Gydytojų darbas – gydyti ar tramdyti agresyvius bei apsvaigusius pacientus? Girti žmonės neretai patenka į ligoninių priėmimo skyrius, nes kritinėdami patiria galvos traumų, kaulų lūžių. Kiti randami tiesiog gatvėse ir reikia patikrinti, ar nieko nesusižeidė. Tačiau vietoje to, kad leistų jiems suteikti kvalifikuotą pagalbą, dalis jų daro viską, kad sukeltų kuo daugiau problemų. Taip nutiko ir Tauragės ligoninėje.
Prieš keletą savaičių Tauragėje nutikusi istorija kelia klausimą, kodėl girtuoklių keliamas problemas kęsti turi ne tik gydymo įstaigos personalas, bet ir kiti tuo metu į ligoninę atvykę pacientai. „Tauragės žinioms“ neįvardyta panorusi likti tauragiškė pasakojo, kad praėjusią savaitę į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių atvežti du vyrai buvo išvežti policijos pareigūnų automobiliu. Šie pacientai ligoninėje pasijuto tartum bare: lyg niekur nieko bandė tuštinti butelį. Ne kartą sulaukę pastabų, kad čia gydomi žmonės, o ne geriamas alkoholis, jie nenustojo triukšmauti. Be to, aplinkiniams teko kęsti ir itin nemalonų kvapą.
Nepakeliamas dvokas
Lapkričio 16-ąją tauragiškė atvyko į Tauragės ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių.
– Įžengus į jį pasitiko baisi šlapimo smarvė, – kalbėjo pašnekovė. – Kilo klausimas, iš kur sklinda tas nemalonus kvapas. Tačiau belaukdama netrukus išgirdau viename kabinete šūkaujantį girtą pilietį. Kaip supratau, jis buvo atvežtas greitosios pagalbos medikų. Žinoma, kvapas baisus, tačiau vėliau situacija dar pasunkėjo – atvyko dar viena greitosios medicinos pagalbos brigada su kitu girtu pacientu, kurį į ligoninę įvežė neįgaliojo vežimėliu. Paimtas nuo gatvės, žmonės medikus iškvietė jam gulint prie parduotuvės. Žmogaus turėjo maišą. Ėmė ne tik triukšmauti, garsiai kalbėti su kitu likimo draugu, bet ir išsitraukė iš to maišo butelį bei norėjo gerti vidury skyriaus.
Moteris teigė, kad kvapas buvo toks nemalonus, jog kuriam laikui ji net išėjo į lauką, kad galėtų įkvėpti gryno oro. Deja, grįžus į vidų šlapimo tvaiką teko toliau kęsti.
Priėmimo skyrius tapo tarsi mūšio lauku. Tauragiškė sakė, kad girtą pacientą, norėjusį gerti alkoholį ligoninės viduje, ėmė drausminti slaugytojai ir gydytojai.
– Pasakė: „Čia tau ne kavinė“, „Nebaliavok“, „Sėdėk ramiai“. O tas vis reikalavo jam iškviesti gydytoją, nes sakė, kad jam bloga, keikėsi, siuntinėjo, – kalbėjo tauragiškė.
Anot jos, skyriuje dėl sukelto triukšmo įsivyravo chaosas, o tuo metu į jį atvyko ir kiti žmonės, ieškoję pagalbos vaikams.
– Situacija atrodė tragiškai. Čia pagalbos laukia vaikai, o prie jų – du girti ir triukšmą keliantys vyriškiai, dvokiantys šlapimu. O juk mes tai irgi atvykę su ligoniu laukiame. Pasijaučiau labai bjauriai. Kilo klausimas, kodėl į besikeikiančius latrus turi žiūrėti visi kiti pacientai, įskaitant ir nepilnamečius? – svarstė moteris.
Tauragiškės nuomone, girtiems asmenims, kurių gyvybei negresia pavojus, ligoninės priėmimo skyriuje – ne vieta.
– Suprantama, nevalia jų tiesiog palikti, kažkur reikia patalpinti. Manau, kad ligoninėje tokiems pacientams reikėtų atskiros patalpos, o ne priimti juos ten, kur vėliau jų elgesį turi stebėti ir kęsti kiti žmonės, – savo poziciją išdėstė ji.
Apsvaigimą irgi tenka gydyti
Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis „Tauragės žinioms“ nesutiko pakomentuoti šio konkretaus atvejo, bet į bendrus klausimus atsakė.
„Ligoninės priėmimo skyriuje labai retai pasitaiko tokie įžūlūs asmenys“, – tikino jis.
„Nakvynės namuose nėra medicinos darbuotojo, kuris galėtų sekti čia patekusių neblaivių asmenų sveikatos būklę. Įstaigos darbuotojai turi apsaugoti apgyvendinimo paslaugas jau gaunančius asmenis nuo bet kokio fizinio bei psichologinio smurto, o policijos ar greitosios medicinos pagalbos tarnybų pristatyti asmenys laikino apnakvydinimo paslaugai priimami tik esant sveikatos priežiūros specialistų išvadai, kad asmeniui nereikalinga būtinoji medicinos pagalba“, – komentavo Tauragės šeimos gerovės centro direktorė Danguolė Račkauskienė.
D. Masiulionis priminė, kad už svaigalų vartojimą viešoje vietoje numatyta administracinė atsakomybė, tad tokios situacijos sprendžiamos kviečiant pareigūnus.
Pasak jo, „visko pasitaiko“ – barniai tarp medikų ir pacientų yra ne išimtis.
Paklaustas, ar netinkamai besielgiantis girtas asmuo, kurio gyvybei negresia pavojus, gali būti iš ligoninės išprašytas, D. Masiulionis teigė: „Įleidžiami visi asmenys. Apsvaigimas – irgi liguista būsena, kurią tenka gydyti“.
Policija išvežė namo
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Lina Banienė patvirtino, kad liudininkės nupasakotas įvykis Tauragės ligoninė išties buvo.
„Pareigūnams atvykus į iškvietimą įvykio vietoje buvo rasti du neblaivūs ir alkoholinius gėrimus vartojantys vyrai (gimę 1970 m. ir 1964 m.)“, – teigė ji.
Į sulaikymo patalpas pareigūnai talpina asmenis, kai tam yra pagrindo. Tokiose patalpose talpinami asmenys, įtariami nusikaltimų padarymu. Pareigūnai, pastebėję apsinuodijusį alkoholiu asmenį, jį pristato į gydymo įstaigą, kad jį apžiūrėtų medikai, nes nėra aišku, ar asmuo tik girtas, ar jam reikia skubios medicininės pagalbo“, – teigė L. Banienė.
Pažeidėjams už alkoholinių gėrimų vartojimą viešoje vietoje surašyti administracinio nusižengimo protokolai.
„Pareigūnai minėtus neblaivius vyrus pristatė namo“, – komentavo L. Banienė.
Nakvynės namuose – nelaukiami
O kur glaudžiasi girti asmenys, neturintys gyvenamosios vietos, kai policijos jiems niekas neiškviečia? Ligoninė – ne blaivykla. Panašu, kad pastogę rasti gali būti sunku ir nakvynės namuose.
Tauragės šeimos gerovės centras laikino apnakvydinimo ir apgyvendinimo paslaugų neblaiviems arba apsvaigusiems nuo psichotropinių medžiagų asmenims neteikia.
„Nakvynės namuose nėra medicinos darbuotojo, kuris galėtų sekti čia patekusių neblaivių asmenų sveikatos būklę. Įstaigos darbuotojai turi apsaugoti apgyvendinimo paslaugas jau gaunančius asmenis nuo bet kokio fizinio bei psichologinio smurto, o policijos ar greitosios medicinos pagalbos tarnybų pristatyti asmenys laikino apnakvydinimo paslaugai priimami tik esant sveikatos priežiūros specialistų išvadai, kad asmeniui nereikalinga būtinoji medicinos pagalba“, – komentavo Tauragės šeimos gerovės centro direktorė Danguolė Račkauskienė.
Palikti negali
Kaip komentavo Tauragės apskrities policijos atstovė L. Banienė, policija neturi išblaivinimo patalpų ir tokios funkcijos taip pat neatlieka. „Į sulaikymo patalpas pareigūnai talpina asmenis, kai tam yra pagrindo. Tokiose patalpose talpinami asmenys, įtariami nusikaltimų padarymu. Pareigūnai, pastebėję apsinuodijusį alkoholiu asmenį, jį pristato į gydymo įstaigą, kad jį apžiūrėtų medikai, nes nėra aišku, ar asmuo tik girtas, ar jam reikia skubios medicininės pagalbos“, – teigė L. Banienė.
Pasak jos, lauke tvyrant šalčiui neblaivaus žmogaus palikti negalima, nes jis gali nušalti galūnes arba sušalti mirtinai.
Jau šį savaitgalį Tauragė taps ralio centru! Čia vyks Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionato (LARSČ) ir Lietuvos Extreme ralio čempionato (LXRČ) trečiasis etapas „Rally Tauragė 2025“. Dėl vyksiančio ralio liepos 5 d. bus uždaryta: 7.00–22.00 val. Vytauto g. atkarpa nuo „Tauragė Hotel“ iki
Tuo įsitikinusi iš Upynos kilusi ryškaus sopraninio balso savininkė Sandra Lebrikaitė, kurios kelias į didžiausias pasaulio scenas prasidėjo nuo giedojimo gimtojo miestelio bažnyčioje ir nuvedė iki „Dainų dainelės“, o nuo jos – iki operos scenų Europoje, Amerikoje, Azijoje ir netgi Afrikoje. Tokia – kupin
Birželio 30 d. Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kiemelyje įvyko jautrus ir prasmingas renginys – fotografijų parodos „Mano akims reikia tavo akių“ atidarymas ir diskusija apie vaikų globą. Šis vakaras tapo emocingu susitikimu, kuriame atskleistos vaikų ir jų globėjų istorijos, išgyv
Nuo liepos 1 d. pradedama aplinkosaugos akcija „Poilsiauk atsakingai“, kuri tęsis iki pat vasaros pabaigos, rugpjūčio 31 d. Gyventojams primenama, kad ilsėdamiesi gamtoje saugotų vandens telkinius, pakrantes, miškus ir atsakingai elgtųsi saugomose teritorijose. Mėgaujantis poilsiu ir pramogomis gamtoje, svarbu būti atsakin
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informuoja apie pastarąją parą užregistruotus svarbiausius įvykius. Sveikatos sutrikdymasBirželio 30 d. apie 22.30 val. Tauragės r., Dauglaukio k., kieme, kilus konfliktui, neblaivus (3,20 prom.) vyras, gimęs 1965 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai (1,73 prom.) moteriai, gimusiai 1990 m. Įt
Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą ir mažindami eismo įvykių skaičių, liepos mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys prevencines priemones. Liepos 3-5 d. ir liepos 20-22 d. vyks elektrinių mikrojudrumo priemonių, dviračių, elektrinių mopedų, vairuotojų kontrolė. Liepos 7-10 d
Tauragės rajono savivaldybė informuoja, kad birželio 19 d. atlikus maudyklų vandens kokybės tyrimus, nustatyta, jog visuose tirtuose rajono vandens telkiniuose vandens kokybė atitinka higienos normos HN 92:2018 reikalavimus – maudytis galima. Tyrimai buvo atlikti šiose vietose: Jūros upės maudykla Balskų tvenkinys Keramikos
Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje 18-metis pripažintas kaltu dėl pasikėsinimo atimti gyvybę mažametei mergaitei bei fizinio smurto prieš kitą nepilnametę. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras, tyrimą atliko Taur
Policija tiria du svetimo turto pagrobimo atvejus, įvykusius Šilalės ir Šilutės rajonuose. Šilalės rajone, Vingininkų kaime, laikotarpiu nuo birželio 28 d. 15.00 val. iki birželio 29 d. 10.00 val., iš 1951 m. gimusiai moteriai priklausančio neužrakinto ūkinio pastato buvo pavogti grūdai. Dėl šio įvykio pradėtas i
Per du dešimtmečius Lietuva tapo šimtaprocentine europietiška šalimi, tačiau vos už kelių šimtų kilometrų nuo sostinės, kurioje sukoncentruotas valstybės valdymas, mokslas ir verslas su gerai apmokamomis darbo vietomis, europietiškos kultūros šalis vis labiau panašėja į skurdžią pensinin
Siekiant stiprinti keliuose dirbančių specialistų ir visų eismo dalyvių saugumą, AB „Kelių priežiūra“ įsigijo 20 naujų mobilių smūgio slopintuvų. Šiuo metu vykdomas dar 11 tokių pat įrenginių įsigijimo procesas. Bendra numatoma investicija į įvairias darbuotojų saugumo priemones – daugiau nei 1 milijonas eurų. Bend