Sovietinių paminklų nebeliks ir Tauragėje: šiandien demontuotas obeliskas Pajūryje
Įkelta:
2022-05-09
Nuotrauka
paminklas
Aprašymas

Momentinės ekrano nuotraukos

,
Nuotrauka
paminklas
Aprašymas

Raimondos Alysienės nuotrauka

,
Nuotrauka
paminklas
Aprašymas

Dovydo Kaminsko feisbuko paskyros nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Po vasario 24-ąją Rusijos pradėto brutalaus karo prieš taikią, suverenią valstybę Ukrainą visoje Lietuvoje vienas po kito jau verčiami, demontuojami, išvežami įvairiausi sovietiniai paminklai, memorialai, skulptūros. Neatsilieka ir Tauragė. 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojo Tomo Raulinavičiaus vadovaujama komisija, apžiūrėjusi sovietinių Tauragės rajono paminklų ūkį, tęsia darbus. Pasak T.Raulinavičiaus, pasirodo, tų penkiakampių raudonų ir jau parūdijusių žvaigždučių ne tiek mažai. O kur dar betoninės lentos, obeliskai, akmenys ir kapinaičių paminklai. „Priėmėme sprendimus, kurių vienus įgyvendinsime jau labai greitai, kitiems reiks laiko, kol gausime atsakymą dėl vertingųjų savybių nustatymo“, – savo feisbuko paskyroje skelbia jis.

Šiandien demontuotas obeliskas sovietiniams kariams Pajūrio kaime.

Pasak T. Raulinavičiaus, obeliskas prie Senojo stadiono kapinių netrukus liks be raudonos penkiakampės. „Priėmėme sprendimą demontuoti ir jį, tačiau prieš tai reikia sulaukti atsakymo iš Kultūros paveldo departamento dėl paminklo, registruoto KP registre, vertingųjų savybių patikslinimo. Panašios procedūros laukia paminklo Skaudvilės karių kapinėse. O žvaigždėms ir propagandinėms lentoms ten ne vieta, tad bus pašalintos artimiausiu metu. Prie šio sąrašo prisideda bunkerio prie pėsčiųjų tilto penkiakampiai metaliniai pagražinimai“, – rašo jis. 

T. Raulinavičius įsitikinęs – kol rusai bombarduoja Ukrainą ir terorizuoja kaimynines valstybes, tai mažiausia, ką galime padaryti. Dėkodamas visiems už palaikymą, jis rašo, kad komisija dirba toliau, ir prašo visų, pastebėjusių pasislėpusį sovietinį stabą, jam parašyti. 

Komentatoriai šią žinią sutiko džiaugsmingai. Jie teigia, jog smagu girdėti, kad vyksta sovietinio šlamšto naikinimo procesas. „Dabar šūkis „Tauragė tvarkosi“ įgauna tikrąją prasmę“, – rašoma viename komentare. 

Kad atsikratoma sovietinių paminklų, džiūgauja ir Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. „Tauragėje sovietinių raudonų žvaigždžių nebėra. Iškart dangus šviesesnis. Dėl paminklų demontavimo kreipiamės į Kultūros paveldo departamentą, kurie iš naujo įvertins „vertingąsias“ savybes ir neabejoju, kad po to galėsime juos demontuoti. Karių kapai išliks, su žmonių palaikais elgiamės pagarbiai. Rajone buvo keli į jokius registrus neįtraukti paminklai ir kiti sovietizmo šlovinimo stabai – jų taip dar šią savaitę turėtų nelikti“, – socialiniame tinkle parašė jis.

Tauragiškiai demontuoti sovietinius paminklus ėmėsi bene vieni pirmųjų Lietuvoje. Pirmiausia demontuotas paminklas sovietiniams kariams Lauksargiuose.

 

Nuotrauka
naujokiene
Įkelta:
prieš 20 valandų
Nuo vasario 1-osios Paveldo tarnybos funkcijos, iki šiol vykdytos Kultūros centrui priklausiusioje tarnyboje, perduotos Tauragės rajono savivaldybės administracijai, įsteigta ir nauja pareigybė. Nuo balandžio 1-osios paveldo klausimais rūpinasi buvusi savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Danutė Naujokienė. 
Nuotrauka
paspirtukams
Įkelta:
prieš 23 valandas
Automobilio vairuotojas skundžiasi neapdairiai besielgiančiais paspirtukininkais – į pėsčiųjų perėjas šie neretai įvažiuoja staiga, net neapsidairę. Toks vaizdas Tauragės gatvėse dažnas. Kyla klausimas, ar Tauragėje yra perėjų, kuriomis važiuoti paspirtukininkai ir dviratininkai gali?  
Nuotrauka
priešgaisirnė
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės savivaldybės administracija perka automobilį, kuris bus skirtas savivaldybės Priešgaisrinei tarnybai. Maksimali pirkimo vertė – 25 410 Eur.
Nuotrauka
gaisras
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gegužės 11-osios pavakarę Dacijonų kaime kilo gaisras, apdegė gyvenamasis namas, kuriame gyveno vieniša moteris, auginanti ketverių, dešimties bei šešiolikos metų amžiaus vaikus, buvo slaugoma senjorė. Visa šeima liko be pastogės, gyvenimui būtinų daiktų.
Nuotrauka
vsb
Įkelta:
2022-05-14
Įsivaizduokite tokią situaciją – ramiai leidžiate laiką prie vandens telkinio ir pastebite, kaip visiškai nepažįstamas žmogus skęsta ir šaukiasi pagalbos. Ką daryti? Dažniausiai išsitraukiame mobilųjį telefoną ir skambiname skubiosios pagalbos tarnybų numeriu 112 tikėdamiesi, kad netrukus atvyks medikai ir nelaimėlį išgelbės. Narsesni puola į vandenį ir jau praradusį sąmonę skenduolį ištraukia į krantą. Medikų dar nėra. Vieta atoki, ir vargu ar per pirmąsias minutes jie pasirodys. Tik nuo aplinkinių žmonių veiksmų priklausys, ar į nelaimę patekęs žmogus išgyvens.  
Nuotrauka
dviraciu saugykla
Įkelta:
2022-05-13
Mieste pradėjus veikti nemokamoms dviračių saugykloms vasarą Tauragė tikisi pasitikti su dar daugiau dviratininkų ir paspirtukininkų. Uždarose šalia namų įrengtose saugyklose tauragiškiai galės patogiai ir saugiai palikti bei pakrauti gamtai draugiškas transporto priemones. Viena pirmųjų saugyklas išbandžiusi Vlada Musvydaitė–Vilčiauskė tokių sprendimų iki šiol ypač pasigesdavo šalies miestuose.
Nuotrauka
naujagimis ua
Įkelta:
2022-05-13
Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas feisbuko paskyroje pasidalinio džiugia naujiena – Tauragėje sulaukėme pirmojo ukrainiečio naujagimio. Jo vardas – Michail.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-05-12
Poryt minėsime Šeimos dieną. Kiek mums visiems svarbi šeima? Ko gero, paprasčiausias meilės savo šeimai įrodymas – domėjimasis jos istorija. Sondrai Vaišvilaitei, pribloškiančios savo grožiu knygos „Šviesybių namai“ autorei, be galo svarbi kiekviena, net ir smulkiausia giminės istorijos detalė, kurias ji kartu su seserimi Danguole rinko po kruopelytę ne vienerius metus ir sudėliojo iš jų ištisą paprasto gyvenimo epą, įdomų ir vertingą ne tik artimiesiems. Išsamiau apie šią knygą, jos pristatymą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje ir netgi knygos ištrauka – šiame laikraščio numeryje.
Nuotrauka
telefonai
Įkelta:
2022-05-12
Seimo nario Justo Džiugelio Seimui pateiktos Švietimo įstatymo pataisos dėl mobiliųjų telefonų ir planšečių naudojimo mokyklose buvo atmestos. Tiesa, pataisos bus tobulinamos. Rajono mokyklų vadovai šiai įstatymo pataisai pritartų, nors kai kur jau ir turi įsivedę savo taisykles, prie kurių mokiniai priprato.
Nuotrauka
paulius
Įkelta:
2022-05-12
Tauragės rajono Ruikių kaime su tėvais ekologiniame ūkyje ūkininkaujantis Paulius Macas džiaugiasi likęs darbuotis kaime. Dar mokykloje vaikinas žinojo, kad po studijų Kaune grįš į kaimą. O ir technologijų ūkyje gausa jį skatina tik tobulėti ir naujinti techniką bei įrenginius.
Nuotrauka
fixus
Įkelta:
2022-05-11
Paveldo pastatų stebėsenos ir prevencinės priežiūros projektas „FIXUS Mobilis“ jau trečius metus teikia paslaugas privatiems ir instituciniams paveldo valdytojams visoje Lietuvoje. Tauragės rajone yra 78 paveldo statiniai, įtraukti į Kultūros vertybių registrą, o FIXUS sąraše kol kas nėra nė vieno iš jų – tai gali pasikeisti po kitą savaitę vyksiančios viešos konsultacijos Kaišiadorių rajono gyventojams. 
Nuotrauka
elektra
Įkelta:
2022-05-10
Tęsiasi elektros rinkos liberalizavimas projektas, kurio metu gyventojai sprendžia, iš ko pirks elektros energiją savo namams. Nuosekliu gyventojų informavimu rūpinasi „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) – vyksta visuomenės informavimo programa „Pasirinkite tiekėją“. Nors apklausos rodo, kad gyventojai gerai žino, kad reikia pasirinkti savo tiekėją, tačiau kai ateina metas tai padaryti – kyla klausimų.
Nuotrauka
monika liu
Įkelta:
2022-05-10
Antradienį pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje pasirodys Lietuvos atstovė – Monika Liu, ji atliks dainą „Sentimentai“.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2022-05-09
Norite daugiau sužinoti apie bendravimą su vaikais? Susiduriate su sunkumais šeimoje? O gal žinote šeimą, kuriai reikia pagalbos? Vaiko teisių gynėjai kviečia į atvirų durų dienas, kurių metu teisininkai, psichologai bei vaiko teisių gynėjai bus pasirengę konsultuoti žmones jiems aktualiais su vaikais susijusiais klausimais. Atvirų durų dienos vyks gegužės 12 d., ketvirtadienį, kiekvienoje savivaldybėje veikiančiuose Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos padaliniuose. Daugelyje iš jų darbo laikas bus pratęstas iki 19 val.
Nuotrauka
europe
Įkelta:
2022-05-09
Gegužės 9-oji – Europos diena. Šią dieną, prieš 72 metus, pasiūlyta sukurti bendriją, kuri suvienytų tuomet karo nualintą Europą.
Nuotrauka
liepu g
Įkelta:
2022-05-09
Tauragės rajono savivaldybė aktyviai ruošiasi pėsčiųjų ir dviračių takų plėtrai. Savivaldybės internetiniame puslapyje skelbiama, kad vienas iš takų drieksis vaizdingu maršrutu pagal Jūros upę nuo vasaros estrados iki Liepų g.