Išaugusios elektros kainos verčia priimti taupymo sprendimus
Įkelta:
2022-10-31
Nuotrauka
perlas
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi nuotrauka

Elektros kainų rekordai paskatino gyventojus ir verslą peržiūrėti vartojimo įpročius. Kaip sutaupyti, svarsto ir biudžetinės įstaigos. Tauragės rajono savivaldybė apie tai ėmė galvoti dar prieš keletą metų, todėl padėtis nėra tragiška – neteks nei šalti, nei gyventi tamsoje. Vis dėlto  išaugusios elektros energijos kainos skatina dar labiau optimizuoti energetinių resursų naudojimą.

Išsiuntė prašymus taupyti

Kylančios elektros kainos keičia Lietuvos gyventojų elektros vartojimo namuose įpročius – kone 7 iš 10-ies pradėjo gerokai labiau taupyti elektrą arba stengiasi tai daryti, atskleidė bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa. Taupymas aktualus ir biudžetinėms įstaigoms. Pasak mero patarėjo ryšiams su visuomene Kasparo Bertašiaus, Tauragės rajono savivaldybės administracija yra išsiuntusi prašymus biudžetinėms įstaigoms su rekomendacijomis taupyti elektros energiją individualiai pagal galimybes.

Ant dirbtuvių stogo – saulės elektrinė

Paklaustas, ar bendrovėje stengiamasi taupyti elektros energiją, UAB Tauragės butų ūkio direktorius Egidijus Vaitiekus papasakojo naujieną – ant gamybinių dirbtuvių stogo jau baigiama įrengti saulės elektrinė, ji turėtų būti prijungta jau šį mėnesį. 

– Mūsų poreikiams turėtų jos užtekti, – tikisi direktorius. – Mūsų įmonės metinis elektros sunaudojimas siekia 20 tūkst. kW, saulės elektrinės gaminama elektra turėtų jį padengti. 

E. Vaitiekus pasidalijo mintimis ir apie naują idėją – galimybę įsirengti saulės elektrines ir daugiabučių gyventojams:

– APVA pasiūlė projektą saulės elektrines įrengti ant daugiabučių stogų. Tai dar tik projektas, kol kas derinam su APVA, uždavinėjam nepatogius klausimus, aiškinamės. Dalyvavom ir konferencijoje apie tai. Kai viskas bus aišku ir bus paskelbtas kvietimas, teiksime paraiškas. Dabar dar sunku burti, bet APVA teigia, kad tai bus ne tik bendrai namo elektrai gaminti skirti moduliai, bet ir gyventojų butuose sunaudojamai elektrai.

Pakeitė darbo laiką

B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė pasakoja, kad ant bibliotekos pastato stogo yra įrengta saulės elektrinė. Ji tuo labai džiaugiasi, kadangi tai padeda išvengti kosminių sąskaitų už elektrą. Vis dėlto, pasak jos, bibliotekos darbuotojai solidarizuojasi su visais, kurie stengiasi elektros energijos nešvaistyti, ir taip pat kai ką savo darbe pakeitė:

– Pirmiausia pakeitėme bibliotekos darbo laiką. Filialų darbo dieną iš šeštadienio perkėlėme į pirmadienį, kadangi dauguma jų yra ne atskirose patalpose, o įsikūrusios tame pačiame pastate su seniūnija, kultūros namais ir pan., o tos įstaigos šeštadieniais nedirba, taigi ir nekūrena, nedegina elektros ir t.t.

Pakeistas, pasak jos, ir viešosios bibliotekos bei miesto filialų – Vymerio ir Skaudvilės – darbo laikas: šeštadieniais ji dirba nebe iki 16, o iki 14 val. Pastebėta, kad nuo 14 iki 16 val. į biblioteką užsuka vos vienas kitas lankytojas, taigi deginti elektrą, laikyti įjungtus kompiuterius ir visus įrenginius neverta.  

Pasirūpino jau prieš keletą metų

Pasak K. Bertašiaus, anksčiau Tauragės rajono savivaldybės administracija už įstaigų, gatvių apšvietimo ir kitiems poreikiams reikalingą elektros energiją mokėjo 0,0537 Eur/kWh, šiuo metu moka 0,226 Eur/kWh. Ši kaina, lyginant su dabartinėmis, išlieka gerokai žemesnė.
Be to, pasak mero patarėjo, Tauragės rajono savivaldybės administracija ėmėsi veiksmų elektros energijos taupymui jau prieš keletą metų. „Šiam tikslui ant 25 biudžetinių įstaigų stogų yra įrengti saulės kolektoriai, kurie įstaigoms leidžia pačioms pasigaminti dalį elektros energijos. Tauragė yra pirmasis miestas ir rajonas Lietuvoje, kuris pakeitė visus senus gatvių šviestuvus į naują ir išmanų LED apšvietimą, leidžiantį sutaupyti apie 50 proc. elektros energijos. Be to, kitais metais miesto reikmėms bus pastatyta 1075,3 kW galios saulės fotovoltinė elektrinė, kurios pagaminta elektros energija bus naudojama Tauragės rajono savivaldybės seniūnijų elektros poreikiams patenkinti. Didžioji dalis elektros energijos bus panaudota visoms rajono gatvėms apšviesti“, – atsakydamas redakcijai, rašo K. Bertašius. 

Jis įsitikinęs, kad visi šie laiku priimti sprendimai ir atlikti darbai leidžia pasiekti didesnį energetinį efektyvumą, žymiai sumažinti elektros energijos išlaidas ir jaustis šiek tiek laisviau net ir išaugus elektros energijos kainoms.  

Kalėdų neaptemdys

Paklaustas, kokia šiemet bus Kalėdų eglė, ar siekis taupyti nenuskurdins šventinių renginių, K. Bertašius sakė, kad eglutė, kaip ir kiekvienais metais, bus interaktyvi, bet atrodys kitaip. Pasak jo, atsižvelgiant į kylančias paslaugų kainas eglutės kaina stipriai nesiskirs nuo praėjusių metų. Miestiečius, kaip ir kasmet, džiugins Eglučių alėja. Vyks šventinis koncertas ir programa vaikams. Laukia ir daugiau veiklų bei pramogų, bet plačiau apie viską, pasak atstovo spaudai, gyventojai bus informuoti ateinantį mėnesį.

Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 7 valandas
Iš ramios ir saugios Tauragės – į karo niokojamą šalį. Tokį sprendimą priėmė nuo praėjusios vasaros mūsų mieste gyvenanti jauna moteris, nepabūgusi ten vežtis ir vaikus. Jai be galo norėjosi, kad Kijive likęs vyras pamatytų Tauragėje gimusią dukrelę ir ji būtų pakrikštyta. Pamatyti vaizdai, išgirsti pasakojimai ją sukrėtė iki širdies gelmių. Išsamus Natalijos pasakojimas – „Tauragės žinių“ vedamajame.  
Nuotrauka
vaiko teises
Asociatyvi vaikoteises.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vaiko teisių gynėjai pastebi, jog kasmet augantis gaunamų pranešimų skaičius dėl vaikų patiriamo smurto, ne tik dėl fizinio, bet ir sunkiau atpažįstamo – seksualinio – rodo visuomenės nepakantumą smurtui prieš vaikus. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė sako, jog pastaruoju metu viešojoje erdvėje plačiai aptariami seksualinio smurto atvejai tik įrodo, jog mūsų šalyje vis dar yra vaikų, kurie patiria seksualinį smurtą, tik galbūt ne visuomet apie tai išdrįsta prabilti ir paprašyti pagalbos, o suaugusiesiems galimai pritrūksta atidumo pastebėti vaiko siunčiamus pavojaus ženklus.
Nuotrauka
autobusai
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Praėjusią savaitę rajono savivaldybė pasirašė sutartį dėl 4 elektrinių autobusų įsigijimo. Artimiausiu metu tikimasi sulaukti dar 3 autobusų, kurie papildys turimų 5 elektrobusų parką. 
Nuotrauka
šildymas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Tauragės rajono savivaldybė dalijasi Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) paskelbtais duomenimis, kuriuose sausio mėnesį šilumos kaina Tauragėje yra viena mažiausių tarp Lietuvos miestų. Visos Lietuvos mastu Tauragės rajono savivaldybė rikiuojasi trečioje vietoje, kur šilumos kaina yra 8,26 ct/kWh.
Nuotrauka
dviraciai
Asociatyvi Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Nuo sausio 17 d. iki kovo 11 d. visos Lietuvos gyventojai kviečiami Ukrainos žmonėms dovanoti naujus ir naudotus (be didelių defektų) dviračius, skirtus tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Ukrainiečiams reikalingi ir dviračių aksesuarai – šalmai, liemenės, atšvaitai, žibintai ir bagažinės. Dviračiai renkami ir Tauragėje.
Nuotrauka
spis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Kompensacijos šildymo išlaidoms padengti šiemet gerokai didesnės nei ankstesniais metais, be to,  jas gauna daugiau žmonių. Vis dėlto ir klausimų dėl jų kyla nemažai. Redakciją pasiekė skaitytojos skambutis. Ji skundėsi, kad sunku suprasti, kaip kompensacijos skiriamos. Pavyzdžiui, kodėl vieni gauna kompensacijas ir už spalį, o kiti – tik nuo lapkričio? Be to, vieniems kompensacijos skirtos iš karto visam šildymo sezonui, o kitiems – tik trims mėnesiams, po to teks vėl rašyti prašymą, pateikti visus dokumentus iš naujo. O ir išmokamos jos skirtingai – vieni gauna visą sumą iš karto, kiti – kas mėnesį. Kodėl taip yra? Atsakyti į šiuos klausimus paprašėme Tauragės savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Ligitos Rimkuvienės.
Nuotrauka
turgus
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-23
Analizuojant socialiniame tinkle „Facebook“ veikiančių parduotuvių ir prekeivių duomenis nustatyta atvejų, kai įsigydami prekes turgavietėje perpardavėjai nepaprašo pirkimą įrodančių dokumentų, dėl to po atliktų kontrolės veiksmų išauga jų mokesčių sumos. Apie tai informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). VMI dėmesio sulaukę prekiautojai, neturėję patirtas išlaidas pagrindžiančių prekių įsigijimo dokumentų ir nustačius kitų pažeidimų, papildomai sumokės beveik 600 tūkst. eurų. 
Nuotrauka
duobes
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-23
Šiltas sausis atvėrė didžiulį miesto skaudulį – duobėtos, o neretai ir sunkiai pravažiuojamos žvyruotos miesto gatvės piktina gyventojus, o miesto seniūnas sako, kad dar niekas nepasiūlė recepto, kaip nugreideriuoti tokias gatves, kai lyja ir šąla.  
Nuotrauka
nuotrauka
„Žaliojo regiono“ nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
„Adventur 2023“, vienintelė tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda Lietuvoje, skatinanti turizmo paslaugų populiarinimą ir aktyvų gyvenimo būdą, šįkart jubiliejinė – 10-oji. Joje po vienu stogu – visi sėkmingo turizmo verslo elementai: gausūs atostogoms ir poilsiui neabejingų lankytojų srautai, galimybės užmegzti verslo kontaktus, susirasti verslo partnerių. Parodoje, rengiamoje sausio 27–29 dienomis, Tauragės regionui atstovaus Tauragės turizmo informacijos centras, priklausantis regioninei keturių savivaldybių – Jurbarko, Šilalės, Tauragės rajonų ir Pagėgių – viešajai įstaigai „Žaliasis regionas“. Jos vadovė Gaiva Mačiulaitienė žada – naujovių tikrai netrūks.
Nuotrauka
Raimondas Vaitkevičius
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininku nuo sausio 17-osios laikinai paskirtas vyresnysis komisaras Raimondas Vaitkevičius, kuris eina Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo pareigas.
Nuotrauka
butu ukis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
UAB Tauragės butų ūkis, siekdamas palaikyti „Žaliosios Tauragės“ iniciatyvą, kviečia prisijungti prie gamtos saugojimo ir atsisakyti popierinių sąskaitų.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-01-19
Dvi savaitės dulkių, smėlio, greičio ir didžiulės įtampos – Rokas Baciuška šių metų Dakare išgyveno tikrą dramą. Nors grįžo be išsvajotos pirmosios vietos, po ilgos ir varginančios kovos ne savo noru nusileidęs, tačiau pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą Dakare ir bagių klasėje užėmęs antrąją vietą. Išsamiau apie dramatiškas lenktynes – šio numerio vedamajame. 
Nuotrauka
darbai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-19
Kokia situacija Tauragės užimtumo tarnyboje: kiek ir kokių laisvų darbo vietų šiuo metu yra, kokių profesijų specialistų trūksta labiausiai, kokie mokymai rengiami, kad tų specialistų būtų daugiau? Ir tuo pačiu – apie darbo ieškančius žmones: kiek dabar įregistruota, kokios tendencijos – jų daugėja ar mažėja.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2023-01-19
Pastaruoju metu padažnėjo rusiškai kalbančių sukčių atakos prieš šalies gyventojus ir karo pabėgėlius iš Ukrainos. Telefoniniai sukčiai stengiasi išvilioti asmeninius interneto banko, mokėjimo kortelių duomenis, reikalauja patvirtinti mokėjimus, kurių gyventojai patys neinicijavo. Į tai atkreipia dėmesį „Swedbank“ saugumo ekspertai.
Nuotrauka
senelis
vaikoteises.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-01-19
Tėvų skyrybos neišvengiamai paliečia vaikus, keičia jų santykius su skyrium gyvenančiu vienu iš tėvų, seneliais, draugais, artimaisiais. Skyrybų proceso metu ir po jų, tėvams ne visuomet pavyksta emocijas ir nesutarimus palikti nuošaly, tad vaiko teisių gynėjams kartais tenka padėti suaugusiems ieškoti kompromisų bei ginti vaiko interesus, kai kyla ginčai dėl bendravimo su vaiku tarp jo tėvų ir giminaičių.
Nuotrauka
taurage is virsaus
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2023-01-18
Vilniaus politikos analizės institutas paskelbė „Savivaldybių gerovės indeksą 2022“. Patogesnei analizei ir lygiaverčiam palyginimui visos 60 savivaldybių buvo sugrupuotos į penkias kategorijas (didieji miestai, kaimiškosios savivaldybės, urbanizuotos savivaldybės, žiedinės savivaldybės ir kurortai). Tarp kaimiškųjų savivaldybių Tauragė rikiuojasi viršutinėje sąrašo dalyje – 5 vietoje.
Nuotrauka
atestatai
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-18
Brandos egzaminus išlaikę Lietuvos mokyklų abiturientai nuo šių metų gaus skaitmeninius brandos atestatus. Tokią žinią praneša Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA). Abiturientai, jų tėvai ir mokytojai šią naujieną sutiko nevienareikšmiškai: vieni apgailestauja, kad ilgametes tradicijas turinti graži šventė nebetenka prasmės, kiti gi įsitikinę, kad viskas keičiasi, tradicijos atgyvena, o naujovės – neišvengiamos.
Nuotrauka
darzelis
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-18
Sausio pradžioje kai kurių vaikų, gimusių 2018 m., tėvus pasiekė žinia, kad penkiamečiai keliauja į mokyklą – esą tų metų sausio–balandžio mėnesiais gimusiems tai privaloma. Kai kuriems tėveliams tai sukėlė šoką. Vėliau įsigilinus į galiojančius dokumentus vis dėlto paaiškėjo, kad penkiamečių ugdymas pagal priešmokyklinę programą – tėvų pasirinkimas. Darželių vadovai svarsto, kad tėvai neturėtų skubėti leisti į mokyklą tokių mažų vaikų, jie turį gerai įvertinti vaiko pasiruošimą. O jei vis dėlto tektų ugdyti ir priešmokyklinukus, darželių vadovai mano, kad problemų neturėtų kilti. 
Nuotrauka
laukai
Aušros Augustytės nuotrauka 
Įkelta:
2023-01-17
Pagrindinių nacionalinių duomenų tvarkytojas Registrų centras atliko kasmetinį visos Lietuvos žemės sklypų masinį vertinimą ir nustatė žemės sklypų vidutines vertes. Per pastaruosius 5 metus žemės sklypų mokestinė vertė padidėjo 43 procentais, rašoma Registrų centro pranešime žiniasklaidai.
Nuotrauka
reanimacija
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-17
Lietuvą pastaruoju metu apskriejo liūdnos naujienos, susijusios su smurtu prieš vaikus. Tauragės apskrityje gyvena daugiau nei 15 tūkst. vaikų. Per pirmuosius 10 praėjusių metų mėnesių Tauragės apskrityje buvo gauti 2 385 pranešimai apie galimus vaiko teisių pažeidimus. Iš jų beveik 9 proc. – pranešimai apie smurto atvejus, t. y. smurtą galimai patyrė 151 vaikas.
Nuotrauka
draudvila
policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-01-16
Nuo 2023 m. sausio 16 d. policijos generalinio komisaro pavaduotoju laikinai paskirtas vyriausiasis komisaras Marius Draudvila, iki šiol ėjęs Tauragės apskr. vyriausiojo policijos komisariato viršininko pareigas.