Kodėl „Lietuvos geležinkeliai“ pastatė tvorą?
Įkelta:
2021-12-08
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Kelią trumpinančių gyventojų tvora nesulaiko, dalis jos – jau ant žemės. Autorės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
autorės nuotrauka
Aprašymas

Anksčiau buvusio šaligatvio likutis. Autorės nuotrauka

Šį klausimą į redakciją užsukę skaitytojai užduoda kelis kartus per mėnesį. Vieni piktinasi, kad norėdami pasiekti Vytauto gatvę yra priversti daryti lanką pro viaduką, kiti pyksta, kad kovojama su jų pastangomis pralįsti pro tarpelį tarp „valdiškos“ ir privačios tvoros. Perdavę  gyventojų klausimą „Lietuvos geležinkeliams“ sulaukėme ne tik išsamaus jų paaiškinimo, kodėl būtina tvora, bet ir naujienos, jog minėtoje atkarpoje ketinama įrengti ir kameras.

Buvo sužalotas žmogus

Paskutinysis į redakciją užsukęs skaitytojas teigė geležinkelio bėgius ties Vytauto gatve kirsdavęs keletą dešimtmečių, esą visi taip darė ir niekam tai neužkliūdavo.

Šių eilučių autorei apsilankius minėtoje vietoje buvo matyti net link bėgių vedančio buvusio šaligatvio fragmentas.

Nuotrauka
autorės nuotrauka

Tvora, draudžianti pėstiesiams, dviratininkams kirsti geležinkelio bėgius tarp Vytauto ir Gaurės gatvių, buvo pastatyta vasarą. Aiškinta, jog atidarius prekybos centrą „Mere“ padaugėjo einančių per geležinkelio bėgius, o tai daryti draudžiama.

Pėstieji buvo įsigudrinę tvorą kirsti prasisprausdami pro privataus sklypo ir geležinkeliečių pastatytos tvoros tarpą.

Pasiteiravome Lietuvos geležinkelių, kodėl buvo būtina statyti tvorą.

 „Nepaisant to, kad Viduklė–Tauragė tarpstotyje ties Gaurės gatve (Tauragė) įrengti pėsčiųjų eismą draudžiantys ženklai, tačiau šioje atkarpoje vis kildavo pavojus gyventojų saugumui. Vien per paskutinius penkerius metus minėtame tarpstotyje 1 asmuo buvo sunkiai sužeistas, įvyko 4 staigieji stabdymai, gauti 3 pranešimai apie pastebėtus pašalinius asmenis ant bėgių. Taip pat 2020 metais „LTG Infra“ gavo LTSA nurodymą imtis priemonių riboti pėsčiųjų eismą per geležinkelį ties Gaurės gatve“, – redakcijai skirtame laiške rašė „Lietuvos geležinkelių“ atstovas spaudai Gediminas Petrauskas.

Draudimų nepaiso

Pasak G. Petrausko, siekdami kompleksiškai spręsti situaciją „Lietuvos geležinkeliai“ Saugos rizikų valdymo specialistai atliko neteisėtų ir nesaugių pėsčiųjų kirtimo vietų geležinkelio tinkle analizę ir parengė stočių ir tarpstočių aptvėrimų programą. Viena tokių vietų, kuriai skirtas prioritetas – Gaurės gatvė Tauragėje. Apie tokio sprendimo – papildomo fizinio barjero tvoros įrengimą „LTG Infra“ žemės sklype įgyvendinimą informuota Tauragės rajono savivaldybė.

„LTG Infra“ 60 metrų ilgio tvorą pastatė valstybės žemėje, kuri įmonei perduota valdyti patikėjimo teise. Nepaisydami pastatyto fizinio barjero, gyventojai ir toliau bando neteisėtai kirsti geležinkelį. Dėl tokių gyventojų veiksmų žalą dėl išverstos dalies tvoros patiria tiek „LTG Infra“, tiek gyventojai.

„LTG Infra“ bendrauja su žalą patiriančiais namų savininkais ir ieško papildomų būdų, kaip spręsti susidariusią situaciją siekiant išvengti abipusių nuostolių. Artimiausiu metu LTG saugos specialistai planuoja saugumo prevencijai įrengti vaizdo stebėjimo kameras, apie stebėjimą įspėjančius ženklus. Tokiu būdu siekiama nustatyti pažeidimus, bendradarbiauti su teisėtvarkos pareigūnais ar imtis kitų prevencinių priemonių užkardyti neteisėtus pažeidimus. Taip pat ateityje vykdant tarpstočių aptvėrimo programą bus svarstomos techninės priemonės individualiam atvejui pritaikyti. Vis tik tikimės gyventojų sąmoningumo, kad nebus kertamas geležinkelis neleistinose vietose dėl jų pačių saugumo“, – teigė „Lietuvos geležinkelių“ atstovas.

Kirsti draudžia taisyklės

Pasak jo, vadovaujantis Kelių eismo taisyklėmis (173 Eismo dalyviui draudžiama: 173.1. judėti per geležinkelį tam neskirtose vietose;)  tarpstotyje Viduklė–Tauragė ties Gaurės gatve nėra įrengtų priemonių saugiai kirsti geležinkelį, todėl ir buvo pastatyta tvora. 

„Miestui sudarant sąlygas veikti prekybos centrui vertėtų apsvarstyti, kaip saugiai gyventojams patekti į jį. Esant suinteresuotos šalies poreikiui viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojas, vadovaudamasis Susisiekimo ministerijos Pervažų įrengimo ir naudojimo taisyklėmis, sprendžia dėl galimybės įrengti pervažą/perėją/2-jų lygių perėją (pėsčiųjų viaduko ar tunelio) suinteresuotos šalies lėšomis“, – teigė G. Petrauskas. 

Su „Mere“ parduotuvės atstovais redakcijai susisiekti nepavyko.

 

Nuotrauka
zvyrkelis
Įkelta:
13 valandų po
Dar nesibaigus žiemos sezonui, žvyrkelių būklė kelia rūpesčių tiek kelininkams, tiek gyventojams. Kelininkų teigimu, ši žiema, kaip tampa įprasta, buvo nepalanki dėl vyravusių permainingų oro sąlygų – gausių ir mišrių kritulių, temperatūros pokyčių. Vis dažniau girdint gyventojų skundus dėl prastos žvyrkelių būklės – AB „Kelių priežiūra“ paaiškino, kaip ir kada jie yra prižiūrimi.
Nuotrauka
sulinys
Įkelta:
prieš 1 dieną
Pavasarį patvinus upėms ir kitiems vandens telkiniams, kai vandens lygis artėja prie stichinio, kyla pavojus, kad gali būti užpilti ir šuliniai. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC), esant tokiai situacijai, ragina gyventojus nevartoti užlietų šulinių vandens maistui, kadangi toks vanduo gali būti užterštas cheminėmis medžiagomis, mikrooganizmais (atsirandančiais dėl užteršto dirvožemio, žuvusių gyvūnų, pavyzdžiui, graužikų) ir kt.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Nuo 2024 metų pradžios indeksavus bazinės socialinės išmokos dydį, padidėjo globos (rūpybos) išmoka globojamiems (rūpinamiems) vaikams ir besimokantiems ar studijuojantiems buvusiems globotiniams. Globos (rūpybos) išmokos dydis priklauso nuo vaiko amžiaus ir jo poreikių. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena kokia valstybės pagalba gali pasinaudoti žmonės, pasiryžę svarbiai misijai, – suteikę namų šilumą be tėvų globos likusiems vaikams.
Nuotrauka
maisto bankas
Įkelta:
2024-02-20
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ruošiasi įgyvendinti Materialinio nepritekliaus mažinimo programą, kurios metu stokojantiems bus išdalintos kortelės maistui įsigyti bei suteikta papildoma parama maistu. Daugiau nei trisdešimt Lietuvos savivaldybių šią organizaciją pasirinko partneriu, padėsiančiu pagal naują tvarką nepasiturintiems dalinti parduotuvių korteles. Net keturiasdešimt dvejose savivaldybėse „Maisto bankas“ korteles gausiantiems pasiūlė  galimybę naudotis organizacijos įrengtų atiduotuvių paslauga.
Nuotrauka
VMI
Įkelta:
2024-02-19
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) praneša, kad nuo šiandien Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių mokesčių mokėtojams, gyvenantiems nutolusiose nuo didžiųjų regiono miestų vietovėse siūlo naują paslaugą – mokesčių darbuotojo vizitą. Vasario 19 dieną į gyvenvietes išvyko VMI autobusiukas, kuriame klientams teikiamos VMI paslaugos – nuo pažymų išdavimo iki individualios veiklos registravimo ar pagalbos pildant deklaracijas.
Nuotrauka
projektas
Įkelta:
2024-02-15
2024 m. vasario 12 dieną Tauragėje lankėsi Dr. Jurgita Vaitiekūnienė iš VšĮ „Aplinkos apsaugos politikos centro” ir Vilniaus universiteto mokslininkai Dr. Egidijus Rimkus, Dr. Justas Kažys ir Dr. Justinas Kilpys su tikslu aptarti Tauragės rajono savivaldybei rengiamą prisitaikymo prie klimato kaitos planą.
Nuotrauka
genejimas
Įkelta:
2024-02-13
Aplinkos apsaugos departamentas primena, ką svarbu žinoti gyventojams norint genėti ar šalinti želdinius. Svarbiausią informaciją apie želdinių priežiūrą ir tvarkymą rasite vienoje vietoje – departamento parengtoje atmintinėje.  
Nuotrauka
miestas
Įkelta:
2024-02-12
Atsinaujinančių energijos išteklių dalis įvairiose šalies savivaldybėse yra labai nevienodas ir sudaro nuo 11 iki beveik 80 proc. bendro energijos suvartojimo, rodo Energetikos ministerijos duomenys. Kaip vienas iš gerųjų pavyzdžių išskiriama Tauragės rajono savivaldybė, kuri yra išsikėlusi tikslą tapti žaliausia savivaldybe Lietuvoje. Jau šiuo metu ji yra pasiekusi 76,7 proc. atsinaujinančios energijos dalį, o iki 2030 m. siekia tapti klimatui neutraliu miestu.
Nuotrauka
Tyrimai
Įkelta:
2024-02-08
Vasario 7 dieną, Tauragėje pradėti vykdyti Jūros krantinės geologiniai tyrimai. Šiuos tyrimus pagal 2023 m. rugpjūčio mėnesį pasirašytą sutartį atlieka įmonė UAB „Geoaplinka“.
Nuotrauka
sukciai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-02-08
Daugelis mūsų galvojame, kad jau puikiai žinome telefoninių ar internetinių sukčių taktikas. Tačiau, ekspertai įspėja, kad mes vis tiek nesame šimtu procentu apsaugoti nuo pasidavimo netikėtoms manipuliacijoms mūsų protu ir jausmais. Kokį vaidmenį psichologija vaidina finansinėse apgaulėse, kaip apgavikai pasirenka savo aukas ir kaip nuo jų apsisaugoti, pasakoja psichologas Edvardas Šidlauskas ir „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2024-02-07
Įsigaliojus naujiems teisės aktams, Užimtumo tarnyba ėmė lanksčiau vertinti  klientus, kurie atsisako siūlomo tinkamo darbo: bedarbio statuso netenkama po antro tokio atsisakymo per 12 mėnesių. Tačiau tuo pačiu remiantis naujo įstatymo nuostatomis imta taikyti griežtesnė atsakomybė tiems, kurie nelegaliai dirba ar vykdo nelegalią veiklą, gauna nelegalias pajamas.
Nuotrauka
dujos
Įkelta:
2024-02-07
Vasario 1 d., paskelbtas kvietimas teikti paraiškas finansuoti suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimą kitais energijos šaltiniais. Tam Energetikos ministerija šiemet skyrė 3,8 mln. eurų. 
Nuotrauka
kelias
TVK nuotrauka
Įkelta:
2024-02-07
Pasikeitę orai, tirpstantis sniegas ir ledas sukėlė potvynius dalyje vakarų Lietuvos. Šiemet jie gerokai intensyvesni ir prasidėjo anksčiau: kai kuriuose valstybinės reikšmės kelių ruožuose jau dabar ribojamas ar net draudžiamas eismas. Ekstremaliausia situacija yra Pagėgiuose – rajoniniame kelyje Plaškiai-Lazdėnai-Panemunė, kur potvynis nuplovė rudenį rekonstruotą kelią.
Nuotrauka
atliekos
Įkelta:
2024-02-07
Šiemet daugelyje Lietuvos miestų pradėjus atskirai rūšiuoti biologines (įskaitant maisto ir virtuvės) atliekas viešojoje erdvėje kyla diskusijų, kas priskiriama šioms atliekoms. Aplinkos ministerijos specialistai paaiškina, ką galima mesti į biologinių atliekų konteinerius.
Nuotrauka
biudžetas
Įkelta:
2024-02-05
Visą vasario mėnesį gyventojai kviečiami prisidėti prie jau ketvirtus metus organizuojamo dalyvaujamojo biudžeto, teikiant pačias kūrybiškiausias savo idėjas. Tauragės rajono savivaldybės gyventojai, dalyvaujamojo biudžeto proceso metu, turi galimybę patys nuspręsti, kaip bus panaudota dalis biudžeto. Paraiškos, atitinkančios reikalavimus, bus teikiamos gyventojų balsavimui. Daugiausiai balsų surinkę projektai bus įgyvendinti miesto biudžeto lėšomis.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-02-02
„Sėkmingai baigėme vieną svarbiausių XVIII-os Vyriausybės pradėtų reformų. Nuo vasario 1-osios 59 Lietuvos savivaldybės jau tapo valstybinės žemės patikėtinėmis, t. y. pasirašė priėmimo-perdavimo aktus ir Registrų centras jau įregistravo joms patikėjimo teisę. Savivaldybės nuo šiol pačios galės skirstyti miestų ir miestelių žemę, pagal savo poreikius ir turės daugiau galimybių papildomų investicijų pritraukimui į regionus“, – Nacionalinės žemės tarnybos reformą apibendrino aplinkos ministras S. Gentvilas.
Nuotrauka
zvejyba
Įkelta:
2024-01-31
Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu). Tuo tarpu vėgėlių žvejybos draudimas baigiasi – nuo vasario 1 d. (imtinai) jau leidžiama šias žuvis žvejoti.
Nuotrauka
programelel
Įkelta:
2024-01-31
Besitęsiant vienam sudėtingiausių eismo sąlygų sezonui – žiemai, AB „Kelių priežiūra“ sukūrė interaktyvų kelių priežiūros žiemą žemėlapį, kuris viešai kiekvienam pasiekiamas čia: https://ziema.keliuprieziura.lt/. Jis padės informuoti eismo dalyvius apie planuojamus ir atliktus valstybinės reikšmės kelių sniego ir ledo valymo bei ledą tirpdančių medžiagų barstymo darbus, taip pat suteiks informaciją apie kelių priežiūros technikos lokaciją priežiūros maršrutuose.
Nuotrauka
feniksas
Įkelta:
2024-01-30
Sausio 29 d. iškilmingoje ceremonijoje Vilniaus rotušėje, devintą kartą buvo išdalyti prestižiniai Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimai „Auksinis Feniksas“. Iškilmingame renginyje kultūros centrų bendruomenę sveikino Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Šiuo renginiu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kultūros centrus, jų vykdomą veiklą bei pagerbti ir išskirti ten dirbančius kūrėjus, ryškiausius kultūros centrų puoselėtojus bei tuos kurie neatlygintinai prisideda prie kultūros puoselėjimo.