Apdovanoti tarptautinio plakatų konkurso nugalėtojai ir dalyviai
Įkelta:
2021-11-26
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Jovarų pagrindinės mokyklos konkurse dalyvavusių mokinių apdovanojimas. Tarp apdovanotųjų – ir pagrindinio prizo laimėtoja Kamilė Kuraitė su savo piešiniu. „Lions“ klubo nuotrauka
Aprašymas

 

 

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
„Lions“ klubo nuotrauka
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
„Lions“ klubo nuotrauka
informacija@taurageszinios.lt
A
A

Ar pastebėjote piešinių parodą B. Baltrušaitytės bibliotekos languose? Tai tarptautinio Taikos plakato konkurso „We Are All Connected“ („Mes visi esame susiję“) rajoninio turo dalyvių piešiniai. Konkurse dalyvavo trisdešimt septyni mokiniai iš Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos, „Aušros“ ir Martyno Mažvydo progimnazijų bei Žygaičių ir Skaudvilės gimnazijų, Skaudvilės gimnazijos Batakių skyriaus. Mokinius dalyvauti konkurse pakvietė Tauragės „Lions“ klubas.

Pasak Tauragės „Lions“ klubo prezidento Kęstučio Patašiaus, šiuo plakatų konkursu siekiama pasaulio žmonių bendrystės, padedančios įveikti šiandienos rūpesčius. 

– Dalyvauti konkurse kvietėme 11–13 metų vaikus. Piešdami plakatus vaikai galėjo išreikšti emocijas, užvaldžiusias sunkiuoju laikotarpiu, perteikti, ką galvoja apie esamą situaciją ir, be abejo, tobulėti – sakė K. Patašius. – Kvietėme jaunus žmones įsivaizduoti, tyrinėti ir vizualiai išreikšti tarpusavio žmonių, tautų, šalių ryšius. Pasitarę klube, nutarėme be diplomų visiems konkurso dalyviams skirti papildomus prizus rajoninio turo nugalėtojams – penkiems geriausiai įvertintų piešinių autoriams įteikti dar po 100 eurų premiją. 

Anot K. Patašiaus, pagrindinį nugalėtojų penketuką rinko klubo narių komisija, kuri vertino temos atitikimą, atskleidimą piešiniuose. Be to, konkurse buvo keliami tam tikri techniniai reikalavimai bei kitos sąlygos, į kurias taip pat reikėjo atkreipti dėmesį. 

– Konkursas baigėsi, nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems ir sveikiname nugalėtojus, kurių darbai įvertinti piniginiais prizais: „Aušros“ progimnazijos mokinę Vitą Žalandauskaitę (mokyt. Vida Karbauskienė), Žygaičių gimnazijos mokinę Emiliją Miliauskytę (mokyt. Birutė Bacevičienė), Jovarų pagrindinės mokyklos mokytojos Gitanos Budginienės mokines Joaną Mejerytę, Kordeliją Mišeikytė ir Kamilę Kuraitę. Būtent K. Kuraitės plakatas jau iškeliavo į respublikinį turą Vilniuje, – akcentavo klubo prezidentas. – Be to, prieš keletą savaičių mūsų organizacijos feisbuko socialinio tinklo paskyroje įkėlėme visų konkurso dalyvių piešinius ir pasiūlėme sekėjams virtualiai apžiūrėti parodą bei išrinkti labiausiai jiems patikusį plakatą. Daugiausiai patiktukų surinko Skaudvilės gimnazijos mokinės Eigintės Altaravičiūtės (mokyt. Rasutė Kaminskienė) piešinys. Mergaitei įteiktas saldusis „Sweetexpress“ įsteigtas simpatijų prizas.

Konkurso nugalėtoja septintokė K. Kuraitė sakė, kad ji savo piešinyje norėjusi pavaizduoti tai, kas mus visus, planetos gyventojus, sieja. Juk vienyti mus gali ir tai, kas amžina – stichijos – vanduo, ugnis, vėjas, žemė. 

– Šalis pavaizdavau kaip planetas, o plakate pavaizduota moteris tarsi galvoja apie tas mus vienijančias jėgas, – mintimis dalijosi mergaitė.

Paklausta, kaip jautėsi sužinojusi apie pergalę rajoniniame ture, mergaitė prisiminė apsiverkusi iš laimės: 

– Tik prabudusi ryte pasitikrinau „Lions“ klubo paskyrą feisbuke, pamačiau prizininkų pavardes ir net pajutau nusivylimą, kai tarp pirmųjų pavardžių nepamačiau savosios. Bet kai sąrašo pabaigoje išvydau savo pavardę ir suvokiau, kad mano darbas pripažintas geriausiu, tiesiog pradėjau verkti. Juk papildomai piešti nesimokau, piešiu tik savo malonumui ir ši veikla man yra tokia, kurioje aš galiu atsiskleisti, – sakė Kamilė. 

Labiausiai mėgstanti lieti akvarele šį kartą Kamilė norėjo ryškesnių spalvų, tad plakatui piešti rinkosi akrilą ir guašą. Piešinių konkursuose mergaitė dalyvauja dažnai, nes nori save išbandyti, palyginti su kitais dalyviais, pasimokyti ir, jei yra galimybių, pamėginti naujas technikas. Paklausta, ar jau žino, kaip panaudos piniginį prizą, Kamilė sakė, dar negalvojanti apie tai, nes kol kas dar nesuvokia, kad ji – konkurso laimėtoja.

Kamilės ir dar dviejų konkurso prizininkių mokytoja G. Budginienė pasidžiaugė vaikų pasiekimais:

– Konkurse dalyvavę vaikai – patys šauniausi, kūrybiškiausi. Jie dalyvauja visuose piešinių konkursuose, įvairiose parodose, turi begalę idėjų, minčių. Aš jais didžiuojuosi.

Daugiau nei tris dešimtmečius vykstančiame „Lions“ organizacijos remiamame tarptautiniame konkurse šiemet dalyvavo 37 mūsų rajono mokyklų mokiniai. Geriausiu pripažintas piešinys iškeliavo į respublikinį turą, kurio nugalėtojo piešinys bus išsiųstas į finalinį turą JAV kitų metų pradžioje. Kaip teigia konkurso organizatoriai, tarptautinio konkurso nugalėtojo laukia 5 tūkst. JAV dolerių piniginis prizas ir kelionė į JAV.

Parengė Regina MARCINKĖ
 

Nuotrauka
autobusai
Įkelta:
prieš 6 valandas
Šiuo metu Tauragės gatvėmis keleivius vežioja 5 elektrobusai, iš kurių 2 buvo pristatyti prieš savaitę. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė antradienį pasirašė sutartį dėl dar 3 tokių ekologiškų transporto priemonių pirkimo.
Nuotrauka
vmi
Įkelta:
prieš 8 valandas
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog nustačius Mano VMI sutrikimą sistema šiuo metu yra laikinai nepasiekiama, o incidentas sprendžiamas. 
Nuotrauka
sniegas
Įkelta:
prieš 9 valandas
Dėl besitęsiančio snygio, vietomis pustymo ir pūgos, sudėtingos eismo sąlygos šiuo metu yra visoje Lietuvoje. 
Nuotrauka
anonasas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Elektros kainų šuolis palietė visus – su šia problema susiduria ne tik Lietuvos įžymybės, bet ir Tauragės gyventojai. Kai kurie iš jų jaučiasi patekę į aklavietę: pasirinkę šildymą elektra jie įsipareigojo nebenaudoti taršaus kuro, nors pakilus elektros kainoms norėtų vėl šildytis krosnimis. Išsamiau apie tai – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
baseinas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
Ruošiantis atsipalaiduoti Tauragės baseine gali prireikti pasiimti ne tik vandens pramogoms skirtą aprangą – Bendruomenių namų antrajame aukšte baseinui priklausiančiose patalpose planuojama įrengti treniruoklių erdvę. Įvairioms raumenų grupėms treniruoti skirta sportinė įranga baseino patalpas turėtų atsirasti jau balandžio mėnesį.
Nuotrauka
idėja
Įkelta:
2022-01-19
Tauragės savivaldybės administracija informuoja, kad metas pagalvoti apie projektus, kurie pagerintų jūsų gyvenamąją aplinką ar viešąją infrastruktūrą – Tauragės rajono savivaldybė kviečia pasinaudoti dalyvaujamojo biudžeto teikiamomis galimybėmis ir nuspręsti kaip turėtų būti išleistos viešos lėšos. Projektų idėjas bus galima teikti jau nuo sausio 31 iki vasario 28 dienos.
Nuotrauka
ugnis
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
Vos išaušus Naujiesiems Tauragėje vienas po kito kyla gaisrai. 4 minutės – tiek užtruko, kol į Stoties gatvėje sausio 7-ąją, po 14 val., kilusį gaisrą atvyko ugniagesiai gelbėtojai. Nukentėjo žmonės, gyvenę užsidegusiame dviejų aukštų mediniame pastate. Rodės, ugnis plinta tiesiog žaibiškai – nors buvo užgesintos vos po kelių minučių, liepsnos aplaižė ir gaisro židiniu tapusį butą, ir laiptinę, ir pastato fasadą. Kodėl įvyko nelaimė, tyrėjai iškart pasakyti negalėjo. Po nelaimės praėjus vos dienai ugniagesiai vėl išskubėjo į netoliese stovėjusį kitą pastatą Laisvės gatvėje. O sausio 11-ąją dūmai pasirodė ir Akacijų gatvėje. Per antrąjį naujųjų metų savaitgalį visoje Lietuvoje ugniagesiai skubėjo net į 79 gaisrus. Specialistai primena – savo ir turto saugumu privalu pasirūpinti patiems.
Nuotrauka
autobusai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Tauragės autobusų parką papildė dar du nauji elektriniai autobusai. Taigi iš viso jame yra jau 5 elektrobusai. Ruošiamasi pirkti dar 4, tačiau kol kas šie planai migloti. Skelbiama ir apie naujus maršrutus.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-01-18
Visi, norintieji įsigyti įprastinę bei nutolusią saulės elektrinę, arba planuojantys savo namuose įsirengti šilumos siurblį kviečiami teikti paraiškas finansinei paramai gauti. Kaip ir kasmet, Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) parama galės pasinaudoti visi daugiabučių bei individualių namų gyventojai, tokiu būdu susigrąžinsiantys nuo 30 iki 50 proc. savo investicijų.
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Rajono meras Dovydas Kaminskas vieš Turkijoje – sostinėje Ankaroje vyksta ES finansuojamas projektas. Meras konferencijoje pristatys Tauragės patirtį ir pasiekimus darnaus ir tvaraus vystymosi srityse.
Nuotrauka
pereja
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-01-17
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sausio 10–13 dienomis stebėjo, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles. Rezultatai nedžiugina. Priemonės metu nustatyti 54 pažeidimai. 
Nuotrauka
dviratis
Įkelta:
2022-01-16
Susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė antradienį lankėsi Tauragėje, kur susitikusi su Tauragės, Šilalės, Jurbarko ir Pagėgių savivaldybių merais aptarė darnaus judumo iššūkius, pristatė ministerijos rengiamą dviračių takų plėtros planą ir susipažino su situacija šiame regione. Tauragės regionas – vienas iš gerų pavyzdžių, kur nuolat atnaujinamas ir nuosekliai plečiamas dviračių takų tinklas, rašoma Susisiekimo ministerijos pranešime spaudai.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba praneša šiais metais iš Bendrojo pagalbos centro sulaukusi jau 5 iškvietimų dėl suodžių degimo dūmtraukiuose. Pareigūnai primena, kad savo namų turto saugumu turi pasirūpinti pats šeimininkas. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Šventės baigėsi, dovanų pakuotės iškeliavo į konteinerių aikšteles. Nors pakuočių atliekos miesto bendro naudojimo konteinerių aikštelėse pagal taisykles renkamos kas dvi savaites, po 7 dienų gyventojai šaukiasi pagalbos – kur dėti atliekas, jei konteineriai pilni. Vežėjai trauko pečiais ir žada nelaukdami termino pakuotes išvežti anksčiau, o gyventojų prašo tinkamai išlankstyti pakuotes ir neužkišti konteinerių. Bet aistras kelia ne tik pakuočių atliekos – nerimaujama ir dėl politikų sprendimo miesto individualių valdų  mišrias atliekas vežti kas antrą savaitę. Ar neatsitiks taip, kad karštuoju metų laiku rečiau vežami konteineriai vers kęsti dvoką? 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Vos išaušus Naujiesiems Tauragėje vienas po kito kyla gaisrai. Šeštadienį, po 14 val., ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Stoties gatvėje kilusį gaisrą, po nelaimės praėjus vos dienai ugniagesiai vėl išskubėjo į netoliese stovėjusį kitą pastatą Laisvės gatvėje. O antradienį dūmai pasirodė ir Akacijų gatvėje. Per savaitgalį visoje Lietuvoje ugniagesiai skubėjo net  į 79 gaisrus. Išsamiau apie juos skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Pagerbiant Laisvės gynėjus ketvirtadienį popiet Tauragėje pirmą kartą prie Jūros įrengtu stiebu kilo vėliava su  Vyčio ženklu. Sausio 13-osios minėjimo renginyje dalyvavo itin daug moksleivių. Iškart po pakėlimo ceremonijos Dariaus ir Girėno gatvėje tauragiškiai sustojo petys petin už didvyrius. Vakarop vyko kiti šiai datai paminėti skirti renginiai. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Tauragėje bus minima prieš trisdešimt vienerius metus pasiekta pilietinė pergalė ir pagerbtos tragiškų Sausio 13-osios įvykių aukos. Tądien visus rajono gyventojus savivaldybė kviečia prisiminti mūsų šalies didvyrius ir prisijungti prie Tauragės rajono savivaldybės administracijos ir „Lions“ klubo akcijos „Sustok už didvyrius“, dalyvauti kitose šiai dienai paminėti skirtose pilietinėse iniciatyvose.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-12
Kaip Vartotojų teisių apsaugos tarnybai (VTAT) sekasi padėti žmonėms ir dėl ko jie dažniausiai kreipiasi? Praėjusiais metais tauragiškiai daugiausiai skundėsi dėl įsigytos nekokybiškos avalynės, elektrotechnikos gaminių – dulkių siurblių-robotų, televizorių, kavos aparatų, mobiliųjų telefonų, baldų. Gauta nemažai prašymų ir dėl internete įsigytų, bet nepristatytų prekių. Paslaugų srityje daugiausiai prašymų gauta dėl kelionių, neįvykusių koncertų, remonto paslaugų. VTAT atstovė papasakojo, ką reikėtų žinoti, kokius dokumentus saugoti, jei kartais prireiktų kreiptis į VTAT, ir apie naujoves ar įstatymų pakeitimus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-11
Praėjusių metų statistika rodo, kad B kategorijos praktikos egzaminą Tauragėje laikė 1200 kraštiečių, iš jų 37 būsimi vairuotojai egzaminą laikė automobiliu, turinčiu automatinę pavarų dėžę. Skaičius nėra itin didelis, tačiau ir galimybės ribotos. Kraštiečiai, norintys užsiregistruoti egzaminui automobiliu su automatine pavarų dėže, iki šiol galėjo rinktis tik vieną per visą mėnesį siūlomą datą.