Tauragiškė stebisi: „Apie galimą sūnaus kontaktą su sergančiu COVID-19 bendraklasiu sužinojau tik po šešių dienų“
Įkelta:
2021-10-12
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi autoriaus nuotrauka

Moksleivio mama tauragiškė Rūta Karmazinaitė apie tai, kad jos sūnus galėjo turėti kontaktą su COVID-19 sergančiu bendraklasiu, iš pradžių sulaukė žinių ne iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC), o iš savo atžalos. Moteris teigė, kad nuo to laiko, kai susirgęs jos vaiko klasiokas, atlikęs greitąjį testą, sužinojo sergąs COVID-19, iki tol, kai ji pati oficialiai buvo informuota apie galimą sergančiojo ir sūnaus kontaktą, praėjo bene 6 dienos. „Tai apie kokį pandemijos valdymą mes kalbame?“ – stebėjosi ji.

Lemtingos 6 dienos

Tauragiškė Rūta teigė, kad apie tai, jog sūnaus bendraklasis serga COVID-19, jai pasakė pats vaikas. 

– Jie vienas kitam pasipasakojo ir per klasiokus susižinojo, – sakė R. Karmazinaitė.

Apie greitojo testo teigiamą rezultatą sergantis sūnaus bendraklasis, pasirodo, sužinojo dar rugsėjo 16-ąją. 

– O žinutę, kad mano sūnus galėjo turėti kontaktą su sergančiu klasioku, aš gavau tik rugsėjo 22 dieną. Buvo nurodyta, kad vaikui reikia izoliuotis. Bendraklasis, rugsėjo 6-ąją atlikęs greitąjį testą, turėjo pakartotinai pasidaryti PGR testą, ir tos procedūros užtruko. Kai 22 dieną jam buvo pakartotinai patvirtintas COVID-19, informaciją gavome tą pačią dieną. Man, kaip mamai, kyla klausimas: praėjo 6 dienos, kai informacija apie ligą galėjo būti žinoma, o mes apie tai informuoti nebuvome. Savaitgalis, pavyzdžiui, mes kažkur važiavome, sūnus galėjo turėti kontaktą... – sakė tauragiškė. 

R. Karmazinaitės sūnus kartu su bendraklasiu mokyklą lankė iki rugsėjo 15-osios, o 16-ą dieną tauragiškės vaikas mokykloje nebuvo.

– Todėl pradėjau aiškintis, ar jam tikrai reikia izoliuotis. Ir tuomet vėl sekė ilga procedūra. Užsiregistravau internetiniame puslapyje. NVSC informavo, kad izoliuotis vaikui nebereikia, nes tą dieną, kai greituoju testu sūnaus klasiokui patvirtintas COVID-19, mano sūnaus mokykloje nebuvo. Nepaisant to, man, kaip mamai, tikrai pasirodė keista, kad praėjo 6 dienos nuo greitojo testo teigiamo rezultato, o aš nieko nežinau. Juk sūnus 15 dieną vis tik buvo mokykloje. Man toks pandemijos valdymas atrodo keistai. 6 dienas vaikai eina į būrelius, pas senelius, kitur. Tas virusas gali plisti, – kalbėjo tauragiškė. 

Kas turi izoliuotis?

NVSC Tauragės departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Vaida Mitkuvienė komentavo, kad informacija apie privalomą izoliaciją yra siunčiama SMS žinute per 24 valandas nuo teigiamo tyrimo rezultato, kai nustatomi su susirgusiuoju bendravę asmenys.

„Jūsų pateiktoje situacijoje asmuo gavo SMS žinutę 6 dienomis vėliau, nes rugsėjo 21–22 dienomis turėjo būti gautas teigiamas tyrimo rezultatas bendraklasiui. Tikėtina, kad moksleivis paskutinį kartą ugdymo įstaigoje buvo rugsėjo 16 d. ir vėliau jos nelankė (dėl atsiradusių simptomų ar kitų priežasčių). Asmuo, pajutęs simptomus, turi likti namuose, izoliuotis ir registruotis testui. Priklausomai nuo mobiliųjų punktų užimtumo, asmeniui buvo paskirtas PGR testas ir, kol paaiškėjo rezultatas, praėjo 5–6 dienos. Gavęs teigiamą testo rezultatą asmuo turi informuoti atsakingą ugdymo įstaigos darbuotoją. Ugdymo įstaigos atsakingas asmuo, visuomenės sveikatos priežiūros specialistas, dirbantis ugdymo įstaigoje, atlieka atvejo epidemiologinį tyrimą. Bendradarbiaudamas su ugdymo įstaigos atsakingu asmeniu, išsiaiškina didelės rizikos kontaktinius asmenis, pateikia jų duomenis į NVSC sistemą ir asmenys automatiškai informuojami apie turėtą kontaktą ugdymo įstaigoje ir izoliacijos laikotarpį. Užkrečiamasis laikotarpis – 72 val. iki simptomų atsiradimo pradžios ir 10 dienų po simptomų atsiradimo. Jei susirgęs asmuo simptomus pajuto 16 dieną, izoliuojami visi kontaktą turėję asmenys, kurie kartu mokėsi 72 val. laikotarpiu“, – atsakyme raštu teigė Vaida Mitkuvienė.

Dėkoja tėvams už sąmoningumą

Tauragės „Versmės“ gimnazijos direktorė Dalia Pukelienė teigė, kad ugdymo įstaigoje yra vienas kitas COVID-19 atvejis, tačiau kol kas klasių izoliuoti nereikia. 

– Vaikai testuojasi arba yra pasiskiepiję, todėl apie izoliaciją nekalbama. Greičiausiai daugiau yra pasiskiepijusių moksleivių, – teigė ji.

Uždarose patalpose kaukes turi dėvėti penktokai ir vyresni mokiniai.  

– Prieštaravimų dėl kaukių nekyla. Gimnazistai į mokyklą nori eiti, nori mokytis kontaktiniu būdu, todėl saugosi, – tikino D. Pukelienė. 

Ji kalbėjo, kad, atsižvelgiant į augantį COVID-19 susirgimų skaičių Lietuvoje, bijoma, kad mokiniams gali tekti grįžti prie nuotolinio mokymosi. 

– Manau, kad turime padėkoti ir tėvams, kad su savo atžalomis kalbėjosi, vaikus paskiepijo, tokių yra apie 200, kiti įgavę imunitetą, dar kiti testuojasi. O tarp abiturientų neturime nė vieno COVID-19 atvejo. Yra klasių, kuriose 100 procentų yra pasiskiepij. Abiturientai galvoja, kad reikia mokytis, siekti aukštesnių rezultatų, – džiaugėsi ugdymo įstaigos vadovė. 

Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos direktorius Remigijus Masteika „Tauragės žinioms“ kalbėjo, kad jo vadovaujamoje mokykloje yra nustatyti keli COVID-19 atvejai.

– Vieni jų patvirtinti PGR tyrimų metu, kiti – greitųjų testų metodu. Pastarieji vaikai laukia, kol galės atlikti pakartotinį tyrimą. Jie izoliuoti. Tie vaikai, kurie persirgę, vakcinuoti arba sutinka testuotis greitaisiais testais ir nėra patvirtinama atvejų, lanko mokyklą, – kalbėjo R. Masteika. – Ir vaikų, kurie testuojasi, daugėja. Niekas nenori būti saviizoliacijoje. 

Paklaustas, ar nemano, kad blogėjant pandeminei situacijai Lietuvoje moksleiviams teks grįžti prie nuotolinio mokymosi, R. Masteika dėstė: 

– Kompetentingos institucijos turės priimti sprendimus. <...> Situaciją sekame, žinome, matome, kiek atvejų nustatyta, kiek vaikų saviizoliacijoje. Šią akimirką neturime indikacijų, kad vaikai turėtų išeiti mokytis nuotoliniu būdu. Priešmokyklinukai tikriausiai ir neišeis, nes jiems izoliacija netaikoma.

Daugiau protrūkių – mokyklose

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad praėjusios savaitės pabaigoje daugiausia aktyvių protrūkių buvo registruota ugdymo įstaigose. Labiausiai serga Kauno, Klaipėdos, Šiaulių apskrityse besimokantys jaunuoliai, mažiausiai – Tauragės, Utenos ir Alytaus apskrityse. Trečiadienio duomenimis, Tauragėje ugdymo įstaigose fiksuoti 5 protrūkiai. 

325 protrūkiai ugdymo įstaigose sudarė beveik 60 proc. visų šalyje registruotų aktyvių COVID-19 ligos protrūkių. Iš jų apie 88 proc., sudarė protrūkiai, registruoti pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokyklose.

Klasėje, nustačius COVID-19 ligos atvejį, izoliuojamas mokinys, kuriam patvirtinta koronaviruso infekcija arba mokiniai, kuriems atlikus testą kaupinių metodu rezultatas yra teigiamas. Pastarieji izoliuojasi 10 dienų arba iki individualaus neigiamo PGR tyrimo atsakymo. Kiti klasės mokiniai gali rinktis – izoliuotis arba testuotis. Jei atliktų testų rezultatai neigiami, mokymasis tęsiamas kontaktiniu būdu.

V. Mitkuvienė skaičiavo, kad Tauragėje izoliavosi apie 60 moksleivių. 

 

 

Nuotrauka
helovinas
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
prieš 5 valandas
Kadangi Visų Šventųjų diena, minima lapkričio 1-ąją, bus pirmadienį, o Mirusiųjų atminimo diena, arba Vėlinės, antradienį, laukia net 4 dienų ilgasis savaitgalis.
Nuotrauka
Eglučių alėja
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 5 valandas
Tęsiant pernai Tauragės kultūros centro pasiūlytą iniciatyvą, Eglučių puošimo akcija skelbiama ir šiemet. Eglučių alėja nusidrieks nuo Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčios iki Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios, prie kurios tradiciškai bus įkurta ir prakartėlė.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
prieš 8 valandas
Pirmomis savaitės dienomis šalyje vyraus menkai debesuoti ir sausi orai. Vėliau temperatūra pakils aukščiau, dangus apniuks ir atkeliaus lietus, tačiau ir tai netruks ilgai, nes jau savaitės gale vėl pradžiugins saulėti ir ramūs orai.
Nuotrauka
cigaretė
Lietuvos priklausomybės ligų instituto nuotrauka
Įkelta:
prieš 9 valandas
Net 51,4 proc. apklaustų suaugusių rūkančių ar vartojančių bedūmius gaminius vartotojų Lietuvoje nurodo nenorintys jų atsisakyti. Šio žalingo įpročio atsisakyti norėtų 36,2 proc. vartotojų; ši dalis yra panaši visose socialinėse-demografinėse šalies gyventojų grupėse. Apklausa taip pat rodo vartojimo slinktį link bedūmių tabako gaminių, – praneša viesuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“.
Nuotrauka
K. Donelaičio
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka 
Įkelta:
prieš 11 valandų
Nuo šiol asmeninės higienos ir priežiūros (dušo) paslaugos, kaip skelbia Tauragės savivaldybė, teikiamos Tauragės šeimos gerovės centre, K. Donelaičio g. 21, Tauragėje. Ši paslauga teikiama asmenims (šeimoms), kurie dėl nepakankamų pajamų ar skurdo negali pasirūpinti savo higiena.
Nuotrauka
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2021-10-23
Praėjusią savaitę Žalgirių mikrorajone, tarp Miško ir Dainavos gatvių, pradėti žemės lyginimo darbai – ten ketinama įrengti gyventojų ilgai lauktas automobilių stovėjimo aikšteles. Atsiras ne tik vietų automobiliams, prie kai kurių daugiabučių aplinka pasikeis neatpažįstamai.
Nuotrauka
a
Tauragės kultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-10-22
Nors orai ne patys maloniausi, pasiryžę nesėdėti namuose tikrai nepasigailėsite – šiandien laukia daug ir įvairių renginių, o mėgėjų teatrų festivalis „Kvartetas“ tęsis ir rytoj.
Nuotrauka
a
Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-22
Vakar ir šią naktį ugniagesiams teko vykti į keturis iškvietimus. Visi jie – dėl ant kelio užvirtusių medžių šalinimo.
Nuotrauka
mokykla
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-22
Šią savaitę Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pranešė, kad rudens atostogos, prasidėsiančios lapkričio 3 d., pratęsiamos dviem dienomis. „Manau, kad priimtas tikrai neblogas sprendimas”, - „Tauragės žinioms“ kalbėjo Skaudvilės gimnazijos direktorius Nerijus Jocys. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-10-21
Besisukiojantys po miestą ir kiek nutolusiose gyvenamosiose teritorijose pastebi įvairių aplinkos tvarkymo darbų. Ryškiausi jų, ko gero, Jovaruose – vadinamojoje vasaros estradoje keičiami suoliukai. Darbai vyksta ir Senamiesčio skvere – ten tiesiamas takas. Kur dar ir kokių darbų vyksta, iš kokių lėšų jie finansuojami, kas jų iniciatoriai – skaitykite laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
a
Dovydo Kaminsko feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-21
Iš Transporto inovacijų forumo, kuriame šiandien dalyvauja, Tauragės savivaldybės meras Dovydas Kaminskas grįš ne tuščiomis – Tauragei įteiktas Žaliausios savivaldybės apdovanojimas.
Nuotrauka
a
VMI infograma.
Įkelta:
2021-10-21
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo šiandien privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantys žemės mokesčio deklaracijų sulauks klasikiniu paštu iki lapkričio mėn. pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d.
Nuotrauka
Oko miškas
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-10-21
Lietuvos Respublikos Prezidentūra kviečia prisijungti prie Nacionalinio judumo iššūkio, kurio metu specialios mobiliosios programėlės #walk15 pagalba skaičiuojami žingsniai. Šia iniciatyva siekiama gyventojus paskatinti mažiau važinėti automobiliu, daugiau vaikščioti pėsčiomis ir taip prisidėti prie oro taršos mažinimo.
Nuotrauka
a
Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-21
Vakar pranešta apie metrologinius reiškinius mobiliuose telefonuose, sinoptikai perspėjo apie šalies vakariniuose rajonuose prognozuojamą stiprų vėją.  Informuota, kad gūsiai vietomis gali siekti net iki 30 m/s, tad Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai primena, kaip apsaugoti savo ir savo turtą esant tokioms oro sąlygomis.
Nuotrauka
a
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-21
Antroje savaitės pusėje numatomos stiprios orų permainos – įsismarkaus vėjas, prapliups lietus, o temperatūra šoktels aukštyn. Visgi, šilumos šuolis bus labai trumpas ir nuo penktadienio jau palaipsniui vės.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-21
Spalio 19 dieną su UAB „Saugus eismas“ pasirašyta sutartis dėl saugaus eismo priemonių diegimo Jūros gatvėje. Numatyta apšviesti pėsčiųjų perėjas, panaikinti nereikalingas kelio ženklų atramas, pastatyti greičio ribojimo ir kitus naujus kelio ženklus. Sutarties vertė – 19 897 Eur, – praneša Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-20
Tauragės rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos vyriausiojo specialisto pareigas pradėjo eiti Paulius Goštautas. Vyriausiasis specialistas rūpinsis rajono aplinkosaugos prevencijos klausimais, vykdys savivaldybės teritorijoje viešosios tvarkos užtikrinimą, organizuos įvairius planinius ir neplaninius patikrinimus ir prevencines priemones, spręs su šiais klausimais susijusias problemas, teiks pagal savo kompetenciją siūlymus savivaldybės administracijai, nagrinės gaunamus piliečių skundus, prašymus ir pasiūlymus, – praneša Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
a
Lietuvos teismų informacinis plakatas
Įkelta:
2021-10-20
Kaip ir kiekvienais metais, Lietuvos Konstitucijos ir Europos teisės dienos proga Lietuvos teismų darbuotojai spalio 25 d. teiks nemokamas teisines konsultacijas.
Nuotrauka
testai
R. Rumšienės/LRT nuotr.
Įkelta:
2021-10-19
Seimas padėjo tašką ir priėmė galutinį sprendimą dėl to, kas turėtų mokėti už nepasiskiepijusių darbuotojų testus. Už tai, kad nepasiskiepijusieji darbuotojai turėtų testuotis savo lėšomis pasisakė 65 parlamentarų, 2 buvo prieš, o 3 susilaikė, – praneša LRT.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-19
Vasarą mieste atsiras vietelė piknikams Margarita RIMKUTĖ Greta pėsčiųjų ir dviratininkų tilto išlyginta žemė, čia bus įrengtas pikniko parkas. Pikniko parkas – tai vieno Danijoje gyvenančio kraštiečio pasiūlyta idėja rajono savivaldybės įgyvendinamam projektui „Idėja Tauragei“. Metų pradžioje pikniko parko įrengimo projektas sulaukė tauragiškių palaikymo ir paskelbtas nugalėtoju. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė miesto seniūnas Žilvinas Majus, teritorijoje prie upės neseniai buvo nustumdytas viršutinis žemės sluoksnis, pavasarį šis plotas bus apsėtas žole. – Netrukus pradėsime pirkimus mažiesiems architektūros elementams įsigyti, kitaip tariant, pirksime suolus, stalus, šiukšliadėžes. Parke planuojame įrengti tris poilsiavietes su šašlykinėmis. Gal dar kokią sūpynę pastatysime, – sakė seniūnas. Pikniko parkas užims 30–35 arų teritoriją, kad chuliganai jo nenuniokotų, bus įrengtas apšvietimas ir kameros. Orams atšilus, pavasarį, prasidės parko apželdinimo darbai, o poilsiavimo sezoną parke tikimasi pradėti vasarą. Parko apželdinimu užsiims tauragiškis Andrius Miliauskis. „Idėja Tauragei“ – tai rajono savivaldybės iniciatyva įtraukti tauragiškius prisidėti prie viešosios infrastruktūros gerinimo. Tauragiškiai teikė pasiūlymus, ką būtų galima įrengti mieste, dėl dėmesio vertų idėjų paskelbtas balsavimas. Pikniko parkas pateko į mažos vertės projektų Tauragės mieste kategoriją. Šio projekto įgyvendinimui rajono savivaldybė yra numačiusi iki 20 tūkst. eurų. Pikniko parkas gimė kraštiečio, Tauragėje gyvenamąją vietą deklaravusio ir vasarą gimtajame mieste leidžiančio Beno Budriko galvoje. Vyras gyvena Danijoje, šioje šalyje nusižiūrėjo idėją iškyloms skirtą vietą įrengti mieste, o tam tinkama vieta – hipodromo teritorija. „Norintieji paiškylauti paprastai važiuoja už miesto. O tiems, kurie negali išvažiuoti, tokios vietos mieste nėra. Tad pagalvojau, kad būtų visai smagu turėti tokią vietą. Žmonės renkasi prie pėsčiųjų tilto, sėdi ant turėklų, tad idėjos gryninimas prasidėjo nuo suolelių pastatymo“, – pristatydamas idėją, metų pradžioje sakė B. Budrikas. Tikimasi, kad ši erdvė taip bus pritaikyta ir renginiams organizuoti (vaikų šventėms, poezijos, muzikos vakarams ir kt.) Autorės nuotrauka
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-10-19
Gripas – ūmi virusinė kvėpavimo takų infekcija, kuri ne tik nesirenka žmonių pagal amžių, bet yra viena dažniausių ligų, sukeliančių epidemijas. Įgavęs pagreitį, oro lašeliniu būdu plintantis gripas kasmet susargdina tūkstančius gyventojų. Marijampolės „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Vilma Rucevičiūtė sako, kad gripo komplikacijų pasitaiko beveik kiekvieno sezono metu, nors to galima išvengti pasiskiepijus.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-19
Seimas praėjusią savaitę patvirtino 100 eurų išmoką pasiskiepijusiems vyresniems nei 75 metų amžiaus asmenims. Nuo gruodžio 1-osios darbuotojai, kurie nenori skiepytis, už testus privalės susimokėti patys. Tokį sprendimą, praėjusią savaitę priimtą vyriausybės, dar turės patvirtinti Seimas. Kol kas netyla diskusijos ir apie tai, kad tam tikrų profesijų atstovai skiepytis turėtų privaloma tvarka, bet šis sprendimas kol kas atidėtas. Apie šiuo metu siūlomus ir tvirtinamus sprendimus „Tauragės žinios“ pasiteiravo Tauragės savivaldybės tarybos narių nuomonės. Galimybę išreikšti savo poziciją suteikėme visiems – kiekvienam tarybos nariui klausimai išsiųsti elektroniniais laiškais, dalis neatsakiusiųjų sulaukė skambučių telefonu. Pateikiame atsakiusių politikų poziciją. Beveik trečdalis tarybos narių nusprendė savo nuomonės visuomenei svarbiais klausimais neišsakyti. 
Nuotrauka
Tauragės šilumos tinklai
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
2021-10-18
Tauragiškiai – vieni iš mažiausiai mokančių už šildymą Lietuvos gyventojų. Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija paskelbė duomenis, kurie rodo, jog šių metų mėnesio centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Tauragėje už vieną kilovatvalandę siekia 4,49 euro centus ir yra trečioje vietoje tarp mažiausiai mokančių Lietuvos miestų.