Šventinį laikotarpį užbaikime atsakingai
Ne tik sausio mėnesį žymintis kalendoriaus puslapis, bet ir byrantys Kalėdų eglučių spygliai įspėja, jog atėjo metas šventines dekoracijas nupuošti. Visgi tik dirbtinės eglutės kitų švenčių lauks palėpėse – gyvąsias Tauragės rajono gyventojai kviečiami palikti šalia bendro naudojimo konteinerių aikštelių.
Tauragės rajono savivaldybė kraštiečius skatina nupuoštas eglutes ir jų šakas palikti šalia bendro naudojimo konteinerių aikštelių. Nuo sausio 6-ossio paliktomis žaliaskarėmis pasirūpins UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras – eglutės bus išvežtos į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę. Tiesa, į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę gyventojai ir patys gali pristatyti nupuoštas eglutes. Eglutės priimamos nemokamai.
Gyventojai, neturintys galimybės eglutės pristatyti į surinkimo ar kompostavimo vietą, raginami medžio šakas panaudoti geram tikslui – komposto dėžės formavimui nuosavame kieme arba augalų uždengimui šaltuoju metų laiku.
Eglučių negalima dėti į mišrių komunalinių atliekų, pakuočių ar antrinių žaliavų konteinerius. Negalima žaliaskarių palikti kiemuose ar prie gatvių.
Nupuošiama ir šventinių eglučių alėja
Bažnyčių gatve nusidriekusia šventinių eglučių alėja kraštiečiai galės pasigrožėti dar keletą dienų. Visi prie akcijos prisidėję dalyviai kviečiami nuo savo eglučių nurinkti šventinius žaisliukus, o nukabintas girliandas palikti po žaliaskare. Tai padaryti kviečiama sausio 10–11 dienomis pasirinktu laiku.
Ką daryti su elektronikos atliekomis?
Ne tik spyglius metanti eglutė, bet ir pasenusios elektrinės dekoracijos kito šventinio laikotarpio nesulauks, o nebenaudojamomis elektronikos atliekomis dera pasirūpinti atsakingai. I šiukšliadėžę patekusių šventinių elektrinių girliandų baterijos irdamos išskiria toksiškas ir pavojingas chemines medžiagas, todėl kelia pavojų aplinkai. Užteršusios dirvožemį ir vandens sistemas tokios medžiagos gali pakenkti žmonių ir gyvūnų sveikatai. Siekiant išvengti elektronikos atliekų keliamo pavojaus siūloma pasenusias dekoracijas atiduoti į bet kurią šių gaminių platinimo vietų. Baterijas ar kitą smulkią elektroniką galima palikti specialiose tam skirtose talpose, kurias rasite didesniuose prekybos centruose.
Elektros ir elektroninės įrangos atliekas nemokamai iš gyventojų priima ir savivaldybių didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės bei elektronikos atliekas tvarkančios įmonės. Elektronikos atliekų priėmimo vietas, atliekų tvarkytojus bei visą aktualią informaciją galima rasti internetinėje svetainėje www.atliekos.lt
Pirmadienį Tauragėje viešėjęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys aplankė visų lygių gydymo įstaigas. Vizitą pradėjęs nuo susitikimo su rajono meru, ministras apžiūrėjo greitosios pagalbos darbuotojų, šeimos gydytojų ir specialistų darbo vietas, pakalbino ne vieną pacientą, su gydymo įstaigų vadovais aptarė eilių pas gydytojus, biurokratinių suvaržymų mažinimo, medikų pritraukimo klausimus. Daugiausia priekaištų ministrui išsakė Greitosios medicinos pagalbos medikai. Išsamiau apie ministro vizitą ir jam išsakytas problemas – laikraščio vedamajame.
Trečiadienį feisbuke aktyviai dalintasi tauragiškės pranešimu, kad prie ugdymo įstaigos nepažįstami asmenys kalbino nepilnametį. Dėl įvykio informuoti pareigūnai.
Nuo šiol visiems gyventojams, norintiems įsirengti vietines nuotekų valyklas nereikės gauti statybą leidžiančio dokumento ir vykdyti statybų užbaigimo procedūrų. Išskyrus atvejus, kai jos statomos miestų, saugomose ar kultūros paveldo objektų teritorijose, kur pirmenybė turi būti teikiama jungimuisi prie centralizuotų tinklų.
Šiandien Tauragės kultūros centre vyko neatlygintina kraujo donorystės akcija. Iš viso sulaukta 77 kraujo donorų, tačiau kraujo galėjo duoti 64 asmenys. 8 –iems žmonėms ši kraujo donorystės akcija buvo pirmoji.
Nuo šiandien Tauragėje startuoja dalyvaujamojo biudžeto projektas – gyventojai galės siūlyti idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, bei balsavimo būdu nuspręsti, kurios idėjos turi būti įgyvendintos.
2023 metus Seimas paskelbė Mažosios Lietuvos metais. Sukanka 100 metų nuo 1923 m. sukilimo, po kurio Klaipėdos kraštas (Mažoji Lietuva) buvo prijungtas prie Lietuvos. Lauksargiai priklausė Mažajai Lietuvai, tad seniūnijoje iškelta istorinė Mažosios Lietuvos vėliava.
Sudėtingos eismo sąlygos! Būkite atidūs!
Užtikrindami eismo saugumą, policijos pareigūnai keliuose vasarį vykdys įvairias prevencines priemones. Dėmesio sulauks ne tik automobilių vairuotojai, tačiau ir pėstieji bei dviratininkai.
Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Tuo tarpu vėgėlių žvejybos draudimas baigiasi – nuo vasario 1 d. (imtinai) jau leidžiama šias žuvis žvejoti.
Aplinkos ministras kartu su sveikatos apsaugos ministru vienam kenksmingiausių sveikatai teršalų – kietosioms dalelėms KD2,5 – nustatė griežtesnes ribines vertes, atitinkančias Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas. Jos bus taikomos miestuose ir miesteliuose planuojamai ūkinei veiklai, pagal Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai įstatymą atliekant poveikio aplinkai (orui) vertinimą. Tauragės apskrityje dėl oro taršos kietosiomis dalėlėmis KD2,5 priešlaikinių mirčių skaičius 100 tūkst. gyventojų buvo 81.
Nacionalinis kraujo centras atvyksta į Tauragė ir kviečia geriems darbams.
Pasitinkant tragiško karo Ukrainoje metines LRT kviečia susivienyti Ukrainai paramą renkančias organizacijas „Blue/Yellow“, „Laisvės TV“, „1K fondas“ ir „Stiprūs kartu“ ir inicijuoja paramos akciją „Radarom!“
Lietuvos regionuose daugėja elektrinių autobusų – per pastaruosius dvejus metus Druskininkų, Jonavos ir Tauragės rajonų savivaldybėms papildomai skirta 4,9 mln. eurų Europos Sąjungos fondų investicijų, kurios suteikė galimybę įsigyti dar 17 naujų autobusų. Ateinantį rudenį šiose savivaldybėse iš viso galės kursuoti 23 elektriniai autobusai, nupirkti panaudojant ES fondų lėšas.
Šiandien, sausio 30-ąją, Tauragėje lankosi sveikatos ministras Arūnas Dulkys. Vizito tikslas – apžiūrėti gydymo įstaigas, susipažinti su jų darbu, išklausyti problemas, su kuriomis susiduria ir medikai, ir pacientai.
Tauragės vandenys informuoja apie laikinus vandentiekio tvarkymo darbus.
Senjorai sunerimo dėl naujos tvarkos, kad laiku nepasitikrinusiems sveikatos „Regitra“ automatiškai sustabdys vairuotojų pažymėjimų galiojimą. Vairuotojo pažymėjimas visada pratęsiamas dešimčiai metų, tačiau medicininė pažyma vyresniems žmonėms pratęsiama trumpesniam laikotarpiui. Tokia tvarka patinka ne visiems.
Gatvėse atsiradusios duobės – galvos skausmas ne tik vairuotojams, bet ir kelius prižiūrintiems darbuotojams. Neretai žiemą lauko temperatūrai svyruojant tarp teigiamos ir neigiamos gatvėse pastebimi atsiradę asfalto dangos įtrūkimai, duobės. Pasak savivaldybės, trūkumus, nors ir laikinai, stengiamasi ištaisyti iškart.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kviečia šalies gyventojus būti dėmesingais jungiantis prie SPIS – socialinės paramos šeimai informacinės sistemos. Ministerija gavo duomenų, jog nelegalią veiklą vykdo SPIS svetainės kopija, labai panašiu internetiniu adresu ir titulinio puslapio grafiniu dizainu.
Keliuose yra slodžių ruožų, būkite atidūs!
Iš ramios ir saugios Tauragės – į karo niokojamą šalį. Tokį sprendimą priėmė nuo praėjusios vasaros mūsų mieste gyvenanti jauna moteris, nepabūgusi ten vežtis ir vaikus. Jai be galo norėjosi, kad Kijive likęs vyras pamatytų Tauragėje gimusią dukrelę ir ji būtų pakrikštyta. Pamatyti vaizdai, išgirsti pasakojimai ją sukrėtė iki širdies gelmių. Išsamus Natalijos pasakojimas – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Vaiko teisių gynėjai pastebi, jog kasmet augantis gaunamų pranešimų skaičius dėl vaikų patiriamo smurto, ne tik dėl fizinio, bet ir sunkiau atpažįstamo – seksualinio – rodo visuomenės nepakantumą smurtui prieš vaikus. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė sako, jog pastaruoju metu viešojoje erdvėje plačiai aptariami seksualinio smurto atvejai tik įrodo, jog mūsų šalyje vis dar yra vaikų, kurie patiria seksualinį smurtą, tik galbūt ne visuomet apie tai išdrįsta prabilti ir paprašyti pagalbos, o suaugusiesiems galimai pritrūksta atidumo pastebėti vaiko siunčiamus pavojaus ženklus.
Praėjusią savaitę rajono savivaldybė pasirašė sutartį dėl 4 elektrinių autobusų įsigijimo. Artimiausiu metu tikimasi sulaukti dar 3 autobusų, kurie papildys turimų 5 elektrobusų parką.
Tauragės rajono savivaldybė dalijasi Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) paskelbtais duomenimis, kuriuose sausio mėnesį šilumos kaina Tauragėje yra viena mažiausių tarp Lietuvos miestų. Visos Lietuvos mastu Tauragės rajono savivaldybė rikiuojasi trečioje vietoje, kur šilumos kaina yra 8,26 ct/kWh.
Nuo sausio 17 d. iki kovo 11 d. visos Lietuvos gyventojai kviečiami Ukrainos žmonėms dovanoti naujus ir naudotus (be didelių defektų) dviračius, skirtus tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Ukrainiečiams reikalingi ir dviračių aksesuarai – šalmai, liemenės, atšvaitai, žibintai ir bagažinės. Dviračiai renkami ir Tauragėje.
Kompensacijos šildymo išlaidoms padengti šiemet gerokai didesnės nei ankstesniais metais, be to, jas gauna daugiau žmonių. Vis dėlto ir klausimų dėl jų kyla nemažai. Redakciją pasiekė skaitytojos skambutis. Ji skundėsi, kad sunku suprasti, kaip kompensacijos skiriamos. Pavyzdžiui, kodėl vieni gauna kompensacijas ir už spalį, o kiti – tik nuo lapkričio? Be to, vieniems kompensacijos skirtos iš karto visam šildymo sezonui, o kitiems – tik trims mėnesiams, po to teks vėl rašyti prašymą, pateikti visus dokumentus iš naujo. O ir išmokamos jos skirtingai – vieni gauna visą sumą iš karto, kiti – kas mėnesį. Kodėl taip yra? Atsakyti į šiuos klausimus paprašėme Tauragės savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Ligitos Rimkuvienės.