Tauragės ligoninės darbuotojų atlyginimai kilo penktadaliu
Įkelta:
2022-05-10
Nuotrauka
ligonine
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Balandžio 27-ąją rajono tarybai pateiktoje ir patvirtintoje Tauragės ligoninės ataskaitoje daugiausia dėmesio sulaukė medikų atlyginimai. Akcentuojama, kad sparčiai kilo gydytojų, slaugytojų atlyginimai.

Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška praėjusiame Sveikatos ir socialinių reikalų komitete skaičiavo, kad praėjusių metų pabaigoje įstaigoje dirbo 522 darbuotojai, iš kurių 91 gydytojas, 181 slaugytoja. Iš 15,1 mln. eurų išlaidų daugiausia skirta darbo užmokesčiui – per 11,5 mln. eurų. Pasak direktoriaus, karantino metu Sveikatos apsaugos ministerija nustatė priedų prie atlyginimo tvarką.

– Darbuotojams, kurie susidūrė su COVID-19 pacientų gydymu, buvo skirti nuo 60 iki 100 procentų darbo užmokesčio priedai, – sakė jis.

Be to, didėjo ir minimalus mėnesinis atlyginimas. Lyginant su 2020 m., Tauragės ligoninėje darbo užmokesčio suma padidėjo 21,4 proc., per 2 mln. eurų.

Tarybos nariams L. Indriuška sakė, kad 2020 m. prasidėjusi ir praėjusiais metais besitęsusi pandemija lėmė pacientų sumažėjimą.

– Teko perorganizuoti patalpas COVID-19 pacientų gydymui, infrastruktūrą, materialiuosius bei žmogiškuosius išteklius, – kalbėjo L. Indriuška.

Nepaisant to, vidutinis darbo užmokestis ir be priedų už COVID-19 pacientų gydymą kilo: jeigu gydytojų vidutinis atlyginimas 2019 m. siekė 4038 eurus, tai 2021 m. – jau 5767 eurus, o štai slaugytojų vidutinė alga praėjusiais metais siekė 1605 eurus, kai 2019 m. – tik 1171 eurą.

Direktorius pažymėjo, kad dėl pandemijos paslaugų nepavyko suteikti tiek, kiek ikipandeminiu laikotarpiu.

– Tačiau lyginant su 2020 metais rodikliai didėja. Žmonės nebe taip baiminasi kreiptis paslaugų arba jos tampa neišvengiamos, – sakė jis.

Atsižvelgia į rinką

Kai kuriems tarybos nariams kilo klausimų, kodėl skiriasi medikų atlyginimai.

– Ligoninei rodiklius, tikslus iškelia ir Sveikatos apsaugos ministerija, ir Tauragės rajono savivaldybės taryba, – „Tauragės žinioms“ trečiadienį kalbėjo L. Indriuška. – Vienas iš įrankių siekti tikslų – darbo užmokestis, atlyginimai komandai. Pasakymas, kad yra neaišku, rodo, kad nėra pakankamai įsigilinta į šią sritį, mes visą informaciją pateikėme. Taryboje keliamas toks įdomus klausimas, kad neva atvažiuojantys gydytojai gauna daugiau už vietinius. Tada galima klausti, o kas yra atvažiuojantieji, o kas – vietiniai. Reikia suprasti, kad mėginame teikti kuo daugiau kokybiškų paslaugų vietoje, kad žmonėms nereikėtų vykti į kitas ligonines. Suprantama, kad Tauragės ligoninė nedirba izoliuotomis sąlygomis. Reikia atsižvelgti į Lietuvos, Europos, pasaulio rinką, tai, kad specialistai gali rinktis bet kurią ligoninę darbo vietai. Tad darbo užmokestį diktuoja rinka ir darbuotojo, specialisto kvalifikacija. Natūralu, kad gydytojų atlyginimai nėra ir negali būti vienodi, nes vieni yra paklausesni, jų trūksta, taigi jie – geriau apmokami. Jeigu taip nutiktų, kad būtų priimtas sprendimas visiems darbuotojams suvienodinti darbo užmokestį, iš manęs būtų atimtas vienas pagrindinių įrankių, kaip rinkti komandą, kad būtų teikiamos kokybiškos paslaugos čia, Tauragės ligoninėje. Galėtume netekti specialistų, kurie teikia kokybiškas paslaugas, neužtikrintume visos skyrių komandos veiklos.

Pasak Tauragės ligoninės direktoriaus, akivaizdu, kad skyriai negali veikti tik su dalimi reikiamų specialistų, tada jie būtų uždaromi.

– Galų gale liktų slaugos ligoninė. Nemanau, kad to siekiame ir norime, – komentavo pašnekovas. – Kartais keliami klausimai, kodėl nėra vieno ar kito specialisto. Pažymėsiu, kad kai kurie gydytojai būna dar geriau apmokami, jų didelis trūkumas visoje Lietuvoje.

Ruošiasi ir karo sąlygoms

Šiuo metu Rytų Europoje susiklosčiusi geopolitinė situacija neramina, visuomenėje vyrauja didžiulė įtampa dėl galimo didelio karinio konflikto tolesnio plėtimosi. Tačiau karo sąlygomis Tauragės ligoninė yra pasiruošusi dirbti, Sveikatos ir socialinių reikalų komitete kalbėjo ligoninės direktorius. Žinoma, tai priklauso ir nuo to, kur eitų fronto linija – ar per pačią Tauragę, ar aplink. Pasak L. Indriuškos, darbui karo sąlygomis įtakos turi ir elektros, kuro, kitų išteklių tiekimas.

–Tokiu metu būtų teikiamos chirurginės paslaugos dėl plėšinių, šautinių žaizdų. Į tai dėmesį ir kreipiame, kad būtų toms problemoms spręsti įsigyjami vaistai, paruošiamos operacinės, o darbuotojai – paskirti, jei taip nutiktų. <...> Bus gelbėjamos gyvybės dėl karo pasekmių, – sakė direktorius.

Ypatingas dėmesys skiriamas pasiruošti intensyviosios terapijos paslaugoms, taip pat tam, kad netrūktų generatorių, kurie net ir sustojus elektros tiekimui veiktų ir ligoninės veikla toliau būtų užtikrinama. 

Bet, pažymėjo L. Indriuška, visos ligoninės paslaugoms užtikrinti generatorių įsigyti neįmanoma – nėra papildomų jungčių.

Nuotrauka
naujokiene
Įkelta:
prieš 20 valandų
Nuo vasario 1-osios Paveldo tarnybos funkcijos, iki šiol vykdytos Kultūros centrui priklausiusioje tarnyboje, perduotos Tauragės rajono savivaldybės administracijai, įsteigta ir nauja pareigybė. Nuo balandžio 1-osios paveldo klausimais rūpinasi buvusi savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Danutė Naujokienė. 
Nuotrauka
paspirtukams
Įkelta:
prieš 22 valandas
Automobilio vairuotojas skundžiasi neapdairiai besielgiančiais paspirtukininkais – į pėsčiųjų perėjas šie neretai įvažiuoja staiga, net neapsidairę. Toks vaizdas Tauragės gatvėse dažnas. Kyla klausimas, ar Tauragėje yra perėjų, kuriomis važiuoti paspirtukininkai ir dviratininkai gali?  
Nuotrauka
priešgaisirnė
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės savivaldybės administracija perka automobilį, kuris bus skirtas savivaldybės Priešgaisrinei tarnybai. Maksimali pirkimo vertė – 25 410 Eur.
Nuotrauka
gaisras
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gegužės 11-osios pavakarę Dacijonų kaime kilo gaisras, apdegė gyvenamasis namas, kuriame gyveno vieniša moteris, auginanti ketverių, dešimties bei šešiolikos metų amžiaus vaikus, buvo slaugoma senjorė. Visa šeima liko be pastogės, gyvenimui būtinų daiktų.
Nuotrauka
vsb
Įkelta:
2022-05-14
Įsivaizduokite tokią situaciją – ramiai leidžiate laiką prie vandens telkinio ir pastebite, kaip visiškai nepažįstamas žmogus skęsta ir šaukiasi pagalbos. Ką daryti? Dažniausiai išsitraukiame mobilųjį telefoną ir skambiname skubiosios pagalbos tarnybų numeriu 112 tikėdamiesi, kad netrukus atvyks medikai ir nelaimėlį išgelbės. Narsesni puola į vandenį ir jau praradusį sąmonę skenduolį ištraukia į krantą. Medikų dar nėra. Vieta atoki, ir vargu ar per pirmąsias minutes jie pasirodys. Tik nuo aplinkinių žmonių veiksmų priklausys, ar į nelaimę patekęs žmogus išgyvens.  
Nuotrauka
dviraciu saugykla
Įkelta:
2022-05-13
Mieste pradėjus veikti nemokamoms dviračių saugykloms vasarą Tauragė tikisi pasitikti su dar daugiau dviratininkų ir paspirtukininkų. Uždarose šalia namų įrengtose saugyklose tauragiškiai galės patogiai ir saugiai palikti bei pakrauti gamtai draugiškas transporto priemones. Viena pirmųjų saugyklas išbandžiusi Vlada Musvydaitė–Vilčiauskė tokių sprendimų iki šiol ypač pasigesdavo šalies miestuose.
Nuotrauka
naujagimis ua
Įkelta:
2022-05-13
Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas feisbuko paskyroje pasidalinio džiugia naujiena – Tauragėje sulaukėme pirmojo ukrainiečio naujagimio. Jo vardas – Michail.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-05-12
Poryt minėsime Šeimos dieną. Kiek mums visiems svarbi šeima? Ko gero, paprasčiausias meilės savo šeimai įrodymas – domėjimasis jos istorija. Sondrai Vaišvilaitei, pribloškiančios savo grožiu knygos „Šviesybių namai“ autorei, be galo svarbi kiekviena, net ir smulkiausia giminės istorijos detalė, kurias ji kartu su seserimi Danguole rinko po kruopelytę ne vienerius metus ir sudėliojo iš jų ištisą paprasto gyvenimo epą, įdomų ir vertingą ne tik artimiesiems. Išsamiau apie šią knygą, jos pristatymą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje ir netgi knygos ištrauka – šiame laikraščio numeryje.
Nuotrauka
telefonai
Įkelta:
2022-05-12
Seimo nario Justo Džiugelio Seimui pateiktos Švietimo įstatymo pataisos dėl mobiliųjų telefonų ir planšečių naudojimo mokyklose buvo atmestos. Tiesa, pataisos bus tobulinamos. Rajono mokyklų vadovai šiai įstatymo pataisai pritartų, nors kai kur jau ir turi įsivedę savo taisykles, prie kurių mokiniai priprato.
Nuotrauka
paulius
Įkelta:
2022-05-12
Tauragės rajono Ruikių kaime su tėvais ekologiniame ūkyje ūkininkaujantis Paulius Macas džiaugiasi likęs darbuotis kaime. Dar mokykloje vaikinas žinojo, kad po studijų Kaune grįš į kaimą. O ir technologijų ūkyje gausa jį skatina tik tobulėti ir naujinti techniką bei įrenginius.
Nuotrauka
fixus
Įkelta:
2022-05-11
Paveldo pastatų stebėsenos ir prevencinės priežiūros projektas „FIXUS Mobilis“ jau trečius metus teikia paslaugas privatiems ir instituciniams paveldo valdytojams visoje Lietuvoje. Tauragės rajone yra 78 paveldo statiniai, įtraukti į Kultūros vertybių registrą, o FIXUS sąraše kol kas nėra nė vieno iš jų – tai gali pasikeisti po kitą savaitę vyksiančios viešos konsultacijos Kaišiadorių rajono gyventojams. 
Nuotrauka
elektra
Įkelta:
2022-05-10
Tęsiasi elektros rinkos liberalizavimas projektas, kurio metu gyventojai sprendžia, iš ko pirks elektros energiją savo namams. Nuosekliu gyventojų informavimu rūpinasi „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) – vyksta visuomenės informavimo programa „Pasirinkite tiekėją“. Nors apklausos rodo, kad gyventojai gerai žino, kad reikia pasirinkti savo tiekėją, tačiau kai ateina metas tai padaryti – kyla klausimų.
Nuotrauka
monika liu
Įkelta:
2022-05-10
Antradienį pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje pasirodys Lietuvos atstovė – Monika Liu, ji atliks dainą „Sentimentai“.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2022-05-09
Norite daugiau sužinoti apie bendravimą su vaikais? Susiduriate su sunkumais šeimoje? O gal žinote šeimą, kuriai reikia pagalbos? Vaiko teisių gynėjai kviečia į atvirų durų dienas, kurių metu teisininkai, psichologai bei vaiko teisių gynėjai bus pasirengę konsultuoti žmones jiems aktualiais su vaikais susijusiais klausimais. Atvirų durų dienos vyks gegužės 12 d., ketvirtadienį, kiekvienoje savivaldybėje veikiančiuose Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos padaliniuose. Daugelyje iš jų darbo laikas bus pratęstas iki 19 val.
Nuotrauka
europe
Įkelta:
2022-05-09
Gegužės 9-oji – Europos diena. Šią dieną, prieš 72 metus, pasiūlyta sukurti bendriją, kuri suvienytų tuomet karo nualintą Europą.
Nuotrauka
liepu g
Įkelta:
2022-05-09
Tauragės rajono savivaldybė aktyviai ruošiasi pėsčiųjų ir dviračių takų plėtrai. Savivaldybės internetiniame puslapyje skelbiama, kad vienas iš takų drieksis vaizdingu maršrutu pagal Jūros upę nuo vasaros estrados iki Liepų g.