Alkoholis ir cigaretės Tauragės moksleiviams patrauklesni nei narkotikai
Įkelta:
2022-01-25
Nuotrauka
cigaretė
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi nuotrauka

Narkotikai tarp Tauragės moksleivių, laimė, vis dar nėra plačiai paplitę – mokiniai pirmenybę teikia kitiems žalingiems įpročiams – alkoholiui ir rūkymui. Štai mokyklinio amžiaus vaikų, kurie per paskutinius 12 mėnesių bent kartą rūkė tabako gaminius, Tauragės rajone yra 10 proc., elektronines cigaretes – 26,3 proc., o alkoholį bent kartą per metus vartojo 26,6 proc.  Tokią statistiką pateikia Tauragės visuomenės sveikatos biuro atliktas mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos tyrimas.

2020 m. Tauragės r. savivaldybėje, kaip ir visoje Lietuvoje, atliktas mokyklinio amžiaus vaikų (5, 7 ir 9 (pirmų gimnazijos) klasių) gyvensenos tyrimas. Iš viso tyrime dalyvavo 914 mokinių, iš jų 311 penktokų, 318 septintokų ir 279 devintokai. 

Tyrimas nustatė, kad mūsų rajone vaikų, kurie per paskutines 30 dienų bent kartą rūkė tabako gaminius (19,1 proc.), kurie per paskutinius 12 mėnesių bent kartą rūkė tabako gaminius (33,6 proc.), kurie per paskutines 30 dienų bent kartą rūkė elektronines cigaretes ar naudojo panašius elektroninius įtaisus rūkymui (35,7 proc.), kurie per paskutinius 12 mėnesių bent kartą rūkė elektronines cigaretes ar naudojo panašius elektroninius įtaisus rūkymui (46,9 proc.) didžiausią dalį sudarė devintokai.

Nerimą kelia ir alkoholio vartojimas: tyrimo duomenimis, vaikų, kurie per paskutinį mėnesį bent kartą vartojo alkoholinius gėrimus, tarp penktokų yra 4,8 proc., tarp septintokų – 13 proc., tarp devintokų – 25,6 proc. Per paskutinius 12 mėnesių bent kartą vartojo alkoholinius gėrimus 26,6 proc. mokinių: penktokai – 5,6 proc., septintokai – 25,6 proc., o devintokai – net 50,8 proc.

Mokyklinio amžiaus vaikų, kurie bent kartą per savo gyvenimą vartojo kanapes („žolę“, marihuaną, hašišą), yra 3,1 proc.: tarp penktokų tokių nėra, tarp septintokų – 3,9 proc., tarp devintokų – 5,5 proc.  Bent kartą per savo gyvenimą vartojo kitus narkotikus nei kanapes 3,1 proc. apklaustųjų, didžiausią dalį (2,6 proc.) sudaro devintokai.

Praėjusią savaitę Visuomenės sveikatos biuro atliktos apklausos duomenys pristatyti Tauragės rajono savivaldybės Narkotikų kontrolės komisijai. Šios komisijos pirmininkas Tomas Raulinavičius sako, kad narkotikų, alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo, laikymo, platinimo prevencija – kompleksinis klausimas: 

– Dažnu atveju nepakanka pagauti už rankos platintoją ar tikėtis, kad problema išsispręs. Narkotikų kontrolės komisijos posėdžiuose tai ir analizuojam: jau dabar įvairių sričių specialistai įvardija pandemiją, karantiną kaip vieną iš priežasčių, neigiamai veikiančių psichinę sveikatą. O jei prisideda sudėtinga socialinė aplinka, jaunuolio nepakankamas užimtumas, atsiranda rizikos, kurioms labai svarbu užkirsti kelią. 

Pasak T. Raulinavičiaus, kiekvienais metais Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas švietimo įstaigose organizuoja paskaitas „Teisinė atsakomybė“, kuriose dalyvavo ir visuomenės sveikatos specialistai, daro reidus dėl rūkančiųjų mokyklos teritorijoje. Didelį darbą atlieka Visuomenės sveikatos biuras, kuris rengia narkotinių ir psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos ir sveikos gyvensenos propagavimo projektus. 

– Mano manymu, įgyvendinami jaunimui tikrai patrauklūs projektai, konferencijos, tokios kaip „Aktyviam gyvenimui tariame – taip“. Šiuo metu mums didžiausią nerimą kelia elektroninių tabako gaminių naudojimas. Tai atspindi Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaitoje. Tyrime dalyvavo 5, 7, 9 klasių mokiniai, ir jis parodė, kad narkotinių medžiagų vartojimas sumažėjo. Kiek kitokia situacija su alkoholiu, tabaku ir el. cigaretėmis. 5 klasės Tauragės moksleivių rezultatai praktiškai nesiekia Lietuvos vidurkio (sakykim, pozityvus rezultatas), tačiau septintokai ir devintokai jų bando – pagal tyrimą vaikų, kurie per paskutines 30 dienų bent kartą rūkė tabako gaminius, yra daugiau nei vidutiniškai Lietuvoje, – teigia T. Raulinavičius.

 

Nuotrauka
pilies aikste
Įkelta:
prieš 1 valanda
Kaip skelbiama Tauragės rajono savivaldybės puslapyje, VšĮ „Žaliasis regionas“ jungiantis keturias Tauragės regiono savivaldybes organizuoja turizmo populiarinimo renginį – „Neatrasta Tauragė“.
Nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gegužę startavusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva „Kas man priklauso?“, keliaujanti po šalies savivaldybes ir konsultuosianti šalies gyventojus apie socialinę paramą skirtingais gyvenimo atvejais atvyksta ir į Tauragę.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Siekdama sušvelninti kainų kilimo pasekmes šalies gyventojams, Vyriausybė pritarė siūlymui nuo birželio mėnesio didinti bazinius socialinių išmokų dydžius. Tai padės apsaugoti vidutines ir mažesnes pajamas gaunančių žmonių perkamąją galią, kad jų gyvenimo kokybė neprastėtų, turės teigiamą poveikį žmonių su negalia, vienišų tėvų, senjorų skurdo mažinimui. 
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-22
Seimas pritarė neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) padidinti 80 eurų iki 540 eurų. Dėl to uždirbančių mažiausiai pajamos į rankas per mėnesį didės 16 eurų. Valstybės biudžetui per metus tai atsieis 103 mln. eurų. 
Nuotrauka
elektra
Įkelta:
2022-05-21
Seimas apsisprendė – nuo liepos mėnesio biudžeto lėšomis kompensuoti smarkiai išaugusias elektros ir gamtinių dujų kainas gyventojams ir verslui. Numatoma, kad paramą gautų visi vartotojai – tiek perkantys elektrą iš visuomeninio, tiek iš nepriklausomų tiekėjų, tiek ir tie, kuriems užtikrinamas garantinis tiekimas. 
Nuotrauka
meilesaleja
Įkelta:
2022-05-20
Viena gražiausių Tauragės vietų – Jūros krantinė, vadinama Meilės alėja, prieš keletą metų nuslinkus šlaitui, vis dar nesutvarkyta – šlaitas ir toliau griūva, viršutiniu taku nepasivaikščiosi – jis deformuotas ir dėl to uždarytas pėstiesiems. Savivaldybės specialistai praėjusią savaitę tarėsi, kaip spręsti šią problemą. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-05-20
Tauragės savivaldybės administracija paskelbė  Kultūros skyriaus vedėjo konkursą. Pretendentai dokumentus dalyvauti konkurse gali pateikti iki gegužės 30-osios. Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Danutė Noreikienė pareigas paliko balandžio 1-ąją.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-05-19
Nuo karo siaubo bėgusius ukrainiečius priglaudė ir Tauragė. Dabar jų čia – kone pusė tūkstančio. Tamarai Jakovec Tauragė nebuvo svetima ir prieš karą, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą ji suskubo čia atsivežti ir savo, ir sesers vaikus. Dabar šeima gyvena Tauragėje, vaikai lanko mokyklą, Tamara dirba mokykloje ir puoselėja idėją suburti savo tautiečius. „Galbūt yra ukrainiečių šeimų, kurios nieko apie mus negirdėjo ir norėtų prisijungti?“ – kviečia ji ir ragina tauragiškius pasakoti apie kuriamą organizaciją jos kraštiečiams. Plačiau apie kuriamą organizaciją ir kaip prie jos prisijungti – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
greitoji
Įkelta:
2022-05-18
Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) įsigijo naują greitosios medicinos pagalbos automobilį. Nuo šiol padėti Tauragės rajono gyventojams medikai vyks šiuolaikiška, poreikius atitinkančia transporto priemone.
Nuotrauka
darzelis
Įkelta:
2022-05-18
Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ vyko rajono raiškiojo skaitymo šventė-konkursas „Skamba žodelis – šypsosi akelės “. 17 mažųjų skaitovų kartu su mokytojais atvyko iš lopšelių-darželių „Kodėlčius“, „Žvaigždutė“, „Ąžuoliukas“, vaikų reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“, „Šaltinio“ ir Tarailių progimnazijų.
Nuotrauka
vaitimenai
Įkelta:
2022-05-18
Vaitimėnų kapinaitės – mažos, jaukios ir prižiūrėtos. Tačiau vaizdas, kurį pamatė kapus lankančios plungiškės, jas šokiravo – žiūrint į atliekų kalnus už kapinių tvoros, pasak moterų, atrodo, jog šiukšlės vežamos kartą per metus. Kapines prižiūrinti seniūnija apeliuoja į kapinių lankytojų sąmoningumą – patys meta ten, kur negalima, patys skundžiasi. 
Nuotrauka
sadm
Įkelta:
2022-05-17
Būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai, kurie apgyvendino Ukrainos karo pabėgėlius, nuo balandžio gali teikti prašymus kompensacijoms gauti. Per balandžio mėnesį savivaldybės sulaukė daugiau kaip 1800 prašymų skirti kompensacijas. Pagal šiuos prašymus bus išmokėti  beveik 300 tūkst. eurų. Daugiausiai lėšų skirtų kompensacijoms gyventojams, suteikusiems būstą ukrainiečiams rajonuose skirta Prienų rajonui – 15 500 eurų, o antroje vietoje, Tauragės rajonui – 9 300 eurų ir Panevėžio rajonui – 8 062 eurų.
Nuotrauka
renovacija
Įkelta:
2022-05-17
Renovacija viename Tauragės daugiabučių tapo tikru galvos skausmu ir gyventojams, ir darbus atliekančiai bendrovei, ir renovacijos administratoriui. Viena namo gyventoja jau viešai kalba apie rangovo vis neištaisomus trūkumus, dėl kurių esą gresia pavojus sveikatai, bei pernelyg ilgai užsitęsusius darbus. Rangovo „MNTO statyba“ vadovas su žurnalistais nebendrauja, o renovacijos administratorės UAB „Tauragės šilumos tinklai“ direktorius tikina – padėtis nėra tokia tragiška, kaip ją mėgina pateikti gyventoja.
Nuotrauka
mama
Įkelta:
2022-05-16
Realų pajamų augimą šių metų pradžioje stabdė infliacija – rodo „Sodros“ I ketvirčio gyventojų darbo pajamų apžvalga. Analizė atskleidžia ir iššūkius, su kuriais susiduria vaikus auginančios šeimos.
Nuotrauka
teisėjos
Įkelta:
2022-05-16
Penktadienį Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis pasveikino tris naujas Tauragės apylinkės teismo teisėjas: Jurgitą Vaitkevičienę, Jurgą Jasmontienę ir Ritą Renkytę.
Nuotrauka
berzos bendruomene
Įkelta:
2022-05-16
„Šis pavasaris atkeliavo pas mus ne tik su paukštelių giesmėmis, gėlių ir medžių žiedais, kvapais, bet ir su pagaliau ilgai laukta karantino pabaiga. Atkuto, sujudo beržiečiai visi – nuo mažiausio iki didžiausio – pavasario darbų dirbti“, – skelbia bendruomenės pirmininkė Jolita Krompcholcienė.
Nuotrauka
naujokiene
Įkelta:
2022-05-15
Nuo vasario 1-osios Paveldo tarnybos funkcijos, iki šiol vykdytos Kultūros centrui priklausiusioje tarnyboje, perduotos Tauragės rajono savivaldybės administracijai, įsteigta ir nauja pareigybė. Nuo balandžio 1-osios paveldo klausimais rūpinasi buvusi savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Danutė Naujokienė. 
Nuotrauka
paspirtukams
Įkelta:
2022-05-15
Automobilio vairuotojas skundžiasi neapdairiai besielgiančiais paspirtukininkais – į pėsčiųjų perėjas šie neretai įvažiuoja staiga, net neapsidairę. Toks vaizdas Tauragės gatvėse dažnas. Kyla klausimas, ar Tauragėje yra perėjų, kuriomis važiuoti paspirtukininkai ir dviratininkai gali?  
Nuotrauka
priešgaisirnė
Įkelta:
2022-05-14
Tauragės savivaldybės administracija perka automobilį, kuris bus skirtas savivaldybės Priešgaisrinei tarnybai. Maksimali pirkimo vertė – 25 410 Eur.