Tik ką mokyklą baigę jaunuoliai pradeda naują gyvenimo etapą – renkasi aukštąją mokyklą norimai specialybei įgyti. Dažnai pasirinkimą lemia ne tik aukštųjų ir profesinių mokyklų siūlomos studijų programos, bet ir tai, kokiame mieste tektų praleisti ateinančius keletą metų. Šiuo klausimu sostinė ne visada vilioja abiturientus: juk tai triukšmingas, didelis miestas, o neretam dar ir per daug tolimas. O kur dar aukštos studijų programų kainos, kurios dažnai tampa galvos skausmu? Kaip pasirinkti vietą svajonių studijoms ir kuris šalies didžiųjų miestų yra labiausiai pritaikytas jaunimui?
Industrinis miestas, kuriame galima rasti viską
Itin sparčiai besikeičiantis Šiaulių miestas tampa viso regiono ir ne tik traukos centru. Pagal Užimtumo tarnybos duomenis, Saulės miestu vadinamuose Šiauliuose jaunuoliai darbo rinkoje įsitvirtina geriau nei bet kuriame kitame Lietuvos krašte.
„Jaunimo nedarbas Šiaulių apskrityje yra pats mažiausias visoje šalyje. Tad galime patikinti, jog, baigus studijas universitete, kolegijoje ar profesinėje mokykloje, absolventams Saulės mieste tikrai neteks tapti ilgalaikiais darbo paieškos portalų prenumeratoriais – sėkmingas įsitraukimas į darbo rinką ir karjeros pradžia čia yra garantuota“, – sako Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.
Svarbu ir tai, kad miestas noriai įsileidžia naujoves, modernėja, gražėja. Šiauliuose verslą plėtoja užsienio kompanijos, o per pastaruosius kelerius metus miesto biudžetas išaugo daugiau nei du kartus, sparčiai augo ir darbo užmokestis. Be viso to, miestas yra strategiškai unikalioje vietoje: Šiauliai gali pasigirti patogiu susisiekimu ne tik su kitais šalies miestais, bet ir su kaimynine Latvija. Tai leidžia studentams lengvai pasiekti ne tik ugdymo įstaigas, bet ir keliauti, pramogauti bei plėsti akiratį atrandant naujų vietų.
Iš tiesų darbdaviai visame regione nuolat ieško kompetentingų darbuotojų, ypač informacinių technologijų, elektronikos, baldų gamybos ar logistikos studijas baigusių specialistų. Verslas nuolat ieško būdų pritraukti ir išlaikyti talentus Šiaurės regione, būtent dėl to visos čia veikiančios aukštojo mokslo įstaigos skatinamos peržiūrėti vykdomas studijų programas. Taip siekiama, kad formuojama profesijų ir kompetencijų pasiūla tiksliau atitiktų esamus darbdavių poreikius ir ateities lūkesčius.
„Džiaugiamės, kad Šiauliuose turime tris studijų programas, įvertintas „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklu, kuris parodo, kad tų programų absolventus verta įdarbinti, verta juos stebėti jau nuo pirmo kurso. Rezultatai rodo, kad tokiais atvejais laimi visi: rinka pasipildo tinkamą kvalifikaciją turinčiais darbuotojais, įmonės lengviau juos pastebi, studentai, baigę verslo poreikiams pritaikytas programas, lengviau randa sau tinkamą darbo vietą“, – pasakoja Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vytis Lembutis.
Rinktis studijas Šiaulių mieste skatina Ekonomikos ir inovacijų ministerija, skirdama tikslines stipendijas (po 200 Eur kas mėnesį visą studijų laikotarpį), na, o vietos verslas, skiria vienkartines paskatinamąsias stipendijas.
Mažesnės pragyvenimo išlaidos ir studijų kainos
Turbūt vienas iš esminių aspektų renkantis studijas – jų kaina ir pragyvenimo lygis mieste. Daugumai jaunuolių būtent aukštojo mokslo kaina uždaro duris siekti svajonių profesijos. Šiauliai optimaliomis studijų kainomis neretai pranoksta kitus miestus – taip yra dėl to, kad šiuo klausimu bendradarbiauja tiek ugdymo įstaigos, tiek regiono verslas, tiek miesto savivaldybė.
Štai Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje dalis bakalauro studijų trunka ne ketverius, o trejus su puse metų. Tokios studijų programos yra ekonomika, finansų matematika, programų sistemos, viešasis administravimas ir teisė. Taip sutaupoma vieno semestro studijų kaina ir greičiau įgyjama norima kvalifikacija. Studijų laikotarpiu jaunuoliai gali dalyvauti mainų programose, keliauti, mokytis ir gilinti žinias įvairiapusiškai.
„Akademijoje vyksta puikūs karjeros renginiai, kuriuose studentai gali dalyvauti realiuose darbo pokalbiuose, praktikų paskaitose, kartu su dėstytojais atlikti verslo ir finansų institucijų užsakomuosius tyrimus. Svarbiausia – būkite aktyvūs. Čia suteikiamos visos galimybės siūlyti, kurti ir įgyvendinti savo idėjas. Tai puikiai iliustruoja VU Šiaulių akademijos ekonomistai pirmakursiai, jau pirmaisiais metais savanoriškai kūrę tinklalapį gyvūnų prieglaudai, inicijavę jos labdaros procesą bei projekto lėšomis vykę savaitei į Rygos universitetą“, – sako VUŠA Regionų plėtros instituto direktorė Lina Garšvienė.
Sutaupyti skatina ir Šiaulių valstybinė kolegija, kuri lanksčiai žiūri į kiekvieną studentą ir jo poreikius. Pragyvenimas, pramogos, buto nuomos kainos Šiauliuose yra mažesnės nei sostinėje – tai leis sutaupyti net ir tiems, kurie neįstos į valstybės finansuojamas studijų programų vietas.
„Studijos ŠVK yra neatskiriamos nuo dėmesio kiekvienam studentui ir jo savirealizacijai, aukštosios mokyklos pastangų prisiderinti prie visų studijuojančiųjų galimybių, šeimos ir darbo įsipareigojimų. Lankstumas, individualus dėmesys, glaudus bendravimas ir bendradarbiavimas siekiant maksimalių rezultatų yra itin svarbūs šiuolaikiniam žmogui“, – atskleidžia ŠVK viešųjų ryšių specialistė Urtė Drąsutytė.
Šiaulių valstybinės kolegijos studentai taip pat gali dalyvauti įvairiausiose veiklose, tradiciniuose renginiuose, susipažinti su žmonėmis ir net keliauti į užsienio šalis, pasinaudoję mainų programos siūlomomis galimybėmis.
Mokslas Šiaulių mieste patiks ir tiems, kurie nori įgyti amatą. Šiaulių profesinio rengimo centre dviejų kvalifikacijų įgijimą apmoka valstybė. O kur dar galimybės vykti į stažuotes užsienio verslo įmonėse, lavinti meninius gebėjimus, įgyti savanorystės patirties ir panašiai?
„Greta stiprios mokymo aplinkos ir reikšmingos socialinės pagalbos, Šiaulių profesinio rengimo centro mokiniai gausybėje nemokamai organizuojamų būrelių gali užsiimti mėgstama veikla: sportuoti, lavinti sveikos gyvensenos įgūdžius, išbandyti jėgas šokdami ir išmėginti dar daug kitų veiklų“, – sako Šiaulių PRC Vystymo sk. vedėjas Arvydas Labunskis.
Studentai Šiauliuose sutaupo ne tik studijoms, pramogoms, kelionėms – pragyvenimo kaina čia taip pat nesikandžioja. Apgyvendinimą moderniuose bendrabučių kambariuose geresnėmis kainomis savo studentams siūlo visos aukštojo ir profesinio mokslo įstaigos Šiaulių mieste.
Daugiau informacijos apie gyvenimo ir studijų galimybes Šiauliuose čia.
Užs. Nr. 66
Šį ketvirtadienį Kauno bigbendas kviečia į aristokratišką pasimatymą su Ella Jane Fitzgerald ir džiazo atlikėja Laura Budreckyte. Nors abi džiazo dainininkes skiria šimtmetis, bet kai kas jas suartina. Tai – saviti šių atlikėjų tembrai, jų dėmesys ir jautrumas atliekamam turiniui, platūs diapazonai, balsų &sc
Šiandien, 2025 m. gegužės 28 d., apie 7.15 val. iš namų, Pagėgių sav., Rukų k., išėjo ir negrįžo Erikas Poška, gim. 2010 m. Su nepilnamečiu susisiekti nėra galimybės, jo buvimo vieta nėra žinoma. Vaikinas smulkaus kūno sudėjimo, apie 180 cm ūgio, tamsiai rusvų, garbanotų plaukų, vilkėjo šviesios spalvos džinsines
Pašnekovas - Algridas Petraitis, Tauragės meno mokyklos direktoriaus pavaduotojas muzikos ugdymui. Pokalbio tema – mokinių priėmimas į meno mokyklą. https://open.spotify.com/episode/3ZzgXkmxAxkjoLfEifjhZB Baigiantis mokslo metams, mokytojai mąsto apie naujuosius mokslo metus, todėl gabumų patikrinimas (ne egzaminai!) birželio 3-4 d.
Prie mikrofono - Raimondas Vaitkevičius, TauragėsAVPK viršininkas. https://open.spotify.com/episode/0VcF6ucAHL8szRN9ksJ1Di - Vizitinė kortelė, trumpai apie save. - Kokia tvarka skiriami apskričių policijos komisariatųviršininkai, kiek kadencijų? Kas lėmė jūsų paskyrimą? - Pirmi (ar pirmi?) įspūdžiai atvykus į naująją darbovietą.
Paplūdimio teniso entuziastas Mindaugas Dumčius apie sparčiai populiarėjančią sporto šaką ir artėjantį turnyrą „Tauragė 2025“. Ko tikėtis sportininkams ir žiūrovams? Klausykitės pokalbio! https://open.spotify.com/episode/23ePVBBY51t3zMPh2rJWAN
Empatija – vienas svarbiausių gebėjimų, padedantis kurti stiprius tarpusavio santykius, išvengti konfliktų ir užaugti atsakingu, supratingu žmogumi. Empatiški vaikai geriau suvokia tiek savo, tiek ir kitų jausmus, lengviau sprendžia nesutarimus ir geba būti atidūs savo ir aplinkinių emocijoms. Vis dėlto vaiko teisių gynėjai past
Sunkvežimių parką valdanti įmonė puikiai žino, kad netikėtas technikos gedimas gali reikšti ne tik papildomas išlaidas, bet ir verslo grandinės sutrikimus. Dėl to vis aktualesnis tampa klausimas – kiek ir kokių atsarginių dalių reikėtų turėti „po ranka“, kad sprendimai būtų priimami greitai, o remonto darbai vyktų sk
Gegužės 22 d. atlikti maudyklų vandens tyrimai Jūros upės maudykloje, Balskų tvenkinyje, Keramikos tvenkinyje, Skaudvilės tvenkinyje, Draudenių ežere, Baltrušaičių tvenkinyje, Zumpės tvenkinyje. Nustatyta, kad Zumpės tvenkinyje žarninių enterokokų skaičius viršija higienos normoje (HN92:2018) nustatytas ribines vertes, todėl š
Visą gegužę Tauragės raj. bendrojo ugdymo įstaigose vyksta įvadinės dronų pamokos, kurias veda Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros (LINEŠA) „Airtech“ skyriaus bepiločių orlaivių mokytojai. Įvadinės pamokos mokyklose rengiamos populiarinant jau nuo šio rugsėjo Tauragės raj. startuosiančius „Airtech“
Tęsiame pasakojimą apie netoli Tauragės esančius senovės kapinynus, kuriuos paliko skalviai. Kas jie tokie buvo, „Tauragės žinių“ skaitytojai gali sužinoti skaitydami pirmąjį šios serijos straipsnį. Greižėnų kapinynas200 m į šiaurę nuo Oplankio yra kapinynas, kurį dar 1897–1898 m. tyrė baltų proistorės tyrinėtojas,
Penkerius metus Lietuvoje galima pasinaudoti Šeimos kortelės teikiamomis nuolaidomis, naudomis ir privilegijomis. Teisę į Šeimos kortelę turi daugiau kaip 43 tūkst. šeimų, pirmąja kortele naudojasi daugiau kaip 18 tūkst. Lietuvos šeimų, t.y. 42 proc. teisę į šią kortelę turinčių šeimų. Kortelė populiariausi
Pamėginkime apibrėžti, ką laikome Tauragės senamiesčiu. Gal tai Tauragės dvaras, davęs pradžią miestui? Bet jis taip toli nuo dabartinio centro. Gal tuomet Senamiesčio skveras, tokį vardą gavęs tik 2013 metais, ir jo aplinka? Gal, tačiau šiandien tai irgi ne centras. Tuomet gal dabartinis centras aplink Dariaus ir Girėno bei Vytauto gatvių s