Apdovanoti tarptautinio plakatų konkurso nugalėtojai ir dalyviai
Įkelta:
2021-11-26
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Jovarų pagrindinės mokyklos konkurse dalyvavusių mokinių apdovanojimas. Tarp apdovanotųjų – ir pagrindinio prizo laimėtoja Kamilė Kuraitė su savo piešiniu. „Lions“ klubo nuotrauka
Aprašymas

 

 

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
„Lions“ klubo nuotrauka
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
„Lions“ klubo nuotrauka
informacija@taurageszinios.lt
A
A

Ar pastebėjote piešinių parodą B. Baltrušaitytės bibliotekos languose? Tai tarptautinio Taikos plakato konkurso „We Are All Connected“ („Mes visi esame susiję“) rajoninio turo dalyvių piešiniai. Konkurse dalyvavo trisdešimt septyni mokiniai iš Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos, „Aušros“ ir Martyno Mažvydo progimnazijų bei Žygaičių ir Skaudvilės gimnazijų, Skaudvilės gimnazijos Batakių skyriaus. Mokinius dalyvauti konkurse pakvietė Tauragės „Lions“ klubas.

Pasak Tauragės „Lions“ klubo prezidento Kęstučio Patašiaus, šiuo plakatų konkursu siekiama pasaulio žmonių bendrystės, padedančios įveikti šiandienos rūpesčius. 

– Dalyvauti konkurse kvietėme 11–13 metų vaikus. Piešdami plakatus vaikai galėjo išreikšti emocijas, užvaldžiusias sunkiuoju laikotarpiu, perteikti, ką galvoja apie esamą situaciją ir, be abejo, tobulėti – sakė K. Patašius. – Kvietėme jaunus žmones įsivaizduoti, tyrinėti ir vizualiai išreikšti tarpusavio žmonių, tautų, šalių ryšius. Pasitarę klube, nutarėme be diplomų visiems konkurso dalyviams skirti papildomus prizus rajoninio turo nugalėtojams – penkiems geriausiai įvertintų piešinių autoriams įteikti dar po 100 eurų premiją. 

Anot K. Patašiaus, pagrindinį nugalėtojų penketuką rinko klubo narių komisija, kuri vertino temos atitikimą, atskleidimą piešiniuose. Be to, konkurse buvo keliami tam tikri techniniai reikalavimai bei kitos sąlygos, į kurias taip pat reikėjo atkreipti dėmesį. 

– Konkursas baigėsi, nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems ir sveikiname nugalėtojus, kurių darbai įvertinti piniginiais prizais: „Aušros“ progimnazijos mokinę Vitą Žalandauskaitę (mokyt. Vida Karbauskienė), Žygaičių gimnazijos mokinę Emiliją Miliauskytę (mokyt. Birutė Bacevičienė), Jovarų pagrindinės mokyklos mokytojos Gitanos Budginienės mokines Joaną Mejerytę, Kordeliją Mišeikytė ir Kamilę Kuraitę. Būtent K. Kuraitės plakatas jau iškeliavo į respublikinį turą Vilniuje, – akcentavo klubo prezidentas. – Be to, prieš keletą savaičių mūsų organizacijos feisbuko socialinio tinklo paskyroje įkėlėme visų konkurso dalyvių piešinius ir pasiūlėme sekėjams virtualiai apžiūrėti parodą bei išrinkti labiausiai jiems patikusį plakatą. Daugiausiai patiktukų surinko Skaudvilės gimnazijos mokinės Eigintės Altaravičiūtės (mokyt. Rasutė Kaminskienė) piešinys. Mergaitei įteiktas saldusis „Sweetexpress“ įsteigtas simpatijų prizas.

Konkurso nugalėtoja septintokė K. Kuraitė sakė, kad ji savo piešinyje norėjusi pavaizduoti tai, kas mus visus, planetos gyventojus, sieja. Juk vienyti mus gali ir tai, kas amžina – stichijos – vanduo, ugnis, vėjas, žemė. 

– Šalis pavaizdavau kaip planetas, o plakate pavaizduota moteris tarsi galvoja apie tas mus vienijančias jėgas, – mintimis dalijosi mergaitė.

Paklausta, kaip jautėsi sužinojusi apie pergalę rajoniniame ture, mergaitė prisiminė apsiverkusi iš laimės: 

– Tik prabudusi ryte pasitikrinau „Lions“ klubo paskyrą feisbuke, pamačiau prizininkų pavardes ir net pajutau nusivylimą, kai tarp pirmųjų pavardžių nepamačiau savosios. Bet kai sąrašo pabaigoje išvydau savo pavardę ir suvokiau, kad mano darbas pripažintas geriausiu, tiesiog pradėjau verkti. Juk papildomai piešti nesimokau, piešiu tik savo malonumui ir ši veikla man yra tokia, kurioje aš galiu atsiskleisti, – sakė Kamilė. 

Labiausiai mėgstanti lieti akvarele šį kartą Kamilė norėjo ryškesnių spalvų, tad plakatui piešti rinkosi akrilą ir guašą. Piešinių konkursuose mergaitė dalyvauja dažnai, nes nori save išbandyti, palyginti su kitais dalyviais, pasimokyti ir, jei yra galimybių, pamėginti naujas technikas. Paklausta, ar jau žino, kaip panaudos piniginį prizą, Kamilė sakė, dar negalvojanti apie tai, nes kol kas dar nesuvokia, kad ji – konkurso laimėtoja.

Kamilės ir dar dviejų konkurso prizininkių mokytoja G. Budginienė pasidžiaugė vaikų pasiekimais:

– Konkurse dalyvavę vaikai – patys šauniausi, kūrybiškiausi. Jie dalyvauja visuose piešinių konkursuose, įvairiose parodose, turi begalę idėjų, minčių. Aš jais didžiuojuosi.

Daugiau nei tris dešimtmečius vykstančiame „Lions“ organizacijos remiamame tarptautiniame konkurse šiemet dalyvavo 37 mūsų rajono mokyklų mokiniai. Geriausiu pripažintas piešinys iškeliavo į respublikinį turą, kurio nugalėtojo piešinys bus išsiųstas į finalinį turą JAV kitų metų pradžioje. Kaip teigia konkurso organizatoriai, tarptautinio konkurso nugalėtojo laukia 5 tūkst. JAV dolerių piniginis prizas ir kelionė į JAV.

Parengė Regina MARCINKĖ
 

Nuotrauka
turizmas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Savarankiškai keliaujantys turistai pažintį su nauja teritorija pradeda turizmo informacijos centruose. Mūsų gimtajame mieste šis centras perkeltas į autobusų stotį. Būtent čia iš Pilies perkeltas turistų į Tauragės kraštą pritraukimu nuo kovo mėnesio besirūpinančiai VšĮ „Žaliasis regionas“ priklausantis Turizmo informacijos centras. Šios funkcijos perimtos iš Tauragės krašto muziejaus „Santaka“. Nors intensyviai šioje srityje dirbama tik keturis mėnesius, turizmo vadybininkė jau vardija pirmuosius darbo rezultatus. 
Nuotrauka
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2022-08-08
​​​​​​​Mažėjant mokytojų skaičiui stengiamasi jų pritraukti į šalies mokyklas. Valstybės skiriama parama naudojasi ir Tauragės rajono savivaldybė. Šiuo metu Tauragėje ieškoma 8 mokytojų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Vakar minėtos Žygaičių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos 160-osios įkūrimo metinės. Ta proga aukotose šv. Mišiose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentas  Gitanas Nausėda su savo tėvu ir žmona Diana.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-08-05
Šį sekmadienį – išskirtinis renginys prie Draudenių ežero. Vyks vidutinio nuotolio Lietuvos triatlono taurės etapas. Renginys turėjo vykti Skaudvilėje, tačiau dėl Skaudvilės užtvankkos vandens nuleidimo ir dėl žuvitakio įrengimo darbų, perkeltas į Draudenius. Dėl varžybų Žygaičių seniūnijoje nuo 9 iki 14 val. bus ribojamas eismas. Visų Žygaičių krašto gyventojų ir ūkininkų prašoma supratimo, atidumo ir kantrybės.
Nuotrauka
sachmatai
Įkelta:
2022-08-05
Šachmatininkės seserys Grikšaitės Plungės rajone, Plateliuose, surengtame tarptautiniame turnyre iškovojo prizines vietas. Ieva buvo antra tarp merginų jaunimo grupėje. Eglė – trečia tarp moterų suaugusiųjų grupėje. Ji ruošiasi Europos šachmatų turnyrui.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-08-04
Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, šildymo sezonas – vis artyn. Tačiau vos pagalvojus apie jį dažną ima siaubas: gyventi šiltai ir pigiai, ko gero, nebepavyks niekam: sparčiai brangsta malkos ir kitoks biokuras, nuosavus namus besišildantiems elektra naujienos irgi nekokios, kadangi elektros kainos taip pat kopia į viršų. Nėra kuo džiaugtis ir besišildantiems centralizuotai: Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko prognozės – niūrios. Išsamiau apie artėjančio šildymo sezono iššūkius – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
sam
Įkelta:
2022-08-04
Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad trečiadienį Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) patvirtintas pirmasis Lietuvoje beždžionių raupų atvejis asmeniui, priklausančiam 40–49 m. amžiaus grupei.
Nuotrauka
ligoniu kasa
Įkelta:
2022-08-03
Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Visgi ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia.
Nuotrauka
gatves
Įkelta:
2022-08-03
Tauragės rajono savivaldybės administracija liepos mėnesį pasirašė sutartis dėl 5 Tauragės rajono gatvių asfaltavimo darbų. Šią vasarą asfaltavimo darbai bus vykdomi Batakių mstl. Mokyklos, Lauksargių k. Klevų, Šidagių k. Molio, Skaudvilės m. Taikos ir Aukštupių k. Vingio gatvėse.
Nuotrauka
ideja tauragei
Įkelta:
2022-08-02
Šiandien Tauragės savivaldybėje pasveikinti „Idėjos Tauragei“ dalyvaujamojo biudžeto projektų laimėtojų atstovai. Jiems įteikti diplomai. Kaip ir skelbta, trijose kategorijose išrinkta po vieną projektą.
Nuotrauka
aplinkeliis
Įkelta:
2022-08-02
Per pastarąsias dvi savaites Tauragės savivaldybė pranešė apie trijų didelės vertės infrastruktūros projektų įgyvendinimo pradžią – pasirašyta sutartis dėl tauragiškių keiksnojamos Gedimino gatvės asfaltavimo, startuos aplinkkelio tiesimo darbai, o į Dacijonus bus tiesiamas pėsčiųjų ir dviračių takas. Daugiausia lėšų pareikalaus ir ne vienerius metus  truks viso 15 kilometrų Tauragės aplinkkelio tiesimas. Pasak rajono mero Dovydo Kaminsko, jau vien pirmasis šio grandiozinio projekto etapas yra vienas didžiausių viešųjų investicijų projektų Tauragėje nuo Nepriklausomybės atgavimo. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-08-02
Visi verslai nuolat brangina savo paslaugas, ir tai nenuostabu – ir medžiagų, ir elektros, ir nuomos kainos nuolat kyla. Ne išimtis – ir grožio salonai. Ekonomistų teigimu, nebus nieko keisto, jeigu paslaugos per šiuos metus brangs du ir daugiau kartų – tam yra aiškių priežasčių. 
Nuotrauka
ligoniu kasa
Įkelta:
2022-08-01
Nors iki naujų mokslo metų liko dar mėnuo, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai ragina tėvus nedelsti ir jau dabar atlikti privalomą profilaktinę vaikų sveikatos patikrą. Neapsilankius pas šeimos gydytojus dar vasarą, rudenį prie medikų kabinetų gali nutįsti ilgos eilės.
Nuotrauka
turgelis
Įkelta:
2022-08-01
Centro turguje sparčiai vyksta baigiamieji kioskų ir prekyviečių įrengimo darbai. Dar vienas numatytas darbas – terasų įrengimas – kol kas atidedamas, nes antradienį turėjęs pasibaigti terasų įrengimo darbų konkursas nutrauktas. Antrasis darbų pirkimas turi baigtis rugpjūčio 2-ąją. Paskelbtas ir turgaus administratoriaus konkursas. 
Nuotrauka
skaudvile
Įkelta:
2022-07-31
Išpuoselėtas Skaudvilės tvenkinio paplūdimys šiuo metu ištuštėjęs – nuo liepos 1-osios pradėti tvenkinio vandens lygio pažeminimo darbai, kad būtų galima įrengti žuvų pralaidą.  Nors besimaudančiųjų  beveik nėra, paplūdimyje laiką leisti galima – skaudviliškiai  naudojasi treniruokliais, žaidžia krepšinį, futbolą. O kad jau vandens lygis nusekęs, bendruomenė kviečiama į talką. 
Nuotrauka
arena
Įkelta:
2022-07-29
Tauragėje suprojektuotos sporto arenos statytojų paieškos įklimpo. Savivaldybė šiais metais paskelbė, o vėliau nutraukė viešąjį pirkimą rangovų paieškai. Panaši situacija buvo susiklosčiusi ir praėjusiais metais.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-07-28
Per pastarąsias dvi savaites Tauragės savivaldybė pranešė apie trijų didelės vertės infrastruktūros projektų įgyvendinimo pradžią – pasirašyta sutartis dėl tauragiškių keiksnojamos Gedimino gatvės asfaltavimo, startuos aplinkkelio tiesimo darbai, o į Dacijonus bus tiesiamas pėsčiųjų ir dviračių takas. Išsamiau apie visus juos – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
kino sale
Įkelta:
2022-07-27
Tauragės rajono savivaldybė ieško rangovų, kurie atliktų Vytauto gatvės 141-uoju numeriu pažymėto pastato vieno korpuso rekonstravimo darbus – įrengtų kino salę, atliktų kitus darbus. Šis viešasis pirkimas liepos 11-ąją paskelbtas jau ketvirtą kartą. Įmonės savo pasiūlymus gali teikti iki pirmadienio.