Kokybiškas miegas – nemokamas vaistas, stiprinantis mūsų sveikatą
Įkelta:
2020-09-30
Nuotrauka
Aprašymas

Asociatyvi nuotrauka

,
Nuotrauka
Aprašymas

VUL Santaros klinikų Neurologijos centro gydytoja neurologė prof. Rūta Mameniškienė

,
Nuotrauka
Aprašymas

VUL Santaros klinikų gydytoja neurologė dr. Eglė Sakalauskaitė-Juodeikienė

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Įtampa, stresas, dideli darbo ar mokslo krūviai, dienos režimo nesilaikymas – tai kokybiško miego priešai, kurių nekoreguojant, prasideda  sveikatos sutrikimai. „Miegą galima laikyti geriausiu nemokamu vaistu, kuris padeda sustiprinti mūsų organizmą, – sako VUL Santaros klinikų gydytoja neurologė dr. Eglė Sakalauskaitė-Juodeikienė.

Sutrikus miegui – ne vaistai svarbiausi

Miego kokybę įvertinti labai paprasta – jei kitą dieną jaučiamės pailsėję ir darbingi, neskauda ir nesvaigsta galva, nesinori kelis kartus pamiegoti dienos metu, vadinasi, išsimiegota tinkamai.

Įprastai darbingo amžiaus žmogui pakanka 7–9 valandų miego per parą, tačiau kai kuriems žmonėms gali reikėti išmiegoti ir 10 valandų, arba, priešingai, gali pakakti ir 6 val. miego. Žmonės taip pat skiriasi ir savo miego tipais (chronotipais) – nors didžioji mūsų dalis būdrauja ir miega pagal „normalųjį“ chronotipą, egzistuoja vadinamieji „vyturiai“ ir „pelėdos“ (pirmieji eina gulti ir keliasi labai anksti, antrieji – labai vėlai). Tai lemia individualios savybės ir net genai, reguliuojantys miego-būdravimo ciklus, todėl šiems žmonėms prie savo unikalaus režimo reikia pritaikyti socialinį, asmeninį ir profesinį gyvenimą.

„Miego metu ne tik pailsime, nes miegas, kaip žinia, nėra vien tik pasyvus procesas: smegenys miego metu intensyviai dirba, apgalvojama buvusi diena, planuojamas rytojus, ši smegenų veikla miego metu būtina, kad nebūtume dirglūs, pikti, konfliktiški, kad, pabudę iš miego ryte, galėtume gyventi kokybišką gyvenimą“, – aiškina VUL Santaros klinikų Neurologijos centro gydytoja neurologė prof. Rūta Mameniškienė.

 

Nuotrauka

Miegodamas mažiau nei 6–7 valandas per parą, žmogus turi didesnę riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, II tipo cukriniu diabetu, nutukimu. Dėl to reikėtų taip suplanuoti savo veiklas dienos metu, kad galėtume skirti bent 7 valandas miegui naktį. Kai didelis gyvenimo tempas, įtampa ir stresas profesinėje veikloje bei asmeniniame gyvenime sutrikdo miegą, jis tampa nekokybiškas, dienos metu žmogus būna mieguistas, kenčia tarpasmeniniai santykiai, darbingumas, mažėja aktyvumas, paūmėja lėtinės ligos, blogėja psichinė sveikata – kitaip tariant, tarsi įsisukama į „užburtą ratą“. Miego kiekio normalizavimas ir miego kokybės gerinimas yra pirmas žingsnis (nieko nekainuojantis ir visiems prieinamas!) stiprinti savo sveikatą dar iki vizito pas gydytoją ir iki gydymo vaistais.

Mikronubudimai ir mikroužmigimai

Vienas iš nekokybiško miego naktį bruožų – neišsimiegojimo pojūtis ryte. Gydytojai tai aiškina dažnais mikroprabudimais (trunkančiais 4–10 sekundžių) nakties metu, kurių smegenys dažniausiai nefiksuoja. Tačiau jei tokių mikroprabudimų būna daug, smegenys juos „prisimena“, ir mums atrodo, kad visą naktį nemiegojome (nors bendra miego trukmė ir pakankama).

Nemiga besiskundžiantys pacientai taip ir sako – aš jau 10 metų nemiegu. Taip iš tiesų būti negali, nes nemiegodamas (taip pat kaip ir nevalgydamas ar nekvėpuodamas) žmogus numirtų. Tiesiog taip pacientams atrodo dėl ypač dažnų mikroprabudimų, kurie viršija normos ribas, todėl miegas darosi nestabilus, žmogui atrodo, kad jis visai nemiega, – paaiškina dr. E.  Sakalauskaitė-Juodeikienė.

Nuotrauka


„Sutrikus nakties miegui (arba dirbant pamaininį darbą), jaučiamas nuovargis ir mieguistumas dienos metu. Dėl nepakankamo miego arba blogos miego kokybės nakties metu, dieną šie žmonės gali tarsi trumpam „atsijungti“, t.y. trumpam užmigti, o tai ypač pavojinga, jei, tarkime, tuo metu žmogus vairuoja automobilį,“ – priduria prof. R. Mameniškienė.

Taigi, jei vairuojant jaučiamas didelis mieguistumas, būtina sustoti, išgerti kavos ar energinio gėrimo ir bent 15–20 minučių nusnūsti, kol šiuose gėrimuose esančios medžiagos suveiks. To daryti dažnai nepatariama, tik tais atvejais, kai kitos išeities nėra. Taip pat vertėtų prisiminti, kad didžiausia eismo įvykių ir kitų klaidų darbe (ypač dirbant pamaininį darbą) rizika yra 4–5 val. paryčiais ir po pietų. Jei įmanoma, reikėtų vengti šiomis valandomis vairuoti ilgus atstumus ar atlikti kitus automatizuotus darbus, kadangi šiuo laiku mūsų smegenys yra ypač linkusios į vadinamuosius mikroužmigimus.

Sutrikus miegui, nukenčia imunitetas, auga svoris

Miego procesas intensyviai tyrinėjamas mokslininkų. Vienas iš naujausių tyrimų parodė, kad sutrumpinus miegą iki 5 val. per parą, per savaitę priaugama apie 1 kg svorio.

„Tai galima paaiškinti labai paprastai: jei mažiau miegi, mažiau išsiskiria sotumo jausmą reguliuojančio hormono. Žmogus ima valgyti riebiau, gausiau. Be to, sutrinka ir kitų hormonų veikla, kurie atsakingi už motyvaciją, aktyvumą – tai taip pat skatina svorio padidėjimą, nes žmogus mažiau sportuoja, – sako prof. R. Mameniškienė. – Kai sutrinka hormonų sintezė, sutrinka mūsų gyvybines funkcijas reguliuojantys hormonai – silpnėja imunitetas, dažniau sergame infekcinėmis ligomis“.

Miegą sutrikdė ir koronavirusas

COVID-19 pandemijos ir karantino metu buvo pastebėta, kad gyventojams triko miego kokybė, prastėjo psichinė sveikata.

„Daugiau būdami namuose, žmonės mažiau judėjo, gausiau valgė, pasikeitė miego įpročiai – išsibalansavo miego režimas. Tada ir užsisuko užburtas ratas – nebeišsimiegi, nuotaika blogėja, nerimas auga, lėtinių susirgimų rizika didėja, kyla kraujospūdis, padidėja insulto rizika“, – aiškina prof. R. Mameniškienė.

Dr. E. Sakalauskaitė-Juodeikienė antrina, jog miego sutrikimams įtakos turėjo ir gausybė neigiamos informacijos, transliuojamos per įvairias medijas, kuri paveikė ir miego kokybę, ir psichinę sveikatą. Karantinas sukėlė nemenkų iššūkių visai šeimai būnant namuose – nuotolinis darbas, nuotolinis vaikų mokymasis, mažai saulės šviesos, mažai fizinio aktyvumo, o jei kartu gyvena ir vyresni tėvai – kasdienė įtampa ir trintis apsunkino mūsų gyvenimus.

Miegoti kambaryje be televizoriaus ir telefono

Kadangi miegas stiprina imuninę sistemą, patariama susikurti palankias sąlygas kokybiškam miegui. Vienas iš patarimų – praktikuoti miego higieną: eiti miegoti ir keltis rytais tuo pačiu metu (taip pat ir savaitgaliais), nežiūrėti lovoje televizoriaus, nelaikyti telefono šalia savęs (elektroninių prietaisų skleidžiama šviesa blokuoja miego hormono melatonino išsiskyrimą smegenyse ir blogina miegą naktį), prieš pat miegą aktyviai nesportuoti ir intensyviai protiškai nedirbti, prieš einant miegoti nepersivalgyti, nevartoti alkoholinių gėrimų, kavos, nerūkyti. Šie patarimai padės kokybiškai išsimiegoti ir didžiajai daliai žmonių vaistų tikrai neprireiks!

Miego higiena ir rekomendacijos gyventojams COVID-19 pandemijos ir karantino metu:

1. Kiekvieną vakarą gulkitės, o rytą - kelkitės tuo pačiu metu

Stenkitės kiekvieną vakarą eiti miegoti tuo pačiu metu, o rytais – keltis tuo pačiu metu. Reguliarus miego režimas miegą padaro efektyvesnį.

2. Suplanuokite kelias 15 min. trukmės pertraukas tarp darbų

Trumpų poilsio ir savirefleksijos pertraukų metu stenkitės apmąstyti sunkesnes situacijas, su artimaisiais aptarti stresą sukėlusias mintis. Tą padarius dieną, didesnė tikimybė, kad nakties miegas bus ramesnis

3. Naudokitės žiniasklaidos priemonėmis saikingai

Rekomenduojama naudotis žiniasklaidos priemonėmis ir socialiniais tinklais, kai norite pabendrauti su toliau gyvenančiais artimaisiais ar draugais, tačiau stenkitės riboti neigiamos, stresą sukeliančios informacijos (ypač apie COVID-19 pandemiją) srautą. Nesineškite kompiuterių ar skaityklių į miegamąjį, nes elektroninių prietaisų skleidžiama šviesa blokuoja melatonino išsiskyrimą smegenyse ir blogina miegą naktį.

4. Ribokite vaikų laiką, praleidžiamą prie TV, kompiuterių ar išmaniųjų telefonų

Nors kompiuteriai – svarbi priemonė vaikų nuotolinio ugdymo metu karantino sąlygomis, nerekomenduojama žiūrėti TV, naudotis kompiuteriais ar išmaniaisiais telefonais po pietų ir vakare. Neleiskite jų vaikams neštis į lovas!

5. Mankštinkitės

Reguliari mankšta rytais arba ankstyvą popietę, fizinis aktyvumas dienos metu pagerina gilų miegą naktį. Tačiau fizinis aktyvumas likus kelioms valandoms iki miego gali trukdyti užmigti.

6. Stenkitės būti apšviesti natūralios saulės šviesos dienos metu

Natūrali dienos šviesa, ypač rytais, yra labai svarbi cirkadinio ritmo reguliavimui (cirkadinis ritmas – asmeninis biologinis laikrodis). Jei to padaryti neįmanoma, stenkitės dienos metu apšviesti kambarius, atitraukdami užuolaidas arba įjungdami šviesas. Vakare šviesa turi būti blankesnė. Naktį jūsų miegamajame turėtų būti tamsu.

7. Koreguokite mitybą

Karantino metu, sumažėjus fiziniam aktyvumui, reikėtų valgyti mažiau. Be to, sunkus maistas vėlyvą vakarą gali trukdyti užmigti, todėl rekomenduojama paskutinįkart valgyti ne vėliau nei 2 val. iki miego.

8. Atsisakykite žalingų įpročių

Kava, arbata ir kiti gėrimai bei maistas, kurių sudėtyje yra kofeino, veikiančio kaip stimuliatorius, gali trikdyti užmigimą, todėl rekomenduojama nevartoti kofeino iki nakties miego likus 4–6 valandoms, taip pat reikėtų mažinti kofeino turinčių gėrimų vartojimą dienos metu. Nors alkoholis pagreitina užmigimą, tačiau sutrikdo miego struktūrą. Dėl šios priežasties alkoholis nėra geras būdas siekiant visaverčio nakties miego. Cigaretės ir kiti nikotino turintys produktai yra stimuliatoriai, jų turėtų būti vengiama, ypač vakare prieš miegą ir prabudus naktį

9. Dalinkitės kasdienės veiklos darbais su kitais šeimos nariais

Pastebėta, kad šeimose, auginančiose mažamečius vaikus, dažniausiai pervargsta ir „perdega“ moterys. Todėl būtina kasdienės veiklos darbais (vaikų priežiūra, namų mokymu, buities darbais, valgio gaminimu ir kt.), jei įmanoma, dalintis su partneriu ir kitais šeimos nariais.

10. Nemiegokite tame pačiame kambaryje su vaiku

Rekomenduojama tėvams nemiegoti tame pačiame kambaryje su vaikais. Vaikų ir tėvų miegojimas kartu blogina miego kokybę.

11. Sukurkite ryšį tarp miegamojo patalpos ir greito užmigimo

Siekiant sukurti ryšį tarp miegamojo patalpos ir greito užmigimo, reikėtų laikytis šių taisyklių:

a) lovą reikėtų naudoti tik intymiam bendravimui ir miegui, nereikėtų lovoje skaityti, valgyti, žiūrėti TV ar užsiimti kita veikla;

b) reikėtų gultis tik tada, kai norisi miego;

c) jei negalite užmigti 10–20 minučių, turėtumėte atsikelti iš lovos, išeiti iš miegamojo ir vėl gultis tik tada, kai norite miego;

d) keltis rytais tuo pačiu laiku ir vengti miegoti dienos metu.

12. Sukurkite tinkamą miegui aplinką

Nustatyta, kad geriau užmiegama kiek vėsesnėje, gerai išvėdintoje patalpoje. Rekomenduojama vengti šviesos ir triukšmo. Ruoškitės miegui atlikdami atpalaiduojančius ritualus (karšta vonia, ramios literatūros skaitymas ar užsiėmimas kita streso nesukeliančia veikla).

Reklama: Lova

Čiužiniai | Miegamojo Lovos - Geram Jūsų Miegui | Hilding

Nuotrauka
Mergaitė
Įkelta:
2024-07-12
Siekiant maksimaliai apsaugoti vaikus nuo seksualinio smurto, asmenys dirbantys ar planuojantys dirbti su vaikais, privalės turėti Teisėto darbo su vaikais kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti ar darbuotojas turi QR kodą, o institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatančius Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimus priėmė Seimas. Jie įsigalios nuo 2024 m. lapkričio 1 d.
Nuotrauka
erelis
Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-07-12
Tauragiškis Antanas sulaukęs palikimo, žemės, Deferencijos kaime ėmė kurti planus apie ten esančios sodybos puoselėjimą ir galimybę ūkininkauti. Tačiau apsilankius Nacionalinėje mokėjimo agentūroje dėl pievų deklaravimo laukė netikėta naujiena: jam priklausančiuose plotuose apsigyveno Lietuvoje retas paukštis, mažasis erelis rėksnys. Dėl saugomo gyvūno vyrui teko atsisakyti visų planų. Tas dar nebūtų taip apmaudu, tačiau jo žemėje ES lėšomis pradėti tvarkyti melioracijos grioviai. Erelio peryklomis pripažintose pievose važinėjasi technika, perkastuose grioviuose išnyko vandens telkinių gyvūnija. „Kas dabar tą erelį maitins?“ – susirūpino erelio namų savininkas.
Nuotrauka
poligonai
Įkelta:
2024-07-11
Priėmus sprendimą steigti du naujus Lietuvos kariuomenės poligonus Vakarų Lietuvoje  – Tauragės ir Šilalės karinius poligonus su jų veiklai būtina infrastruktūra – Krašto apsaugos ministerija tęsia viešas diskusijas su rajonų bendruomenėmis dėl poligonų steigimo ir liepos 15 d. kviečia į susitikimus aktualiems klausimams aptarti.  Susitikimuose su rajonų bendruomenėmis dalyvaus  Vyriausybės,  Krašto apsaugos,  Aplinkos, Žemės ūkio ministerijų, Lietuvos kariuomenės, Valstybinė saugomų teritorijų tarnybos, Valstybinės miškų urėdijos atstovai. Taip pat diskusijose dalyvaus Tauragės, Šilalės, Jurbarko rajonų savivaldybių merai, seniūnijų atstovai. 
Nuotrauka
Aplinkelis
Įkelta:
2024-07-09
Siekiant nukreipti tranzitinį transportą nuo miesto centrinės dalies, Tauragėje šiemet toliau tiesiamas pietinis aplinkkelis. Šiuo metu darbai vyksta ruože nuo Vytauto gatvės iki Dariaus ir Girėno gatvės. Kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiems darbams šiemet skirta daugiau kaip 615 tūkst. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
Nuotrauka
JAUNIMO UZIMTUMAS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-07-08
Liepos 1 d. įsigalios Užimtumo įstatymo pakeitimai, kurie palies bene visas klientų grupes. Supažindiname su svarbiausiais iš jų.
Nuotrauka
kredito unija
Įkelta:
2024-07-04
LKU kredito unijų grupė pasirašė sutartį su UAB „Investicijų ir verslo garantijomis“ (INVEGA), pagal kurią priemonėje dalyvaujančios kredito unijos pradeda teikti lengvatines paskolas ūkininkams. Lengvatinės paskolos gali būti skirtos ūkio plėtrai ir modernizavimui, taip pat investicijoms bei apyvartiniam kapitalui finansuoti.
Nuotrauka
energija
Įkelta:
2024-07-03
Lietuvoje sparčiai didėja energijos gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių, kuri, palyginti su tradiciniais energijos gamybos būdais, suteikia daug naudos aplinkai, turi socialinę ir ekonominę reikšmę. Skaičiuojama, kad Šilalės rajono savivaldybėje pusė suvartojamos energijos yra iš atsinaujinančių išteklių. Šilalės rajono savivaldybė sparčiai ruošiasi pereiti prie alternatyviųjų išteklių energijos plėtojimo, ruošdama atitinkamus strateginius dokumentus, taip pat atnaujina seną ir neefektyvią viešųjų paslaugų infrastruktūrą bei numato dideles apimtis, modernizuojant senus daugiabučius.
Nuotrauka
žal
Žalgirių gimnazijos nuotraukos
Įkelta:
2024-07-03
DofE programa – tai iš Edinburgo (Jungtinė Karalystė) atkeliavusi asmeninio tobulėjimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose, dirbančiose su 14–24 metų jaunimu. Taikant šią programą,  skatinama ugdyti drąsią, atsakingą ir visapusišką asmenybę, prisidedančią prie visuomenės gerovės. DofE programą visame pasaulyje koordinuoja Tarptautinis DofE apdovanojimų programos fondas. Programą globoja jauniausiasis Karalienės Elizabeth II ir princo Philipo sūnus – Jo Karališkoji Prakilnybė Edinburgo hercogas princas Edwardas.
Nuotrauka
patriot
Įkelta:
2024-07-02
Liepos 7-19 dienomis Lietuvoje pirmą kartą organizuojamos pratybos „Baltic Connection 24" („BALTCON24"), kurioms į Lietuvą dislokuojama Nyderlandų ilgojo nuotolio oro gynybos sistema „Patriot". Pratybose dalyvaus Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų (KOP) Oro gynybos batalionas su vidutinio nuotolio oro gynybos sistemomis „NASAMS", Nyderlandų karališkųjų karinių oro pajėgų oro gynybos sistema „Patriot", NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys Ispanijos ir Portugalijos naikintuvai, Lietuvos kariuomenės Oro operacijų centras ir KOP orlaiviai.
Nuotrauka
pinigai
asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-07-01
Nuo liepos 1 d. iš skolų turinčių žmonių atlyginimų antstoliai išskaičiuos mažesnę dalį – tai reiškia, kad daugiau pajamų liks pragyvenimui, o kartu žmonės bus skatinami dirbti legaliai ir palaipsniui išvis atsikratyti skolų naštos. Skolų turinčiam žmogui papildomai kreiptis į antstolius nereikės, sumažintos privalomos išskaitos bus taikomos automatiškai.
Nuotrauka
gais
Įkelta:
2024-07-01
Trečiadienį Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (PGT) visuomenei pristatė naują autocisterną, kurią naudos Kęsčių ugniagesių komanda. Automobilis pirktas dėvėtas, tiesa, tokį rasti nėra lengva. Ugniagesių viršininkas Aretas Ežerskis praleido ne vieną mėnesį vartydamas internetinius puslapius ir ieškodamas tinkamo automobilio.
Nuotrauka
socialinis
Įkelta:
2024-06-28
Socialinis darbas visuomenei yra naudingas arba labai naudingas – taip mano dauguma Lietuvos gyventojų, rodo tyrimai. Nors per paskutinius penkerius metus socialinių paslaugų srities darbuotojų skaičius padidėjo daugiau nei 3 tūkst., šių darbuotojų vis dar trūksta, o jų poreikis nuolat auga. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jaunuolius kviečia rinktis socialinio darbuotojo profesiją. Socialinį darbą galima studijuoti vienoje iš 15 šalies aukštųjų mokyklų.
Nuotrauka
Baciuška
Įkelta:
2024-06-27
Vakar medijose pasirodžiusi žinia, kad Šilalės ir Tauragės rajonuose bus kuriami du nauji kariuomenės poligonai, nustebino ne vieną. Naujiena, tarsi perkūnas iš giedro dangaus, iš pradžių šokiravo, o paskui iššaukė komentarų krušą ir liūtį.
Nuotrauka
gaistrinė
Įkelta:
2024-06-27
Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba šiandien pristatė naują vidutinės klasės autocisterną „MAN“, kuri pagerins mūsų ugniagesių gelbėtojų darbo sąlygas bei leis greičiau ir efektyviau reaguoti į nelaimes. Ši moderni technika yra itin svarbi tiek savivaldybei, tiek jos gyventojų saugumui.
Nuotrauka
namai
Įkelta:
2024-06-27
Siekiant taikliau ir efektyviau panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, labiau skatinti savivaldybes prisidėti finansiškai prie valstybės teikiamos jaunų šeimų įsigyti būstus paskatos, keičiamas finansinės paramos jaunoms šeimoms teikimo modelis. Seimas priėmė Vyriausybės pateiktą ir Seime patobulintą, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtą Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo projektą.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-06-27
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė, birželio 20 d. buvo atlikti maudyklų vandens tyrimai Jūros upės maudykloje, Balskų tvenkinyje, Keramikos tvenkinyje, Skaudvilės tvenkinyje, Draudenių ežere, Zumpės tvenkinyje bei vBaltrušaičių tvenkinyje.
Nuotrauka
poliginai
Įkelta:
2024-06-26
Bus steigiami du nauji Lietuvos kariuomenės poligonai Tauragės ir Šilalės rajonuose​​​​​​​Šiandien Valstybės gynimo taryba priėmė sprendimą steigti du  naujus Lietuvos kariuomenės poligonus  vakarų Lietuvoje  –  Tauragės ir Šilalės  karinius poligonus su būtina jų veiklai reikalinga infrastruktūra. Toks sprendimas priimtas įvertinus Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės teiktus pasiūlymus dėl galimos Lietuvos kariuomenės poligono vietos, kurioje galėtų treniruotis Lietuvos kariai.
Nuotrauka
gim
Įkelta:
2024-06-20
Birželio 17-19 dienomis Tauragės Žalgirių gimnazijos I-II klasių mokiniai vykdė trumpalaikius projektinius darbus tema „Žalioji Tauragė“. Gimnazistai galėjo rinktis vieną iš 21 mokytojų pasiūlytos projektinių darbų temos. Veiklos, kurios buvo vykdomos ne tik gimnazijoje, bet ir kitose netradicinėse erdvėse, vyko 6 grupėse: tiksliųjų mokslų; užsienio kalbų; visuomeninių mokslų, menų, technologijų ir fizinio ugdymo; gamtos mokslų; lietuvių kalbos ir literatūros.
Nuotrauka
koplyt
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2024-06-20
Trečiadienį Tarailių progimnazijos kiemelyje, aštuntokų išleistuvių proga, mokyklos kiemelyje įkurdintas jų pačių gamintas koplytstulpis. Lietuvos mokinių liaudies dailės konkursinės parodoje „Sidabro vainikėlis“ dirbiniui suteiktas aukštas įvertinimas – jis laimėjo antrąją vietą. O kad visa tai įvyktų labiausiai stengėsi progimnazijos technologijų mokytojas Vidas Galbogis: vyras plušėjo kartu su trimis mokiniais, jiems talkino vieno jų tėtis ir mokyklos ūkinės dalies meistras. Lengva nebuvo: sunkų dirbinį gabenant į parodas pedagogą „susuko“ radikulitas.
Nuotrauka
globejai
R. Vaitkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-06-19
„Manau, kad globai reikia subręsti. Turi sutvirtėti viduje, įsišaknyti, kad galėtumei pasidalinti vaisiais su kitais“, – sako Vilija Burnelaitienė. Jurbarko rajone, vaizdingoje vietovėje, netoliese Panemunės pilies, gyvenančioje šeimoje šiuo metu auga keturi globotiniai – dvi sesės ir du broliai, o kartu – ir trys biologiniai vaikai.
Nuotrauka
rotary
Tauragės Rotary klubo nuotraukos
Įkelta:
2024-06-17
Savaitgalį Tauragės Rotary klubo prezidentas Paulius Jurkauskis iškilmingai perdavė regalijas verslininkui, visuomeninkui Dariui Stankui. Tauragės Inner wheel klubui dar vienerius metus vadovaus prezidentė Agnė Jurkauskė.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotrauka
Įkelta:
2024-06-11
Vos prieš mėnesį Tauragėje startavusios socialinės dirbtuvės „Metų ratas“ įgavo pagreitį – startavo neįgaliųjų rankomis sukurtų gaminių elektroninė parduotuvė. Pirkprasmingai.lt ragina žmones išleisti pinigus prasmingai.