Gamtiniai reikalai Autobusų stotyje – tik darbo valandomis
Įkelta:
2022-11-15
Nuotrauka
stotis
Nuotraukos autorius:
Raimondos Alysienės nuotrauka
Aprašymas

Autobusų stoties tualetas dirba nuo 5 iki 18 val. 

 

 

,
Nuotrauka
stotis
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Tauragės autobusų stotis 

 

 

Autobusų stotis yra tarsi miesto vizitinė kortelė. Ir nors tarpmiestiniais autobusais keliaujančiųjų šiandien ne tiek ir daug, Tauragės autobusų stotyje stabtelėjęs pakeleivis gali susidaryti vaizdą apie miestą. Kai kurių patirtis ne itin maloni – pasirodo, atvykęs į autobusų stotį po 18 val. randi užrakintą tualetą.

Užrakintas

Į redakciją paskambinusi tauragiškė pasakojo vieną dieną Autobusų stotyje pasitikusi iš Klaipėdos atvažiavusį anūką. Po ne tokios ir trumpos kelionės apie 20.20 val. išlipusiam iš autobuso vaikui prireikė į tualetą. 

– O tualeto duris radome užrakintas. Apsižvalgę biotualeto niekur nematėme. Kadangi namo važiuoti nerizikavome, tekini pasileidome į greta stoties esantį prekybos centrą, – pasakojo tauragiškė. 

Pasak moters, jie vietiniai, išeitį rado greitai, bet ką daryti tiems, kurie pravažiuoja pro Tauragę ir Autobusų stotis yra tik tarpinė stotelė?

– Neįsivaizduoju, kaip taip gali būti, kad Autobusų stotyje neveikia tualetas. Niekur su tokia situacija nesu susidūrusi, – svarstė tauragiškė. 

Norėtų apmokestinti

Išgirdęs tauragiškių pastebėjimus Tauragės autobusų parko vadovas Rimantas Martinavičius pirmiausia pabrėžė, kad aplink stotį iškilus poreikiui galima rasti sanitarinių taškų. 

Mes nesame visiškai visuomeninės paskirties taškas. Neteikiame tokių visuomeninių paslaugų, negalvojame, kad čia yra bendro naudojimo vieta. Apskritai norėtume tualetą apmokestinti, kad būtų normalesnės sąlygos, nes nespėjame nei prižiūrėti, nei sanitarinių priemonių pirkti. Tarkim, popierius, muilas tuoj dingsta, – teigė R. Martinavičius.  

O jeigu tektų prailginti tualeto veikimo valandas, pasak vadovo, reikėtų priimti dar vieną žmogų. Šiuo metu pasikeisdami dirba du darbuotojai, autobusų stoties tualetas veikia nuo 5 iki 18 val. 

Nuotrauka
stotis
Autorės nuotrauka

– Taip yra nuo stoties atidarymo. Pirmas toks skambutis, nors gal kažkada ir buvo vienas signalas, – teigė R. Martinavičius.  

Paklaustas, o ką daryti pravažiuojančių maršrutų keleiviams, jei prispaudžia reikalas nueiti į tualetą, R. Martinavičiaus manymu, biotualetų mieste pakanka. 

– Dispečerės dirba ilgiau, galėtų įleisti. Be to, po 18 val. pravažiuoja gal tik du autobusai. Gaila, kad negalime tenkinti poreikių. Jei tualetas būtų mokamas, tarkim, po 30–50 centų, galėtų ir per naktį veikti, –  svarstė pašnekovas.

Autobusų stoties laukimo salėje kabančiame autobusų atvykimo tvarkaraštyje galima rasti, kad į Tauragę iš skirtingų vietų po 18 val. atvyksta nemažai autobusų. 

Vos iškrapštė 

Autobusų parko vadovas prakalbo ir apie besinaudojančiųjų tualetu kultūrą. 

– Kultūros stipriai trūksta. Tautos neturim išsiugdę iki tokio lygio, tai problema. Iš pradžių buvo viskas nauja, gražu, o po savaitės durų rankenų neliko, klozeto nuleidimo rankenėles nuniokojo. Dienos metu prižiūrim, o jei tualeto po darbo valandų neužrakintume, sunku įsivaizduoti, kas dėtųsi. Būtų katastrofa, – pasakojo direktorius.  

Paklaustas, negi taip „pasidarbuoja“ autobusų stoties keleiviai, direktorius patikino, kad dažniausiai į tualetą užeina vietiniai gyventojai.  

– Vieną moterį vos iškrapštėme. Apsigyveno ir nieko nepadarai – skalbiasi, arbatą taisosi karštu vandeniu. Kreipėmės ir į policiją, ir į socialines paslaugas teikiančias įstaigas, – pasakojo R. Martinavičius. 

Įstaigos rūpestis 

Paklaustas, kur arčiausiai autobusų stoties yra biotualetas, kuriuo galėtų pasinaudoti važiuojantieji autobusais, pašnekovas pasakyti negalėjo. 

– Prie turgelio lyg yra. Arčiausiai tualetas yra LIDL parduotuvėje, – teigė R. Martinavičius. 

To paties pasiteiravome ir miesto seniūno Žilvino Majaus. Pasak jo, arčiausiai stoties biotualetai yra Mažvydo alėjoje arba prie „Tauragės“ viešbučio. Į Autobusų stoties vadovo minėtą tualetą Centro turguje po darbo valandų patekti nepavyktų – turgaus vartai būna užrakinti.  

– Kiekviena įstaiga turi rūpintis savo klientais, – apie problemos sprendimą svarstė seniūnas.  

Pasak Ž. Majaus, iki šiol šis klausimas nebuvo iškilęs. Pastatyti biotualetą prie Autobusų stoties svarstyta, bet taip ir nerasta tinkamos vietos.  

Iš viso Tauragės mieste skaičiavo seniūnas, yra 14 biotualetų. Naujai pastatyti Kartų, Pikniko parkuose. 

– Jei bus poreikis pastatyti biotualetą prie Autobusų stoties, svarstysime, – pažadėjo Ž. Majus. 

Pribloškė smarvė

Trečiadienį po 10 val. užsukus į Autobusų stoties tualetą, nors vizualiai viskas atrodė švaru ir tvarkinga, pribloškė kvapas – norint atlikti gamtinius reikalus reikia sulaikyti kvėpavimą, kad nesupykintų. Iš trijų kabinų vienerios durys buvo be rankenos, tad į šią kabiną moterų tualete patekti negalima. Prie kriauklių kabėjo muilo indelis, popieriaus rankoms nusišluostyti nebuvo, ant grindų mėtėsi praimtas popierinių nosinaičių pakelis.     

Nuotrauka
tel
Įkelta:
prieš 18 valandų
Nuo šiandien Lietuvoje neliks įprastos telefono numerių rinkimo tvarkos. Plačiai šalies gyventojų naudoto prefikso 8 teks atsisakyti, o vietoje jo reikės naudoti tarptautinį prefiksą +370 arba 8 keisti įrašant 0. Tačiau besikeičiančios mobiliųjų telefonų numerių tvarkos – ne naujovė. Ekspertai pasakoja, kaip nepriklausomoje Lietuvoje keitėsi telefono numeriai.
Nuotrauka
nvo
Įkelta:
2024-02-27
Vasario 27-oji – Pasaulinė nevyriausybinių organizacijų diena. Ji skirta pabrėžti svarbią šio sektoriaus misiją ir pagerbti nevyriausybines organizacijas, jų narius bei savanorius reikšmingai prisidedančius prie visuomenės gerovės kūrimo. Pasaulinė nevyriausybinių organizacijų diena tarptautiniu mastu pradėta minėti 2014 metais ir šiuo metu ją jau mini apie 90 šalių.  
Nuotrauka
zvyrkelis
Įkelta:
2024-02-24
Dar nesibaigus žiemos sezonui, žvyrkelių būklė kelia rūpesčių tiek kelininkams, tiek gyventojams. Kelininkų teigimu, ši žiema, kaip tampa įprasta, buvo nepalanki dėl vyravusių permainingų oro sąlygų – gausių ir mišrių kritulių, temperatūros pokyčių. Vis dažniau girdint gyventojų skundus dėl prastos žvyrkelių būklės – AB „Kelių priežiūra“ paaiškino, kaip ir kada jie yra prižiūrimi.
Nuotrauka
sulinys
Įkelta:
2024-02-22
Pavasarį patvinus upėms ir kitiems vandens telkiniams, kai vandens lygis artėja prie stichinio, kyla pavojus, kad gali būti užpilti ir šuliniai. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC), esant tokiai situacijai, ragina gyventojus nevartoti užlietų šulinių vandens maistui, kadangi toks vanduo gali būti užterštas cheminėmis medžiagomis, mikrooganizmais (atsirandančiais dėl užteršto dirvožemio, žuvusių gyvūnų, pavyzdžiui, graužikų) ir kt.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-22
Nuo 2024 metų pradžios indeksavus bazinės socialinės išmokos dydį, padidėjo globos (rūpybos) išmoka globojamiems (rūpinamiems) vaikams ir besimokantiems ar studijuojantiems buvusiems globotiniams. Globos (rūpybos) išmokos dydis priklauso nuo vaiko amžiaus ir jo poreikių. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena kokia valstybės pagalba gali pasinaudoti žmonės, pasiryžę svarbiai misijai, – suteikę namų šilumą be tėvų globos likusiems vaikams.
Nuotrauka
maisto bankas
Įkelta:
2024-02-20
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ruošiasi įgyvendinti Materialinio nepritekliaus mažinimo programą, kurios metu stokojantiems bus išdalintos kortelės maistui įsigyti bei suteikta papildoma parama maistu. Daugiau nei trisdešimt Lietuvos savivaldybių šią organizaciją pasirinko partneriu, padėsiančiu pagal naują tvarką nepasiturintiems dalinti parduotuvių korteles. Net keturiasdešimt dvejose savivaldybėse „Maisto bankas“ korteles gausiantiems pasiūlė  galimybę naudotis organizacijos įrengtų atiduotuvių paslauga.
Nuotrauka
VMI
Įkelta:
2024-02-19
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) praneša, kad nuo šiandien Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių mokesčių mokėtojams, gyvenantiems nutolusiose nuo didžiųjų regiono miestų vietovėse siūlo naują paslaugą – mokesčių darbuotojo vizitą. Vasario 19 dieną į gyvenvietes išvyko VMI autobusiukas, kuriame klientams teikiamos VMI paslaugos – nuo pažymų išdavimo iki individualios veiklos registravimo ar pagalbos pildant deklaracijas.
Nuotrauka
projektas
Įkelta:
2024-02-15
2024 m. vasario 12 dieną Tauragėje lankėsi Dr. Jurgita Vaitiekūnienė iš VšĮ „Aplinkos apsaugos politikos centro” ir Vilniaus universiteto mokslininkai Dr. Egidijus Rimkus, Dr. Justas Kažys ir Dr. Justinas Kilpys su tikslu aptarti Tauragės rajono savivaldybei rengiamą prisitaikymo prie klimato kaitos planą.
Nuotrauka
genejimas
Įkelta:
2024-02-13
Aplinkos apsaugos departamentas primena, ką svarbu žinoti gyventojams norint genėti ar šalinti želdinius. Svarbiausią informaciją apie želdinių priežiūrą ir tvarkymą rasite vienoje vietoje – departamento parengtoje atmintinėje.  
Nuotrauka
miestas
Įkelta:
2024-02-12
Atsinaujinančių energijos išteklių dalis įvairiose šalies savivaldybėse yra labai nevienodas ir sudaro nuo 11 iki beveik 80 proc. bendro energijos suvartojimo, rodo Energetikos ministerijos duomenys. Kaip vienas iš gerųjų pavyzdžių išskiriama Tauragės rajono savivaldybė, kuri yra išsikėlusi tikslą tapti žaliausia savivaldybe Lietuvoje. Jau šiuo metu ji yra pasiekusi 76,7 proc. atsinaujinančios energijos dalį, o iki 2030 m. siekia tapti klimatui neutraliu miestu.
Nuotrauka
Tyrimai
Įkelta:
2024-02-08
Vasario 7 dieną, Tauragėje pradėti vykdyti Jūros krantinės geologiniai tyrimai. Šiuos tyrimus pagal 2023 m. rugpjūčio mėnesį pasirašytą sutartį atlieka įmonė UAB „Geoaplinka“.
Nuotrauka
sukciai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-02-08
Daugelis mūsų galvojame, kad jau puikiai žinome telefoninių ar internetinių sukčių taktikas. Tačiau, ekspertai įspėja, kad mes vis tiek nesame šimtu procentu apsaugoti nuo pasidavimo netikėtoms manipuliacijoms mūsų protu ir jausmais. Kokį vaidmenį psichologija vaidina finansinėse apgaulėse, kaip apgavikai pasirenka savo aukas ir kaip nuo jų apsisaugoti, pasakoja psichologas Edvardas Šidlauskas ir „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2024-02-07
Įsigaliojus naujiems teisės aktams, Užimtumo tarnyba ėmė lanksčiau vertinti  klientus, kurie atsisako siūlomo tinkamo darbo: bedarbio statuso netenkama po antro tokio atsisakymo per 12 mėnesių. Tačiau tuo pačiu remiantis naujo įstatymo nuostatomis imta taikyti griežtesnė atsakomybė tiems, kurie nelegaliai dirba ar vykdo nelegalią veiklą, gauna nelegalias pajamas.
Nuotrauka
dujos
Įkelta:
2024-02-07
Vasario 1 d., paskelbtas kvietimas teikti paraiškas finansuoti suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimą kitais energijos šaltiniais. Tam Energetikos ministerija šiemet skyrė 3,8 mln. eurų. 
Nuotrauka
kelias
TVK nuotrauka
Įkelta:
2024-02-07
Pasikeitę orai, tirpstantis sniegas ir ledas sukėlė potvynius dalyje vakarų Lietuvos. Šiemet jie gerokai intensyvesni ir prasidėjo anksčiau: kai kuriuose valstybinės reikšmės kelių ruožuose jau dabar ribojamas ar net draudžiamas eismas. Ekstremaliausia situacija yra Pagėgiuose – rajoniniame kelyje Plaškiai-Lazdėnai-Panemunė, kur potvynis nuplovė rudenį rekonstruotą kelią.
Nuotrauka
atliekos
Įkelta:
2024-02-07
Šiemet daugelyje Lietuvos miestų pradėjus atskirai rūšiuoti biologines (įskaitant maisto ir virtuvės) atliekas viešojoje erdvėje kyla diskusijų, kas priskiriama šioms atliekoms. Aplinkos ministerijos specialistai paaiškina, ką galima mesti į biologinių atliekų konteinerius.
Nuotrauka
biudžetas
Įkelta:
2024-02-05
Visą vasario mėnesį gyventojai kviečiami prisidėti prie jau ketvirtus metus organizuojamo dalyvaujamojo biudžeto, teikiant pačias kūrybiškiausias savo idėjas. Tauragės rajono savivaldybės gyventojai, dalyvaujamojo biudžeto proceso metu, turi galimybę patys nuspręsti, kaip bus panaudota dalis biudžeto. Paraiškos, atitinkančios reikalavimus, bus teikiamos gyventojų balsavimui. Daugiausiai balsų surinkę projektai bus įgyvendinti miesto biudžeto lėšomis.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-02-02
„Sėkmingai baigėme vieną svarbiausių XVIII-os Vyriausybės pradėtų reformų. Nuo vasario 1-osios 59 Lietuvos savivaldybės jau tapo valstybinės žemės patikėtinėmis, t. y. pasirašė priėmimo-perdavimo aktus ir Registrų centras jau įregistravo joms patikėjimo teisę. Savivaldybės nuo šiol pačios galės skirstyti miestų ir miestelių žemę, pagal savo poreikius ir turės daugiau galimybių papildomų investicijų pritraukimui į regionus“, – Nacionalinės žemės tarnybos reformą apibendrino aplinkos ministras S. Gentvilas.
Nuotrauka
zvejyba
Įkelta:
2024-01-31
Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu). Tuo tarpu vėgėlių žvejybos draudimas baigiasi – nuo vasario 1 d. (imtinai) jau leidžiama šias žuvis žvejoti.