STREAM savaitė ,,Šaltinio“ progimnazijoje: tikslas – ekologiškas miestas
Įkelta:
2021-12-04
Nuotrauka
stream
Nuotraukos autorius:
Birutės Mozurkevičienės nuotrauka
Aprašymas

Susitikimas su rajono meru Dovydu Kaminsku

informacija@taurageszinios.lt
A
A

 „Šaltinio“ progimnazijos mokiniai vieną savaitę rinkosi į netradicines integruotas pamokas – vyko STREAM (gamtos mokslai, technologijos, skaitymas ir rašymas, inžinerija, menai ir matematika) užsiėmimai. Toks ugdymas šalyje dabar populiarus, spalio pabaigoje ir Tauragėje buvo atidarytas STEAM (neįtrauktas skaitymas ir rašymas) centras, kuris specializuosis tvaraus vystymosi, žaliosios ir alternatyviosios energijos srityje. Šiemet giliau ir plačiau paanalizuota, kaip klimato kaita veikia mūsų aplinką – 5–8 klasių mokiniai gilinosi į atliekų, energijos, vandens, sveikos gyvensenos problemas. Informacijos jie gavo nemažai: susitiko su Tauragės miesto meru Dovydu Kaminsku, kuris papasakojo apie ambicingą siekį tapti žaliausiu ir gyvybingiausiu rajonu ne tik respublikoje, bet ir visame Baltijos regione. Mokiniai lankėsi ir rajono STEAM centre, dalyvavo pamokose šia tema. „Šaltinio“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Birutė Mozurkevičienė surinko aštuntos klasės mokinių žinutes apie tai, kaip jie galėtų prisidėti prie ekologiško miesto kūrimo. 

Titas Vasiliauskas:

Mes gyvename viename iš žaliausių miestų Lietuvoje – Tauragėje. Neseniai sužinojau, kad Tauragė siekia būti ekologiškiausiu miestu Baltijos regione. Aš taip pat stengiuosi būti draugiškas aplinkai. Motorinį transportą pakeičiau į ėjimą pėsčiomis. Nebeprašau tėvų, kad mane nuvežtų į treniruotę, iš mokyklos pareinu pėsčiomis. Kartais naudojuosi ir viešuoju transportu, jeigu reikia įveikti didesnį atstumą. Vaikščiojimas – puikus dalykas, nes tai padeda numesti svorio, padeda sveikatai ir, aišku, gamtai. Labai svarbu yra rūšiuoti šiukšles. Mane nuo mažens skatino rūšiuoti tėvai, draugai ir mokytojai. Namuose turime keturias šiukšliadėžes (stiklas, plastikas, mišrios buities atliekos, žaliosios atliekos), todėl šiukšles šeima rūšiuoja. Dažnai kartu su mama einu į mišką. Ten mes matome labai daug šiukšlių, todėl kiekvieną mėnesį organizuojame akciją „Švarinu mišką“. Jeigu visi žmonės taip elgtųsi, mūsų miestas tikrai taptų ekologiškiausiu. 

Armandas Gėrkis

Lengviausias būdas išsaugoti ekologišką aplinką – tai rūšiavimas, švaraus transporto pasirinkimas. Važiuoti neilgus atstumus renkuosi dviratį, elektrinį paspirtuką ar einu pėsčiomis. Pvz., kiekvieną savaitės dieną vyksta futbolo treniruotės, į kurias važiuoju elektrobusu, paspirtuku, kartais einu pėsčiomis. Taip pat tausoju elektrą, nepalieku įjungtų prietaisų. Naudoju daugkartinius puodelius, maišelius. Dalyvauju kitų žmonių gamtos saugojimo iniciatyvose. Manyčiau, jei daugiau visi vaikščiotume pėsčiomis, miestas taptų švaresnis. 

Elzė Samoškaitė: 

Gražesnį rytojų sau ir aplinkiniams galime sukurti tik mes patys. Gyvename tokiu laikotarpiu, kai pasaulio žmonės daro daug klaidų, pvz., milžiniškas vartotojiškumas, kiekvieną dieną važinėjimasis nuosavomis transporto priemonėmis vis labiau kenkia mūsų aplinkai ir mums patiems. Sakome, kad mūsų sveikata yra didžiausias turtas, bet į orą ir aplinką išmetami teršalai, dujos bei chemikalai ateityje sukels dar daugiau problemų aplinkai ir mūsų sveikatai. Šią problemą galime išspręsti mes patys, kai to norėsime ir pradėsime pasaulį tobulinti nuo savęs. Mano patarimai yra tokie: daugiau vaikščioti pėsčiomis ir tik prireikus važiuoti automobiliu, dažniau naudotis viešuoju transportu. Burti žmonių grupes ir nuolat rengti tam tikrus žygius, kad tvarkytume aplinką. Tai puikus  ir smagus užsiėmimas, kai gali pabūti su šeima bei prisidėti prie žalesnio ir spalvingesnio kraštovaizdžio. Važinėti dviračiais, paraginti tėvus, gimines, draugus ir aplinkinius pradėti rūšiuoti, pagal galimybes įsigyti tris šiukšlines savo bute. Reikia tik norėti ir pradėti judėti į priekį!

Guoda Kiršininkaitė, Kamilė Šimkutė: 

Dažnai kyla klausimas, kodėl reikia saugoti gamtą. Svarbu suprasti, kad be jos negalėtume egzistuoti. Dabar miškai sparčiai kertami, o jų vietose statomos gamyklos, į upes išmetamos kenksmingos atliekos, kurios teršia vandenį. Mes prie aplinkos saugojimo prisidedame rūšiuodamos atliekas, nešiukšliname gamtos, esant galimybei nevažiuojame automobiliu, o sėdame ant dviračių, stveriame riedučius, renkamės viešąjį transportą ar einame pėstute. Panaudotas baterijas metame į tam skirtas dėžutes, esančias prekybos centruose, kaupiame makulatūrą ir atiduodame ją perdirbti. Manome, kad visi supranta, jog reikia rūpintis ne tik savimi, bet ir gamta. Todėl, jei nenustosime teršti jos, pagalvokime, su kokiomis problemomis susidurs planetoje po mūsų gyvensiantys žmonės. 

Jokūbas Juškevičius:
Man patinka vaikščioti pėsčiomis. Tačiau labai liūdina šiukšlės. Jos tikrai nepuošia mūsų miesto, nors galime pamatyti tam skirtų spalvotų konteinerių. Tad ką daryti? Siūlau pradėti nuo savęs. Rūšiuokime atliekas, neišmeskime stiklo, padangų, baldų į sąvartynus ir miškus.
Daugelis skundžiasi oro tarša. Vaikščiokime pėsčiomis. Kam leidžia galimybės, jau galima nusipirkti ir elektromobilį. Nedeginkime senų rūbų, juos išmeskime į tekstilės konteinerius.
Taigi turime išnaudoti visas galimybes, kad mūsų motinėlė Žemė išliktų. Aš prisidedu prie jos išsaugojimo, prisijunk ir tu.

Agnė Žebelytė:

Šiais laikas aplinkosaugos tema kalbėti labai svarbu, nes aplinkos tarša yra didžiulė problema, visą pasaulį apimanti problema, dėl kurios ateityje pajusime negrįžtamus padarinius. Norint jų išvengti ir išsaugoti gamtą, prie to turime prisidėti kiekvienas. Aš ir mano šeima taip pat prisidedame prie gamtos išsaugojimo: nešiukšliname bet kur, šiukšles rūšiuojame, panaudotus daiktus nešame perdirbti, namus šildome aplinkai nekenkiančia elektros energija, vengiame naudoti plastikinius ir vienkartinius gaminius, stengiamės kuo rečiau naudotis automobiliu, perkame mažesniais kiekiais, taupome vandenį, popierių, elektrą. Saugokime gamtą, kad ji išliktų graži, švari ir tvarkinga, kad joje būtų smagu gyventi mums ir ateities kartoms.

Atėnė Ravinkaitė:

Žmogus daro labai didelę įtaką atmosferai. Sąmoningai žmonės prisideda prie aplinkos saugos rūšiuodami atliekas, nešiukšlindami, naudodamiesi ekologiškesnėmis priemonėmis: į mokyklą važiuojame dviračiu, riedlente, riedučiais, paspirtuku arba eidami pėsčiomis. Mūsų miesto meras taip pat ragina prisidėti prie aplinkos švarinimo. Rengia mašinų aikšteles elektromobiliams, mieste važinėja elektra varomi autobusai, įrengtos dviračių stovėjimo vietos. Mūsų šeima stengiasi prisidėti prie ekologiškesnio miesto: rūšiuojame atliekas, esant galimybei kuo dažniau vaikštome pėsčiomis, kompostuojame žaliąsias atliekas. Į parduotuvę nešamės daugkartinio naudojimo maišelį, namuose stengiamės suvalgyti visą maistą, renkamės vietinius vaisius ir daržoves, nes iš tolimų kraštų atvežti tropinius vaisius sunaudojama daug kuro. Kviečiu visus prisidėti prie mūsų miesto ekologiškesnės ateities. Jei būsime kaip vienas kumštis ir veiksime kartu, išvengsime visų problemų.

Rugilė Milašiūtė:

Manau, kiekvienas pastebime žmogaus daromą žalą gamtai. Jei pradėsime daryti išvadas, mano manymu, viskas greitai grįš į normalų gyvenimą. Gyvendama Tauragėje pastebiu gana nemažai draugiškų gamtai reiškinių – įrengti dviračių stovai, nupirkti keli elektriniai autobusai. Eidama pastebiu paspirtukus „Bolt“. Asmeniškai aš prisidedu prie gamtos saugojimo rūšiuodama atliekas, eidama į mokyklą pėstute. Gyvenu Gedimino gatvėje, todėl nemanau, kad reikėtų važiuoti mašina ar dviračiu. Tauragė – vienas žaliausių rajonų šalyje, džiaugiuosi čia gyvendama.

Silvija Dumašiūtė: 

Gamtoje stengiuosi nešiukšlinti ir ją tausoti. Aš su šeima rūšiuojame šiukšles. Draugams patariu nešiukšlinti. Automobilio mes neturime, todėl vaikštome pėsčiomis. Vaikščioti yra smagiau nei važiuoti mašina. Žinoma, mašina greičiau, bet ji teršia gamtą. Man patinka išeiti į lauką ir nueiti į mišką pasivaikščioti, nes ten yra švaresnis oras. Į mokyklą einu pėsčiomis. Kai būdavau maža, mama mane į darželį vesdavo iš Aerodromo gatvės iki pat „Ažuoliuko“ darželio. Mieste įrengtos įkrovimo stotelės elektriniams automobiliams, galima naudotis elektriniais paspirtukais. Manau, jeigu mes visi prisidėtume prie gamtos švarinimo, būtų švaresnė ir sveikesnė aplinka.

Augustė Stonytė, Gabrielė Lenkaitytė, Lukas Sabaliauskas:

Nors ir esame dar nedideli, tačiau jau dabar stengiamės būti sąmoningi ir prisidedame prie ekologiško miesto kūrimo. Dažniausiai į mokyklą einame pėsčiomis, mat gyvename netoli, o jei lauke geras oras – važiuojame dviračiu. Mieste lankome būrelius, tad dažnai tenka naudotis viešuoju transportu, kuris, mūsų nuomone, yra ekologiškesnis nei nuosavi automobiliai, daug žmonių juo naudojasi tuo pačiu metu. Mes ir mūsų šeimos namuose naudojame tris šiukšlines, stengiamės rūšiuoti. Dalyvaujame gamtos švarinimo akcijose. Pavyzdžiui, ne vienerius metus švarinome Oko miško aplinką. Radome daug įvairių daiktų – sofą, padangų, daugybę vienkartinių kavos puodelių... Tikime, kad jei daugiau žmonių būtų atsakingi, miestas tikrai taptų daug švaresnis ir ekologiškesnis. Tad skubėkime keistis ir išsaugokime savo žaliuosius namus!

Eglė Ramaniukaitė, Armandas Lukošaitis, Augustas Pielikis:

Šiais laikais mūsų planetoje vyksta intensyvus judėjimas. Visi visur skubame ir tam naudojame transporto priemones, kurios daro neigiamą poveikį mūsų planetai. Norėdami to išvengti, turėtumėme dažniau naudoti elektra varomus automobilius, paspirtukus. Mūsų miestas turi daugiausiai elektrobusų visoje Lietuvoje, tad stengiamės jais dažniau naudotis. Pvz., mūsų grupės narys Armandas kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį važiuoja elektrobusu į teniso treniruotes Vyrauto stadione. O kitas grupės draugas Augustas savaitgaliais su tėveliais važinėja dviračiais po mišką. Taip jis pasigroži gamta ir neteršia jos. O aš, Eglė, kiekvieną mielą vakarą einu pasivaikščioti su drauge po miestą, o pirmadieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais važiuoju elektriniu paspirtuku į smuiko pamokas Meno mokykloje. Tegul visi prisideda prie tokių inciatyvų. Saugokime žemę kartu!

Miglė Stanikūnaitė:

Mano šeima turi vieną lengvąjį automobilį. Juo važiuojame dažnai, bet automobilis tiesiogiai neleidžia dujų į aplinką (mūsų automobilio oro tarša yra maža). Namuose rūšiuojame atliekas. Virtuvėje padėti trys maišai: popieriui ir kartonui, stiklui, plastikui. Ši idėja mums kilo išgirdus Tauragės miesto savivaldybės Mero siekį paversti Tauragę vienu iš švariausių miestų Lietuvoje, tačiau mes čia nesustojame. Mano šeima nori prisidėti prie miesto švarinimo dar keletu būdų: lengvąjį automobilį vairuoti rečiau, dažniau važiuoti dviračiu ir kitomis transporto priemonėmis, kurios neskleidžia išmetamųjų dujų į aplinką. Kad mūsų miestas būtų švaresnis, galime pasikalbėti su savo pažįstamais, giminėmis, kuriems yra aktuali ši tema. 

Pijus Šimašius, Austėja Pilypaitė, Tomas Myklebust, Viltė Rimonytė:

Visi mūsų grupės nariai į mokyklą ateina pėsčiomis. Į būrelius ir užklasines veiklas stengiamės važiuoti dviračiu arba paspirtuku. Mieste galėtų važinėti daugiau elektrobusų, jie turėtų būti didesni, galėtų būti daugiau maršrutų. Mūsų šeimos prisideda prie miesto švarinimo skirtingais būdais. Pavyzdžiui, Viltės šeima rūšiuoja atliekas ir turi tris skirtingus maišus, į kuriuos deda tam tikras šiukšles. Austėjos šeima kiekvieną dieną eina į darbą pėsčiomis. Pijaus šeima naudojasi elektromobiliu, kuris neišmeta kenksmingų dujų. O Tomo šeima turi saulės bateriją ant namo stogo. Mes manome, jei taip ir toliau darysime, kiti taip darys, bus tik geriau ne tik gamtai, bet ir mums patiems.

 

Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 2 valandas
Praėjusių metų pabaigoje prabilta apie naujus mokesčius – esą metų pradžioje ketinama pasiūlyti sprendinį dėl pokyčių, kurie galėtų būti susiję su nekilnojamojo turto mokesčiu. Dabar pokyčiai jau įvardinti. Siūlomas pokytis toks: mokestis būtų nedidelis, tačiau jį mokėtų visi. Teigiama, kad šis mokestis galėtų prisidėti prie savivaldybių savarankiškumo didinimo.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 5 valandas
Gražiai žiemišką ir snieguotą sausio 21-ąją Tauragės meno mokykloje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ zoninis etapas. Konkurse pasirodė Tauragės, Jurbarko, Šilalės, Kelmės, Raseinių ir Pagėgių krašto jaunieji dainininkai, išrinkti rajoniniuose etapuose.
Nuotrauka
lt
Įkelta:
prieš 7 valandas
Eismo įvykiai kelia stresą ir žmonės dažnai nežino, ką pirmiausia reikia daryti patekus į nelaimingą nutikimą kelyje. Ypač dabar, kai eismo ir kelių būklė itin sudėtinga dėl sniego, kiekvienam vairuotojui naudinga prisiminti, ką daryti patekus į eismo įvykį. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, 2021 metais autoavarijų fiksuota daugiau nei 63 tūkst., o išmokėta suma viršija 61 milijoną eurų.
Nuotrauka
autobusai
Įkelta:
2022-01-21
Šiuo metu Tauragės gatvėmis keleivius vežioja 5 elektrobusai, iš kurių 2 buvo pristatyti prieš savaitę. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė antradienį pasirašė sutartį dėl dar 3 tokių ekologiškų transporto priemonių pirkimo.
Nuotrauka
vmi
Įkelta:
2022-01-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog nustačius Mano VMI sutrikimą sistema šiuo metu yra laikinai nepasiekiama, o incidentas sprendžiamas. 
Nuotrauka
sniegas
Įkelta:
2022-01-21
Dėl besitęsiančio snygio, vietomis pustymo ir pūgos, sudėtingos eismo sąlygos šiuo metu yra visoje Lietuvoje. 
Nuotrauka
anonasas
Įkelta:
2022-01-20
Elektros kainų šuolis palietė visus – su šia problema susiduria ne tik Lietuvos įžymybės, bet ir Tauragės gyventojai. Kai kurie iš jų jaučiasi patekę į aklavietę: pasirinkę šildymą elektra jie įsipareigojo nebenaudoti taršaus kuro, nors pakilus elektros kainoms norėtų vėl šildytis krosnimis. Išsamiau apie tai – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
baseinas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
Ruošiantis atsipalaiduoti Tauragės baseine gali prireikti pasiimti ne tik vandens pramogoms skirtą aprangą – Bendruomenių namų antrajame aukšte baseinui priklausiančiose patalpose planuojama įrengti treniruoklių erdvę. Įvairioms raumenų grupėms treniruoti skirta sportinė įranga baseino patalpas turėtų atsirasti jau balandžio mėnesį.
Nuotrauka
idėja
Įkelta:
2022-01-19
Tauragės savivaldybės administracija informuoja, kad metas pagalvoti apie projektus, kurie pagerintų jūsų gyvenamąją aplinką ar viešąją infrastruktūrą – Tauragės rajono savivaldybė kviečia pasinaudoti dalyvaujamojo biudžeto teikiamomis galimybėmis ir nuspręsti kaip turėtų būti išleistos viešos lėšos. Projektų idėjas bus galima teikti jau nuo sausio 31 iki vasario 28 dienos.
Nuotrauka
ugnis
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
Vos išaušus Naujiesiems Tauragėje vienas po kito kyla gaisrai. 4 minutės – tiek užtruko, kol į Stoties gatvėje sausio 7-ąją, po 14 val., kilusį gaisrą atvyko ugniagesiai gelbėtojai. Nukentėjo žmonės, gyvenę užsidegusiame dviejų aukštų mediniame pastate. Rodės, ugnis plinta tiesiog žaibiškai – nors buvo užgesintos vos po kelių minučių, liepsnos aplaižė ir gaisro židiniu tapusį butą, ir laiptinę, ir pastato fasadą. Kodėl įvyko nelaimė, tyrėjai iškart pasakyti negalėjo. Po nelaimės praėjus vos dienai ugniagesiai vėl išskubėjo į netoliese stovėjusį kitą pastatą Laisvės gatvėje. O sausio 11-ąją dūmai pasirodė ir Akacijų gatvėje. Per antrąjį naujųjų metų savaitgalį visoje Lietuvoje ugniagesiai skubėjo net į 79 gaisrus. Specialistai primena – savo ir turto saugumu privalu pasirūpinti patiems.
Nuotrauka
autobusai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Tauragės autobusų parką papildė dar du nauji elektriniai autobusai. Taigi iš viso jame yra jau 5 elektrobusai. Ruošiamasi pirkti dar 4, tačiau kol kas šie planai migloti. Skelbiama ir apie naujus maršrutus.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-01-18
Visi, norintieji įsigyti įprastinę bei nutolusią saulės elektrinę, arba planuojantys savo namuose įsirengti šilumos siurblį kviečiami teikti paraiškas finansinei paramai gauti. Kaip ir kasmet, Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) parama galės pasinaudoti visi daugiabučių bei individualių namų gyventojai, tokiu būdu susigrąžinsiantys nuo 30 iki 50 proc. savo investicijų.
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Rajono meras Dovydas Kaminskas vieš Turkijoje – sostinėje Ankaroje vyksta ES finansuojamas projektas. Meras konferencijoje pristatys Tauragės patirtį ir pasiekimus darnaus ir tvaraus vystymosi srityse.
Nuotrauka
pereja
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-01-17
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sausio 10–13 dienomis stebėjo, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles. Rezultatai nedžiugina. Priemonės metu nustatyti 54 pažeidimai. 
Nuotrauka
dviratis
Įkelta:
2022-01-16
Susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė antradienį lankėsi Tauragėje, kur susitikusi su Tauragės, Šilalės, Jurbarko ir Pagėgių savivaldybių merais aptarė darnaus judumo iššūkius, pristatė ministerijos rengiamą dviračių takų plėtros planą ir susipažino su situacija šiame regione. Tauragės regionas – vienas iš gerų pavyzdžių, kur nuolat atnaujinamas ir nuosekliai plečiamas dviračių takų tinklas, rašoma Susisiekimo ministerijos pranešime spaudai.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba praneša šiais metais iš Bendrojo pagalbos centro sulaukusi jau 5 iškvietimų dėl suodžių degimo dūmtraukiuose. Pareigūnai primena, kad savo namų turto saugumu turi pasirūpinti pats šeimininkas. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Šventės baigėsi, dovanų pakuotės iškeliavo į konteinerių aikšteles. Nors pakuočių atliekos miesto bendro naudojimo konteinerių aikštelėse pagal taisykles renkamos kas dvi savaites, po 7 dienų gyventojai šaukiasi pagalbos – kur dėti atliekas, jei konteineriai pilni. Vežėjai trauko pečiais ir žada nelaukdami termino pakuotes išvežti anksčiau, o gyventojų prašo tinkamai išlankstyti pakuotes ir neužkišti konteinerių. Bet aistras kelia ne tik pakuočių atliekos – nerimaujama ir dėl politikų sprendimo miesto individualių valdų  mišrias atliekas vežti kas antrą savaitę. Ar neatsitiks taip, kad karštuoju metų laiku rečiau vežami konteineriai vers kęsti dvoką? 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Vos išaušus Naujiesiems Tauragėje vienas po kito kyla gaisrai. Šeštadienį, po 14 val., ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Stoties gatvėje kilusį gaisrą, po nelaimės praėjus vos dienai ugniagesiai vėl išskubėjo į netoliese stovėjusį kitą pastatą Laisvės gatvėje. O antradienį dūmai pasirodė ir Akacijų gatvėje. Per savaitgalį visoje Lietuvoje ugniagesiai skubėjo net  į 79 gaisrus. Išsamiau apie juos skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Pagerbiant Laisvės gynėjus ketvirtadienį popiet Tauragėje pirmą kartą prie Jūros įrengtu stiebu kilo vėliava su  Vyčio ženklu. Sausio 13-osios minėjimo renginyje dalyvavo itin daug moksleivių. Iškart po pakėlimo ceremonijos Dariaus ir Girėno gatvėje tauragiškiai sustojo petys petin už didvyrius. Vakarop vyko kiti šiai datai paminėti skirti renginiai. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Tauragėje bus minima prieš trisdešimt vienerius metus pasiekta pilietinė pergalė ir pagerbtos tragiškų Sausio 13-osios įvykių aukos. Tądien visus rajono gyventojus savivaldybė kviečia prisiminti mūsų šalies didvyrius ir prisijungti prie Tauragės rajono savivaldybės administracijos ir „Lions“ klubo akcijos „Sustok už didvyrius“, dalyvauti kitose šiai dienai paminėti skirtose pilietinėse iniciatyvose.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-12
Kaip Vartotojų teisių apsaugos tarnybai (VTAT) sekasi padėti žmonėms ir dėl ko jie dažniausiai kreipiasi? Praėjusiais metais tauragiškiai daugiausiai skundėsi dėl įsigytos nekokybiškos avalynės, elektrotechnikos gaminių – dulkių siurblių-robotų, televizorių, kavos aparatų, mobiliųjų telefonų, baldų. Gauta nemažai prašymų ir dėl internete įsigytų, bet nepristatytų prekių. Paslaugų srityje daugiausiai prašymų gauta dėl kelionių, neįvykusių koncertų, remonto paslaugų. VTAT atstovė papasakojo, ką reikėtų žinoti, kokius dokumentus saugoti, jei kartais prireiktų kreiptis į VTAT, ir apie naujoves ar įstatymų pakeitimus.