„Adventur 2023“, vienintelė tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda Lietuvoje, skatinanti turizmo paslaugų populiarinimą ir aktyvų gyvenimo būdą, šįkart jubiliejinė – 10-oji. Joje po vienu stogu – visi sėkmingo turizmo verslo elementai: gausūs atostogoms ir poilsiui neabejingų lankytojų srautai, galimybės užmegzti verslo kontaktus, susirasti verslo partnerių. Parodoje, rengiamoje sausio 27–29 dienomis, Tauragės regionui atstovaus Tauragės turizmo informacijos centras, priklausantis regioninei keturių savivaldybių – Jurbarko, Šilalės, Tauragės rajonų ir Pagėgių – viešajai įstaigai „Žaliasis regionas“. Jos vadovė Gaiva Mačiulaitienė žada – naujovių tikrai netrūks.
– Kaip sekasi ruoštis 10-ajai, jubiliejinei parodai „Adventur 2023“?
– Tauragės turizmo informacijos centras, kaip ir pernai, parodoje dalyvauja bendrame „Žaliojo regiono“ stende, kuris šiais metais siūlo žalią receptą tobulam savaitgaliui „Žaliajame regione“. Žalios spalvos žiemą nedaug, tačiau yra kraštas, kuriame ši spalva vyrauja visus metus! Tai – „Žaliasis regionas“, jungiantis Tauragės, Jurbarko, Pagėgių ir Šilalės savivaldybes. Šis regionas turtingas ne tik gamtos, kultūrinių ir pramoginių išteklių, bet ir naujų idėjų, kūrybingų ir svetingų žmonių bei pastangų kurti švarią ir tvarią ateitį.
Sukūrėme receptą, kuriuo pasinaudoję pamaitinsite ne tik kūną, bet ir sielą, kišenes ir krepšius pripildysite naujų potyrių ir atradimų: ieškantieji tylos ja džiaugsis „Žaliojo regiono“ parkuose, pažintiniuose takuose, besidomintieji istorija pasiners į pilių ir dvarų pasakojamas istorijas, atras interaktyvias muziejų ekspozicijas, nenusėdintieji vietoje rinksis pramogas ant vandens ar medžių viršūnėse, o tikrai išalkusius pamaitinsime tradiciniais krašto patiekalais.

Šis kraštas išraizgytas lėtomis ir srauniomis Nemuno, Jūros, Mituvos bei kitomis upėmis. Pažvelkite į Lietuvos gamtos grožį kitu kampu – keliaudami baidarėmis! Dar daugiau linksmybių laukia vandens pramogų parke. O gal mėgstate laipioti? Tokią galimybę pasiūlys lynų trasos medžiuose. Ten pat įrengtuose nameliuose galėsite net pernakvoti. Žiemą pramogautojų laukia puikios slidinėjimo trasos ant Aukštagirės kalno.
Visada svetingai keliautojus priima įspūdingos paslapčių pilnos Panemunės ir Raudonės pilys, o šių kraštų bendruomenės pasiūlys įvairių pramogų, edukacijų, pavaišins neragautais patiekalais. Moderniomis ir atraktyviomis ekspozicijomis sudomins Tauragės „Santakos“ muziejus, netikėtų eksponatų ir parodų visada galima rasti Jurbarko krašto muziejuje, skulptoriaus Vinco Grybo memorialiniame muziejuje. Būtina aplankyti ir analogų neturintį Dionizo Poškos Baublių muziejų, kur tylą saugo tūkstantmečiai ąžuolai – Baubliai. Ąžuolams žinomumu nenusileidžia ir Vilkyškiuose stovinti Raganų eglė.
Nuo daugiakamienės eglės ranka pasiekiamas Rambyno kalnas, ant kurio liepsnoja gražiausi Joninių laužai ir atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į Nemuno vingius. O gal ir į raganų susirinkimą pateksite?
Prizas turėtų laukti tų, kurie sugebės įveikti visus piliakalnių laiptelius. Seredžiaus, Veliuonos, Kartupėnų, Bišpilio, Pagramančio, Karšuvos, Bilionių, Medvėgalis, Indija ir daugybė kitų. Nuo kiekvieno – žvilgsnis bėga laukais, miškais, upių vingiais, kiekvienas – pasakoja savo legendą, istoriją. Tik spėk smalsauti atsikvėpęs nuo kopimo!
– Kokia komanda važiuoja į parodą?
– Tauragės savivaldybei stende atstovaus turizmo informacijos centro vadybininkė Iveta Arlauskaitė ir Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos, Pagramančio regioninio parko grupės atstovė Rita Krompalcienė. Labai džiaugiamės, kad periodiškai stende dalyvaus ir „Santakos“ muziejaus darbuotojai.

Parodos metu „Tvari Lietuva“ organizuoja diskusiją apie tvarų turizmą „Noriu, bet neapsimoka. Tvarios kelionės po Lietuvą ir Europą“. Labai džiaugiamės, kad joje pakviestas ir savo mintimis dalinsis Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. Esame pakvietę savo įspūdžiais apie Dakaro ralį ir apie tai, kaip tampama krašto ambasadoriais, pasidalinti Roką Baciušką. Jis mielai sutiko dalyvauti. Jei Dakaro įvykiai neapvers planų, mielai susitiks su parodos lankytojais.
– Kokią pagrindinę žinią norite perteikti parodos lankytojams?
– Pagrindinė žinia, kad „Žaliajame regione“ susipina praeitis, dabartis ir ateitis. Puoselėdami istorinį palikimą, besidžiaugdami gražia dabartimi ypač atsakingai kuriame ateitį. Inovatyvumas, švari, gamtos kuriama energija, tvarumas, bendrystė! Tai žinia, kurią neša „Žaliasis regionas“. Atvykite ir tapkite mylimiausiais mūsų svečiais, su kuriais pasidalysime šio krašto turtais ir pačiais netikėčiausiais pažinimo ir pramogų receptais.
– Kokių naujovių esate sumanę?
– Tauragės kraštui populiarinti būsime parengę tobulo savaitgalio receptus. Tai yra siūlysime keletą jau pilnai suplanuotų maršrutų, kad turistui nereikėtų daug galvoti, o tiesiog imti mūsų parengtą receptą ir keliauti. Taip pat stende Tauragės muziejaus „Santaka“ specialistais pakvies rašyti laišką O. de Balzakui, stende nuolat vyks viktorina apie Tauragės kraštą, o lankytojai laimės mūsų krašte sukurtus simbolinius prizus.
– Kaip atrodys „Žaliojo regiono“ stendas, galbūt daugiausia vietos jame užims Tauragė, juo labiau, kad šiemet ji tapo Kultūros sostine?
– Šalia „Žaliojo regiono“ stendo puikuosis Tauragės kultūros sostinės stendas. Stende bus įrengta improvizuota kultūros muitinė. Jame skleidžiama ši žinia: Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023 „Kultūros muitinė“. Tauragė – pasienio kraštas. Miestas visada buvo ribinėje pozicijoje, stipriai nukentėdavo vykstant karams, o pasaulinių karų metu buvo sugriautas iki pamatų. Esame ne tik pasienio rajonas. Čia susikerta ir Lietuvos etnografinių regionų ribos, tranzitiniai keliai, gyvena įvairių religinių konfesijų žmonės. Ilgą laiką šiame mieste gražiai sugyveno įvairių tautybių žmonės, todėl „Kultūros muitinės“ renginiais sieksime pabrėžti Tauragės daugialypiškumą ir istorinę tapatybę. Pavadinimas – aliuzija į tai, jog miestas ne tik įsikūręs pasienio zonoje, bet čia nuo seno vyko ir kultūriniai mainai tarp įvairių tautybių ir religinių konfesijų gyventojų, spaudos draudimo metais per pasienio postą iš Prūsijos slapčia buvo gabenami lietuviški leidiniai, čia ėjo pagrindiniai knygnešių keliai.
Šiandien esame miestas, drąsiai žengiantis inovacijų keliu ir nebijantis pareikšti, kad tapsime žaliausiu Lietuvos miestu, pažaboję atsinaujinančius energijos išteklius (vėją ir saulę). Tai miestas, kuriame aktyviai veikia bendruomenės, jaunimas turi savo balsą, o kultūriniai renginiai pranoksta vienas kitą. Tauragė auga ir gražėja, o šis projektas leis pasidalinti savo idėjomis, progresu su kitomis savivaldybėmis ir tarptautiniais partneriais.