nuotrauka
vmi
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-07
Gyventojai, kurie per šiuos metus internetu parduos ar išnuomos turto už daugiau kaip 2 tūkst. eurų, automatiškai pateks į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) akiratį. Duomenis apie tokius prekybininkus mokesčių inspekcijai įpareigoti perduoti skaitmeninių prekybos platformų valdytojai. 
Nuotrauka
nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-06
Vasario 21-ąją paskelbtas „Šaltinio“ progimnazijos stadiono rekonstrukcijos ir kitų statinių darbų pirkimo konkursas. Ne tik savivaldybės administracija, bet ir mokyklos bendruomenė tikisi, kad konkursas įvyks ir ilgai laukti darbai bus pradėti.