Seniūnijų galvos skausmas – miškovežių sugadinti keliai
Įkelta:
2023-03-14
Nuotrauka
keliai
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
informacija@taurageszinios.lt
A
A

Prasidėjus malkų ruošimui ateinančiam šildymo sezonui daugiau dėmesio skiriama kertantiems medžius ir vežantiems medieną. Dažnai po apvaliosios medienos vežimo keliai lieka išvažinėti ir lengvuoju automobiliu sunkiai įveikiami. Savivaldybės administracijos direktorei Gintarei Rakauskienei pasirašius įsakymą dėl medienos gabenimo apribojimų primenama, kad, kaip ir kiekvienais metais, apie planuojamą apvaliosios medienos gabenimą miško keliais reikia informuoti seniūniją. Vieni seniūnai džiaugiasi žmonių atsakingumu, o kiti visgi susiduria su problemomis.

Reikia kontroliuoti vežėjus

Gyventojai į seniūnijas neretai kreipiasi dėl nepravažiuojamų kelių ties miškais – vežant medieną sunkiąja technika jie paliekami likimo valiai, galbūt tiksliau – seniūnų valiai. 

Remdamasi galiojančiais teisės aktais Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė G. Rakauskienė pasirašė įsakymą ir nustatė laikotarpį, kada ypač didelė kelių sugadinimo tikimybė gabenant apvaliąją medieną Tauragės rajono savivaldybės teritorijos vietinės reikšmės viešaisiais ir vidaus (miško) keliais. Siekiant užtikrinti tinkamą kelių eksploataciją ir apsaugoti kelius nuo sugadinimo nustatytas laikotarpis – nuo spalio 1 d. iki gegužės 15 d. 

Administracijos direktorė pavedė seniūnams kontroliuoti šio įsakymo vykdymą ir pagal poreikį riboti sunkiasvorių transporto priemonių (daugiau kaip 8 tonų bendros masės) eismą Tauragės rajono vietinės reikšmės keliuose su žvyro ir grunto danga bei kontroliuoti, kad mediena nebūtų sandėliuojama vietinės reikšmės kelio apsaugos zonoje nesuderinus.

Situacija pagerėjo?

Pasak Žygaičių seniūnijos seniūnės Linos Baziliauskienės, medienos ruošėjams bei vežėjams prieš vykstant vežti medieną reikėtų kreiptis į seniūniją ir pagal nurodytus priedus užpildyti prašymą bei gauti leidimą iš seniūnijos. 

– Iki medienos gabenimo tvarkos apribojimų pasirodymo dažniau sulaukdavome pranešimų dėl išvažinėtų kelių, nors keleto pranešimų sulaukėme ir dabar. Kreipiasi gyventojai, – teigė L. Baziliauskienė. 

Pasak seniūnės, Žygaičių seniūnijoje dažniausiai bėdų kildavo su Dirvėnų kaimo keliukais.

– Įsigaliojus šiai tvarkai gyventojai aktyviai informuoja seniūniją apie ketinimus vykti į miškus, – džiaugėsi Žygaičių seniūnė.

Neinformuoja apie medienos vežimą

Paklaustas, kaip sekasi vykdyti savivaldybės administracijos direktorės įsakymą, Gaurės seniūnas Vidmantas Skirius atviras:

– Neslėpsiu, blogai sekasi. Tai yra tik įsakymas, deja, kad veš medieną, nepraneša nė vienas miško vežėjas.

Kaip teigė seniūnas, seniūnija reaguoja į gyventojų skundus ir vyksta įvertinti situacijos. 

– Daugiausiai pranešimų apie sugadintus kelius seniūnija sulaukė prieš keletą savaičių. Iš Sakalinės kaimo sulaukėme informacijos net Vasario 16-ąją, – teigė V. Skirius. – Stengiamės su vežėjais kalbėtis. Dažniausiai pasitaiko atsakymas „nepykit, vežti medieną paprašė tik vieną kartą“, tačiau po tokių atvejų vis tiek nesistengia sutvarkyti sugadintų kelių. Nė vienas privatus vežėjas nesutvarkė kelių.

Seniūnijos skauduliais tapo Jucaičių, Zaltriškių ir Sakalinės kaimų keliai. 

– Dažniausiai medieną veža įmonės. Dirbu jau 15 metų ir kiekvienais metais tas pats – čia kova su vėjo malūnais… – kalbėjo V. Skirius.

Trūksta įsakymo viešinimo

Pasak Gaurės seniūno, tokiems įsakymams trūksta viešinimo ir informavimo. Kai kurių įmonių galbūt net nepasiekė informacija, kad privaloma pranešti seniūnijoms apie medienos vežimą iš miškų. Jis siūlė, kad reikėtų informuoti įmones, pavyzdžiui, elektroniniais laiškais.

– Šis įsakymas galioja ir visiems medieną vežantiems asmenims, ne tik įmonėms, – primena seniūnas, pažymėdamas, kad privatūs asmenys kaip tik dažniau stengiasi saugoti keliukus nei įmonės.

Itin opią problemą dėl kelių spręsti padės ir tai, kad, kaip teigė V. Skirius, administracijos direktorė pasirašė susitarimą, jog bus galima kelio dangas greideriuoti bei žvyruoti praėjusių metų įkainiais. 

– Tiesa, ta suma seniūnijos tikrai neišgelbės. Šiais metais gausim greideriavimui ir žvyrui 41 tūkst. eurų, – vardijo seniūnas.

Miškininkai kelius susitvarko patys

Apie apvaliosios medienos vežimą ir išvažinėjamus kelius „Tauragės žinios“ teiravosi ir Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio vadovo pareigas laikinai einančio Bronislovo Ambrozos.

– Kai žinome, kur vešime ir kur gadinsime kelius, tai palaikome ryšį su seniūnijomis. Mes turime galimybes, su kuo sutvarkyti tuos kelius, kuriuos išvažinėjame. O kai veža privačių miškų savininkai, jiems yra tokia pat pareiga, kaip ir mums, informuoti seniūniją, – teigė jis.

Paklaustas, ar pastebi paliktų sugadintų kelių, pašnekovas sakė, kad urėdijai problemų nekyla, jei kažkas ir sugadina kelius:

– Mes esame pakankamai pravažūs, tad mums yra vienokia situacija, o gyventojams, kurie neturi visureigių, gali būti sunkiau pravažiuojamų kelių. 

Pasak B. Ambrozos, urėdija palaiko ryšį su seniūnijomis, vietos gyventojais, kurie kartais iš anksto pasiprašo, kad sunkiąja technika jų keliais nebūtų važiuojama.

Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotrauka
Įkelta:
2024-06-11
Vos prieš mėnesį Tauragėje startavusios socialinės dirbtuvės „Metų ratas“ įgavo pagreitį – startavo neįgaliųjų rankomis sukurtų gaminių elektroninė parduotuvė. Pirkprasmingai.lt ragina žmones išleisti pinigus prasmingai.
Nuotrauka
turgus
Tauragės radijo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-04
Tauragės rajono savivaldybės administracija skelbia statinių (kioskų) Tauragėje, Spaustuvės g. 1, elektroninius nuomos aukcionus. Kiekvienas kioskas išnuomojamas 5 metų terminui (su galimybe pratęsti nuomos sutartį iki 10 metų). Numatytas veiklos pobūdis kiekviename kioske – prekyba (maisto produktais).
Nuotrauka
lauksargiai
Lauksargių globos namų archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-03
Birželio mėnesį Lauksargių globos namai mini trisdešimties metų sukaktį. Moderniai įrengtos patalpos, jaukus kiemelis yra namai senyvo amžiaus arba negalios kamuojamiems suaugusiesiems. Gyvenama čia, kaip šeimoje: gyventojai kartu švenčia šventes, vyksta į ekskursijas, čia mezgasi draugystės ir net simpatijos. Per trisdešimt metų įstaigoje buvo iškeltos keturios vestuvės.
Nuotrauka
Jazz
Ignas Skridlas ir TauragJazz.Lt foto
Įkelta:
2024-05-31
Jaunieji muzikantai vis dažniau ir aktyviau įsilieja į Tauragės džiazo festivalio renginius. Štai ir birželio 1-ąją Vasaros estradoje pamatysime ir išgirsime jungtinį Tauragės, Jurbarko ir Šilalės jaunimo džiazo projektą „Džiazo jūra 2024“.
Nuotrauka
vaikai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Kino teatruose šiuo metu rodomame Linos Lyte Plioplytės filme „Mėnesinės“ apie menstruacijas kalbama išsamiai ir nuotaikingai. Tad šis edukacinis filmas gali tapti puikia priežastimi pradėti arba pagilinti pokalbius su vaikais – moksleiviams rengiamos specialios filmo peržiūros su režisiere. Gydytoja ir lytiškumo ugdymo ekspertė Rusnė Kirtiklytė atkreipia dėmesį – jei suaugusieji informacijos nesuteiks patys, vaikai ją vis tiek susiras, tik nebūtinai iš patikimų šaltinių.
Nuotrauka
glorija
Choro „Gloria“ archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-23
Vis dažniau įvairių miesto švenčių proga tauragiškius džiuginantis miesto gospel choras „Gloria“ surengs pasirodymą ir artėjančios miesto šventės „Tauro ragas 2024“ metu. Koncertas vyks jau sutemus: krikščioniškos muzikos programą lydės šviesų šou, ketinama įrengti 16 m LED ekraną, kuriam rengiamos specialios vizualizacijos.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-05-21
2024 m. gegužės 20 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje buvo apdovanoti Atliekų kultūros egzamino nugalėtojai. Juos sveikino Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas kartu su Viešosios tvarkos poskyrio vedėju Pauliumi Goštautu.
Nuotrauka
medžiai
Įkelta:
2024-05-21
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė,  pastarosiomis dienomis Tauragės miesto gyventojai gali džiaugtis didele ir reikšminga iniciatyva – didelių medžių sodinimu. Persodinant medžius siekiama ne tik praturtinti miesto grožį, bet ir sukurti komfortišką gyvenimo aplinką gyventojams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Įkelta:
2024-05-08
Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.
Nuotrauka
T3
Lietuvos Balso feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-05-07
Ryškiausio muzikinio projekto šalyje grandiozinis finalas naujame sezone užims didžiausią šalies areną, kur tūkstančiai tikrą muziką mylinčių balsų dainuos kartu su tais, kurie naujame projekto sezone savo talentu prasiskynė kelią į finalą!