Tauragę pasiekė dar 2 elektrobusai, kursuosiantys naujais maršrutais
Įkelta:
2022-01-18
Nuotrauka
autobusai
Nuotraukos autorius:
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Aprašymas

Tauragėje antradienį pristatyti nauji elektrobusai

,
Nuotrauka
autobusai
Nuotraukos autorius:
Autoriaus nuotraukos
Aprašymas

Meras Dovydas Kaminskas ir viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė aptarė ekologiškas transporto priemones

 

,
Nuotrauka
maršrutai
,
Nuotrauka
autobusai
Nuotraukos autorius:
Autoriaus nuotraukos
Aprašymas

Tikimasi, kad vis daugiau žmonių važinės viešuoju transportu

Tauragės autobusų parką papildė dar du nauji elektriniai autobusai. Taigi iš viso jame yra jau  5 elektrobusai. Ruošiamasi pirkti dar 4, tačiau kol kas šie planai migloti. Skelbiama ir apie naujus maršrutus.

Tauragiškiams nieko nekainavo

Naujieji autobusai oficialiai buvo pristatyti antradienį. Tauragės autobusų stotyje meras Dovydas Kaminskas teigė, kad naujosios transporto priemonės savivaldybei nekainavo nė cento – jos nupirktos pagal Europos Sąjungos (ES) finansuojamą projektą. 85 procentus šių autobusų įsigijimo kainos padengė ES, o dar 15 proc. – Vyriausybė.

Naujųjų elektrinių autobusų pirkimo sutarties vertė – 699 380 eurų su PVM. 

Autobusų pristatyme dalyvavo ir susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė, kuri teigė bendravusi ir su kitų Tauragės apskrities rajonų merais.

– Turime į žaliąjį kursą, technologijas, inovacijas orientuotų temų, norėjosi apie tai diskutuoti, – kalbėjo ji.

Anot viceministrės, Tauragės rajono savivaldybė žengė daug žingsnių, kad gyventojai galėtų naudotis ekologišku transportu.

– Tai nebėra tik kažkokie biurokratų suplanuoti veiksmai. Tai tapo realybe, – apie mažiau taršias transporto priemones sakė A.Vaiciukevičiūtė.

Nuotrauka
autobusai
Autoriaus nuotraukos

Ruošiasi pirkti  dar 4 elektrobusus 

Skelbiama, kad Tauragėje į gatves išriedės 2021 m. pagaminti „Karsan atak elektric“ žemagrindžiai vienaukščiai elektra varomi autobusai, kuriuose telpa iki 50 keleivių.

Visiškai įkrauti naujieji elektrobusai gali nuvažiuoti iki 300 km, išvystyti iki 85 kilometrų per valandą greitį. Elektriniai 230 kW varikliai apšildo ir autobusų salonų vidų. Be kita ko, salono apšvietimui naudojama LED technologija, keleivių ir vairuotojų saugumui užtikrinti įrengtos vaizdo stebėjimo sistemos.

Autobusai pritaikyti žmonėms su negalia. Žemos grindys leidžia lengvai įlipti ar įvažiuoti vežimėliais.

Autobusus eksploatuojančios bendrovės „TM Service“ atstovas Ervinas Vaišnoras pabrėžė, kad elektrinis autobusas suvartoja 85 kW nuvažiuodamas 100 kilometrų.

– Autobuse yra įrengta sugeneruota sistema. Kai keliai vingiuoti arba autobusas kyla, leidžiasi, tai jis dar sugeneruoja sau elektros, – apie naują technologiją kalbėjo jis.

Meras D. Kaminskas sakė, kad savivaldybė jau gavo leidimą ir dėl dar 4 autobusų pirkimo. Jis teigė kol kas negalintis prognozuoti, kada autobusų parką papildys šios transporto priemonės, tačiau valdininkai jau ruošia dokumentus. Jeigu Tauragę pasieks 4 autobusai, joje iš viso važinės 12 elektroautobusų. Tai sudarytų trečdalį visų autobusų parko autobusų.  

Žmonėms reikia keisti įpročius. Jeigu mes savo 500 metrų kelionės neįsivaizduojame be automobilio, tikrai turime keistis. Savivaldybei rūpi, kad žmonės būtų sveiki, dažniau vaikščiotų pėsčiomis arba naudotųsi viešuoju transportu. Turime tai skatinti, – kalbėjo meras.

– Vargu ar kitos Lietuvos savivaldybės, procentiškai lyginant su visu autobusų parku, turi tiek elektrinių autobusų, – sakė D. Kaminskas.

Šiuo metu autobusais tauragiškiai gali važinėti nemokamai. D. Kaminskas kvietė tauragiškius dažniau naudotis viešuoju transportu ir taip tausoti gamtą.

– Žmonėms reikia keisti įpročius. Jeigu mes savo 500 metrų kelionės neįsivaizduojame be automobilio, tikrai turime keistis. Savivaldybei rūpi, kad žmonės būtų sveiki, dažniau vaikščiotų pėsčiomis arba naudotųsi viešuoju transportu. Turime tai skatinti, – kalbėjo meras.

Susisiekimo viceministrės A. Vaiciukevičiūtės teigimu, dėl pandemijos žmonės pakeitė ir savo keliavimo įpročius. Daugiau žmonių ėmė dirbti iš namų, taigi iš viso atsisakė kelionių viešuoju transportu, kiti, bijodami užsikrėsti COVID-19 infekcija, iš viešojo transporto persėdo į nuosavus automobilius. Vis dėlto ji pabrėžė raginanti ir kitas Lietuvos savivaldybes sekti Tauragės pavyzdžiu.

– Tikiuosi, kad ateityje turėsime daug savivaldybių, kuriomis galėsime pasidžiaugti, – vylėsi ji ir pabrėžė besitikinti, kad pasibaigus pandemijai žmonės vėl grįš į viešąjį transportą.

Skaičiuojama, kad ankstesni Tauragės autobusų parko autobusai aplinką teršdavo į gamtą, išmesdami apie 20–24 tonų anglies dioksido, turimi nauji dyzeliniai autobusai į aplinką išmeta mažiau teršalų – apie 10–15 tonų anglies dioksido, o elektrobusai pasižymi nuline emisija.

Tauragės rajono viešojo transporto pokyčiai tęsiasi jau ne vienerius metus. Visai neseniai už įsigytus naujus elektrobusus, įrengtas elektromobilių įkrovimo stoteles ir kitas žaliąsias iniciatyvas Tauragė buvo paskelbta žaliausia savivaldybe, padariusia didžiausią proveržį žaliosios infrastruktūros vystyme.

A. Vaiciukevičiūtė „Tauragės žinioms“ teigė, kad iš viso Lietuvos savivaldybėms Susisiekimo ministerija ekologiško transporto infrastruktūrai skirs apie 250 mln. eurų, o iš ES investicijų planuojama skirti maždaug 350 mln. eurų

Tai nebėra tik kažkokie biurokratų suplanuoti veiksmai. Tai tapo realybe, – apie mažiau taršias transporto priemones sakė A.Vaiciukevičiūtė.

– Šios lėšos bus skiriamos ir dviračių takams, ir autobusams, ir kitoms priemonėms. Dėmesys žaliajai transformacijai transporto srityje bus didžiulis. Iki šiol dar neturėjome tokių investicijų į viešąjį transportą, – kalbėjo viceministrė. 

„Žaliausios savivaldybės titulas įpareigoja siekti numatytų tikslų, gerinti viešojo transporto infrastruktūrą, skatinti gyventojus rinktis ekologiškas, netaršias transporto priemones bei sudaryti palankias sąlygas nuosavą automobilį iškeisti į viešąjį transportą,“ – teigia Tauragės savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė.

Kursuos naujais maršrutais

Savivaldybė skelbia, kad kartu su naujausiais elektrobusais gyventojams pristatomi ir papildomi maršrutai, kuriais viešojo transporto priemonės pradės kursuoti jau nuo sausio 17 dienos.

Nauji maršrutai  sudaryti Mikrorajono–Norkaičių–Beržės g. (3-iasis maršrutas) ir Mikrorajono–Bernotiškės–Beržės g. (4-asis maršrutas) kryptimis.

Trečiojo maršruto ilgis siekia 9,9 km, jo trukmė 25 min. į vieną pusę, o per dieną šiuo maršrutu autobusas važiuos 13 kartų, pradedant 6.50 val. ir baigiant 18.40 val. 4-asis maršrutas Mikrorajonas–Bernotiškės g.–Beržė trumpesnis – 6,1 km, juo bus važiuojama apie 15 min., 14 kartų per dieną – nuo 7 val. iki 18.30 val.

Nuotrauka
maršrutai
Nuotrauka
elektra
Įkelta:
prieš 21 valanda
Seimas apsisprendė – nuo liepos mėnesio biudžeto lėšomis kompensuoti smarkiai išaugusias elektros ir gamtinių dujų kainas gyventojams ir verslui. Numatoma, kad paramą gautų visi vartotojai – tiek perkantys elektrą iš visuomeninio, tiek iš nepriklausomų tiekėjų, tiek ir tie, kuriems užtikrinamas garantinis tiekimas. 
Nuotrauka
meilesaleja
Įkelta:
prieš 1 dieną
Viena gražiausių Tauragės vietų – Jūros krantinė, vadinama Meilės alėja, prieš keletą metų nuslinkus šlaitui, vis dar nesutvarkyta – šlaitas ir toliau griūva, viršutiniu taku nepasivaikščiosi – jis deformuotas ir dėl to uždarytas pėstiesiems. Savivaldybės specialistai praėjusią savaitę tarėsi, kaip spręsti šią problemą. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės savivaldybės administracija paskelbė  Kultūros skyriaus vedėjo konkursą. Pretendentai dokumentus dalyvauti konkurse gali pateikti iki gegužės 30-osios. Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Danutė Noreikienė pareigas paliko balandžio 1-ąją.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-05-19
Nuo karo siaubo bėgusius ukrainiečius priglaudė ir Tauragė. Dabar jų čia – kone pusė tūkstančio. Tamarai Jakovec Tauragė nebuvo svetima ir prieš karą, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą ji suskubo čia atsivežti ir savo, ir sesers vaikus. Dabar šeima gyvena Tauragėje, vaikai lanko mokyklą, Tamara dirba mokykloje ir puoselėja idėją suburti savo tautiečius. „Galbūt yra ukrainiečių šeimų, kurios nieko apie mus negirdėjo ir norėtų prisijungti?“ – kviečia ji ir ragina tauragiškius pasakoti apie kuriamą organizaciją jos kraštiečiams. Plačiau apie kuriamą organizaciją ir kaip prie jos prisijungti – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
greitoji
Įkelta:
2022-05-18
Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) įsigijo naują greitosios medicinos pagalbos automobilį. Nuo šiol padėti Tauragės rajono gyventojams medikai vyks šiuolaikiška, poreikius atitinkančia transporto priemone.
Nuotrauka
darzelis
Įkelta:
2022-05-18
Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ vyko rajono raiškiojo skaitymo šventė-konkursas „Skamba žodelis – šypsosi akelės “. 17 mažųjų skaitovų kartu su mokytojais atvyko iš lopšelių-darželių „Kodėlčius“, „Žvaigždutė“, „Ąžuoliukas“, vaikų reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“, „Šaltinio“ ir Tarailių progimnazijų.
Nuotrauka
vaitimenai
Įkelta:
2022-05-18
Vaitimėnų kapinaitės – mažos, jaukios ir prižiūrėtos. Tačiau vaizdas, kurį pamatė kapus lankančios plungiškės, jas šokiravo – žiūrint į atliekų kalnus už kapinių tvoros, pasak moterų, atrodo, jog šiukšlės vežamos kartą per metus. Kapines prižiūrinti seniūnija apeliuoja į kapinių lankytojų sąmoningumą – patys meta ten, kur negalima, patys skundžiasi. 
Nuotrauka
sadm
Įkelta:
2022-05-17
Būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai, kurie apgyvendino Ukrainos karo pabėgėlius, nuo balandžio gali teikti prašymus kompensacijoms gauti. Per balandžio mėnesį savivaldybės sulaukė daugiau kaip 1800 prašymų skirti kompensacijas. Pagal šiuos prašymus bus išmokėti  beveik 300 tūkst. eurų. Daugiausiai lėšų skirtų kompensacijoms gyventojams, suteikusiems būstą ukrainiečiams rajonuose skirta Prienų rajonui – 15 500 eurų, o antroje vietoje, Tauragės rajonui – 9 300 eurų ir Panevėžio rajonui – 8 062 eurų.
Nuotrauka
renovacija
Įkelta:
2022-05-17
Renovacija viename Tauragės daugiabučių tapo tikru galvos skausmu ir gyventojams, ir darbus atliekančiai bendrovei, ir renovacijos administratoriui. Viena namo gyventoja jau viešai kalba apie rangovo vis neištaisomus trūkumus, dėl kurių esą gresia pavojus sveikatai, bei pernelyg ilgai užsitęsusius darbus. Rangovo „MNTO statyba“ vadovas su žurnalistais nebendrauja, o renovacijos administratorės UAB „Tauragės šilumos tinklai“ direktorius tikina – padėtis nėra tokia tragiška, kaip ją mėgina pateikti gyventoja.
Nuotrauka
mama
Įkelta:
2022-05-16
Realų pajamų augimą šių metų pradžioje stabdė infliacija – rodo „Sodros“ I ketvirčio gyventojų darbo pajamų apžvalga. Analizė atskleidžia ir iššūkius, su kuriais susiduria vaikus auginančios šeimos.
Nuotrauka
teisėjos
Įkelta:
2022-05-16
Penktadienį Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis pasveikino tris naujas Tauragės apylinkės teismo teisėjas: Jurgitą Vaitkevičienę, Jurgą Jasmontienę ir Ritą Renkytę.
Nuotrauka
berzos bendruomene
Įkelta:
2022-05-16
„Šis pavasaris atkeliavo pas mus ne tik su paukštelių giesmėmis, gėlių ir medžių žiedais, kvapais, bet ir su pagaliau ilgai laukta karantino pabaiga. Atkuto, sujudo beržiečiai visi – nuo mažiausio iki didžiausio – pavasario darbų dirbti“, – skelbia bendruomenės pirmininkė Jolita Krompcholcienė.
Nuotrauka
naujokiene
Įkelta:
2022-05-15
Nuo vasario 1-osios Paveldo tarnybos funkcijos, iki šiol vykdytos Kultūros centrui priklausiusioje tarnyboje, perduotos Tauragės rajono savivaldybės administracijai, įsteigta ir nauja pareigybė. Nuo balandžio 1-osios paveldo klausimais rūpinasi buvusi savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Danutė Naujokienė. 
Nuotrauka
paspirtukams
Įkelta:
2022-05-15
Automobilio vairuotojas skundžiasi neapdairiai besielgiančiais paspirtukininkais – į pėsčiųjų perėjas šie neretai įvažiuoja staiga, net neapsidairę. Toks vaizdas Tauragės gatvėse dažnas. Kyla klausimas, ar Tauragėje yra perėjų, kuriomis važiuoti paspirtukininkai ir dviratininkai gali?  
Nuotrauka
priešgaisirnė
Įkelta:
2022-05-14
Tauragės savivaldybės administracija perka automobilį, kuris bus skirtas savivaldybės Priešgaisrinei tarnybai. Maksimali pirkimo vertė – 25 410 Eur.
Nuotrauka
gaisras
Įkelta:
2022-05-14
Gegužės 11-osios pavakarę Dacijonų kaime kilo gaisras, apdegė gyvenamasis namas, kuriame gyveno vieniša moteris, auginanti ketverių, dešimties bei šešiolikos metų amžiaus vaikus, buvo slaugoma senjorė. Visa šeima liko be pastogės, gyvenimui būtinų daiktų.
Nuotrauka
vsb
Įkelta:
2022-05-14
Įsivaizduokite tokią situaciją – ramiai leidžiate laiką prie vandens telkinio ir pastebite, kaip visiškai nepažįstamas žmogus skęsta ir šaukiasi pagalbos. Ką daryti? Dažniausiai išsitraukiame mobilųjį telefoną ir skambiname skubiosios pagalbos tarnybų numeriu 112 tikėdamiesi, kad netrukus atvyks medikai ir nelaimėlį išgelbės. Narsesni puola į vandenį ir jau praradusį sąmonę skenduolį ištraukia į krantą. Medikų dar nėra. Vieta atoki, ir vargu ar per pirmąsias minutes jie pasirodys. Tik nuo aplinkinių žmonių veiksmų priklausys, ar į nelaimę patekęs žmogus išgyvens.  
Nuotrauka
dviraciu saugykla
Įkelta:
2022-05-13
Mieste pradėjus veikti nemokamoms dviračių saugykloms vasarą Tauragė tikisi pasitikti su dar daugiau dviratininkų ir paspirtukininkų. Uždarose šalia namų įrengtose saugyklose tauragiškiai galės patogiai ir saugiai palikti bei pakrauti gamtai draugiškas transporto priemones. Viena pirmųjų saugyklas išbandžiusi Vlada Musvydaitė–Vilčiauskė tokių sprendimų iki šiol ypač pasigesdavo šalies miestuose.
Nuotrauka
naujagimis ua
Įkelta:
2022-05-13
Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas feisbuko paskyroje pasidalinio džiugia naujiena – Tauragėje sulaukėme pirmojo ukrainiečio naujagimio. Jo vardas – Michail.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-05-12
Poryt minėsime Šeimos dieną. Kiek mums visiems svarbi šeima? Ko gero, paprasčiausias meilės savo šeimai įrodymas – domėjimasis jos istorija. Sondrai Vaišvilaitei, pribloškiančios savo grožiu knygos „Šviesybių namai“ autorei, be galo svarbi kiekviena, net ir smulkiausia giminės istorijos detalė, kurias ji kartu su seserimi Danguole rinko po kruopelytę ne vienerius metus ir sudėliojo iš jų ištisą paprasto gyvenimo epą, įdomų ir vertingą ne tik artimiesiems. Išsamiau apie šią knygą, jos pristatymą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje ir netgi knygos ištrauka – šiame laikraščio numeryje.