Jaunimas renkasi ateitį: kol vieni „matuojasi“ profesijas, kiti suka verslo keliu
Įkelta:
2022-10-17
Nuotrauka
mokiniai
Nuotraukos autorius:
Autoriaus nuotrauka
Aprašymas

Konferencijoje diskutuota apie jaunimo pasirinkimo galimybes

 

 

Artėdami prie mokyklos baigimo jaunuoliai vis intensyviau domisi, ką norėtų veikti ateityje. Dažnas jų svarsto apie studijas. Tačiau ką studijuoti? Ar įgytas išsilavinimas ar specialybė – paklausūs? Tai moksleiviai galėjo išsiaiškinti praėjusią savaitę Tauragės bendruomenių namuose surengtoje konferencijoje „Keliaujantys jaunimo metai“, kurioje viena aptartų temų – jaunimo galimybės darbo rinkoje. 

Kokios sritys – populiariausios?

Užimtumo tarnybos Tauragės regiono karjeros centro atstovės renginyje pristatė verslo atstovų sudarytą barometrą, kuriame nurodyta, kokių darbuotojų įmonės ieško labiausiai.

– Yra 49 studijų programos, kurios bendradarbiauja su verslu. Dažniausiai tai susiję su informatikos, inžinerijos programomis. Sakoma, ateitis yra elektronikoje: informatikams, inžinerinės pramonės ir kalbų sektoriaus darbuotojams bus tikrai daug darbo, – „Tauragės žinioms“ kalbėjo Regiono karjeros centro veiklinimo koordinatorė Irma Jurkšienė. 

Užimtumo tarnybos Tauragės jaunimo užimtumo skyriaus vedėja Gintautė Norkienė įvardijo, kuo labiausiai domisi patys jaunuoliai.

– Skatiname jaunimą mokytis kalbų. Dažniau jie orientuojasi į informacines technologijas, gyvybės mokslus, – kalbėjo ji.

Kaip akcentavo G. Norkienė, svarbiausia renkantis karjeros kelią – suvokti, ką pačiam labiausiai patinka dirbti.

– Pirmiausia reikia pažinti save, koks esi, kokie tavo būdo bruožai, kokiam darbui labiausiai tiktum. Tam esame parengę testus, kuriais mokiniai gali identifikuoti savo asmenybės bruožus ir pagal tai gali rasti savo profesiją. Viskas prasideda nuo savęs pažinimo, – teigė G. Norkienė.

Pasaulio ekonomikos forumas skelbia, kad darbuotojai vis dažniau turės pasižymėti kritiniu mąstymu, emociniu intelektu, gebėjimu derėtis, kūrybiškumu, gebėjimu dirbti vienu metu keliose srityse. 

Ekspertai mano, kad artimiausią dešimtmetį prireiks kur kas daugiau specialistų matematikos, technologijų, inžinerijos srityse. Tiesa, vystosi ir humanitarinių mokslų sritys, tokios kaip menas, kultūra. 

Tampa verslininkais

Kol vieni renkasi tapti profesionaliais specialistais, kiti nusprendžia žengti lyderystės keliu ir suka į verslo kūrimą. 

– Pas mus renkasi verslus jaunimas. Mums svarbu ugdyti jaunimo verslumą, skatinti jį kurti, – sakė „Inovacijų agentūros“ Regioninės transformacijos projektų vadovė Viktorija Rukienė. – Tam, kad būtų galima kurti verslą, reikia sugalvoti idėją, kurią jame plėtosi.

Pasak jos, pirmiausia svarbu norėti ir nebijoti siekti savų tikslų bei turėti idėją. Jeigu žmogus turi idėją, tai visi keliai atviri.

Verslininkui reikalingos ir tokios savybės kaip drąsa, lyderystė, lankstumas ir gebėjimas prisitaikyti. Apie dalį žmonių kartais sakoma: „Jie jau gimė su verslininko gyslele“. Tačiau kiti teigia, kad verslo paslaptys yra išmokstamos. Tad verslininko savybės įgyjamos ar įgimtos?

– Per laikotarpį, kai dirbu su versliais žmonėmis, galiu pasakyti, kad yra ir taip, ir taip. Yra žmonių, kurie yra atkaklūs ir užsispyrę, tai jie įgūdžių gali įgyti. Dalyvaudami užsiėmimuose jie tikrai gali tapti ne mažiau prastesniais lyderiais ir verslininkais nei tie, kurie šią duotybę tartum jau atsineša į gyvenimą. Čia laukiami visi, kurie nori išmokti lyderio savybių, lengviau adaptuotis prie pokyčių ir krizių, nori kurti savo verslą, bet dar nėra tikri, nuo ko reikia pradėti, – sakė Regioninės verslo transformacijos skyriaus vadovė  Indrė Gendroliūtė-Gerulienė.

Finansinio raštingumo vaikai pradeda mokytis dar namuose, iš tėvų. Vėliau – ir mokyklose. Kaip teigė pašnekovės, „Inovacijų agentūra“ padeda moksleiviams iš visos Lietuvos įsteigti mokomąsias bendroves. Paklausta, ar verslumo ugdymas šalies ugdymo įstaigose nesusiduria su iššūkiais, I. Gendroliūtė-Gerulienė teigė, kad jų pasitaiko, tačiau padėtis sparčiai gerėja.

– Galbūt nėra pakankamas švietimas šiuo metu, tačiau pastarieji metai rodo, kad situacija keičiasi. Mes, „Inovacijų agentūra“, kartu su „General Achievement“ aktyviai įgyvendiname programas bei per metus sukuriame per 800 mokomųjų bendrovių, kurias visa Lietuva turi galimybę pamatyti gruodžio mėnesį vykstančioje „Litexpo“ parodoje. Idėjos pačios įvairiausios – nuo tradicinių saldumynų kepimo iki globalių problemų sprendimų, tokių kaip žaliavų rūšiavimas, jų panaudojimas ir panašiai. Jaunų žmonių galvose gimstančios idėjos vis dažniau susijusios su temomis, kurios liečia jautrius klausimus, pavyzdžiui, ekologija. Jeigu tau asmeniškai yra svarbi problema, kurią nori išspręsti, tai jau yra geras ženklas, jis parodo, kad atkakliai sieksi savo tikslo, – mintimis dalijosi I. Gendroliūtė-Gerulienė.

Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 7 valandas
Iš ramios ir saugios Tauragės – į karo niokojamą šalį. Tokį sprendimą priėmė nuo praėjusios vasaros mūsų mieste gyvenanti jauna moteris, nepabūgusi ten vežtis ir vaikus. Jai be galo norėjosi, kad Kijive likęs vyras pamatytų Tauragėje gimusią dukrelę ir ji būtų pakrikštyta. Pamatyti vaizdai, išgirsti pasakojimai ją sukrėtė iki širdies gelmių. Išsamus Natalijos pasakojimas – „Tauragės žinių“ vedamajame.  
Nuotrauka
vaiko teises
Asociatyvi vaikoteises.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vaiko teisių gynėjai pastebi, jog kasmet augantis gaunamų pranešimų skaičius dėl vaikų patiriamo smurto, ne tik dėl fizinio, bet ir sunkiau atpažįstamo – seksualinio – rodo visuomenės nepakantumą smurtui prieš vaikus. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė sako, jog pastaruoju metu viešojoje erdvėje plačiai aptariami seksualinio smurto atvejai tik įrodo, jog mūsų šalyje vis dar yra vaikų, kurie patiria seksualinį smurtą, tik galbūt ne visuomet apie tai išdrįsta prabilti ir paprašyti pagalbos, o suaugusiesiems galimai pritrūksta atidumo pastebėti vaiko siunčiamus pavojaus ženklus.
Nuotrauka
autobusai
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Praėjusią savaitę rajono savivaldybė pasirašė sutartį dėl 4 elektrinių autobusų įsigijimo. Artimiausiu metu tikimasi sulaukti dar 3 autobusų, kurie papildys turimų 5 elektrobusų parką. 
Nuotrauka
šildymas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Tauragės rajono savivaldybė dalijasi Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) paskelbtais duomenimis, kuriuose sausio mėnesį šilumos kaina Tauragėje yra viena mažiausių tarp Lietuvos miestų. Visos Lietuvos mastu Tauragės rajono savivaldybė rikiuojasi trečioje vietoje, kur šilumos kaina yra 8,26 ct/kWh.
Nuotrauka
dviraciai
Asociatyvi Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Nuo sausio 17 d. iki kovo 11 d. visos Lietuvos gyventojai kviečiami Ukrainos žmonėms dovanoti naujus ir naudotus (be didelių defektų) dviračius, skirtus tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Ukrainiečiams reikalingi ir dviračių aksesuarai – šalmai, liemenės, atšvaitai, žibintai ir bagažinės. Dviračiai renkami ir Tauragėje.
Nuotrauka
spis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Kompensacijos šildymo išlaidoms padengti šiemet gerokai didesnės nei ankstesniais metais, be to,  jas gauna daugiau žmonių. Vis dėlto ir klausimų dėl jų kyla nemažai. Redakciją pasiekė skaitytojos skambutis. Ji skundėsi, kad sunku suprasti, kaip kompensacijos skiriamos. Pavyzdžiui, kodėl vieni gauna kompensacijas ir už spalį, o kiti – tik nuo lapkričio? Be to, vieniems kompensacijos skirtos iš karto visam šildymo sezonui, o kitiems – tik trims mėnesiams, po to teks vėl rašyti prašymą, pateikti visus dokumentus iš naujo. O ir išmokamos jos skirtingai – vieni gauna visą sumą iš karto, kiti – kas mėnesį. Kodėl taip yra? Atsakyti į šiuos klausimus paprašėme Tauragės savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Ligitos Rimkuvienės.
Nuotrauka
turgus
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-23
Analizuojant socialiniame tinkle „Facebook“ veikiančių parduotuvių ir prekeivių duomenis nustatyta atvejų, kai įsigydami prekes turgavietėje perpardavėjai nepaprašo pirkimą įrodančių dokumentų, dėl to po atliktų kontrolės veiksmų išauga jų mokesčių sumos. Apie tai informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). VMI dėmesio sulaukę prekiautojai, neturėję patirtas išlaidas pagrindžiančių prekių įsigijimo dokumentų ir nustačius kitų pažeidimų, papildomai sumokės beveik 600 tūkst. eurų. 
Nuotrauka
duobes
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-23
Šiltas sausis atvėrė didžiulį miesto skaudulį – duobėtos, o neretai ir sunkiai pravažiuojamos žvyruotos miesto gatvės piktina gyventojus, o miesto seniūnas sako, kad dar niekas nepasiūlė recepto, kaip nugreideriuoti tokias gatves, kai lyja ir šąla.  
Nuotrauka
nuotrauka
„Žaliojo regiono“ nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
„Adventur 2023“, vienintelė tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda Lietuvoje, skatinanti turizmo paslaugų populiarinimą ir aktyvų gyvenimo būdą, šįkart jubiliejinė – 10-oji. Joje po vienu stogu – visi sėkmingo turizmo verslo elementai: gausūs atostogoms ir poilsiui neabejingų lankytojų srautai, galimybės užmegzti verslo kontaktus, susirasti verslo partnerių. Parodoje, rengiamoje sausio 27–29 dienomis, Tauragės regionui atstovaus Tauragės turizmo informacijos centras, priklausantis regioninei keturių savivaldybių – Jurbarko, Šilalės, Tauragės rajonų ir Pagėgių – viešajai įstaigai „Žaliasis regionas“. Jos vadovė Gaiva Mačiulaitienė žada – naujovių tikrai netrūks.
Nuotrauka
Raimondas Vaitkevičius
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininku nuo sausio 17-osios laikinai paskirtas vyresnysis komisaras Raimondas Vaitkevičius, kuris eina Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo pareigas.
Nuotrauka
butu ukis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
UAB Tauragės butų ūkis, siekdamas palaikyti „Žaliosios Tauragės“ iniciatyvą, kviečia prisijungti prie gamtos saugojimo ir atsisakyti popierinių sąskaitų.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-01-19
Dvi savaitės dulkių, smėlio, greičio ir didžiulės įtampos – Rokas Baciuška šių metų Dakare išgyveno tikrą dramą. Nors grįžo be išsvajotos pirmosios vietos, po ilgos ir varginančios kovos ne savo noru nusileidęs, tačiau pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą Dakare ir bagių klasėje užėmęs antrąją vietą. Išsamiau apie dramatiškas lenktynes – šio numerio vedamajame. 
Nuotrauka
darbai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-19
Kokia situacija Tauragės užimtumo tarnyboje: kiek ir kokių laisvų darbo vietų šiuo metu yra, kokių profesijų specialistų trūksta labiausiai, kokie mokymai rengiami, kad tų specialistų būtų daugiau? Ir tuo pačiu – apie darbo ieškančius žmones: kiek dabar įregistruota, kokios tendencijos – jų daugėja ar mažėja.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2023-01-19
Pastaruoju metu padažnėjo rusiškai kalbančių sukčių atakos prieš šalies gyventojus ir karo pabėgėlius iš Ukrainos. Telefoniniai sukčiai stengiasi išvilioti asmeninius interneto banko, mokėjimo kortelių duomenis, reikalauja patvirtinti mokėjimus, kurių gyventojai patys neinicijavo. Į tai atkreipia dėmesį „Swedbank“ saugumo ekspertai.
Nuotrauka
senelis
vaikoteises.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-01-19
Tėvų skyrybos neišvengiamai paliečia vaikus, keičia jų santykius su skyrium gyvenančiu vienu iš tėvų, seneliais, draugais, artimaisiais. Skyrybų proceso metu ir po jų, tėvams ne visuomet pavyksta emocijas ir nesutarimus palikti nuošaly, tad vaiko teisių gynėjams kartais tenka padėti suaugusiems ieškoti kompromisų bei ginti vaiko interesus, kai kyla ginčai dėl bendravimo su vaiku tarp jo tėvų ir giminaičių.
Nuotrauka
taurage is virsaus
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2023-01-18
Vilniaus politikos analizės institutas paskelbė „Savivaldybių gerovės indeksą 2022“. Patogesnei analizei ir lygiaverčiam palyginimui visos 60 savivaldybių buvo sugrupuotos į penkias kategorijas (didieji miestai, kaimiškosios savivaldybės, urbanizuotos savivaldybės, žiedinės savivaldybės ir kurortai). Tarp kaimiškųjų savivaldybių Tauragė rikiuojasi viršutinėje sąrašo dalyje – 5 vietoje.
Nuotrauka
atestatai
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-18
Brandos egzaminus išlaikę Lietuvos mokyklų abiturientai nuo šių metų gaus skaitmeninius brandos atestatus. Tokią žinią praneša Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA). Abiturientai, jų tėvai ir mokytojai šią naujieną sutiko nevienareikšmiškai: vieni apgailestauja, kad ilgametes tradicijas turinti graži šventė nebetenka prasmės, kiti gi įsitikinę, kad viskas keičiasi, tradicijos atgyvena, o naujovės – neišvengiamos.
Nuotrauka
darzelis
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-18
Sausio pradžioje kai kurių vaikų, gimusių 2018 m., tėvus pasiekė žinia, kad penkiamečiai keliauja į mokyklą – esą tų metų sausio–balandžio mėnesiais gimusiems tai privaloma. Kai kuriems tėveliams tai sukėlė šoką. Vėliau įsigilinus į galiojančius dokumentus vis dėlto paaiškėjo, kad penkiamečių ugdymas pagal priešmokyklinę programą – tėvų pasirinkimas. Darželių vadovai svarsto, kad tėvai neturėtų skubėti leisti į mokyklą tokių mažų vaikų, jie turį gerai įvertinti vaiko pasiruošimą. O jei vis dėlto tektų ugdyti ir priešmokyklinukus, darželių vadovai mano, kad problemų neturėtų kilti. 
Nuotrauka
laukai
Aušros Augustytės nuotrauka 
Įkelta:
2023-01-17
Pagrindinių nacionalinių duomenų tvarkytojas Registrų centras atliko kasmetinį visos Lietuvos žemės sklypų masinį vertinimą ir nustatė žemės sklypų vidutines vertes. Per pastaruosius 5 metus žemės sklypų mokestinė vertė padidėjo 43 procentais, rašoma Registrų centro pranešime žiniasklaidai.
Nuotrauka
reanimacija
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-17
Lietuvą pastaruoju metu apskriejo liūdnos naujienos, susijusios su smurtu prieš vaikus. Tauragės apskrityje gyvena daugiau nei 15 tūkst. vaikų. Per pirmuosius 10 praėjusių metų mėnesių Tauragės apskrityje buvo gauti 2 385 pranešimai apie galimus vaiko teisių pažeidimus. Iš jų beveik 9 proc. – pranešimai apie smurto atvejus, t. y. smurtą galimai patyrė 151 vaikas.
Nuotrauka
draudvila
policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-01-16
Nuo 2023 m. sausio 16 d. policijos generalinio komisaro pavaduotoju laikinai paskirtas vyriausiasis komisaras Marius Draudvila, iki šiol ėjęs Tauragės apskr. vyriausiojo policijos komisariato viršininko pareigas.