Gamtiniai reikalai Autobusų stotyje – tik darbo valandomis
Įkelta:
2022-11-15
Nuotrauka
stotis
Nuotraukos autorius:
Raimondos Alysienės nuotrauka
Aprašymas

Autobusų stoties tualetas dirba nuo 5 iki 18 val. 

 

 

,
Nuotrauka
stotis
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Tauragės autobusų stotis 

 

 

Autobusų stotis yra tarsi miesto vizitinė kortelė. Ir nors tarpmiestiniais autobusais keliaujančiųjų šiandien ne tiek ir daug, Tauragės autobusų stotyje stabtelėjęs pakeleivis gali susidaryti vaizdą apie miestą. Kai kurių patirtis ne itin maloni – pasirodo, atvykęs į autobusų stotį po 18 val. randi užrakintą tualetą.

Užrakintas

Į redakciją paskambinusi tauragiškė pasakojo vieną dieną Autobusų stotyje pasitikusi iš Klaipėdos atvažiavusį anūką. Po ne tokios ir trumpos kelionės apie 20.20 val. išlipusiam iš autobuso vaikui prireikė į tualetą. 

– O tualeto duris radome užrakintas. Apsižvalgę biotualeto niekur nematėme. Kadangi namo važiuoti nerizikavome, tekini pasileidome į greta stoties esantį prekybos centrą, – pasakojo tauragiškė. 

Pasak moters, jie vietiniai, išeitį rado greitai, bet ką daryti tiems, kurie pravažiuoja pro Tauragę ir Autobusų stotis yra tik tarpinė stotelė?

– Neįsivaizduoju, kaip taip gali būti, kad Autobusų stotyje neveikia tualetas. Niekur su tokia situacija nesu susidūrusi, – svarstė tauragiškė. 

Norėtų apmokestinti

Išgirdęs tauragiškių pastebėjimus Tauragės autobusų parko vadovas Rimantas Martinavičius pirmiausia pabrėžė, kad aplink stotį iškilus poreikiui galima rasti sanitarinių taškų. 

Mes nesame visiškai visuomeninės paskirties taškas. Neteikiame tokių visuomeninių paslaugų, negalvojame, kad čia yra bendro naudojimo vieta. Apskritai norėtume tualetą apmokestinti, kad būtų normalesnės sąlygos, nes nespėjame nei prižiūrėti, nei sanitarinių priemonių pirkti. Tarkim, popierius, muilas tuoj dingsta, – teigė R. Martinavičius.  

O jeigu tektų prailginti tualeto veikimo valandas, pasak vadovo, reikėtų priimti dar vieną žmogų. Šiuo metu pasikeisdami dirba du darbuotojai, autobusų stoties tualetas veikia nuo 5 iki 18 val. 

Nuotrauka
stotis
Autorės nuotrauka

– Taip yra nuo stoties atidarymo. Pirmas toks skambutis, nors gal kažkada ir buvo vienas signalas, – teigė R. Martinavičius.  

Paklaustas, o ką daryti pravažiuojančių maršrutų keleiviams, jei prispaudžia reikalas nueiti į tualetą, R. Martinavičiaus manymu, biotualetų mieste pakanka. 

– Dispečerės dirba ilgiau, galėtų įleisti. Be to, po 18 val. pravažiuoja gal tik du autobusai. Gaila, kad negalime tenkinti poreikių. Jei tualetas būtų mokamas, tarkim, po 30–50 centų, galėtų ir per naktį veikti, –  svarstė pašnekovas.

Autobusų stoties laukimo salėje kabančiame autobusų atvykimo tvarkaraštyje galima rasti, kad į Tauragę iš skirtingų vietų po 18 val. atvyksta nemažai autobusų. 

Vos iškrapštė 

Autobusų parko vadovas prakalbo ir apie besinaudojančiųjų tualetu kultūrą. 

– Kultūros stipriai trūksta. Tautos neturim išsiugdę iki tokio lygio, tai problema. Iš pradžių buvo viskas nauja, gražu, o po savaitės durų rankenų neliko, klozeto nuleidimo rankenėles nuniokojo. Dienos metu prižiūrim, o jei tualeto po darbo valandų neužrakintume, sunku įsivaizduoti, kas dėtųsi. Būtų katastrofa, – pasakojo direktorius.  

Paklaustas, negi taip „pasidarbuoja“ autobusų stoties keleiviai, direktorius patikino, kad dažniausiai į tualetą užeina vietiniai gyventojai.  

– Vieną moterį vos iškrapštėme. Apsigyveno ir nieko nepadarai – skalbiasi, arbatą taisosi karštu vandeniu. Kreipėmės ir į policiją, ir į socialines paslaugas teikiančias įstaigas, – pasakojo R. Martinavičius. 

Įstaigos rūpestis 

Paklaustas, kur arčiausiai autobusų stoties yra biotualetas, kuriuo galėtų pasinaudoti važiuojantieji autobusais, pašnekovas pasakyti negalėjo. 

– Prie turgelio lyg yra. Arčiausiai tualetas yra LIDL parduotuvėje, – teigė R. Martinavičius. 

To paties pasiteiravome ir miesto seniūno Žilvino Majaus. Pasak jo, arčiausiai stoties biotualetai yra Mažvydo alėjoje arba prie „Tauragės“ viešbučio. Į Autobusų stoties vadovo minėtą tualetą Centro turguje po darbo valandų patekti nepavyktų – turgaus vartai būna užrakinti.  

– Kiekviena įstaiga turi rūpintis savo klientais, – apie problemos sprendimą svarstė seniūnas.  

Pasak Ž. Majaus, iki šiol šis klausimas nebuvo iškilęs. Pastatyti biotualetą prie Autobusų stoties svarstyta, bet taip ir nerasta tinkamos vietos.  

Iš viso Tauragės mieste skaičiavo seniūnas, yra 14 biotualetų. Naujai pastatyti Kartų, Pikniko parkuose. 

– Jei bus poreikis pastatyti biotualetą prie Autobusų stoties, svarstysime, – pažadėjo Ž. Majus. 

Pribloškė smarvė

Trečiadienį po 10 val. užsukus į Autobusų stoties tualetą, nors vizualiai viskas atrodė švaru ir tvarkinga, pribloškė kvapas – norint atlikti gamtinius reikalus reikia sulaikyti kvėpavimą, kad nesupykintų. Iš trijų kabinų vienerios durys buvo be rankenos, tad į šią kabiną moterų tualete patekti negalima. Prie kriauklių kabėjo muilo indelis, popieriaus rankoms nusišluostyti nebuvo, ant grindų mėtėsi praimtas popierinių nosinaičių pakelis.     

Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotrauka
Įkelta:
2024-06-11
Vos prieš mėnesį Tauragėje startavusios socialinės dirbtuvės „Metų ratas“ įgavo pagreitį – startavo neįgaliųjų rankomis sukurtų gaminių elektroninė parduotuvė. Pirkprasmingai.lt ragina žmones išleisti pinigus prasmingai.
Nuotrauka
turgus
Tauragės radijo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-04
Tauragės rajono savivaldybės administracija skelbia statinių (kioskų) Tauragėje, Spaustuvės g. 1, elektroninius nuomos aukcionus. Kiekvienas kioskas išnuomojamas 5 metų terminui (su galimybe pratęsti nuomos sutartį iki 10 metų). Numatytas veiklos pobūdis kiekviename kioske – prekyba (maisto produktais).
Nuotrauka
lauksargiai
Lauksargių globos namų archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-03
Birželio mėnesį Lauksargių globos namai mini trisdešimties metų sukaktį. Moderniai įrengtos patalpos, jaukus kiemelis yra namai senyvo amžiaus arba negalios kamuojamiems suaugusiesiems. Gyvenama čia, kaip šeimoje: gyventojai kartu švenčia šventes, vyksta į ekskursijas, čia mezgasi draugystės ir net simpatijos. Per trisdešimt metų įstaigoje buvo iškeltos keturios vestuvės.
Nuotrauka
Jazz
Ignas Skridlas ir TauragJazz.Lt foto
Įkelta:
2024-05-31
Jaunieji muzikantai vis dažniau ir aktyviau įsilieja į Tauragės džiazo festivalio renginius. Štai ir birželio 1-ąją Vasaros estradoje pamatysime ir išgirsime jungtinį Tauragės, Jurbarko ir Šilalės jaunimo džiazo projektą „Džiazo jūra 2024“.
Nuotrauka
vaikai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Kino teatruose šiuo metu rodomame Linos Lyte Plioplytės filme „Mėnesinės“ apie menstruacijas kalbama išsamiai ir nuotaikingai. Tad šis edukacinis filmas gali tapti puikia priežastimi pradėti arba pagilinti pokalbius su vaikais – moksleiviams rengiamos specialios filmo peržiūros su režisiere. Gydytoja ir lytiškumo ugdymo ekspertė Rusnė Kirtiklytė atkreipia dėmesį – jei suaugusieji informacijos nesuteiks patys, vaikai ją vis tiek susiras, tik nebūtinai iš patikimų šaltinių.
Nuotrauka
glorija
Choro „Gloria“ archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-23
Vis dažniau įvairių miesto švenčių proga tauragiškius džiuginantis miesto gospel choras „Gloria“ surengs pasirodymą ir artėjančios miesto šventės „Tauro ragas 2024“ metu. Koncertas vyks jau sutemus: krikščioniškos muzikos programą lydės šviesų šou, ketinama įrengti 16 m LED ekraną, kuriam rengiamos specialios vizualizacijos.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-05-21
2024 m. gegužės 20 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje buvo apdovanoti Atliekų kultūros egzamino nugalėtojai. Juos sveikino Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas kartu su Viešosios tvarkos poskyrio vedėju Pauliumi Goštautu.
Nuotrauka
medžiai
Įkelta:
2024-05-21
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė,  pastarosiomis dienomis Tauragės miesto gyventojai gali džiaugtis didele ir reikšminga iniciatyva – didelių medžių sodinimu. Persodinant medžius siekiama ne tik praturtinti miesto grožį, bet ir sukurti komfortišką gyvenimo aplinką gyventojams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Įkelta:
2024-05-08
Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.
Nuotrauka
T3
Lietuvos Balso feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-05-07
Ryškiausio muzikinio projekto šalyje grandiozinis finalas naujame sezone užims didžiausią šalies areną, kur tūkstančiai tikrą muziką mylinčių balsų dainuos kartu su tais, kurie naujame projekto sezone savo talentu prasiskynė kelią į finalą!