Iki 2030 m. – beveik 1 mlrd. eurų žaliosios energetikos plėtrai ir energetiniam efektyvumui
Įkelta:
2022-06-20
Nuotrauka
saules energija
Aprašymas

Asociatyvi freepik.com nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Visuomenės grupėms susiduriant su galvosūkiu, kaip sutaupyti pinigų energijos išlaidoms, gyventojai ir verslai raginami pasinaudoti beveik 1 mlrd. eurų investicijoms į nuosavas elektrines bei energijos vartojimo efektyvinimą. Kaip skelbia Tauragės rajono savivaldybė, iš jų daugiau nei pusė – 608 mln. eurų ES lėšų – gyventojus ir įmones pasieks per artimiausius 1,5 metų, t.y., iki 2023 m. pabaigos. Likusioji – iki 2030 m.

Pirmieji kvietimai bus skelbiami dar šį mėnesį

„Šiandienines energijos išteklių kainas pasaulinėse rinkose diktuoja ne rinka, o geopolitinės įtampos. Todėl sparti žaliosios energetikos plėtra Lietuvoje yra vienintelis tvarus kelias, siekiant mažinti elektros ir šildymo sąskaitas bei priklausomybę nuo elektros importo“, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys, šiandien spaudos konferencijoje pristatęs planuojamus kvietimus ES kofinansavimui gyventojų ir verslų investicijoms į žaliąją energetiką.

Subsidijos gyventojams ir energetinėms bendrijoms

Namų ūkio energetinio savarankiškumo didinimui Energetikos ministerija skirs 389 mln. iki 2030 m., iš jų į 118,4 mln. gyventojai galės pretenduoti per artimiausius 1,5 metų. Kofinansavimo lėšomis bus remiamos gyventojų investicijos į saulės ir vėjo elektrines bei energijos kaupiklius (baterijas), pasenusių šildymo katilų keitimas į efektyvesnius, šilumos siurblių bei elektromobilių įkrovos stotelių įsirengimui, daugiabučių šilumos punktų renovacija.

Įsirengti ar įsigyti nuotolinę elektrinę bus skatinamos ir energetinės bendrijos (pilnas pavadinimas – atsinaujinančių išteklių energijos bendrijos, AEIB) – joms iki 2023 m. skirta 52,2 mln. eurų. „Energetinės bendrijos – puikus įrankis energetikos kainų suvaldymui, todėl raginame savivaldybes kurti jas ir taip finansuoti socialiai jautrias gyventojų grupes: daugiavaikes šeimas, mažas pajamas gaunančius asmenis“, – sako energetikos ministras.

Subsidijos verslui

Spartesniam verslo perėjimui prie žaliosios energetikos iki 2030 m. skirta 234,1 mln. eurų. Iš jų 170,1 mln. eurų įmones pasieks iki 2023 m. pabaigos. Verslai bus skatinami elektrą savo reikmėms gamintis ir kaupti patys, taip pat didinti energijos vartojimo efektyvumą. Valstybės kofinansavimas bus skirtas ir privačių elektromobilių įkrovos stotelių integracijai, investuojantiems į žaliojo vandenilio gamybą, biometano gamybos įrenginius bei biodegalų gamybą.

Subsidijos viešajam sektoriui

Žaliosios energetikos plėtroje dalyvaus ir viešasis sektorius – jo energetiniam efektyvumui planuojama skirti 300,9 mln. eurų iki 2030, iš jų – 218,2 mln. eurų per artimiausius 1,5 metų. Planuojama, jog bus atnaujinta 42 km šilumos trasų, ruošiantis AEI šuoliui įrengta daugiau nei 100 tūkst. išmaniųjų skaitiklių, renovuota 372,6 kv. metrų energetinius nuostolius patiriančiuose viešuosiuose pastatuose. Dalis lėšų bus skiriama kogeneracinių elektrinių, šilumos ir karšto vandens apskaitos, šilumos gamybos įrenginių modernizavimui ir įrengimui, taip pat privačių elektromobilių įkrovos stotelių integracijai. Finansuojant tyrimus ir studijas, reikalingus jūrinio vėjo parko įrengimui, kitų metų pabaigoje planuojama būti atlikus didžiąją dalį pasirengimo darbų pirmajam jūros vėjo parkui Lietuvoje.

Seime – balsavimas dėl „Proveržio paketo“

Energetikos ministras taip pat pabrėžė, jog siekiant greitos žaliosios energetikos plėtros Lietuvoje, būtina mažinti biurokratinius ribojimus ir tobulinti teisinę bazę, taip pat – užtikrinti paramos investicijoms prieinamumą, mažesnes investicijų rizikas, lankstesnes sąlygas ir inovatyvius verslo modelius dalyvauti elektros energijos rinkoje.

Seimas jau artimiausiu metu balsuos dėl vadinamojo „Proveržio paketo“, kuriuo siekiama pašalinami perteklinius ribojimus saulės ir vėjo elektrinėms, taip pat sukurti palankias sąlygas gaminančių vartotojų skaičiaus augimui bei skatinti socialiai pažeidžiamiausius gyventojus burtis į energetines bendrijas.

Jei Seimas priims siūlomas pataisas, planuojama, jog 2030 m. Lietuva elektros poreikius užsitikrintų iš vietinės generacijos, 93 proc. jos būtų žalioji. Palyginimui, dabar ši dalis sudaro 64,3 proc. Bendra įrengtoji žaliosios energetikos galia Lietuvoje siektų 7 GW, iš jų 1,4 GW sugeneruotų jūros vėjo elektrinės, 3,6 – sausumos vėjo ir 2 GW – saulės elektrinės.

Elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ duomenimis, pernai elektros energijos suvartojimas Lietuvoje buvo rekordinis ir sudarė beveik 12 TWh. Tačiau Lietuvoje sugeneruojama vos daugiau nei trečdalis jo energijos poreikio – 4,7 TWh.

Šių metų I ketv. Lietuva importavo 65 proc. elektros.

Nuotrauka
Meno mokykla
Įkelta:
prieš 1 valanda
Tauragės rajono savivaldybė paskelbė viešąjį konkursą dėl Tauragės meno mokyklos renovacijos. Pastatą apžiūrėję specialistai jame rado nemažai trūkumų. Tiesa, kada prasidės darbai, dar nežinia. 
Nuotrauka
pedagogu trukumas
Įkelta:
prieš 21 valanda
Baigiantis mokslo metams gausu skelbimų su darbo pasiūlymais pedagogams – mokyklos ieško ne tik dalykų mokytojų, bet ir pagalbos mokiniams specialistų, kurių ypatingai trūksta ne tik mūsų rajone, bet visoje šalyje. Pedagogų bendruomenė, kaip pastebi ne tik ugdymo įstaigų vadovai, bet rajono vadovai, sensta, o jaunų specialistų į mokyklas privilioti neįmanoma. Prognozės bauginančios – suskaičiuota, kad po metų šalyje trūks beveik 3 tūkst. pedagogų. 
Nuotrauka
lietus
Įkelta:
2022-07-01
Vos per keletą valandų lėtai judanti bet intensyvi kritulių zona užsėmė Tauragę. Kaip teigiama Orai ir klimatas Lietuvoje feisbuko paskyroje, vos per keletą valandų iškrito 64 mm lietaus (mėnesio norma apie 87 mm.) Rezultatas gana aiškus – ežerai gatvėse ir juose paskendę arba beveik paskendę automobiliai.
Nuotrauka
veliava
Įkelta:
2022-07-01
Šiemet liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ visame pasaulyje tradiciškai nuskambės jau keturioliktąjį kartą. Ši idėja gimė 2009-aisiais, kai „Tūkstantmečio odisėja“ pakvietė viso pasaulio lietuvius vienu metu sugiedoti „Tautišką giesmę“, pirmą kartą kelioms istorinėms akimirkoms Žemės rutulį apjuosusią gyva balsų grandine. Nuo tol ši unikali tautos iniciatyva, palaikoma pavienių žmonių ir aktyvių bendruomenių, tapo gyva mūsų laikų tradicija. O 2019 m. Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė liepos 6-ąją, Valstybės dieną, ne tik Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir „Tautiškos giesmės“ diena.
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2022-06-30
Jau beveik savaitę iš Lietuvos nesitraukia svilinantis karštis. Nors tokios vasaros daugelis laukia, tačiau žmonių, ypač vyresnių, sveikatai tai – tikras iššūkis. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos įspėja apie kaitrą. Birželio pabaiga daugelyje šalies rajonų atnešė 30–34 laipsnių karštį. Pacientų daugiau ir Tauragės gydymo įstaigose. Išsamiau apie tai, kuo pavojingi karščiai, skaitykite laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
sijotuvas
Įkelta:
2022-06-30
Įgyvendinant Europos Sąjungos (85 proc.) ir Tauragės regionų savivaldybių (15 proc.) biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Tauragės regiono maisto/virtuvės, įskaitant ir žaliąsias, atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“, viešo konkurso būdu nupirktas mobilus būgninis atliekų sijotuvas.
Nuotrauka
sukaktis
Įkelta:
2022-06-30
Birželio 24 d. paminėtos bendradarbiavimo sukaktys tarp Mažonų seniūnijos ir Lenkijos Respublikos Punsko valsčiaus (savivaldybės) bei Klaipėdos rajono savivaldybės Dovilų seniūnijos. 
Nuotrauka
marsrutai
Įkelta:
2022-06-29
Tauragės rajono savivaldybėje surengtame susitikime pristatyti nauji Tauragės regiono viešojo transporto maršrutai. Numatoma, kad regioniniai maršrutai startuos jau nuo rugsėjo 1-osios.
Nuotrauka
arena
Įkelta:
2022-06-29
Tauragės rajono savivaldybė paskelbė antrąjį multifunkcinio sporto ir kultūros centro Bertoniškės g. statybos darbų konkursą. Kaip anksčiau informavo rajono meras, pirmasis konkursas balandį neįvyko, o sutartis su rangovu nepasirašyta, nes nebuvo pateikti visi reikalingi dokumentai dėl keliamų kvalifikacinių reikalavimų, reikalingų tokio objekto statybai. 
Nuotrauka
a
FNTT asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2022-06-29
Finansiniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų ir įmonių pernai išviliojo 10,2 mln. Eur – dukart daugiau nei 2020-aisiais. Pagrindiniais sukčių taikiniais tapo trijų didžiausių šalies miestų gyventojai – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje užfiksuota 80 proc. visų sukčiavimo atvejų. Nors 96 proc. sukčiavimo atvejų buvo nukreipti į fizinius asmenis, beveik pusė visų išviliotų pinigų – iš įmonių sąskaitų, rodo Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro (PPPKC) statistika.
Nuotrauka
moksleiviai i vyriausybe
Įkelta:
2022-06-28
Rugpjūčio 22–26 d. vėl gyvai vyks aktyvaus ir pilietiško jaunimo projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“. 30 komisijos atrinktų baigiamųjų klasių moksleivių iš visos Lietuvos turės unikalią galimybę iš labai arti susipažinti su Vyriausybės veikla ir darbu viešajame sektoriuje. Šių metų projekto tema – „Moksleiviai Lietuvos ateičiai“. Tauragės rajono moksleiviai projekte dalyvavo 2010 ir 2017 metais, vis jie buvo atrinkti iš Tauragės „Versmės“ gimnazijos.
Nuotrauka
regitra
Įkelta:
2022-06-28
Balandį Ukrainai laikinai panaikinus muito mokesčius į šalį įvežamoms transporto priemonėms, ženkliai išaugo ukrainiečių srautas „Regitros“ padaliniuose, kuris tebesitęsia iki šiol. Nuo liepos 1 d. muitų lengvata turėtų būti panaikinta, tad prognozuojama, kad šią savaitę bus pasiektas pikas. Atsižvelgiant į tai, gyventojai kviečiami naudotis elektroninėmis paslaugomis arba pasinaudoti išankstine registracija ir taip savo vizitą planuoti iš anksto.
Nuotrauka
aiksteles
Įkelta:
2022-06-27
Tauragės rajono savivaldybės administracija kartu su UAB „Sportėja“ pasirašė sutartį dėl sporto aikštelių, esančių Tauragės rajone ir Tauragės mieste, dangos įrengimo. Kaip rašoma savivaldybės puslapyje, darbus minėtas rangovas įsipareigojo atlikti iki rudens pradžios.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-06-26
Namuose, sodyboje, gamtoje, stovykloje – kur beatostogautų vaikai, jiems vasara – nerūpestingų dienų metas. Mes, suaugusieji, turėtume tai įvertinti ir priminti vaikams, kaip saugiai elgtis gamtoje ar namuose, prie vandens telkinių ir patys turėtume išlikti budrūs net tuomet, kai laiką leidžiame kartu su savo mažaisiais, sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.
Nuotrauka
zmogus
Įkelta:
2022-06-25
Neįgalūs žmonės turi ne tik sveikatos problemų, bet ir kitokių rūpesčių – tenka įveikti kliūtis, apie kurias kiti nė nesusimąsto. Ratukuose judantys žmonės Tauragėje vis dar neretai susiduria su stačiais ir neįveikiamais įvažiavimais prie įvairių įstaigų. Kartais nebūna nė jų. Problema kyla ir tuomet, kai dalis verslininkų bėdos matyti nenori ir tartum užsiriša akis. „Nieko nedarysim“, – atšauna kai kurių įmonių vadovai, kai neįgalieji šiems primena, kad neįmanoma patekti į patalpas ir šią problemą reikėtų išspręsti. Tiesa, tauragiškiai kalba, kad yra ir geranoriškų verslininkų. Tačiau negalią turinčias moteris vis dar stebina įsivaizdavimas, kad reikalui esant neįgalųjį, sėdintį vežimėlyje, pasitelkus porą stiprių vyrukų, galima lyg niekur nieko pakelti. „Ar norėtumėte, kad jus kas nors kilnotų?ׅ“ – klausia jos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-06-23
Į redakciją laišką ir nuotraukas atsiuntusi tauragiškė teigė negalinti suprasti, kodėl po žolės nupjovimo senosiose miesto kapinėse subirusi žolė ant kapaviečių taip ir palikta. Kapines prižiūrinčios parapijos kunigas sako, kad žolę apie kapavietes turi apsipjauti jas prižiūrintys žmonės, o jei žolė užbiro, parapija neįsipareigojusi jos sutvarkyti.  
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-06-22
Baigiantis mokslo metams gausu skelbimų su darbo pasiūlymais pedagogams – mokyklos ieško ne tik dalykų mokytojų, bet ir pagalbos mokiniams specialistų, kurių ypatingai trūksta ne tik mūsų rajone, bet visoje šalyje. Pedagogų bendruomenė, kaip pastebi ne tik ugdymo įstaigų vadovai, bet ir rajono vadovai, sensta, o jaunų specialistų į mokyklas privilioti neįmanoma. Prognozės bauginančios – suskaičiuota, kad po metų šalyje trūks beveik 3 tūkst. pedagogų. Plačiau apie tai skaitykite laikraščio vedamajame.