Lauksargiuose ruošiamasi apgyvendinti ukrainiečius – atvežtos lovos, skalbimo mašinos
Įkelta:
2022-11-14
Nuotrauka
lauksargiai
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Susitikime su savivaldybės atstovais dalyvavo gausus lauksargiškių būrys 

 

 

Aktualiausia tema lauksargiškiams – ukrainiečių apgyvendinimas mokyklos pastato antrajame aukšte. Trečiadienį rajono valdžios atstovų susitikime su vietos gyventojais kilo nemažai klausimų dėl įvairių aktualių apgyvendinimo reikalų. Ne visi norėtų, kad  mokykloje, virš besimokančių vaikų, būtų triukšmaujama.

Apgyvendins antrajame aukšte

Trečiadienį antrą kartą surengtas susirinkimas su Lauksargių kaimo gyventojais. Šįsyk jų susirinko daugiau. Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas priminė situaciją Rusijos užpultoje Ukrainoje, akcentavo, kad žiemą ukrainiečiams reikės ypatingos mūsų pagalbos. Nors Ukrainoje kol kas yra keliais laipsniais šilčiau nei Lietuvoje, žiema ateina ir ten. Ieškota tinkamų vietų žiemą apgyvendinti ukrainiečius pabėgėlius ir nuspręsta, kad tam tinka Jovarų pagrindinės mokyklos Lauksargių pradinės mokyklos antrasis aukštas. Mokyklos pastatas perduotas seniūnijai, panaudos pagrindu pirmąjį aukštą naudoja Jovarų mokykla. 

Lauksargių seniūnas Mindaugas Giačas teigė, kad abu pastato aukštai yra šildomi, tik antrasis aukštas nenaudojamas. Pasak jo, jau pasirūpinta, kad į pastatą būtų atskiri įėjimai – į antrąjį  aukštą galima patekti pro krepšinio salės įėjimą.

Ne visi pastatai atitiko reikalavimus

Į susitikimą atvyko ir pabėgėlių apgyvendinimą kuruojančio Raudonojo Kryžiaus atstovė Jolanta Jonikienė, kuri pasidalino ne viena liūdna istorija ir patvirtino, kad pritrūkus gyvenamųjų vietų ukrainiečiams ji pati važiavo apžiūrėti nebenaudojamų mokyklų pastatų ir įvertino, jog kai kuriose jų gyvenimo sąlygos būtų tikrai prastos, o Lauksargiuose visas nenaudojamas antrasis pastato aukštas netgi šildomas. 

– Žmonių gerumas, gali būti, yra jau išsemtas, daug kas buvo apgyvendinę ir lig šiol yra apgyvendinę ir rūpinasi ukrainiečių šeimomis, – teigė meras. 

Pasak jo, Lauksargiuose būtų tarsi laikinos apgyvendinimo stoteles – nusprendusieji pasilikti Lietuvoje galės ieškotis būsto, darbo, galimybių integruotis mūsų rajone ar kitoje šalies vietoje. 

Pasak Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojo Tomo Raulinavičiaus, Lauksargiuose numatytos patalpos ukrainiečių apgyvendinimui eilėje yra tik šeštoje pozicijoje. Vadinasi, jeigu iš Ukrainos atvažiuotų apie 3000 žmonių ir jiems neužtektų vietos pirmosiose 5-iose numatytose vietose, jie atvyktų į Lauksargius.

Planuojama, kad Lauksargiuose galėtų būti apgyvendinta iki 100 pabėgėlių. 

Nepritariančiųjų – mažuma 

Su viena Lauksargių kaimo gyventoja meras bendravo ir asmeniškai po pirmojo susitikimo, aptarė įvairias problemas ir baimes. D. Kaminskas teigė suprantantis šias baimes, bet manantis, kad tokia pagalba ukrainiečiams yra mažiausia, ką mes galime padaryti.

Meras minėjo, kad į Lauksargių pradinės mokyklos pastatą jau atvežtos lovos, čiužiniai bei skalbimo mašinos. 

Gyventojams susitikimo metu kilo klausimas – ar tai, kad jau atvežti kai kurie reikalingi daiktai nuo karo bėgantiems ukrainiečiams, reiškia, kad bendruomenės nesutikimas nereikštų nieko? Raudonojo Kryžiaus atstovė ramino žmones – jei su ukrainiečių apgyvendinimu nesutiktų didžioji bendruomenės dalis ir turėtų tikrai svarią priežastį, į šį pageidavimą būtų atsižvelgta. Susitikimo metu nesutinkančių, kad Lauksargiuose apsigyventų pabėgėliai, buvo vienas kitas. 

Pasidalijo patirtimi

Apie ukrainiečius gražiais žodžiais atsiliepė ir viena lauksargiškių šeima, priglaudusi pabėgėlius. Pasak jų, nuo karo bėgantys asmenys tikrai dėkoja ir nuoširdžiai prisideda prie buities darbų. Nors kai kurie jų turi puikias sąlygas gyventi Lietuvoje, tačiau vis tiek nori grįžti į Ukrainą, vyksta apžiūrėti savo namų, o susiskambinę su Lietuvoje juos priglaudusiais žmonėmis pasakoja apie šalia jų krintančias bombas. Lauksargiškiai kvietė kraštiečius pasvarstyti – nė vieno ukrainiečio svajonė nėra gyventi mokykloje. Jeigu jie galėtų rinktis, žinoma, liktų savo namuose Ukrainoje. Tad jie ragina bent taip prisidėti prie pagalbos.

– Maždaug prieš pusantrų metų prasidėjo pirmoji pabėgėlių krizė, kai per Baltarusijos sieną pradėjo eiti žmonės. Tarnauju karinėse pajėgose, mus perkėlė saugoti tas stovyklos. Manau, tada buvo padaryta klaida, kad stovykloms naudoti vienkiemiai, mažų miestelių mokyklos kiaurais langais, nekūrenamos, kai kur nebuvo net vandens. Po geros savaitės stovyklose remontininkų būdavo daugiau nei pabėgėlių. Antrą kartą kartoti šios klaidos nerekomenduoju. Juolab, kad finansiškai visiškai beprasmiška kūrenti tuščią kaimo mokyklą kiaurais vamzdžiais, o čia viskas jau paruošta. Savo dešimtmečio sūnaus klausiau, ar trukdys jam ukrainiečiai. „Aišku, kad netrukdys“, – atsakė jis, – teigė vienas susirinkimo dalyvis.

Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 7 valandas
Iš ramios ir saugios Tauragės – į karo niokojamą šalį. Tokį sprendimą priėmė nuo praėjusios vasaros mūsų mieste gyvenanti jauna moteris, nepabūgusi ten vežtis ir vaikus. Jai be galo norėjosi, kad Kijive likęs vyras pamatytų Tauragėje gimusią dukrelę ir ji būtų pakrikštyta. Pamatyti vaizdai, išgirsti pasakojimai ją sukrėtė iki širdies gelmių. Išsamus Natalijos pasakojimas – „Tauragės žinių“ vedamajame.  
Nuotrauka
vaiko teises
Asociatyvi vaikoteises.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vaiko teisių gynėjai pastebi, jog kasmet augantis gaunamų pranešimų skaičius dėl vaikų patiriamo smurto, ne tik dėl fizinio, bet ir sunkiau atpažįstamo – seksualinio – rodo visuomenės nepakantumą smurtui prieš vaikus. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė sako, jog pastaruoju metu viešojoje erdvėje plačiai aptariami seksualinio smurto atvejai tik įrodo, jog mūsų šalyje vis dar yra vaikų, kurie patiria seksualinį smurtą, tik galbūt ne visuomet apie tai išdrįsta prabilti ir paprašyti pagalbos, o suaugusiesiems galimai pritrūksta atidumo pastebėti vaiko siunčiamus pavojaus ženklus.
Nuotrauka
autobusai
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Praėjusią savaitę rajono savivaldybė pasirašė sutartį dėl 4 elektrinių autobusų įsigijimo. Artimiausiu metu tikimasi sulaukti dar 3 autobusų, kurie papildys turimų 5 elektrobusų parką. 
Nuotrauka
šildymas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Tauragės rajono savivaldybė dalijasi Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) paskelbtais duomenimis, kuriuose sausio mėnesį šilumos kaina Tauragėje yra viena mažiausių tarp Lietuvos miestų. Visos Lietuvos mastu Tauragės rajono savivaldybė rikiuojasi trečioje vietoje, kur šilumos kaina yra 8,26 ct/kWh.
Nuotrauka
dviraciai
Asociatyvi Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Nuo sausio 17 d. iki kovo 11 d. visos Lietuvos gyventojai kviečiami Ukrainos žmonėms dovanoti naujus ir naudotus (be didelių defektų) dviračius, skirtus tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Ukrainiečiams reikalingi ir dviračių aksesuarai – šalmai, liemenės, atšvaitai, žibintai ir bagažinės. Dviračiai renkami ir Tauragėje.
Nuotrauka
spis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Kompensacijos šildymo išlaidoms padengti šiemet gerokai didesnės nei ankstesniais metais, be to,  jas gauna daugiau žmonių. Vis dėlto ir klausimų dėl jų kyla nemažai. Redakciją pasiekė skaitytojos skambutis. Ji skundėsi, kad sunku suprasti, kaip kompensacijos skiriamos. Pavyzdžiui, kodėl vieni gauna kompensacijas ir už spalį, o kiti – tik nuo lapkričio? Be to, vieniems kompensacijos skirtos iš karto visam šildymo sezonui, o kitiems – tik trims mėnesiams, po to teks vėl rašyti prašymą, pateikti visus dokumentus iš naujo. O ir išmokamos jos skirtingai – vieni gauna visą sumą iš karto, kiti – kas mėnesį. Kodėl taip yra? Atsakyti į šiuos klausimus paprašėme Tauragės savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Ligitos Rimkuvienės.
Nuotrauka
turgus
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-23
Analizuojant socialiniame tinkle „Facebook“ veikiančių parduotuvių ir prekeivių duomenis nustatyta atvejų, kai įsigydami prekes turgavietėje perpardavėjai nepaprašo pirkimą įrodančių dokumentų, dėl to po atliktų kontrolės veiksmų išauga jų mokesčių sumos. Apie tai informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). VMI dėmesio sulaukę prekiautojai, neturėję patirtas išlaidas pagrindžiančių prekių įsigijimo dokumentų ir nustačius kitų pažeidimų, papildomai sumokės beveik 600 tūkst. eurų. 
Nuotrauka
duobes
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-23
Šiltas sausis atvėrė didžiulį miesto skaudulį – duobėtos, o neretai ir sunkiai pravažiuojamos žvyruotos miesto gatvės piktina gyventojus, o miesto seniūnas sako, kad dar niekas nepasiūlė recepto, kaip nugreideriuoti tokias gatves, kai lyja ir šąla.  
Nuotrauka
nuotrauka
„Žaliojo regiono“ nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
„Adventur 2023“, vienintelė tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda Lietuvoje, skatinanti turizmo paslaugų populiarinimą ir aktyvų gyvenimo būdą, šįkart jubiliejinė – 10-oji. Joje po vienu stogu – visi sėkmingo turizmo verslo elementai: gausūs atostogoms ir poilsiui neabejingų lankytojų srautai, galimybės užmegzti verslo kontaktus, susirasti verslo partnerių. Parodoje, rengiamoje sausio 27–29 dienomis, Tauragės regionui atstovaus Tauragės turizmo informacijos centras, priklausantis regioninei keturių savivaldybių – Jurbarko, Šilalės, Tauragės rajonų ir Pagėgių – viešajai įstaigai „Žaliasis regionas“. Jos vadovė Gaiva Mačiulaitienė žada – naujovių tikrai netrūks.
Nuotrauka
Raimondas Vaitkevičius
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininku nuo sausio 17-osios laikinai paskirtas vyresnysis komisaras Raimondas Vaitkevičius, kuris eina Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo pareigas.
Nuotrauka
butu ukis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
UAB Tauragės butų ūkis, siekdamas palaikyti „Žaliosios Tauragės“ iniciatyvą, kviečia prisijungti prie gamtos saugojimo ir atsisakyti popierinių sąskaitų.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-01-19
Dvi savaitės dulkių, smėlio, greičio ir didžiulės įtampos – Rokas Baciuška šių metų Dakare išgyveno tikrą dramą. Nors grįžo be išsvajotos pirmosios vietos, po ilgos ir varginančios kovos ne savo noru nusileidęs, tačiau pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą Dakare ir bagių klasėje užėmęs antrąją vietą. Išsamiau apie dramatiškas lenktynes – šio numerio vedamajame. 
Nuotrauka
darbai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-19
Kokia situacija Tauragės užimtumo tarnyboje: kiek ir kokių laisvų darbo vietų šiuo metu yra, kokių profesijų specialistų trūksta labiausiai, kokie mokymai rengiami, kad tų specialistų būtų daugiau? Ir tuo pačiu – apie darbo ieškančius žmones: kiek dabar įregistruota, kokios tendencijos – jų daugėja ar mažėja.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2023-01-19
Pastaruoju metu padažnėjo rusiškai kalbančių sukčių atakos prieš šalies gyventojus ir karo pabėgėlius iš Ukrainos. Telefoniniai sukčiai stengiasi išvilioti asmeninius interneto banko, mokėjimo kortelių duomenis, reikalauja patvirtinti mokėjimus, kurių gyventojai patys neinicijavo. Į tai atkreipia dėmesį „Swedbank“ saugumo ekspertai.
Nuotrauka
senelis
vaikoteises.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-01-19
Tėvų skyrybos neišvengiamai paliečia vaikus, keičia jų santykius su skyrium gyvenančiu vienu iš tėvų, seneliais, draugais, artimaisiais. Skyrybų proceso metu ir po jų, tėvams ne visuomet pavyksta emocijas ir nesutarimus palikti nuošaly, tad vaiko teisių gynėjams kartais tenka padėti suaugusiems ieškoti kompromisų bei ginti vaiko interesus, kai kyla ginčai dėl bendravimo su vaiku tarp jo tėvų ir giminaičių.
Nuotrauka
taurage is virsaus
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2023-01-18
Vilniaus politikos analizės institutas paskelbė „Savivaldybių gerovės indeksą 2022“. Patogesnei analizei ir lygiaverčiam palyginimui visos 60 savivaldybių buvo sugrupuotos į penkias kategorijas (didieji miestai, kaimiškosios savivaldybės, urbanizuotos savivaldybės, žiedinės savivaldybės ir kurortai). Tarp kaimiškųjų savivaldybių Tauragė rikiuojasi viršutinėje sąrašo dalyje – 5 vietoje.
Nuotrauka
atestatai
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-18
Brandos egzaminus išlaikę Lietuvos mokyklų abiturientai nuo šių metų gaus skaitmeninius brandos atestatus. Tokią žinią praneša Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA). Abiturientai, jų tėvai ir mokytojai šią naujieną sutiko nevienareikšmiškai: vieni apgailestauja, kad ilgametes tradicijas turinti graži šventė nebetenka prasmės, kiti gi įsitikinę, kad viskas keičiasi, tradicijos atgyvena, o naujovės – neišvengiamos.
Nuotrauka
darzelis
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-18
Sausio pradžioje kai kurių vaikų, gimusių 2018 m., tėvus pasiekė žinia, kad penkiamečiai keliauja į mokyklą – esą tų metų sausio–balandžio mėnesiais gimusiems tai privaloma. Kai kuriems tėveliams tai sukėlė šoką. Vėliau įsigilinus į galiojančius dokumentus vis dėlto paaiškėjo, kad penkiamečių ugdymas pagal priešmokyklinę programą – tėvų pasirinkimas. Darželių vadovai svarsto, kad tėvai neturėtų skubėti leisti į mokyklą tokių mažų vaikų, jie turį gerai įvertinti vaiko pasiruošimą. O jei vis dėlto tektų ugdyti ir priešmokyklinukus, darželių vadovai mano, kad problemų neturėtų kilti. 
Nuotrauka
laukai
Aušros Augustytės nuotrauka 
Įkelta:
2023-01-17
Pagrindinių nacionalinių duomenų tvarkytojas Registrų centras atliko kasmetinį visos Lietuvos žemės sklypų masinį vertinimą ir nustatė žemės sklypų vidutines vertes. Per pastaruosius 5 metus žemės sklypų mokestinė vertė padidėjo 43 procentais, rašoma Registrų centro pranešime žiniasklaidai.
Nuotrauka
reanimacija
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-17
Lietuvą pastaruoju metu apskriejo liūdnos naujienos, susijusios su smurtu prieš vaikus. Tauragės apskrityje gyvena daugiau nei 15 tūkst. vaikų. Per pirmuosius 10 praėjusių metų mėnesių Tauragės apskrityje buvo gauti 2 385 pranešimai apie galimus vaiko teisių pažeidimus. Iš jų beveik 9 proc. – pranešimai apie smurto atvejus, t. y. smurtą galimai patyrė 151 vaikas.
Nuotrauka
draudvila
policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-01-16
Nuo 2023 m. sausio 16 d. policijos generalinio komisaro pavaduotoju laikinai paskirtas vyriausiasis komisaras Marius Draudvila, iki šiol ėjęs Tauragės apskr. vyriausiojo policijos komisariato viršininko pareigas.