Už šildymą tauragiškiai jau antrą mėnesį moka pigiausiai
Įkelta:
2022-01-27
Nuotrauka
šiluma
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) paskelbtais duomenimis, šilumos kaina Tauragėje – mažiausia tarp Lietuvos miestų. Brangiausiai dėl išaugusių gamtinių dujų kainų moka Vilniaus rajono ir sostinės gyventojai.

Mažiausia kaina

Visoje Lietuvoje sausio mėnesį už šilumą mažiausiai moka Tauragės šilumos tinklų aptarnaujami vartotojai – 4,50 ct/kWh su PVM, daugiausiai – UAB „Nemenčinės komunalininkas“ aptarnaujami Vilniaus rajono vartotojai (15,53 ct/kWh su PVM). Vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje sausio mėnesį, VERT duomenimis, yra 7,55 ct/kWh (be PVM). Palyginus su gruodžio mėn., kilovatvalandės kaina didėja 12,86 proc., per metus (2021 m. sausis– 2020 m. sausis) kilovatvalandės kaina didėjo 78,07 proc., skelbiama Tauragės rajono savivaldybės tinklalapyje.

Paskelbtais duomenimis, tauragiškiai mažiausiai už šilumą moka ne tik šį, bet ir praėjusį mėnesį. Šilumos kaina perskaičiuojama kiekvieną mėnesį, vertinant įsigyjamo kuro kainą, nuo jos ir priklauso kuro sąnaudos. Šilumos kainos dydį lemia ir sunaudotas šilumos energijos kiekis, o kiek jos sunaudojama, lemia, pvz., užstatyti radiatoriai, seni langai, nesandarios sienos, sena šildymo sistema ir šilumos punktas bei kt., nurodoma pranešime.

Laikosi strategijos

Į pasiektus rezultatus viešai socialiniuose tinkluose sureagavo ir Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas. 

„Jau 2 mėnesius iš eilės, praėjusių metų gruodį ir šių metų sausį, tauragiškiai moka mažiausią kainą už centralizuotą šildymą visoje Lietuvoje. 99 proc. šilumos energijos yra pagaminama iš biokuro. Rezultatai, kurių siekiame, – patekti į TOP10 Lietuvoje pagal pagaminamos energijos pigumą šaltuoju metų periodu“, – savo paskyroje feisbuke rašo rajono meras.

Pasak jo, vasarą dėl kainų svyravimų ir kitų priežasčių Tauragė nukrenta į žemesnes pozicijas. Tačiau siekis yra išlaikyti mažiausias kainas tada, kai energijos suvartojimas yra didžiausias ir aktualiausias gyventojams.

– Strategija tokia, kad vasarą yra perkamas pigesnis biokuras ir sandėliuojamas teritorijoje. Kai visa Lietuva rudenį kalbėjo apie labai žymų šilumos kainų augimą nuo pat šildymo sezono pradžios, dėl minėtos taktikos tauragiškiai kainų augimą pajaus tik nuo vasario mėnesio, kai reikės pirkti papildomą biokurą biokuro biržoje, kuris, kaip rodo dabartiniai rodikliai, rinkoje bus žymiai brangesnis. Vienaip ar kitaip, tauragiškiai vis tiek mokės vieną mažiausių kainų Lietuvoje, – teigė meras ir padėkojo Tauragės šilumos tinklų vadovui bei komandai.

Audrius Arcišauskas:

„Bendrovė pagal strategiją biokuro rezervą pirko vasarą, kai jis pigesnis, ir vartotojams buvo tiekiamas tik karštas vanduo, o šildymo sezono metu biokuras naudojamas šilumos ir elektros gamybai.“

 

Nuotrauka
audrius

Kaip „Tauragės žinioms“ teigė Tauragės šilumos tinklų direktorius Audrius Arcišauskas, nors ir prognozuojamas šildymo kainų augimas nuo vasario mėnesio, sąskaitas optimizuoti padeda veiklos efektyvinimas, pastovių sąnaudų mažinimas.

– Bendrovės prioritetas – patikimai, saugiai gaminti ir tiekti šilumos energiją ekonomiškai pagrįstomis kainomis. Bendrovė pagal strategiją biokuro rezervą pirko vasarą, kai jis pigesnis, ir vartotojams buvo tiekiamas tik karštas vanduo, o šildymo sezono metu biokuras naudojamas šilumos ir elektros gamybai. Šiais metais biokuro kainos pokytis skaičiuojamas kartais, tad tokia strategija akivaizdžiai pasiteisino. Taip pat prisidėjo veiklų efektyvinimas ir nuolatinių sąnaudų mažinimas. Tikiuosi, kad šis buvusių ir dabartinių kuro kainų skirtumas amortizuos kainos didėjimą, nes nuo dabartinės šių metų sausio kainos prognozuoju 10 proc. kainų augimą vasario mėnesiui. Kovą, lyginant su sausio mėnesiu, kaina didės 35–40 proc. Bet jeigu lyginsime šių metų kovą su praėjusių metų kovu, skirtumas 1–5 proc., viskas kaip ir prognozuota. Balandis šiltesnis, tad ir sąskaitos, net ir didesne kaina, bus santykinai nedidelės, – komentavo A. Arcišauskas.

Šaltesnis mėnuo

Lyginant praėjusių ir šių metų to paties laikotarpio sąskaitas galima matyti, kad kilovatvalandės kaina išaugo beveik dvigubai. Taip pat ir suvartotos energijos kiekis beveik dvigubai didesnis, kadangi gruodis buvo šaltesnis nei praėjusiais metais. Tačiau lyginant suvartotos energijos kiekį, kilovatvalandės kainą bei kitus parametrus su kitomis šalies savivaldybėmis, Tauragės gyventojų sumokama kaina – mažiausia.

Kaip pastebėjo meras, Tauragės šilumos tinklai energijai gauti naudoja beveik vien biokurą. Kitos savivaldybės vis dar naudoja gamtines dujas arba energiją gauna iš atliekų deginimo (taip yra Kaune, kurio gyventojai gauna mažiausią šilumos kainą tarp didmiesčių). Kaip savo tinklalapyje skelbia VERT, kainos įvairiose savivaldybėse svyruoja dėl įvairių priežasčių, bet esminė – įsigyjamo kuro kaina.

Kai kurios savivaldybės pirko gamtines dujas tada, kai jų kaina buvo išaugusi. Kai kurios savivaldybės įsigyja biokurą rudenį arba atėjus žiemai, kai jo kaina taip pat būna išaugusi.

Didmiesčiuose šilumos kainos 2021 m. gruodį ir 2022 m. sausį augo. Didžiausias augimas fiksuotas Kaune (23,96 proc.), mažiausias – Panevėžyje (5,89 proc.), tačiau Kaunas vis dar sugeba išlaikyti vieną mažiausių kilovatvalandės kainų – 6,57 ct/kWh su 9 proc. PVM. Šių metų sausį, VERT duomenimis, pirmoje vietoje tarp didmiesčių atsidūrė Panevėžys su 6,29 ct/kWh. Antroje vietoje Kaunas, trečioje vietoje Klaipėda (7,10 ct/kWh), ketvirtoje – Šiauliai (7,35 ct/kWh) ir sostinė absoliutūs paskutinės vietos „lyderiai“, kur gyventojams tiekiamos energijos kaina už kilovatvalandę pasiekė 10,07 ct ribą.

 

 

Nuotrauka
pilies aikste
Įkelta:
prieš 1 valanda
Kaip skelbiama Tauragės rajono savivaldybės puslapyje, VšĮ „Žaliasis regionas“ jungiantis keturias Tauragės regiono savivaldybes organizuoja turizmo populiarinimo renginį – „Neatrasta Tauragė“.
Nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gegužę startavusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva „Kas man priklauso?“, keliaujanti po šalies savivaldybes ir konsultuosianti šalies gyventojus apie socialinę paramą skirtingais gyvenimo atvejais atvyksta ir į Tauragę.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Siekdama sušvelninti kainų kilimo pasekmes šalies gyventojams, Vyriausybė pritarė siūlymui nuo birželio mėnesio didinti bazinius socialinių išmokų dydžius. Tai padės apsaugoti vidutines ir mažesnes pajamas gaunančių žmonių perkamąją galią, kad jų gyvenimo kokybė neprastėtų, turės teigiamą poveikį žmonių su negalia, vienišų tėvų, senjorų skurdo mažinimui. 
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-22
Seimas pritarė neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) padidinti 80 eurų iki 540 eurų. Dėl to uždirbančių mažiausiai pajamos į rankas per mėnesį didės 16 eurų. Valstybės biudžetui per metus tai atsieis 103 mln. eurų. 
Nuotrauka
elektra
Įkelta:
2022-05-21
Seimas apsisprendė – nuo liepos mėnesio biudžeto lėšomis kompensuoti smarkiai išaugusias elektros ir gamtinių dujų kainas gyventojams ir verslui. Numatoma, kad paramą gautų visi vartotojai – tiek perkantys elektrą iš visuomeninio, tiek iš nepriklausomų tiekėjų, tiek ir tie, kuriems užtikrinamas garantinis tiekimas. 
Nuotrauka
meilesaleja
Įkelta:
2022-05-20
Viena gražiausių Tauragės vietų – Jūros krantinė, vadinama Meilės alėja, prieš keletą metų nuslinkus šlaitui, vis dar nesutvarkyta – šlaitas ir toliau griūva, viršutiniu taku nepasivaikščiosi – jis deformuotas ir dėl to uždarytas pėstiesiems. Savivaldybės specialistai praėjusią savaitę tarėsi, kaip spręsti šią problemą. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-05-20
Tauragės savivaldybės administracija paskelbė  Kultūros skyriaus vedėjo konkursą. Pretendentai dokumentus dalyvauti konkurse gali pateikti iki gegužės 30-osios. Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Danutė Noreikienė pareigas paliko balandžio 1-ąją.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-05-19
Nuo karo siaubo bėgusius ukrainiečius priglaudė ir Tauragė. Dabar jų čia – kone pusė tūkstančio. Tamarai Jakovec Tauragė nebuvo svetima ir prieš karą, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą ji suskubo čia atsivežti ir savo, ir sesers vaikus. Dabar šeima gyvena Tauragėje, vaikai lanko mokyklą, Tamara dirba mokykloje ir puoselėja idėją suburti savo tautiečius. „Galbūt yra ukrainiečių šeimų, kurios nieko apie mus negirdėjo ir norėtų prisijungti?“ – kviečia ji ir ragina tauragiškius pasakoti apie kuriamą organizaciją jos kraštiečiams. Plačiau apie kuriamą organizaciją ir kaip prie jos prisijungti – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
greitoji
Įkelta:
2022-05-18
Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) įsigijo naują greitosios medicinos pagalbos automobilį. Nuo šiol padėti Tauragės rajono gyventojams medikai vyks šiuolaikiška, poreikius atitinkančia transporto priemone.
Nuotrauka
darzelis
Įkelta:
2022-05-18
Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ vyko rajono raiškiojo skaitymo šventė-konkursas „Skamba žodelis – šypsosi akelės “. 17 mažųjų skaitovų kartu su mokytojais atvyko iš lopšelių-darželių „Kodėlčius“, „Žvaigždutė“, „Ąžuoliukas“, vaikų reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“, „Šaltinio“ ir Tarailių progimnazijų.
Nuotrauka
vaitimenai
Įkelta:
2022-05-18
Vaitimėnų kapinaitės – mažos, jaukios ir prižiūrėtos. Tačiau vaizdas, kurį pamatė kapus lankančios plungiškės, jas šokiravo – žiūrint į atliekų kalnus už kapinių tvoros, pasak moterų, atrodo, jog šiukšlės vežamos kartą per metus. Kapines prižiūrinti seniūnija apeliuoja į kapinių lankytojų sąmoningumą – patys meta ten, kur negalima, patys skundžiasi. 
Nuotrauka
sadm
Įkelta:
2022-05-17
Būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai, kurie apgyvendino Ukrainos karo pabėgėlius, nuo balandžio gali teikti prašymus kompensacijoms gauti. Per balandžio mėnesį savivaldybės sulaukė daugiau kaip 1800 prašymų skirti kompensacijas. Pagal šiuos prašymus bus išmokėti  beveik 300 tūkst. eurų. Daugiausiai lėšų skirtų kompensacijoms gyventojams, suteikusiems būstą ukrainiečiams rajonuose skirta Prienų rajonui – 15 500 eurų, o antroje vietoje, Tauragės rajonui – 9 300 eurų ir Panevėžio rajonui – 8 062 eurų.
Nuotrauka
renovacija
Įkelta:
2022-05-17
Renovacija viename Tauragės daugiabučių tapo tikru galvos skausmu ir gyventojams, ir darbus atliekančiai bendrovei, ir renovacijos administratoriui. Viena namo gyventoja jau viešai kalba apie rangovo vis neištaisomus trūkumus, dėl kurių esą gresia pavojus sveikatai, bei pernelyg ilgai užsitęsusius darbus. Rangovo „MNTO statyba“ vadovas su žurnalistais nebendrauja, o renovacijos administratorės UAB „Tauragės šilumos tinklai“ direktorius tikina – padėtis nėra tokia tragiška, kaip ją mėgina pateikti gyventoja.
Nuotrauka
mama
Įkelta:
2022-05-16
Realų pajamų augimą šių metų pradžioje stabdė infliacija – rodo „Sodros“ I ketvirčio gyventojų darbo pajamų apžvalga. Analizė atskleidžia ir iššūkius, su kuriais susiduria vaikus auginančios šeimos.
Nuotrauka
teisėjos
Įkelta:
2022-05-16
Penktadienį Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis pasveikino tris naujas Tauragės apylinkės teismo teisėjas: Jurgitą Vaitkevičienę, Jurgą Jasmontienę ir Ritą Renkytę.
Nuotrauka
berzos bendruomene
Įkelta:
2022-05-16
„Šis pavasaris atkeliavo pas mus ne tik su paukštelių giesmėmis, gėlių ir medžių žiedais, kvapais, bet ir su pagaliau ilgai laukta karantino pabaiga. Atkuto, sujudo beržiečiai visi – nuo mažiausio iki didžiausio – pavasario darbų dirbti“, – skelbia bendruomenės pirmininkė Jolita Krompcholcienė.
Nuotrauka
naujokiene
Įkelta:
2022-05-15
Nuo vasario 1-osios Paveldo tarnybos funkcijos, iki šiol vykdytos Kultūros centrui priklausiusioje tarnyboje, perduotos Tauragės rajono savivaldybės administracijai, įsteigta ir nauja pareigybė. Nuo balandžio 1-osios paveldo klausimais rūpinasi buvusi savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Danutė Naujokienė. 
Nuotrauka
paspirtukams
Įkelta:
2022-05-15
Automobilio vairuotojas skundžiasi neapdairiai besielgiančiais paspirtukininkais – į pėsčiųjų perėjas šie neretai įvažiuoja staiga, net neapsidairę. Toks vaizdas Tauragės gatvėse dažnas. Kyla klausimas, ar Tauragėje yra perėjų, kuriomis važiuoti paspirtukininkai ir dviratininkai gali?  
Nuotrauka
priešgaisirnė
Įkelta:
2022-05-14
Tauragės savivaldybės administracija perka automobilį, kuris bus skirtas savivaldybės Priešgaisrinei tarnybai. Maksimali pirkimo vertė – 25 410 Eur.