Tauragėje startuoja milijoniniai projektai
Įkelta:
2022-08-02
Nuotrauka
aplinkeliis
Aprašymas

Aplinkkelio tiesimo I etapo darbus planuojama baigti iki kitų metų liepos. Petro Vaičaičio nuotrauka

 

,
Nuotrauka
gedimino g
Aprašymas

Gedimino gatvėje vis dar remontuojami lietaus vandens nuotekų tinklai. Raimondos Alysienės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
aplinkkelis
Aprašymas

Aplinkkelio vizualizacija

 

,
Nuotrauka
dacijonai
Aprašymas

Į Dacijonus bus tiesiamas naujas takas. Tauragės savivaldybės nuotrauka

 

Per pastarąsias dvi savaites Tauragės savivaldybė pranešė apie trijų didelės vertės infrastruktūros projektų įgyvendinimo pradžią – pasirašyta sutartis dėl tauragiškių keiksnojamos Gedimino gatvės asfaltavimo, startuos aplinkkelio tiesimo darbai, o į Dacijonus bus tiesiamas pėsčiųjų ir dviračių takas. Daugiausia lėšų pareikalaus ir ne vienerius metus  truks viso 15 kilometrų Tauragės aplinkkelio tiesimas. Pasak rajono mero Dovydo Kaminsko, jau vien pirmasis šio grandiozinio projekto etapas yra vienas didžiausių viešųjų investicijų projektų Tauragėje nuo Nepriklausomybės atgavimo. 

Darbų vertė – 5,5 mln. eurų

Rajono meras Dovydas Kaminskas antradienį pasidalijo žinia, kad Tauragės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „Kauno tiltai“ dėl Tauragės vidinio aplinkkelio įrengimo.

Kaip skelbia savivaldybė, Naujoji gatvė sujungs rytinę miesto pusę nuo Dariaus ir Girėno gatvės iki Vytauto gatvės. Pirmojo etapo darbų metu bus nutiesta 2,3 km dviejų eismo juostų gatvė, kurios plotis – 6,5 m. Naująja gatve, kaip ir mieste, bus galima važiuoti ne didesniu kaip 50 km/h greičiu. 

Šioje gatvėje bus įrengtas ir 2,5 m pločio dviračių takas bei modernus LED apšvietimas.

Nuotrauka
aplinkkelis

Gatvė suprojektuota toliau nuo daugiabučių namų ir arčiau Oko miško, užtikrinant saugų patekimą į miško takus. Kartu su naujai tiesiama gatve papildomai bus įrengti 2 nuvažiavimai. Vienas jų susijungs su įvažiavimu į Ateities taką, o antrasis – su J. Tumo-Vaižganto gatve, kurios pabaigoje bus įrengta autobusų apsisukimo stotelė. Šie sprendimai, kaip skelbia savivaldybė, ne tik tinkamai nukreips miestą pravažiuojančių automobilių srautus, bet ir užtikrins patogesnį ir saugesnį susisiekimą Žalgirių mikrorajono gyventojams.

Kaip pranešė Tauragės rajono meras D. Kaminskas, šio projekto darbų vertė siekia 5,583 mln. Eur. „Tai vienas didžiausių viešųjų investicijų projektų Tauragėje nuo Nepriklausomybės atgavimo,“ – skelbė meras.

Projektą inicijuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, Vidaus reikalų ministerija, Finansų ministerija ir Centrinė projektų valdymo agentūra kartu su Tauragės rajono savivaldybe. „Projektas 92,5 proc. finansuojamas iš ES struktūrinių fondų, tad šie pinigai negalėjo būti panaudoti kitoms gatvėms tvarkyti ir finansuoti“, – informuoja rajono meras D. Kaminskas.

Naujojo aplinkkelio įrengimo darbus planuojama atlikti iki kitų metų liepos.

Pagal savivaldybės tarybos liepos pradžioje patvirtintą miesto bendrojo plano II koncepciją planuojama, kad visas aplinkkelis prasidėtų ties Joniškės kaimu ir įsijungtų į magistralinį kelią A12. Nors iš pradžių buvo skelbiama, kad aplinkkelio ilgis turėtų būti 20 kilometrų, rajono politikai pritarė bendrojo plano II koncepcijai, tad jis bus trumpesnis ir tęsis 15 kilometrų.

Triukšmui slopinti – sienelė 

Žadama, kad gyventojų komfortui užtikrinti nuo Ateities tako 24, 26 ir Gedimino gatvės 43, 45 daugiabučių bus įrengtos triukšmą slopinančios sienelės, skirtos mažinti ne tik automobilių, bet ir šalia važiuojančių traukinių skleidžiamą triukšmą.

Skaičiuojama, kad per dieną Dariaus ir Girėno gatvę kerta apie 15 tūkst. automobilių. Po darbų pabaigos planuojama, kad naujasis aplinkkelis ne tik nukreips apie 3 tūkst. automobilių srautą nuo Dariaus ir Girėno g., tačiau ir 20 proc. sumažins automobilių judėjimą Gedimino, Vytauto, J. Tumo-Vaižganto ir kitomis centrinėmis miesto gatvėmis.

„Naujai plėtojama miesto infrastruktūra prisidės prie darnaus judumo tikslų įgyvendinimo sumažinant transporto srautus miesto centre. Įgyvendinus  funkcinės zonos Tauragė+ plėtros strategijos projektą taip pat mažės taršos ir triukšmo lygis“, – skelbia savivaldybė. 

II etapo darbų konkursas – vėliau  

Vadinamojo mažojo aplinkkelio II etapo darbų konkursas neįvyko, nes, kaip informavo mero patarėjas K. Bertašius, pasiūlyta per didelė kaina. Kada galėtų būti iš naujo skelbiamas šio etapo darbų konkursas, savivaldybės atstovas kol kas pasakyti negalėjo. 

Aplinkkelio antrojo etapo darbų metu bus tęsiami Tauragės miesto pietinio aplinkkelio statybos darbai – bus statomas viadukas ir toliau tiesiama Naujoji gatvė iki Vytauto gatvės bei Tremtinių kelio sankryžos. Statomos gatvės ilgis sieks apie 0,445 km, o viaduko ilgis – 52 m. Šio etapo darbai po sutarties su rangovu pasirašymo turės būti atlikti per 11 mėnesių. 

Pasirašyta sutartis dėl Gedimino g. asfaltavimo

Kita džiugi žinia tauragiškiams – pasirašyta sutartis dėl Gedimino gatvės asfaltavimo. 

Kaip feisbuko paskyroje skelbia meras D. Kaminskas, „2 km Gedimino g. bus su nauju asfaltu ir tai savivaldybei nekainuos nė euro. Savivaldybė tiesiog įsipareigojo perimti atnaujintą turtą savo nuosavybėn iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos“.

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pasirašė sutartį su UAB „Kauno tiltai“. Rangovas įsipareigojo atnaujinti gatvės dangą per 10 mėn. Sutarties vertė – 1,2 mln. Eur. 

Nuotrauka
gedimino g

Pasak mero D. Kaminsko, rangovas rimtas ir patikimas, todėl tikimasi, kad gatvės dangą pavyks atnaujinti dar iki šių metų pabaigos.

Konkursą laimėjusi UAB „Kauno tiltai“ įsipareigojo parengti paprastojo remonto aprašą ir atlikti viršutinio asfalto sluoksnio atnaujinimo darbus.

Po to, kai gatvė bus išasfaltuota, pagal savivaldybės tarybos sprendimą ji pereis savivaldybės žinion. 

Vis dar vyksta darbai 

Šiuo metu Gedimino gatvėje vis dar vyksta paviršinių (lietaus) nuotekų šalinimo tinklų kapitalinis remontas. Kaip „Tauragės žinias“ informavo UAB „Tauragės vandenys“ vadovas Tadas Pauparis, kovo 15 d. jo vadovaujama įmonė pasirašė rangos darbų sutartį su UAB ,,Dotana“ dėl Gedimino gatvės paviršinių (lietaus) nuotekų šalinimo tinklų kapitalinio remonto. Darbai pradėti balandžio 4 d. ir pagal sutartį turi būti baigti per 4 mėnesius. Remonto darbus įmonė atlieka su partneriu UAB „Energosistemos“. 

Paklaustas, ar sklandžiai vyksta darbai, T. Pauparis teigė, kad rangovas jau antra savaitė vėluoja baigti darbus, tačiau žada baigti iki liepos pabaigos. Už vėlavimą, pasak „Tauragės vandenų“ vadovo, bus skaičiuojami delspinigiai. 

Paprašytas papasakoti, kokie konkrečiai darbai atliekami vienoje pagrindinių miesto gatvių, T. Pauparis vardijo, kad kapitališkai suremontuoti rinktuvai iki magistralinių paviršinių (lietaus) nuotekų šalinimo tinklų ir papildomai įrengtos atšakos vietose, kur renkasi lietaus vanduo, atlikti esamų magistralinių šulinių remonto darbai.

Bendra darbų sutarties kaina su PVM yra 259 173 Eur. Darbai finansuojami iš projekto „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Tauragės mieste“, Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšos siekia 82,49 proc., likusios lėšos – iš Tauragės rajono savivaldybės biudžeto. 

Ties taką į Dacijonus

Turi kuo džiaugtis ir Dacijonų gyventojai arba svajojantieji iki ten numinti dviračiu – liepos 22-ąją Tauragės rajono savivaldybė su UAB „Tauragės agrotechnika“ pasirašė sutartį dėl pėsčiųjų ir dviračių tako nuo Dacijonų kaimo Paplentės g. 2A iki Tauragės miesto Pramonės g. 5F įrengimo.

Kaip skelbia savivaldybė, numatyta įrengti maždaug 2 km ilgio 2,5 m pločio pėsčiųjų ir dviračių taką, kuriuo gyventojai galėtų saugiai ir patogiai keliauti iš Dacijonų į Tauragę ar atvirkščiai.

Naujasis dviračių ir pėsčiųjų takas bus apšviestas LED šviestuvais, numatyta išasfaltuoti nuovažas, įrengti apsauginę tvorelę pėstiesiems, keturis suolelius.

Nuotrauka
dacijonai

Šiuo metu šioje atkarpoje vietomis yra įrengtas asfalto dangos šaligatvis, tačiau daugelyje vietų jis ištrupėjęs ir nelygus. Pėstieji ir dviratininkai priversti naudotis gatvės važiuojamąja dalimi.

Tako įrengimo darbus numatyta atlikti per pusę metų. Darbų vertė – 737 837 Eur.

Šiuo metu rengiami techniniai darbų projektai dėl pėsčiųjų ir dviračių takų nuo Vasaros estrados iki Liepų gatvės Jovaruose bei nuo Šlaito iki Hipodromo gatvės.

Nuotrauka
miskasodis
Įkelta:
prieš 1 dieną
Dideliais žingsniais vienu švariausių ir tvariausių regionų siekianti tapti Tauragė imasi dar vienos iniciatyvos – kartu su VšĮ „Myliu mišką“ ruošiasi pasodinti mišką ten, kur šiandien plyti pieva. Kad tikslas būtų įgyvendintas, prie iniciatyvos kviečiami prisidėti visi rajono gyventojai: jau šiandien tai padaryti galima įsigijus sodinukų, kuriuos spalio mėn. bus siūloma sodinti kartu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Po nelaimės Panevėžyje, kai įvyko „Ekrano“ užtvankos avarija ir lūžo užtvankos šliuzas, aiškėja, kodėl įvyko nelaimė, – paseno metalas. Įvykis atvėrė seniai žiojinčią žaizdą – nemaža dalis užtvankų Lietuvoje neprižiūrimos arba pernelyg pasenusios. Kaip sako iš Tauragės kilęs hidrologas Kęstutis Šetkus, kai kurioms užtvankoms nebeatliekant funkcijų reikėtų pagalvoti apie jų demontavimą. Jis mano, kad diskusiją dėl demontavimo vertėtų pradėti ir dėl Tauragės mieste esančios užtvankos. Itin didelį nerimą jam kelia ir Balskų užtvanka. Jeigu griūtų ši, pasekmės būtų kur kas skaudesnės nei įvykus Tauragės miesto užtvankos avarijai, sako jis. Išsamiau apie Tauragės rajono užtvankas ir jų bėdas – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
saskrydis
Įkelta:
2022-08-11
Ariogaloje, Dubysos slėnyje, 32-ą kartą į sąskrydį „Su Lietuva širdy“ šeštadienį buvo susirinkę tremtiniai, politiniai kaliniai ir laisvės kovų dalyviai. Sąskrydžio metu priimta rezoliucija, išreiškianti palaikymą kariaujančiai Ukrainai ir raginanti griežtinti sankcijas Rusijai. Kaip visada, sąskrydyje dalyvavo ir būrys tauragiškių bei choras „Tremtinys“ vadovaujamas Romualdo Eičo. 
Nuotrauka
vaistinele
Įkelta:
2022-08-11
2023 m. sausio 1 d. įsigalios kelis kartus atidėliotas reikalavimas šalies vairuotojams turėti automobiliuose naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinius. Iki šio termino likus keliems mėnesiams, vaistininkai ragina neatidėlioti vaistinėlės įsigijimo paskutinei akimirkai ir primena, kokios priemonės būtinai turi joje būti ir kokiu atitikties ženklu jos turi būti paženklintos.
Nuotrauka
turizmas
Įkelta:
2022-08-09
Savarankiškai keliaujantys turistai pažintį su nauja teritorija pradeda turizmo informacijos centruose. Mūsų gimtajame mieste šis centras perkeltas į autobusų stotį. Būtent čia iš Pilies perkeltas turistų į Tauragės kraštą pritraukimu nuo kovo mėnesio besirūpinančiai VšĮ „Žaliasis regionas“ priklausantis Turizmo informacijos centras. Šios funkcijos perimtos iš Tauragės krašto muziejaus „Santaka“. Nors intensyviai šioje srityje dirbama tik keturis mėnesius, turizmo vadybininkė jau vardija pirmuosius darbo rezultatus. 
Nuotrauka
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2022-08-08
​​​​​​​Mažėjant mokytojų skaičiui stengiamasi jų pritraukti į šalies mokyklas. Valstybės skiriama parama naudojasi ir Tauragės rajono savivaldybė. Šiuo metu Tauragėje ieškoma 8 mokytojų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Vakar minėtos Žygaičių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos 160-osios įkūrimo metinės. Ta proga aukotose šv. Mišiose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentas  Gitanas Nausėda su savo tėvu ir žmona Diana.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-08-05
Šį sekmadienį – išskirtinis renginys prie Draudenių ežero. Vyks vidutinio nuotolio Lietuvos triatlono taurės etapas. Renginys turėjo vykti Skaudvilėje, tačiau dėl Skaudvilės užtvankkos vandens nuleidimo ir dėl žuvitakio įrengimo darbų, perkeltas į Draudenius. Dėl varžybų Žygaičių seniūnijoje nuo 9 iki 14 val. bus ribojamas eismas. Visų Žygaičių krašto gyventojų ir ūkininkų prašoma supratimo, atidumo ir kantrybės.
Nuotrauka
sachmatai
Įkelta:
2022-08-05
Šachmatininkės seserys Grikšaitės Plungės rajone, Plateliuose, surengtame tarptautiniame turnyre iškovojo prizines vietas. Ieva buvo antra tarp merginų jaunimo grupėje. Eglė – trečia tarp moterų suaugusiųjų grupėje. Ji ruošiasi Europos šachmatų turnyrui.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-08-04
Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, šildymo sezonas – vis artyn. Tačiau vos pagalvojus apie jį dažną ima siaubas: gyventi šiltai ir pigiai, ko gero, nebepavyks niekam: sparčiai brangsta malkos ir kitoks biokuras, nuosavus namus besišildantiems elektra naujienos irgi nekokios, kadangi elektros kainos taip pat kopia į viršų. Nėra kuo džiaugtis ir besišildantiems centralizuotai: Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko prognozės – niūrios. Išsamiau apie artėjančio šildymo sezono iššūkius – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
sam
Įkelta:
2022-08-04
Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad trečiadienį Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) patvirtintas pirmasis Lietuvoje beždžionių raupų atvejis asmeniui, priklausančiam 40–49 m. amžiaus grupei.
Nuotrauka
ligoniu kasa
Įkelta:
2022-08-03
Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Visgi ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia.
Nuotrauka
gatves
Įkelta:
2022-08-03
Tauragės rajono savivaldybės administracija liepos mėnesį pasirašė sutartis dėl 5 Tauragės rajono gatvių asfaltavimo darbų. Šią vasarą asfaltavimo darbai bus vykdomi Batakių mstl. Mokyklos, Lauksargių k. Klevų, Šidagių k. Molio, Skaudvilės m. Taikos ir Aukštupių k. Vingio gatvėse.
Nuotrauka
ideja tauragei
Įkelta:
2022-08-02
Šiandien Tauragės savivaldybėje pasveikinti „Idėjos Tauragei“ dalyvaujamojo biudžeto projektų laimėtojų atstovai. Jiems įteikti diplomai. Kaip ir skelbta, trijose kategorijose išrinkta po vieną projektą.
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-08-02
Visi verslai nuolat brangina savo paslaugas, ir tai nenuostabu – ir medžiagų, ir elektros, ir nuomos kainos nuolat kyla. Ne išimtis – ir grožio salonai. Ekonomistų teigimu, nebus nieko keisto, jeigu paslaugos per šiuos metus brangs du ir daugiau kartų – tam yra aiškių priežasčių. 
Nuotrauka
ligoniu kasa
Įkelta:
2022-08-01
Nors iki naujų mokslo metų liko dar mėnuo, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai ragina tėvus nedelsti ir jau dabar atlikti privalomą profilaktinę vaikų sveikatos patikrą. Neapsilankius pas šeimos gydytojus dar vasarą, rudenį prie medikų kabinetų gali nutįsti ilgos eilės.
Nuotrauka
turgelis
Įkelta:
2022-08-01
Centro turguje sparčiai vyksta baigiamieji kioskų ir prekyviečių įrengimo darbai. Dar vienas numatytas darbas – terasų įrengimas – kol kas atidedamas, nes antradienį turėjęs pasibaigti terasų įrengimo darbų konkursas nutrauktas. Antrasis darbų pirkimas turi baigtis rugpjūčio 2-ąją. Paskelbtas ir turgaus administratoriaus konkursas. 
Nuotrauka
skaudvile
Įkelta:
2022-07-31
Išpuoselėtas Skaudvilės tvenkinio paplūdimys šiuo metu ištuštėjęs – nuo liepos 1-osios pradėti tvenkinio vandens lygio pažeminimo darbai, kad būtų galima įrengti žuvų pralaidą.  Nors besimaudančiųjų  beveik nėra, paplūdimyje laiką leisti galima – skaudviliškiai  naudojasi treniruokliais, žaidžia krepšinį, futbolą. O kad jau vandens lygis nusekęs, bendruomenė kviečiama į talką.