Mokyklų stadionai: kai kurių būklė tragiška
Įkelta:
2022-09-26
Nuotrauka
stadionas
Nuotraukos autorius:
Raimondos Alysienės nuotrauka
Aprašymas

„Šaltinio“ progimnazijos stadionas nerenovuotas jau beveik 50 metų

 

 

,
Nuotrauka
stadionas
Aprašymas

Renovuotame Martyno Mažvydo progimnazijos stadione jau vyksta pamokos 

 

,
Nuotrauka
stadionas
Nuotraukos autorius:
Raimondos Alysienės nuotrauka
Aprašymas

„Versmės“ gimnazijos bėda – stadiono bėgimo takai 

 

 

,
Nuotrauka
stadionas

Kai kurių Tauragės mokyklų stadionų būklė – apverktina, tačiau kada prasidės remontas, jų vadovai nežino. Savivaldybės atstovai sako, kad stadionų atnaujinimo darbai vyksta kasmet, dalis jų planuojami. Tiesa, ne visose ugdymo įstaigose stadionai iš viso įrengti. Mokyklos sukasi iš padėties kaip išmanydamos.  

Projektas parengtas, bet darbai neprasidėjo

Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos direktorės pavaduotoja ūkiui Irina Sadauskienė sakė, kad nuo pat mokyklos pastatymo mokyklos stadionas nė karto nebuvo atnaujintas, todėl tiek aikštelių, tiek bėgimo takų būklė kelia nerimą. 

„Akivaizdu, jog būklė prasta. Mokykla pastatyta prieš beveik 50 metų, nuo to laiko nieko nedaryta“, – tikino ji. 

Progimnazija kol kas tvarkosi savo pajėgomis. „Fizinio ugdymo mokytojai kiekvieną vasarą šiek tiek padažo, paremontuoja, ką įmanoma, jeigu reikia, ir viskas, o kiemsargis žolę nupjauna. Dar smėlio atsivežame į šuoliaduobę“, – sakė direktorės pavaduotoja ūkiui.

Anot I. Sadauskienės, stadionas jau net nebeatitinka jam keliamų higienos normų, tiesa, progimnazija higienos pasą turi. „O stadionas yra kartu su mokykla, tai bendras pasas“, – aiškino ji. 

Pasak I. Sadauskienės, tam, kad stadionas būtų sutvarkytas, reikalingos milijoninės investicijos. Apie stadioną, dėstė ji, mokyklos atstovai kalbasi ir su savivaldybe, prieš dvejus metus buvo parengtas ir stadiono renovacijos projektas, tačiau darbai kol kas dar tik laukia savo eilės.

„Finansavimo nėra. Nėra žinoma ir tai, kada darbai prasidės. Tikimės kasmet, nors nesakau, kad mums žada. Mums sako, kad taip, bus daroma, tačiau puikiai suprantame, kad reikia palaukti“, – kalbėjo I. Sadauskienė. 

Negauna lėšų

„Versmėsׅ“ gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Vitalija Kalašinskienė kalbėjo, kad jau ne vienerius metus gimnazijoje vargstama dėl stadiono bėgimo takų.

„Yra įrengtos krepšinio, futbolo aikštelės, bet bėgimo takai labai prastos būklės, todėl bendras vaizdas nekoks. Bėgimo takai neatnaujinti jau nuo senų laikų. Tokiems darbams reikalingos nemenkos lėšos, bet kol kas negauname“, – sakė V. Kalašinskienė. 

Nuotrauka
stadionas
Raimondos Alysienės nuotrauka

Anot direktorės pavaduotojos ugdymui, net ir beveik be pinigų mokyklos sporto aikštelių būklę mėginama gerinti. „Labdaros būdu gavome futbolo aikštelės žaliąją dangą, tačiau kainavo valymas, kadangi gavome naudotą. Taigi problemų turime, prašome lėšų. Šiais metais buvome pateikę prašymą didesnei pinigų sumai, bet gavome nedaug, pinigai skirti gimnazijos kosmetiniam remontui, mes jį atlikome“, – kalbėjo V. Kalašinskienė.

Pasak jos, su tokia situacija, kai skiriamas finansavimas yra mažesnis nei prašoma, susiduria praktiškai visos Tauragės mokyklos.

Pamokos – ir be stadiono

Tarailių progimnazijos direktorė Elmyra Jurkšaitienė teigė, kad įstaiga stadiono neturi, todėl fizinio ugdymo mokytoja turi suktis iš padėties. „Neturime net aikštelės, tinkamos sportuoti. Apie stadioną galime tik pasvajoti“, – kalbėjo ji.

Nepaisant to, moksleiviai lauke vis tiek sportuoja.

„Mokytoja paprastai išsiveda mokinius į kiemelį. Čia yra žalia veja. O jeigu reikia bėgti krosą, tai daroma apie mokyklą. Yra ir Tarailių stadionas, bet jis ne visuomet būna tinkamas – kartais nenupjauta žolė, be to, reikia skirti laiko iki jo nueiti, tad ir pamoka įpusėja. Galime nebent naudotis Tarailių krepšinio aikštele, bet mokytoja išsisuka – išnaudoja mokyklos kiemelį“, – kalbėjo E. Jurkšaitienė.

Nuotrauka
stadionas

Pasak ugdymo įstaigos vadovės, apie tai, kad progimnazija neturi stadiono, žino ir vietos valdžia. „Merui ne kartą esame aprodę šią situaciją. Jis tą puikiai supranta ir matė, man atrodo, ir administracijos direktorė važiavo kartu, kai buvo vertinama, kaip mokyklos pasiruošusios rugsėjo mėnesiui. Tad rajono valdžia puikiai žino šią situaciją“, – tikino ji.

Anot E. Jurkšaitienės, progimnazijos viduje yra įrengta nestandartinė patalpa fizinio ugdymo pamokoms, kai lauke sportuoti pernelyg šalta. „Turime sporto salę, kuri yra nestandartinė, mažesnė, bet sukamės, vienai klasei užtenka“, – sakė ji.

Nepaisant kylančių problemų, teigė progimnazijos direktorė, Tauragės rajono savivaldybės atstovų dėmesio trūkumu negalima skųstis – esant būtinumui mokyklai skiriamas finansavimas, yra numatyta ir pastato renovacija. „Judama ta linkme, kad būtų tvarkomos visos mokyklos“, – įsitikinusi E. Jurkšaitienė.

Remontas vyksta kasmet

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė komentavo, kad savivaldybė jau antrus metus iš eilės atnaujina krepšinio aikšteles mieste ir rajone.
„Praėjusiais metais sporto aikštelių dangos įrengimo darbai buvo atlikti keturiose krepšinio aikštelėse: Žygaičių ir Žalgirių gimnazijų stadionuose, Tauragės Vytauto stadione bei miesto centre, Vytauto gatvėje“, – tikino G. Rakauskienė. 

Jos teigimu, greitai remontai bus baigti Skaudvilės ir Tauragės „Versmės“ gimnazijų stadionuose, Baltrušaičių, Dauglaukio kaimų, Jovarų mikrorajono krepšinio aikštelėse. 

Pasak jos, jau parengti ne tik „Šaltinio“, bet ir Jovarų progimnazijos stadionų atnaujinimo techniniai projektai. 

„Planuojame stadionus atnaujinti iš Tūkstantmečio mokyklų arba Europos Sąjungos naujojo periodo finansavimo. Kitiems stadionams skiriamos lėšos pagal poreikius smulkiam remontui atlikti“, – informavo G. Rakauskienė.

Stadionas jau renovuotas

Praėjusių metų birželio 21-ąją Tauragės rajono savivaldybė su UAB „Kvėdarsta“ pasirašė apie 528 tūkst. eurų vertės sutartį dėl Martyno Mažvydo progimnazijos stadiono sutvarkymo darbų. Pagal papildomą susitarimą šių darbų kaina išaugo iki 607 tūkst. eurų. 

Nuotrauka
stadionas

Kaip „Tauragės žiniomsׅ“ teigė Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos direktorius Remigijus Masteika, balandžio mėnesį prasidėjęs stadiono atnaujinimas jau baigtas, dabar jame vyksta fizinio ugdymo pamokos. R. Masteika teigė, kad buvo įrengti lauko treniruokliai, įrengtas ir disko metimo sektorius, atnaujinta laistoma futbolo aikštė, lauko paplūdimio aikštelė, pritaikyta lengvosios atletikos užduotimis, pavyzdžiui, šuoliui ir t.t.

Nuotrauka
zvyrkelis
Įkelta:
prieš 13 valandų
Dar nesibaigus žiemos sezonui, žvyrkelių būklė kelia rūpesčių tiek kelininkams, tiek gyventojams. Kelininkų teigimu, ši žiema, kaip tampa įprasta, buvo nepalanki dėl vyravusių permainingų oro sąlygų – gausių ir mišrių kritulių, temperatūros pokyčių. Vis dažniau girdint gyventojų skundus dėl prastos žvyrkelių būklės – AB „Kelių priežiūra“ paaiškino, kaip ir kada jie yra prižiūrimi.
Nuotrauka
sulinys
Įkelta:
2024-02-22
Pavasarį patvinus upėms ir kitiems vandens telkiniams, kai vandens lygis artėja prie stichinio, kyla pavojus, kad gali būti užpilti ir šuliniai. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC), esant tokiai situacijai, ragina gyventojus nevartoti užlietų šulinių vandens maistui, kadangi toks vanduo gali būti užterštas cheminėmis medžiagomis, mikrooganizmais (atsirandančiais dėl užteršto dirvožemio, žuvusių gyvūnų, pavyzdžiui, graužikų) ir kt.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-22
Nuo 2024 metų pradžios indeksavus bazinės socialinės išmokos dydį, padidėjo globos (rūpybos) išmoka globojamiems (rūpinamiems) vaikams ir besimokantiems ar studijuojantiems buvusiems globotiniams. Globos (rūpybos) išmokos dydis priklauso nuo vaiko amžiaus ir jo poreikių. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena kokia valstybės pagalba gali pasinaudoti žmonės, pasiryžę svarbiai misijai, – suteikę namų šilumą be tėvų globos likusiems vaikams.
Nuotrauka
maisto bankas
Įkelta:
2024-02-20
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ruošiasi įgyvendinti Materialinio nepritekliaus mažinimo programą, kurios metu stokojantiems bus išdalintos kortelės maistui įsigyti bei suteikta papildoma parama maistu. Daugiau nei trisdešimt Lietuvos savivaldybių šią organizaciją pasirinko partneriu, padėsiančiu pagal naują tvarką nepasiturintiems dalinti parduotuvių korteles. Net keturiasdešimt dvejose savivaldybėse „Maisto bankas“ korteles gausiantiems pasiūlė  galimybę naudotis organizacijos įrengtų atiduotuvių paslauga.
Nuotrauka
VMI
Įkelta:
2024-02-19
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) praneša, kad nuo šiandien Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių mokesčių mokėtojams, gyvenantiems nutolusiose nuo didžiųjų regiono miestų vietovėse siūlo naują paslaugą – mokesčių darbuotojo vizitą. Vasario 19 dieną į gyvenvietes išvyko VMI autobusiukas, kuriame klientams teikiamos VMI paslaugos – nuo pažymų išdavimo iki individualios veiklos registravimo ar pagalbos pildant deklaracijas.
Nuotrauka
projektas
Įkelta:
2024-02-15
2024 m. vasario 12 dieną Tauragėje lankėsi Dr. Jurgita Vaitiekūnienė iš VšĮ „Aplinkos apsaugos politikos centro” ir Vilniaus universiteto mokslininkai Dr. Egidijus Rimkus, Dr. Justas Kažys ir Dr. Justinas Kilpys su tikslu aptarti Tauragės rajono savivaldybei rengiamą prisitaikymo prie klimato kaitos planą.
Nuotrauka
genejimas
Įkelta:
2024-02-13
Aplinkos apsaugos departamentas primena, ką svarbu žinoti gyventojams norint genėti ar šalinti želdinius. Svarbiausią informaciją apie želdinių priežiūrą ir tvarkymą rasite vienoje vietoje – departamento parengtoje atmintinėje.  
Nuotrauka
miestas
Įkelta:
2024-02-12
Atsinaujinančių energijos išteklių dalis įvairiose šalies savivaldybėse yra labai nevienodas ir sudaro nuo 11 iki beveik 80 proc. bendro energijos suvartojimo, rodo Energetikos ministerijos duomenys. Kaip vienas iš gerųjų pavyzdžių išskiriama Tauragės rajono savivaldybė, kuri yra išsikėlusi tikslą tapti žaliausia savivaldybe Lietuvoje. Jau šiuo metu ji yra pasiekusi 76,7 proc. atsinaujinančios energijos dalį, o iki 2030 m. siekia tapti klimatui neutraliu miestu.
Nuotrauka
Tyrimai
Įkelta:
2024-02-08
Vasario 7 dieną, Tauragėje pradėti vykdyti Jūros krantinės geologiniai tyrimai. Šiuos tyrimus pagal 2023 m. rugpjūčio mėnesį pasirašytą sutartį atlieka įmonė UAB „Geoaplinka“.
Nuotrauka
sukciai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-02-08
Daugelis mūsų galvojame, kad jau puikiai žinome telefoninių ar internetinių sukčių taktikas. Tačiau, ekspertai įspėja, kad mes vis tiek nesame šimtu procentu apsaugoti nuo pasidavimo netikėtoms manipuliacijoms mūsų protu ir jausmais. Kokį vaidmenį psichologija vaidina finansinėse apgaulėse, kaip apgavikai pasirenka savo aukas ir kaip nuo jų apsisaugoti, pasakoja psichologas Edvardas Šidlauskas ir „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2024-02-07
Įsigaliojus naujiems teisės aktams, Užimtumo tarnyba ėmė lanksčiau vertinti  klientus, kurie atsisako siūlomo tinkamo darbo: bedarbio statuso netenkama po antro tokio atsisakymo per 12 mėnesių. Tačiau tuo pačiu remiantis naujo įstatymo nuostatomis imta taikyti griežtesnė atsakomybė tiems, kurie nelegaliai dirba ar vykdo nelegalią veiklą, gauna nelegalias pajamas.
Nuotrauka
dujos
Įkelta:
2024-02-07
Vasario 1 d., paskelbtas kvietimas teikti paraiškas finansuoti suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimą kitais energijos šaltiniais. Tam Energetikos ministerija šiemet skyrė 3,8 mln. eurų. 
Nuotrauka
kelias
TVK nuotrauka
Įkelta:
2024-02-07
Pasikeitę orai, tirpstantis sniegas ir ledas sukėlė potvynius dalyje vakarų Lietuvos. Šiemet jie gerokai intensyvesni ir prasidėjo anksčiau: kai kuriuose valstybinės reikšmės kelių ruožuose jau dabar ribojamas ar net draudžiamas eismas. Ekstremaliausia situacija yra Pagėgiuose – rajoniniame kelyje Plaškiai-Lazdėnai-Panemunė, kur potvynis nuplovė rudenį rekonstruotą kelią.
Nuotrauka
atliekos
Įkelta:
2024-02-07
Šiemet daugelyje Lietuvos miestų pradėjus atskirai rūšiuoti biologines (įskaitant maisto ir virtuvės) atliekas viešojoje erdvėje kyla diskusijų, kas priskiriama šioms atliekoms. Aplinkos ministerijos specialistai paaiškina, ką galima mesti į biologinių atliekų konteinerius.
Nuotrauka
biudžetas
Įkelta:
2024-02-05
Visą vasario mėnesį gyventojai kviečiami prisidėti prie jau ketvirtus metus organizuojamo dalyvaujamojo biudžeto, teikiant pačias kūrybiškiausias savo idėjas. Tauragės rajono savivaldybės gyventojai, dalyvaujamojo biudžeto proceso metu, turi galimybę patys nuspręsti, kaip bus panaudota dalis biudžeto. Paraiškos, atitinkančios reikalavimus, bus teikiamos gyventojų balsavimui. Daugiausiai balsų surinkę projektai bus įgyvendinti miesto biudžeto lėšomis.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-02-02
„Sėkmingai baigėme vieną svarbiausių XVIII-os Vyriausybės pradėtų reformų. Nuo vasario 1-osios 59 Lietuvos savivaldybės jau tapo valstybinės žemės patikėtinėmis, t. y. pasirašė priėmimo-perdavimo aktus ir Registrų centras jau įregistravo joms patikėjimo teisę. Savivaldybės nuo šiol pačios galės skirstyti miestų ir miestelių žemę, pagal savo poreikius ir turės daugiau galimybių papildomų investicijų pritraukimui į regionus“, – Nacionalinės žemės tarnybos reformą apibendrino aplinkos ministras S. Gentvilas.
Nuotrauka
zvejyba
Įkelta:
2024-01-31
Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu). Tuo tarpu vėgėlių žvejybos draudimas baigiasi – nuo vasario 1 d. (imtinai) jau leidžiama šias žuvis žvejoti.
Nuotrauka
programelel
Įkelta:
2024-01-31
Besitęsiant vienam sudėtingiausių eismo sąlygų sezonui – žiemai, AB „Kelių priežiūra“ sukūrė interaktyvų kelių priežiūros žiemą žemėlapį, kuris viešai kiekvienam pasiekiamas čia: https://ziema.keliuprieziura.lt/. Jis padės informuoti eismo dalyvius apie planuojamus ir atliktus valstybinės reikšmės kelių sniego ir ledo valymo bei ledą tirpdančių medžiagų barstymo darbus, taip pat suteiks informaciją apie kelių priežiūros technikos lokaciją priežiūros maršrutuose.
Nuotrauka
feniksas
Įkelta:
2024-01-30
Sausio 29 d. iškilmingoje ceremonijoje Vilniaus rotušėje, devintą kartą buvo išdalyti prestižiniai Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimai „Auksinis Feniksas“. Iškilmingame renginyje kultūros centrų bendruomenę sveikino Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Šiuo renginiu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kultūros centrus, jų vykdomą veiklą bei pagerbti ir išskirti ten dirbančius kūrėjus, ryškiausius kultūros centrų puoselėtojus bei tuos kurie neatlygintinai prisideda prie kultūros puoselėjimo.